Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

Da li neko slučajno ima parametre za GPRS i MMS za EF 81 za VIP mrežu. Zvao sam par puta korisnički servis, ali su mi uvek slali parametre za EL71 (koji ne rade na EF 81), a kad sam ih pitao za manuelno podešavanje, rekli su mi da pozovem kasnije, i tako 3 puta. Ako neko zna parametre, neka napiše.

pregledaj to sto ti je stiglo za EL71, pa napravi sam profile sa podesavanjima koja su ti stigla, ustvari, podesavanja su ista za sve telefone u okviru jedne mreze, jedino moze da se razlikuje za razlicite modele telefona Proxy Port. Sto se tice EL71 trebao bi i Proxy Port da bude isti sa EF81, jer se Proxy raylikuje uglavnom po brendu telefona, bar je tako ranije kod telekoma bilo.
 
GPRS problem

Posto nije uspelo automatsko podesavanje, podesio sam manuelno podesavanja za GPRS. Prvo sam zvao korisnicki servis i podesio telefon a onda preko Telenorovog sajta proverio manuelno podesavanje. Proveravao sam tri puta do zadnje tacke. I nece da radi! Bas sam izludeo.
Znak za GPRS se pojavljuje i sekund-dva kasnije nestaje i sve tako. Kad prekinem sesiju pise da je nesto malo kilobajata poslao a da nista nije primio. Javlja gresku SERVER not responding

Ocajan sam. Ne znam sta vise da radim. Molim pomoc!
 
Poslednja izmena:
Paki

Može li mi ko pomoćo oko skidanja drajvera sa neta za EF81,skoro sam ga kupio,dobar je telefon ali mi treba drajver da bi ga povezao preko kompa!!!
Počeo sam da skidam Mobil Phone Manager ali mi prekida na 36%..
Hvala unapred!!!
Pozdrav ljudi:type:
 
Može li mi ko pomoćo oko skidanja drajvera sa neta za EF81,skoro sam ga kupio,dobar je telefon ali mi treba drajver da bi ga povezao preko kompa!!!
Počeo sam da skidam Mobil Phone Manager ali mi prekida na 36%..
Hvala unapred!!!
Pozdrav ljudi:type:

Ovo ti je driver a da li si dobio kabli uz njega (USB)???
 

Prilozi

  • driver.rar
    47.9 KB · Pregleda: 156
da li je neko uspeo da poveze da kada mu se vrati SMS poruka od: telekoma ili telenora ili mozda VIP-a
o propustenim pozivima da umesto broja telefona prikaze ime iz imenika;

Da li je to izvodljivo?
 
i moze li se iskljuchiti zvuk kamere

Markulja i Psars su negde odgovorili:
Zvuk kamere mozete ugasiti tako sto prebacite telefon u offline rezim rada. Znaci ako vam je bas potrebno da nesto tiho uslikate, stisnete crvenu slusalicu, pa offline mode, i samo udri po slikama Tako je bar na original V48 softveru ali nazalost,na v58 nemackom ne radi.
 
Markulja i Psars su negde odgovorili:
Zvuk kamere mozete ugasiti tako sto prebacite telefon u offline rezim rada. Znaci ako vam je bas potrebno da nesto tiho uslikate, stisnete crvenu slusalicu, pa offline mode, i samo udri po slikama Tako je bar na original V48 softveru ali nazalost,na v58 nemackom ne radi.

imam original 48 i ne pomaze, zvuk kamere se cuje i kad je telefon offline. Sta god da se proba ne valja.
Nego puno bi znacilo kad bi neko skontao koji je fajl i u kom folderu taj zvukic (shutter sound) pa da ga zamenimo sa fajlom od dve sekunde tisine. to bi moglo da pomogne...
 
NV Editor nemoze da se konektuje sa telefonom,u cemu je problem.
BrevMobile i phone explorer mogu kao i jmi.
 
Upalilo se na mobilnom telefonu Factory Test Mode.
Sta da radim telefon je blokiran
 
da li je neko uspeo da namesti da mu radi sadrzaj sa 3g mondo portala?
ja sam aktivirao 3g, podesio sva podesavanja za 3g i to radi, znaci mogu da pristupim mondo portalu, ali kada pokusam da pustim bilo koji live stream, dobijem poruku link is broken.
da li se i vama to desava ili ima neko kome i radi? inace FW je 58 nemacki
 
Verovali ili ne Blokadu telefona sam jednostavno otklonio{procitao na nekom nemackom sajtu} uz pomoc BrevMobileComander ima opcija Fone pa Mode i ide se na stavku Reset.
 
Zdravo drugari

Oce li neko biti ljubazan da mi kaze da je beeeeep(cenzura) fmradio jer sam gledao na brdo sajtova ima fmradio da li se to nalazi u nekoj verziji softvera(firmware) ili ima neka dodatna app koju treba da ubacim?
Iskreno do srca malo pobesneli patuljak :-devil-:


nvm nadjoh info treba da se nadje novi firmware koji ima program za radio...
 
Poslednja izmena:
Oce li neko biti ljubazan da mi kaze da je beeeeep(cenzura) fmradio jer sam gledao na brdo sajtova ima fmradio da li se to nalazi u nekoj verziji softvera(firmware) ili ima neka dodatna app koju treba da ubacim?
Iskreno do srca malo pobesneli patuljak :-devil-:


nvm nadjoh info treba da se nadje novi firmware koji ima program za radio...

Ajde, polako i iz pocetka, dachujemo o chemu govoris, linkovi...

Ta prica bi trebalo da je vec odavno ispricana.
 
Trebao mi je program za radio...i nasao sam da skinem fw 60 i 62 josh samo da nadjem neku cc da se registrujem na sajt pa vam kacim ovde link
 
da li je neko uspeo da namesti da mu radi sadrzaj sa 3g mondo portala?
ja sam aktivirao 3g, podesio sva podesavanja za 3g i to radi, znaci mogu da pristupim mondo portalu, ali kada pokusam da pustim bilo koji live stream, dobijem poruku link is broken.
da li se i vama to desava ili ima neko kome i radi? inace FW je 58 nemacki

To se meni desavalo. Treba da odes u media player pa desno na Bookmarks->options->settings i tu izaberi konekciju koju koristis. Kad izaberes idi na options->save, i to je to!
 
Zvuk kamere
Jel ima neko da je skontao koji je fajl i u kom folderu taj zvukic (shutter sound ili kako vec) ???

ja cu uraditi sve ostalo, samo ne mogu da skontam gde je taj fajl i kako mu je ime. :crash:
 
Zdravo svima. Uzeh ef81 juce, t-mobile v46. Preko Opere ide na net, a preko njegovog browsera nece. JEL POSTOJI NEKI NACIN DA NE VIDIM I BROJEVE NA SIMu U KONTAKTIMA.
 
Zdravo svima. Uzeh ef81 juce, t-mobile v46. Preko Opere ide na net, a preko njegovog browsera nece. JEL POSTOJI NEKI NACIN DA NE VIDIM I BROJEVE NA SIMu U KONTAKTIMA.

za interni browser u internet profilu mora biti podeseno WAP pod Type.

za kontakte odes u kontakts pa jednom levo na Filter, pa na Options > Filter > On Phone.
tako ces dobiti listu kontakta na telefonu, samo ces pri ulasku u kontakte morati da napravis jos jedan korak, u levo.
 
Ne ispisuje mi koliko je trajao propusten poziv, tako da ne znam da li me je neko zvao ili cimniuo.Inace imam v58 nemacki. Jel to bag kod nemacke verzije ili inace posto sam video i kod burazera isto ne ispisuje.(i on ima nemacku)
 
a koji telefon to uopste ispisuje? mislis koliko dugo ti je zvonio fon? nikad chuo za tako nesto, ali mozda gresim...
 
To mi je ispisivao prosli siemens CXV70
Ispise mi npr trajanje propustenog poziva 35 sekundi, a za cimanje oko 2 sekunde
 
Poslednja izmena:
Zvuk kamere
Jel ima neko da je skontao koji je fajl i u kom folderu taj zvukic (shutter sound ili kako vec) ???

ja cu uraditi sve ostalo, samo ne mogu da skontam gde je taj fajl i kako mu je ime. :crash:

Imas ovde na ovoj temi... idi search i kucaj camera sound ili zvuk kamere... sta vec... ali mislim da to sljaka samo na v48 a iz nekog razloga meni ne logicnim to ne radi na v58
 
Ko voli tenis, ovo je pod obavezno. Nikad se nisam ovako lepo igrao na telefonu :p Ako neko zna jos neku ovako zaraznu igru neka postuje. Pozdrav svima :wave:

 
Imas ovde na ovoj temi... idi search i kucaj camera sound ili zvuk kamere... sta vec... ali mislim da to sljaka samo na v48 a iz nekog razloga meni ne logicnim to ne radi na v58

Imam 48-icu i provereno ne radi ni jedno od resenja odavde, ni stavljanje u offline rezim, ni ono sto je djwibe odavno napisao, na trecoj stranici. Naprosto nece da se iskuljuci.
Dajte ljudi, jel zna neko gde da nadjem taj fajl sto se cuje na telefonu kad se slika, mora ga biti negde cim se cuje! :test:
 
Imam 48-icu i provereno ne radi ni jedno od resenja odavde, ni stavljanje u offline rezim, ni ono sto je djwibe odavno napisao, na trecoj stranici. Naprosto nece da se iskuljuci.
Dajte ljudi, jel zna neko gde da nadjem taj fajl sto se cuje na telefonu kad se slika, mora ga biti negde cim se cuje! :test:

Ako nije ovo onda ne znam sta je:
brew/mod/camera/res/commom/sound/CameraClickMelody_PCM.wav

Ja ne mogu da pustim nikako, cak ni sound forge nece da reprodukuje.

EDIT: Kada se skroz obrise fajl iz telefona, nekad skljocne, nekad ne. Totalno sam zbunjen.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno