Šta je novo?

Mac OS X - Leopard - 10.5

Da bas to... Meni ne radi - samo zatreperi ikonica i ne otvori se folder. Verovatno je problem sa logovanjem na remote masinu.
 
jesam par puta i uvek se posle reloada pojavi u docku... :(
 
A meni je ta opcija u QS-u uvek bila disejblovana na 10.5 :)
 
btw Spotlight u Leopardu nece da mi izbacuje aplikacije?!?! sta je moglo da se desi da ovako poblesavi? napisem tacno ime bilo koje aplikacije i nece da je nadje! u preference je uredno cekirano da pretrazuje i applications folder.
 
nisam. morace ponovo da se instalira ta masina jer glupira od kad je neko stavio leopard na nju (AirDisk se ne vidi vec mora 5 puta da se restartuje AirPort, taj problem sa SpotLightom...)

jel to sledece subote druzenje? :) stvarno bi bio red da dodjem... :)
 
Da bas to... Meni ne radi - samo zatreperi ikonica i ne otvori se folder. Verovatno je problem sa logovanjem na remote masinu.

Moram da se ispravim, ovo baš i ne radi najbolje. Tačnije, otvori shareove na mašini, ali ne otvara dalje same shareove, da se uđe u foldere unutar njih.
 
Ja imam gadan problem, skinuh taj flat leopard i sve prodje lepo dok ne trebam da unesem podatke, e kad to treba sve bude ok do telefona gde mogu da upisem najvise 8 cifre a on mi trazi minimum 10, i nema dalje dok to ne popunim, jel se to i vama desavalo ili? Kako ste vi to resili?
 
Dešava se svakome..jednostavno ukucaj koliko stane. Nije baš da će te Jobs zvati da ti čestita Novu godinu :)
 
Pa ja ukucam al mi izbaci upozorenje da nisam ispunio sve kako treba i markira mi polje, ne mogu (ne dozvoljava)dalje.
 
Ja imam gadan problem, skinuh taj flat leopard i sve prodje lepo dok ne trebam da unesem podatke, e kad to treba sve bude ok do telefona gde mogu da upisem najvise 8 cifre a on mi trazi minimum 10, i nema dalje dok to ne popunim, jel se to i vama desavalo ili? Kako ste vi to resili?

Odaberi kao zemlju Srbiju, a ne USA.
 
vec sto puta receno...

kao: Apple je sada isto sto i PC (koristi x86 CPU i komponente) pa treba da stoji u desktop forumu kao i sve ostale PC mashine.

koliko ljudi znate da kupe npr. iMac i onda instaliraju Vistu na njega?!?
glupost...

Pa evo ja imam instaliran Win na miniju....:D (jbga, posao)
Iako imam dual boot makinu smatram da bi bilo svrsishodno da se oformi posebna Apple soba (pa onda podsobe: OS X, hardver, periferije,...), pošto ni mene ne interesuju akrobacije PC user-a sa OS X-om, ja koristim legalno i legitimno OS X na Mac makini.
Poz redakciji i administaciji
 
Pa dobro je da i taj jedan postoji, jer je stvar prilično pipava. Prvo, to što rade nije legalno.


Zasto je onda Apple uopste izbacivao BootCamp ako je to po deafultu nelegalno ?

I mojne mi te price o nelegalnosti. Po toj logici onda, deo foruma koji je u vezi sa Win softverom moze komotno da se zatvori, jer ~80% ljudi koristi piratski softver...
 
Poslednja izmena:
Menjaš teze. Nelegalno je stavljati OS X na Win mašinu, a ne obrnuto, Win na Maca :) A nelegalno je u smislu jer se morao modifikovati originalni Appleov proizvod. A onda ide i ona strana koje si se dotakao..malo ko ga je kupio :)

A koliko procenata koristi piratski sw se ne može dokazati ovako preko foruma, ali priča o tome kako nešto pečovati da bi radilo gde nije predviđeno je već ilegala crno na belo :)
 
Poslednja izmena:
Nelegalno je stavljati OS X na Win mašinu, a ne obrnuto, Win na Maca :) A nelegalno je u smislu jer se morao modifikovati originalni Appleov proizvod

OK, tu si u pravu, ali Apple je verovatno znao da se moze uraditi install OS X-a na Win masinama i samim tim je na neki nacin podsticao nelegalnost.

A koliko procenata koristi piratski sw se ne može dokazati ovako preko foruma, ali priča o tome kako nešto pečovati da bi radilo gde nije predviđeno je već ilegala crno na belo :)

Da, ali ti si zbog jedne teme pokrenuo pitanje nelegalnosti, pa sam ja to odgovorio da ako vec idemo linijom (ne)legalnosti, onda moze da se zatvori podforum za Win softver jer se diskutuje o softveru koji veliki broj ljudi nece kupiti...

Anyway, slazem se sa vama da treba otvoriti poseban Mac podforum sa odvojenim sobama za HW i SW. Ako to iz nekog razloga ne moze da se uradi, onda pitanja u vezi Hackinotosha postavljati u 2 postavljane teme dosad, a te iste teme staviti u sticky. Takodje, ako vec ne moze zaseban podforum, ne premestati Mac HW-related pitanja u PC sobu.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ovo je tema za Mac korisnike - one koji imaju Mac masine a ne hakintoshe. Hakintosh korisnici imaju svoju temu.

Za'valjujem :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ovo je tema za Mac korisnike - one koji imaju Mac masine a ne hakintoshe. Hakintosh korisnici imaju svoju temu.

Za'valjujem :)

E sada ga malo pretera. Ne vidim u čemu je problem! Skoro bukvalno svaki program isto treba da se krekuje da bi radio i na Macintosh-u i na Hackintosh-u tj problemi su manje više isti ne zavisno od "platforme"!
 
Poenta je da pitanja tipa "zasto mi Leopard ne radi na KT400 ploci sa FX5200 karticom" ne pripadaju ovoj temi vec drugoj.
I prestanite da izvoljevate, ne moze sve o Mekintosu da bude ovde, vec je milion puta receno. Hardver ide u hardver, softver u softver.
 
Poslednja izmena:
Poenta je da pitanja tipa "zasto mi Leopard ne radi na KT400 ploci sa FX5200 karticom" ne pripadaju ovoj temi vec drugoj.
I prestanite da izvoljevate, ne moze sve o Mekintosu da bude ovde, vec je milion puta receno. Hardver ide u hardver, softver u softver.

Ne izvoljevamo, može da bude, ali samo ako to odluči administrator foruma.
Mislim da je problem jedino u broju članova koji su to potegli, a koji je cirka jednocifren.
 
cim mi kutija vrati postove koje je obrisao formulisacu jednu molbu/predlog za administraciju foruma ako se slazete :)
 
Poenta je da pitanja tipa "zasto mi Leopard ne radi na KT400 ploci sa FX5200 karticom" ne pripadaju ovoj temi vec drugoj.
I prestanite da izvoljevate, ne moze sve o Mekintosu da bude ovde, vec je milion puta receno. Hardver ide u hardver, softver u softver.

I ja se slažem sa tom idejom jer je mnogo glupo da sve bude ovde, ali naziv same teme je suviše opšte prirode tako da ne možeš da zameriš ljudima što ovde sve pitaju!

A mislim da ne treba mešati mac hardver sa ''običnim'' hardverom jer je mac hardver ipak neka klasa za razliku od običnog :)

Šalu na stranu mislim da bi pod Mac OS X podforumom trebalo napraviti podforume za hardver, softver i ostalo! :wave:
 
Da, ali ti si zbog jedne teme pokrenuo pitanje nelegalnosti, pa sam ja to odgovorio da ako vec idemo linijom (ne)legalnosti, onda moze da se zatvori podforum za Win softver jer se diskutuje o softveru koji veliki broj ljudi nece kupiti...

Ma, jedna je tema zato što se sve koje budu otvorene premeste u onu veliku temu :) A baš kao što se i Windows proizvodi iako ga je barem pola u svetu registrovano piratskim ključevima, to nije znak da se isti treba proizvoditi..barem ne iz tih razloga :p :) Šalim se.

Evo, i ja glasam da Mac i Apple dobiju posebne podforume, da se u okviru njega naprave 3 podpodforuma: HW, SW i Hackintosh :) I svi zadovoljni.

E sad, znam da je logično da HW bude gde i sav HW, ali ako Mac korisnici ne idu na taj deo foruma, koja je onda poenta tog foruma, tako gde jeste :) Ne kažem da niko ne ide tamo, ali ne idu svi koji bi inače išli, verujte mi :)
 
Ili da se otvori Mac podsoba u HW podforumima Racunari i Laptopovi :). Ali, naravno da je bolje da sve teme u vezi Maca budu na jednom mestu...
 
Tačno tako. Sve na jednom mestu jer to Mac ipak zaslužuje!
 
hm... da li josh nekome ne radi xGestures na Leopardu ??

doduse preosta je da mi radi posle instalacije 10.4 systema ali ne znam sta da mu radim! obrisem ga i ponovo instaliram ali nista - iscrtava gesture po ekranu ali nece da ih odradi :(
 
jel jos nekome ne radi "live preview" u docku?

npr. pustis film u QuickTimeu i minimiziras prozor u dock i u docku se i dalje vidi kako film ide? U leopardu vise nema ovog :(

takodje mi se desava da vucem neki prozor i u tom trenutku Mac pocne nesto da radi i prozor koji vucem stane i posle par trenutaka preskoci i pojavi se tamo gde bih ga inace odvukao?!? Ovo se isto desava i sa stralicom misa?!
 
Za xGestures nemam pojma.
Pošto trenutno nemam Leo instaliran ne mogu da potvrdim ni za live preview!
A što se tiče prozora i miša meni se to dešavalo zbog drajvera za grafiku!
 
Nazad
Vrh Dno