Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Ja sam gledao da kupim tog Acera, nije mi se svideo. Dok sam citao o njemu bio je ok. Posle toga kada sam ga uzivo video, totalno mi je razbio poverenje.

Znam o cemu govoris, planirao sam da uzmem Acer 1916ws, sto je potpuno isti monitor kao taj 2216ws samo je razlika u velicini ekrana, i na slikama mi je delovao OK, ali kada sam ga video uzivo, na prvi pogled mi se nije svideo, i da ima ne znam kako kvalitetnu sliku ne verujem da bi ga uzeo. Sav deluje nekako, jeftino, siromasno, dizajn mu je za 0 :wall:
 
Ne znam da li je ovo pravo mesto za pitanje, ali da li je bolje uzeti 22" ili 20" wide s obzirom da imaju istu rezoluciju?
Uzeo bih 225BW, ali jos nisam siguran da li se isplati dati dodatnu lovu za njega u odnosu na neki 20" model.
Da li je u pitanju samo licna preferencija kada je velicina tacke u pitanju, ili je stvarno bolje, ako novac nije faktor, uzeti 22"?

Hvala.

p.s. Koristio bih monitor za uobicajene stvari (win, filmovi, nesto malo igre...).
 
Poslednja izmena:
Samsung syncmaster 223bw ili Asus MW221U

Da li neko na forumu ima iskustva sa ovim monitorom? Specifikacije monitora su slichne sa 206 i 226bw, jedina razlika je shto je 5ms odziv i panel od 21.6".

Colour 16.7 million colours
Size Horizontal/Vertical 21.6"
Point Size 0.276 mm
Resolution 1680 x 1050
Brightness 300 cd/m²
Contrast 1000:1
Dynamic: 3000:1
Viewing Angle Horizontal/Vertical 170°/170°
Waiting Time 5 ms
Video Inlets/Type 15-pin D-Sub
DVI-D
Frequency Page Horizontal: from 30 to 81 kHz
Vertical: from 56 to 75 Hz
USB Hub no
Audio Loudspeakers No
Max. Consumption 50 W
Size 514.6 x 422 x 219.3 mm
Weight 4.9 kg

Cena istog se krece oko 330e shto smatram best buy-em u svojoj [ako ne i jedinim] klasi

Ili

Asus MW221U

Naziv
Proizvođač : Asus
Model : MW221U
Ekran
Tip : TFT
Dijagonala : 22 "
Rezolucija : 1680x1050 px
Osvetljenje : 300 cd/m2
Kontrast : 700 :1
Vreme odziva : 2 ms
Ugao vidljivosti : 170/160 °
Ostalo
Ulaz : Analogni, DVI,
Potrošnja energije : 65 W
Ostalo : Zvučnici,

Isti koshta 350e

Shto se tiche kvaliteta, bitno mi je da isti ima sliku isto ko i trenutni 930bf [ako moze i bolja] i isti ce se koristiti u auto cad-u, rhino, 3dmax i photoshop aplikacijama. Koji od ova 2 izabrati [350e je max maximuma do koga mogu ici] ?
 

Prilozi

  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 125
  • asus.jpg
    asus.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 104
Jos jedno pitanje. Da li moze monitor da radi u nizoj rezoluciji bez skaliranja vec sa crnim okvirom oko slike?

Ne vidim zasto bi igrao u npr. 1280x1024 na tom monitoru sa crnim okvirima sa strane kad imas 1440x900 koja je istog 16:10 aspekta kao i native rez 1680x1050 pa ce se dobro skalirati? :) Plus sto je 1440x900 manje zahtevna za graficku od 1280x1024
 
Ajde da dodam malo pitanjce.
Da li moze da se igra nesto u svojoj rezoluciji sa crnim okvirom oko slike, ako monitor ima samo analogni ulaz? Imam neki bilijar od pre sto godina, a rezolucija je max 1024x768, a ne bih da mi kugle budu jajaste! :)
 
I, molim vas, jos jedno pitanje, sta bih sve izgubio ako uzmem ovaj acer koji nema dvi u odnosu na monitor koji ga ima?
 
Da li moze da se igra nesto u svojoj rezoluciji sa crnim okvirom oko slike, ako monitor ima samo analogni ulaz?

Ne može, za to je potreban DVI.

sta bih sve izgubio ako uzmem ovaj acer koji nema dvi u odnosu na monitor koji ga ima?

Izgubio bi mogućnost da igraš sa crnim okvirima sa strane :d
S druge strane na analognom ulazu radi "auto adjust", a na DVI ne. :eyebrows:

Generalno važi da je slika na analognom ulazu malo mutnija nego kad ide preko DVI jer prolazi dvostruku konverziju (dig->analog pa analog->dig), ali razlika ne mora da bude ultra primetna uvek, sve zavisi od kvaliteta izvedbe.
 
223bw

Kupih u subotu 223BW. :banana:
Postaviću review u odeljku monitori, verovatno večeras ili ujutru.
Pokušaću da ubacom i neke slike, ali moram da uzmem drugi digitalac, jer su neke što sam slikao starim ispale dosta loše.
 
@DrStangelove jel moze veceras ako nije frka sa vremenom, vec sam resio i ja sutra da ga narucim, pa bih da znam ako postoji neki bas primetan nedostatak.
 
Znaci kupujem 3 komada ( dva za firmu i jedan za kuci )!!! 330e mu je cena i izgleda da je best buy u ovom trenutku, mada 2232BW izgleda 100% lepse ali mu je cena neformirana i bice verovatno oko 400e:S:

Hvala za linkove!!!
Cekamo review!!!
 
Samsung 226bw vs. 223bw

Pozdrav svima, posto vidim da ljudi hvale 223bw, pa cak i kazu da je bolji nego 226bw, mene interesuje da li je to tacno? Ja sam se namerachio da uzmem 226bw a posto razlika u ceni i nije zanemarljiva, sad se dvoumim. Ne prvenstveno zbog cene jer cu ga uzeti na kredit, tako da mi to i nije toliko bitno, samo me interesuje koji je bolji.
 
Pozdrav svima, posto vidim da ljudi hvale 223bw, pa cak i kazu da je bolji nego 226bw, mene interesuje da li je to tacno? Ja sam se namerachio da uzmem 226bw a posto razlika u ceni i nije zanemarljiva, sad se dvoumim. Ne prvenstveno zbog cene jer cu ga uzeti na kredit, tako da mi to i nije toliko bitno, samo me interesuje koji je bolji.

Iskreno receno idi do Samsung Plaze ili vec kako se zove u Bulevaru i stavi jedan do drugog i vidi. Ja sam sinoc video 226BW prvi put uzivo sa S panelom i odusevio sam se, a danas - sutra mi stizu 2 komada 223BW pa cu onda da ih poredim mada lik koji ima 226 kaze da je i on imao istu dilemu ali se odlucio za 226 jer je za njegovo oko 223 imao malo isprane boje sto se po ovim fotkama na kineskom sajtu bas i vidi da je osvetljenje malo jace, ali meni odgovara da je bela bela. Sve u svemu idi vidi ne zaleci se...380e je mnogo para a 330e je manje ali i jedno i drugo su velike pare ipak tako da ti je moj savet da se ne zaleces.

Pozz;)
 
nažalost, meni nije stigao 223bw na test jer se prodao (!!!), ali je 223cw bio na testu... i jako je dobar, mada nije daleko odmakao od 226bw. Prikazuje više boja kada se koristi AdobeRGB i generalno pruža veći gamut, ali to za običnog korisnika, čak i ako radi u photoshopu, ovako za amaterske potrebe, ništa ne znači. 223bw je isti, ali ima drugačije CCFL lampe (manje su bele, više plavičaste i samim tim imaju 84, a ne 97% Wide Color Gamuta...). Ako je 223CW neki reper, ja mislim da je svejedno da li se uzima 226bw ili 223bw - sve zavisi od primerka i najbolje je ići na nižu cenu!
 
Benq T221Wa

Dali neko moze da mi kaze nesto vise o ovom modelu ima ga po ceni od 20,368.80 din sa PDV-om, gledao sam na sajtu proizvodjaca ali nema nista o ovom modelu
Evo specifikacije
Tip: TFT
Dijagonala: 22"
Rezolucija: 1680x1050
Odziv: 5ms
Veličina tačke: 0,282mm
Kontrast: 1000:1
Osvetljaj: 300cd/m2
Konektori: D-SUB
Dodaci: Integrisani zvučnici
Garancija: 36 meseci
 
zar niko nezna nista o ovom model ?

Aha, znam ja. Razmislio sam, pročitao po netu šta ljudi kažu, pogledao taj fucking BenQ i kupio Samsung 223 BW:d
Koji će ti u životu 22" monitor bez DVI, to je glupost notorna. O kvalitetu slike da ne pričamo.
Pozdrav:wave::wave::wave:
 
Aha, znam ja. Razmislio sam, pročitao po netu šta ljudi kažu, pogledao taj fucking BenQ i kupio Samsung 223 BW:d
Koji će ti u životu 22" monitor bez DVI, to je glupost notorna. O kvalitetu slike da ne pričamo.
Pozdrav:wave::wave::wave:

Sve je to uredu, ali cena Benqa je oko 21.000,00 dok je cena tog Samsunga negde oko 32.000,00. Iz te prespektive stvari izgledaju dosta drugačije. Benq, Acer, Asus... jesu entery level modeli. Dobiješ 22" za ispod 300€. Uštedeli su na DVIu, ne zbog cene samog priključka, več zbog poreza na isti. Lično, ja bih uzeo taj Samsung bez razmišljanja...kada bih imao toliko para za zezanje. Ovako svako se ispruži koliko može. A i cela ta priča, kao bolje "sačekaj i štekaj...". Pa to ne da ne pije vodu nego... :zgran:
Pa dok uštekaš novac, on se:
1) izvuče na neke druge stvari
2) dotični model se povuče iz prodaje (lični primer sa MSI 9800pro :))
3) ostane na tržištu, ali mu kvaltet proizvodnje padne poprilično (Samsung 753S)
4) ukapiraš da je plata i kusur, nenormalno mnogo da daš na nešto što ti ne donosi novac već služi za zayebanciju...
...
...
...
Ma ko zna...možda sam samo omatoreo, ili mi nije isto sada kada sam kupujem i dok sam se grebao od matoraca. :D
Pozdrav. :wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno