Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Avast je popio brisanje na 3 racunara . Jednostavno nemam zivaca da se natezem sa njim .
 
Avast je popio brisanje na 3 racunara . Jednostavno nemam zivaca da se natezem sa njim .

Isto sam i ja uradio. Comodo me lepo pusta da kontrolisem sta hocu. Jedina mana mu je sto digitalni potpisi na njihovoj beloj listi, imaju prioritet nad potpisima iz AV.
 
Ma kupim KIS kao i do sada i nema da boli glava ;)
 
Samo si bezveze bacio pare. Bolje da si instalirao COMODO Internet Security koji je besplatan,ili neki drugi besplatni antivirus + COMODO Firewall,i imao bi 3x jacu zastitu.
Nisam jos uvek bacio pare a sa KIS nikada nisam imao problema . Problemi nastaju tek kad nestrucna lica sednu za racunar . Ne kazem da sam neki veliki strucnjak ali ima toliko duduka koji ne znaju ni gde se pali racunar pa zbog takvih se i trazi dobro resenje . Btw nisam bas siguran u taj Comodo jer mi je totalno nelogicno da je tako dobar i da je free . Ako uspes da me ubedis da je to toliko dobro sigurno necu kupiti KIS ;)
 
Moze li neki test kojom bi potkrepio tu tvrdnju?

Evo ovako,dok sam koristio avast! free + COMODO Firewall,nikad ama bas nikad nista nije uletilo u kompjuter,sto potvrdjuje skeniranje sa Malwarebytes-om,Emsisoft Emegrency Kit i SuperAntiSpyware-om(kasnije obrisem ova tri programa) sad koristim ESET NOD32 Antivirus u kombinaciji sa COMODO Firewall-om,licencu za ESET NOD32 sam dobio na promociji. I nista nije ueltilo u kompjuter.
 
Nisam jos uvek bacio pare a sa KIS nikada nisam imao problema . Problemi nastaju tek kad nestrucna lica sednu za racunar . Ne kazem da sam neki veliki strucnjak ali ima toliko duduka koji ne znaju ni gde se pali racunar pa zbog takvih se i trazi dobro resenje . Btw nisam bas siguran u taj Comodo jer mi je totalno nelogicno da je tako dobar i da je free . Ako uspes da me ubedis da je to toliko dobro sigurno necu kupiti KIS ;)

Comodo pravi pare sa digitalnim sertifikatima. A njima IS sluzi za promociju brenda, oni to i naplacuju ako hoces, ali ne moras.
Njihov pun IS je potpuno besplatan i za komercijalnu upotrebu. Ima mane, kao i svaki drugi software, ali je generalno odlican, sa punom kontrolom nad svakim delom.
Ako ti je lakse mozes i da kupis licencu, iako ti to ne traze.
 
Legalan Kav i ne razmislj...do sada sam koristio narodnu verziju i cimao se jurio kljuceve bla bla...uzeli nas 3, po 1400 din i ne razmisljam...a vise od deceniju koristim samo antivirus kav i nikad problema sa malwerima...a itekako posecujem sajtove sa crackovima, xxx, i svasta jos...
 
KIS, Bitdefender i HDD se uopste ne slazu, PC postaje neupotrebljiv. GARANTUJEM da su bolja zastita od ESET-a koji sada koristim ali posto nemam SSD jednostavno sam morao da napravim kompromis.

Pored ESET-a jednom nedeljno MalwareBytes i uvek nadje po nesto...

Jos jedna stvar koja me iritira kod ESET-a je ta da za neke stetocine je potreban RESTART da bi ih obrisao, dok bi Bitdefender ili KIS to smazali pre nedo sto ESET stigne da izbaci obavestenje :D

Ako neko ima uputstvo kako da obuzdam ova dva AV kinga da ne drljaju previse po HDD-u, recimo da skenira samo download i USB a ne ono sto je vic na HDD dok mu ja ne naredim suprotno neka mi prosledi na mejl bio bih mu veoma zahvalan.
 
pa ne znam bas...za kaspersky - iskljuci Rootkit scan! I mozda interactiv protection ali tada moz da ti upadne nesto sa neta...
 
ja ESS vec nekih minimum 5 godina i nikad ni najmanji problem.
 
Meni vec 2 mjeseca nije nasao nista, a ovome gore svake sedmice pronalazi po jedan.. :smash:
 
Ne znam da li je bilo ovde reči o Microsoft Security Essentials antivirus programu, da li neko koristi ovaj AV i koliko je pouzdan jer je free. Trenutno imam Avast koji mi blokira neke sajtove za koje znam da su potpuno sigurni i ne mogu da im pristupim čak iako ih ubacim na listu da ne budu blokirani.
 
Ne znam da li je bilo ovde reči o Microsoft Security Essentials antivirus programu, da li neko koristi ovaj AV i koliko je pouzdan jer je free. Trenutno imam Avast koji mi blokira neke sajtove za koje znam da su potpuno sigurni i ne mogu da im pristupim čak iako ih ubacim na listu da ne budu blokirani.

Nije bilo reči....zadnjih nekoliko postova :wall:
 
Ne znam da li je bilo ovde reči o Microsoft Security Essentials antivirus programu, da li neko koristi ovaj AV i koliko je pouzdan jer je free. Trenutno imam Avast koji mi blokira neke sajtove za koje znam da su potpuno sigurni i ne mogu da im pristupim čak iako ih ubacim na listu da ne budu blokirani.

Možeš naprimer blokirati avastov plugin u browseru koji koristiš.
To bi trebalo da ti reši situaciju a bićeš zaštićen i dalje.
 
Nije bilo reči....zadnjih nekoliko postova :wall:

vrteo sam nekoliko stranica unazad ali nisam ništa pročitao što bi me ubedilo da koristim taj AV pa eto pitam.

@poolmaker hvala na inf. mada mi je avastov plugin u chromu već deinstaliran.
 
vrteo sam nekoliko stranica unazad ali nisam ništa pročitao što bi me ubedilo da koristim taj AV pa eto pitam.

@poolmaker hvala na inf. mada mi je avastov plugin u chromu već deinstaliran.

poolmaker gresi, jer avast WEB shield blokira sajtove. Mozes da ih stavis na belu listu ako hoces.
MSE je krs i mnogo gori od avasta, ne bih ga preporucio, siguran si jedino ako ne naletis ni na sta opasno.
 
stavio sam sajt na belu listu ali opet ne mogu da mu pristupim iz nekog razloga??? Nisam jedini i drugar koji ima isti AV kao i ja isto ima problem, doduše njemu prijavljuje nekog trojanca na toj strani što je ???
evo link http://www.sjc.rs/web/
 
CUdno ali mene ledja vise ne bole :D . Kaspersky rules Toso , imao si ga ali ti se nije svideo jer nista ne javlja po sajtovima :p
 
CUdno ali mene ledja vise ne bole :D . Kaspersky rules Toso , imao si ga ali ti se nije svideo jer nista ne javlja po sajtovima :p

Usporavao mi je mašinu iz nekog razloga, a butovanje sistema je trjalo dugo u odnosu na butovanje sa Avastom. Vratio sam se na Avast jer nisam neki zahtavan krosinik niti posećujem rizčne sajtove da bih morao da imam neku ultimativnu zaštitu. Reinstalaciju wina sam morao da obavim upravo zbog Kasperskog koji mi je nakon uninstala pravio probleme od gadžeta koji su se ''pokvarili'' do toga da su mi otkazali tastatura i miš??? Tako da sam odustao od KAV-a do daljnjeg. Uz napomenu da sam imao legalni KAV.
 
Poslednja izmena:
stavio sam sajt na belu listu ali opet ne mogu da mu pristupim iz nekog razloga??? Nisam jedini i drugar koji ima isti AV kao i ja isto ima problem, doduše njemu prijavljuje nekog trojanca na toj strani što je ???
evo link http://www.sjc.rs/web/
Zaista ga blokira.
Budući da Avast pravi jako malo fake uzbuna ja na tvome mestu ne bih ni otvarao tu stranicu.
Alternativa npr. ako ti je neophodno da ideš na tu stranicu je da disejbluješ Avast privremeno i uz pomoć Sandboxie recimo obaviš što ti treba.
 
Ahahah frka a jos ce ispasti taj Avast dobar pored KIS-a :d . Pitam se kako li ja nemam taj problem ...
 
Ahahah frka a jos ce ispasti taj Avast dobar pored KIS-a :d . Pitam se kako li ja nemam taj problem ...

Videćeš i sam kako stvari stoje posle nekog vremena :) kad prodje licenca i kad trebada da se zameni novom + ako izadje novi program pa treba da uradiš preinstalaciju softvera. Ali neću da te plašim unapred nego ti kažem da se iz nekog razloga taj KIS tako zalepi za win da ni ''špaklom'' ne može posle da se skine pa odvali i komad windowsa pa posle moraš da radiš reinstal sistema jer počne da brljavi posle skidanja KIS-a. Svakako dok radi je najbolji što sam i ja mislio do prve prilike ;). Avast je sasvim dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno