Šta je novo?

Katastrofalan signal Telekoma!

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li jos neko ima problem ili sam ja skoro izolovan slucaj (u sta sumLJam)?

Zivim u Zarkovu i imam 064 postpaid paket. Posedujem Nokiu E61 kojoj jacina signala varira od 0 do 1 (izrazeno u crticama). Ako nekoga pokusam da pozovem, obicno ili nemam mrezu ili tako secka i toliko se paketa izgubi da sagovornika nista ne razumem (a i on mene). Cesto sam nedostupan i imam gomilu poruka o propustenim pozivima koje nikad nisam ni primio.

Probao sam jos 5 razlicitih telefona - novijeg datuma proizvodnje, sto skinutih sa mreze, sto originalnih i rezultat je potpuno isti. Vrlo porazavajuce. Da ne spominjem da mi bakterija na telefonu, umesto 3 dana drzi samo 1...
Medjutim, ako u Nokiu stavim Telenorovu karticu, signal je na skoro 80% svoje jacine const. i zvanje i primanje poziva kao i sami razgovori funkcionisu dakako bolje.
Naravno, kada sam u centru grada sa 064 karticom nemam nikakvih problema :)

Nisam zvao podrsku jer znam da ce mi reci nesto totalno glupo sto bi me navelo da se samo vise iznerviram.

Jel ima jos neko ovakav problem (pogotovo ako mi je komsija ili zivi u blizini)?
 
Poslednja izmena:
Ja imam slican problem a zivim na Zvezdari (na granici sa Mirjevom). Bakterija malo traje jer se non stop prijkavljuje na mrezu...
 
Pa verovatno nisu u redu vaše ćelije, možda čak i rade nešto na njima.
 
Ja zivim u Sarajevskoj ulici (Savski Venac) i od kako je krenuo Telekom nema signala u zgradama, sa Mobtelom imam pun signal.
 
Pa verovatno nisu u redu vaše ćelije, možda čak i rade nešto na njima.

10 meseci i vise? Da izmisljaju standard, trebalo bi im manje :D
U medjuvremenu sam promenio 4 telefona, misleci da je do njih kad ono medjutim....
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da si sam pomenuo rešenje svog problema ... :)

Kad ćeš da se opametiš već jednom, Boga ti?
 
Nema resenja, osim da se telekom saceka da postavi bazne stanice [prvi u Srbiji] ;)
 
Tako isto u Pere Velimirovica signal vec godinama na mts-u 0-1 crte dok Telenor najnormalnije radi.
 
Poslednja izmena:
Da li jos neko ima problem ili sam ja skoro izolovan slucaj (u sta sumLJam)?

Nisi jedini, do skora sa 6630 gotovo svuda po gradu sam bio polu-dostupan, non-stop su mi stizale poruke o propuštenim pozivima i slično...

Konstatovali smo da je sve krenulo nizbrdo otkako je Telekom pustio u prodaju one Zdravko Čolić pakete, gde je svaka šuša za 200 kinti kupila pripejd karticu, ubacila u stari telefon koji je ionako stajao u nekoj fioci i krenula da opterećuje ionako preopterećenu mrežu... :p
 
Ako je to istina shta cje tek biti kada se mobilkom malo stabilizuje<skupi klijenata> krajem godine?:)
 
Najcesce je to Kupinovo :)
 
Mozda je cela zbrka nastala i zbog toga sto ce bazne stanice koristiti i Mobilkom ( 060 i 061 mreza ).
 
WTF?! Ako je Kupinovo ... ti onda baš i nisi na Žarkovu ... mislim, možda jesi na opštini Čukarica, al' nemoj da se lažemo ... ;)

Reci lepo ... :p
 
ja sam zbog posla skoro svaki dan u zarkovu,cim udjem u lokal u zgradi signal se gubi i nema razgovora:S:
 
Ma sta reci to je TELEKOM.
Po Srbiji tek da vidite - tuga i ocaj, kao pre 10 godina... ili kad su poceli sa radom.

Tako da se Mobilkom/VIP bas usrecio sto je izabrao Telekom za nacionalnog Roaming partnera...

Telenor ima neprikosnoven signal, sto jes' jes.
 
U Zemun Polju je isto bio los signal Telekoma, dok je Mobtel/Telenor imao osrednju vezu, nije max. signal, ali negde na sredini i radi relativno normalno.

Mi se bunili i dobili baznu stanicu, sad Telekom ima max. signal i zadnjih par meseci radi extra.
 
U Sarajevskoj ulici u stanu nemam ni VIP signal, sto je logicno, jer nemam ni MTS :)
 
Ma sta reci to je TELEKOM.
Po Srbiji tek da vidite - tuga i ocaj, kao pre 10 godina... ili kad su poceli sa radom.

Tako da se Mobilkom/VIP bas usrecio sto je izabrao Telekom za nacionalnog Roaming partnera...

Telenor ima neprikosnoven signal, sto jes' jes.


Sjajan signal ima, po ceo dan si nedostupan, random! :D
 
mlatite praznu slamu ljudi... ni telenor ni telekom nemaju dobar signal i mreže su projektovane poprilično loše, što se popravlja ali treba vremena... postoje mesta gde telenorov signal ne stiže a i mesta gde ne stiže telekomov...
 
Hmm...meni je danas oko 8 nestalo signala (065)...i kad isključim i uključim telefon bude pun signal jedno 30tak sec pa ponovo nestane...šta li se dešava... :(
 
kod mene je situacija skroz drugacija ,znaci Telekom ima skroz ok signal a Mobtel ili sada vec Telenor ima katastrofalan,posto sam zadrzao oba broja i danas posle toliko reklama a narocito posle one Telenorove gde ona riba trci i kao svuda ima signal malo me hvata muka od toga ,po meni nista telenor nije uradio na unapredjenju mreze vec je samo ulozio u marketinsku kampanju da privuce nove korisnike pa ce posle sa njihovim novcem od pretplata da unapredi mrezu.Sto se Vip tice kao mobilnog operatera koji tek ulazi na trziste tek cemo za nekih godinu dana da vidimo da li je ok ili ce i on da nastavi po balkanskom principu kao sto je Telenor poceo.Znaci necu nikog od operatera da favorizujem ali kod mene Telekom radi mnoooogo bolje pa sam i njihov postpaid uzeo iz tog razloga,mozda je kod nekog situacija sasvim drugacija.
 
Slicno sam i ja primjetio da se desava sa signalom mts-a u Novom Sadu ovih dana, naime signal povremeno skroz nestane na trenutak pa opet kao pun signal. Inace mogu se sloziti sa vecinom u vezi signala posto vec godinama koristim samo mts, signal im je problematican sve ove godine, mislio sam da je do telefona, ali promijenio sam ih zaista mnogo i na svim je u toku razgovora dolazilo do onih neprijatnih prekida, zatim dosta koristim i wap, koji takodje povremeno ocajno radi i da ne nabrajam dalje.
 
Pošto sva tri operatera koriste iste bazne stanice i zbog ugradnje nove opreme za 3G kao i zbog standardno prezagušene mreže u poslednjih 3 - 5 meseci problemi su kod gotovo svih operatera.
 
Nece bas tako biti...

Imam dva telefona - 063 i 064 kartice... od jutros me zovu za neki oglas ljudi ali na 064.... niti ja njih cujem niti oni mene... a signal pokazuje 3-4 crtice od 5! Znaci nije los signal, los je kvalitet prenosa ili sta vec...

Zove me zatim neko na drugi broj 063 - milina... kao da smo u istoj prostoriji. Doduse mora sa obe strane da se potrefi ista mreza - naravno telenor-ova.

Al' ce VIP da se usreci sa roaming-om od Telekoma.... zlo i naopako.
 
Prošle godine posle 6 godina korišćenja 063 mreže napravih grešku decenije:) i pređoh godinu dana na 064ku. Par puta je i telefon nastradao ni kriv ni dužan. Kući, na faxu, na Kopaoniku:) i na poslu signal katastrofalan, a o GPRS da ne govorim. Hvala Bogu kad se opametih i vratih na stari dobri 63 broj. Zamrzao sam Telekom za ceo život. Ne kažem da je Telenor sjajan ali biti bolji od kršine zvane Telekom je dečija igra.
 
druze ja imam i 064 i 063 i obe su post paid i skoro da mi se nikad nije desilo da na nekom mestu imam bolji telekomov nego telenorov prijem. takodje moja 064 kartica je umrezena sa karticama mojih matoraca i burazera i brojevi se razlikuju za po jedan, sto me je navelo da pomislim da cu sa njima imati mnogo bolji signal, a ja ih jedva razumem i non stop secka
 
Nazad
Vrh Dno