Šta je novo?

Forum računari

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kabuto

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2003
Poruke
275
Poena
319
Uspavali ste se benchmarkovci, niko da prokomentariše ovaj fenomen. Sigurno ste snimili lika koji ide po grandshow i sl. emisijama i reklamira ih - stalno imaju neke "extra" ponude i poklone. Ovih dana poklanjaju letovanje u Bečićima u nekoj vili uz svaki kupljeni računar :wall: .Znači likovi se veoma smišljeno i perfidno obraćaju informatički najneobrazovanijem sloju ljudi.
Pre par dana keva ih zvala da se raspita za tft monitor, neku su fantastičnu ponudu imali, ne zna ni ona na šta se primila. Zeznula se da im ostavi telefon i tri dana je zovu i lože najstrašnije i cimaju kad će da dođe.
Odem jutros na njihov sajt http://www.4um.co.yu/public/about.php ljudi moji ono treba tužiti :zgran: , zajebali su najgore firme koje su ovde prozivane.
Tako u tekstu u kojem se opisuju (a koji počinje malim slovom?!) kažu:

"osnovano je maja meseca 2003. godine. Nastalo je kao plod saradnje ljudi sa višegodišnjim iskustvom u računarskoj industriji i ekonomiji. Bavi se, najvećim delom, proizvodnjom i prodajom računara i računarske opreme. Pored toga bavimo se razvojem i postavljanjem računarskih mreža, razvojem i implementacijom softvera kao i kompletnih rešenja. Trenutno, preduzeće ima 30 zaposlenih, organizovanih u dve prodajne linije sa pratecim sluzbama.
Računari koje proizvodimo su posledica višegodišnjih analiza tržišta, njegove pokrivenosti određenim brendovima i, pre svega, želja i potreba korisnika svih profila. Plasiramo ih kroz serije nedvosmislenih naziva - Forum za kancelariju, Forum za početnike, Forum za multimediju, Forum za kuću i Forum za igru. Osim garantnih uslova i našeg servisa, kao i velike grupe partnera koji već koriste Forum računare, garant kvaliteta su i etikete Intel Product Integrator i Microsoft Registered Member.
Svoje proizvode uspešno distribuiramo na celoj teritoriji Republike Srbije, a kompletne usluge, proizvodni program i sve vezano za njih možete saznati u kontaktu sa našim telefonskim centrom."

Znači, sve što vam nije jasno, ove PROIZVOÐAČE računara možemo da pitamo telefonom, a na sajtu nigde nema ni adrese ni broja telefona?! WTF?! U stvari ima, jer su verovatno zaboravili da skinu sa pdf cenovnika konfiguracija, ali se niko ne javlja na jedan od ta tri broja, druga dva ne mogu da dobijem, tišina samo. Keva ih je zvala sa nekog petog broja, ne seća se, hteo sam da ih zovem da se napravim glup i neuk i da ih pitam par stvari :mad: .
A ponuda ima je takva da imaju samo ove četiri konfiguracije iz gornjeg teksta i može da se doplaćuje ako hoćeš da menjaš, npr. "CD-ROM na DVD-RW ... 3,446.00" (skinite cenovnik). A najača konfiguracija "Forum za igru" im izgleda ovako:
Procesor............................AMD Athlon64 3000, s939
Matična ploča.....................Foxconn NF4XK8MC-RS
Memorija............................2 x 256MB DDR400
Hard disk............................80GB 7200rpm
Grafička karta......................NX 6500 128MB, PCIe
Optički uređaj......................CD-ROM 52x
Flopi disk............................3,5” 1.44MB
Modem...............................Intel 56k
Kućište...............................Eurocase, midi 350W
Tastatura, miš......................Standard PS/2
Monitor...............................17” Philips 107 E66
Cena...............................64.642,00
Nigde informacije o garanciji, neke detaljnije specifikacije o hardveru... Mislim, mašina za igranje bez DVD-a i sa krš grafičkom koja je 100% 64-bitna, a i ostale komponente su verovatno isto dno ponude :crash: . Još kad izanaliziramo cenu, vidimo koliko su bedni. Kad bi sastavili istu konfiguraciju po nekim prosečnim maloprodajnim cenama dostupnim svima situacija bi bila sledeća:
Procesor AMD Athlon64 3000, s939................ 9,500
Matična ploča Foxconn NF4XK8MC-RS................... 4,500
Memorija 2 x 256MB DDR400......................... 4,000
Hard disk 80GB 7200rpm................................ 4,500
Grafička karta NX 6500 128MB, PCIe...................... 4,500
Optički uređaj CD-ROM 52x.................................. 1,500
Flopi disk 3,5” 1.44MB.................................. 500
Modem Intel 56k....................................... 1,000
Kućište Eurocase, midi 350W....................... 3,000
Tastatura, miš Standard PS/2................................1,000
Monitor 17” Philips 107 E66........................... 9,000
ukupno......................................................................43000 din

Znači razlika je više od 20,000 din ili 30% cene! I sve bi to bilo ok da je u pitanju neka mala firma, ali ako pogledamo sa kime se hvale da su radili vidimo da su već zgrnuli milione koje sad ulažu u, po meni, najobičniju prevaru i to baš baš očiglednu i smišljenu, da je bezobrazluk!
Izvinjavam se zbog podužeg posta, ali izazvan sektaškim ponašanjem ljudi iz "FORUM RAČUNARA" morao sam da skrenem pažnju na sve ovo, pogotovu na ovom forumu.
 
sada je cena 70.907,00, valjda zato sto pada euro
stvarno ovo moze samo u srbiji
 
Hehehe mislim da je cak bila i neka akcija uz svaki racunar da umesto tog CRT dobija se TFT ! (Naravno da nije ukljucen u cenu) :) :D :p

Svaka cast za marketing - lepo su krenuli - da zaobilaze malo istinu :) Ali vazno da se prodaje...

Inace insajder informacija - za reklamaciju njihov serviser donosi neispravan procesor koji je testirao memtestom :) :)

Sta dalje reci - preporuka za sve ljude koji nisu posetioci bench foruma :)
 
Kabuto je napisao(la):
Uspavali ste se benchmarkovci, niko da prokomentariše ovaj fenomen. Sigurno ste snimili lika koji ide po grandshow i sl. emisijama i reklamira ih - stalno imaju neke "extra" ponude i poklone. Ovih dana poklanjaju letovanje u Bečićima u nekoj vili uz svaki kupljeni računar :wall: .Znači likovi se veoma smišljeno i perfidno obraćaju informatički najneobrazovanijem sloju ljudi...
Nismo se uspavali samo ne gledamo svi Pink i sl. :D ima pametnijih stvari ovih da na da se vide na TV-u...

Ha ha, CPU i memtest... Haha :d
 
Letovanje u luksuznoj vili za 20 000 preko cene!?Ako je stvarno luksuzna vila i pun pansion,skoknuci cas da uzmem,prodam komp i imam pare za dzeparac na letovanju! :D Ali to samo ako je 10 dana,za 5 ili 7 dana ne dajem te pare!
Pozdrav ,)
 
Kabuto je napisao(la):
Sigurno ste snimili lika koji ide po grandshow i sl. emisijama i reklamira ih - stalno imaju neke "extra" ponude i poklone. Ovih dana poklanjaju letovanje u Bečićima u nekoj vili uz svaki kupljeni računar :wall: . Znači likovi se veoma smišljeno i perfidno obraćaju informatički najneobrazovanijem sloju ljudi.
To je kljuc, jos kada uz svaki kupljeni gamer:wall: racunar poklanjaju letovanje u inostranstvu:d (ovoga se jos nisu setili :smoke:) eto veselja :banana:. Mogli su, nisu se setili jos uvek, da iznajme 042 liniju i gde bi im bio kraj. Naravno od ciljane populacije niko se nece zapitati gde je tu ekonomska racunica, o cemu se zapravo radi, dal' je moguce :zgran: :trust:.
:banana: ...i sve to potpuno besplatno, samo ako kupite racunar forum za igru, zato odmah okrenite 042...:banana:
 
Ne gostuje samo na Pinku. Čini mi se da je lik svake srede ili četvrtka u emisiji Beograde, dobro jutro, na STB. Nastupa sa pričom kako je njegova firma oduvek mnogo polagala na edukaciju korisnika računara i da oni svakog kupca prvo edukuju, pa mu uvale odgovarajuću konfu. Verovatno kada vide koliko ko zna. A slušao sam ga kada je promovisao akciju za letovanje u Bečićima. Strašno!
 
Forum za igru

Procesor AMD Athlon64 3200
Matična ploča Foxconn NF4XK8MC-RS
Memorija 2x256MB DDR400
Hard disk 80GB 7200rpm
Grafička karta NX6200 128MB, PCIe
Optički uređaj CD-ROM 52x
Flopi disk 3,5” 1.44MB
Modem Intel 56k
Kućište Eurocase, midi 350W
Tastatura, miš Standard PS/2
Monitor 17” Samsung / Philips
Cena 70.907,00

Ali ja gledam pa neverujem :zgran: . Na koji način se nekog može preveslati da kupi ovaj office računar za ovolike pare. Pa da sam iz pećine izašao posle 50 godina i da prvo na njih naletim ne bi naseo na tako bezobraznu otimačinu. :wall:

Mislio sam da se CD-ROM ne može uopšte više naći u slobodnoj prodaji (bar ga mi nemamo već više od godinu dana), a kamoli ugrađivati u nove konfiguracije.
 
Poslednja izmena:
"Nastalo je kao plod saradnje ljudi sa višegodišnjim iskustvom u računarskoj industriji i ekonomiji."

Ovo je u prevodu: Prodavali piratske igrice na Bulevaru, vise godina, dok ih inspekcija nije razjurila.:smackbum:

Sve ostalo - u skladu s tim

Poz.
 
Informacija iz prve ruke -> sve nase "kompanije" koje se bave nekakvom prodajom racunara, imaju samo jednu ciljnu grupu -> racunarski totalno neobrazovane kupce. Zasto?

Kupci racunara u Srbiji:
odlicno racunarski obrazovani 10%
delimicno racunarski obrazovani 20%
totalno racunarski neobrazovani 70%

Ako biste vi bili trgovac racunarskom opremom, od ove 3 kategorije kupaca, koja bi bila vasa ciljna grupa? Pre nego sto na ovo odgovorite, racunajte da je prosecna marza na racunarsku opremu oko 10-15 %, da morate imati svoj servis za robu koja je u garaniciji, da morate da placate uredno porez, da imate legalan sofvter u svojim prodavnicama, da cena robe uvek pada pa samim tim i vrednost vasih zaliha....

To sto Forum radi, rade svi ti veliki igrachi (ako mozemo ikog od njih da nazovemo velikim). Svi oni znaju da im je roba krsh, da je skupa ali takodje znaju da vise prodaju na ime i na reklamu, nego na dobru ponudu. Ja sam odavno prestao da se cudim takvim marketinskim bezobrazlucima Foruma, Bozic i sinova, Jugodate i ostalih. Nikome od njih ni ne pada na pamet da uveze recimo kvalitetnije napajanje ili recimo dvojezgrene procesore.

Zaista bi bilo lepo kad bi postojala makar i jedna radnja gde bi covek mogao da kupi sve one racunarske perverzije koje mozemo da vidimo samo na internetu, u literaturi i na satelitskoj televiziji. Ali jasno je zasto niko nema nameru da ulazi u takav visoko rizican i najverovatnije neprofitabilan projekat. Pa i ja bih pre prodavao voce, nego racunarsku opremu.

Sve sto mi mozemo da uradimo je da prijatelje skrecemo od kupovine kompjutera kod tih prevaranata.
 
Ajoooooooooj a vidi ovo :

"Računari koje proizvodimo su posledica višegodišnjih analiza tržišta, njegove pokrivenosti određenim brendovima i, pre svega, želja i potreba korisnika svih profila."

Upravo sam im poslao email "podrske" :smackbum: :smack: :cuss:
 
Mislim da su im prostorije negde kod "Arene"...
Neki caletov kolega je kod njih uzeo integrisanu masinu za 60k dinara. Na moju opasku da je to ludost sto hoce da kupi to sr... za te pare (pre nego sto je kupio) on mi je odgovorio kako "...oni daju preko administrativne zabrane, i ne vezuje se rata za euro...".
Pa vidim kako su se osigurali ako kurs bude divljao :D
P.S. Dobio je jos i Milka cokoladu na poklon (Jugodata style).
P.P.S. Konfiguracija je bila zapecacena a optika nije bila povezana pa je "kolega" morao da nosi masinu nazad za BG (from Zrenjanin) da mu prikljuce CD-ROM. Bas je jeftino prosao nema sta.
 
bandovic je napisao(la):
P.S. Dobio je jos i Milka cokoladu na poklon (Jugodata style).
nadam se da joj nije istekao rok trajanja :D
 
illidan je napisao(la):
nadam se da joj nije istekao rok trajanja :D
Nije, davali su i garanciju... :d
 
Nije mi zao ni jednog gledaoca emisija Grand produkcije, koji kupi ovakav racunar! Neka im je sa srecom.
 
simpson H je napisao(la):
Nije mi zao ni jednog gledaoca emisija Grand produkcije, koji kupi ovakav racunar! Neka im je sa srecom.
Nisam skroz ni siguran da su baš u grandu bili ali na pinku i rts-u sigurno - u tom tipu emisija gde sponzori nisu ni tuborg ni ne znam ti koji "cool" brend jeli, nego tipa božen kozmetika i sl. Loše razmišljaš, nije to poenta, masa ljudi je nepismena, a kamoli informatički obrazovana i to nije slučaj samo kod nas nego i u najrazvijenijim zemljama. A koju muziku sluša taj neko ko stoji iza forum računara i uzima pare?
Nisu se oni prvi setili da varaju ljude na neznanje, više mrzim nekog ko smišljeno radi to što ovi iz foruma rade nego nekog ko ne shvata razliku između grafičke i procesora a kamoli nešto više.
Ovo treba da brine najviše druge prodavce i uvoznike, a ne nas koji nismo iz te priče. Čak je i Jugodata malo dete za forum. Prosto ne verujem, evo nek kaže neko zna koliko košta konfiguracija koju prodaju za 800€ ako si uvoznik? Ovi su u najgorem slučaju druga ruka. Cenim negde oko 300€, sto je nenormalna marža za tržište gde je toliko jaka konkurencija. Ko zna ko stoji iza ove priče i koliko im uopšte priča prolazi. Ono što je sigurno to je da ne mogu dugo da traju na ovaj način i toga su veoma svesni. Nije im cilj da naprave brend koji ima čak i Jugodata, već da uzmu pare dok prolazi. Opet ponavljam, pitanje je koliko im prolazi. Ma ne bi me čudilo da se neko ko već radi dosetio da pod drugim imenom prodaje kompove na ovaj način.
Najviše me zanima kakav softver isporučuju. Ma sigurno licenciran windows, nego su zaboravili da napišu ;) . Ili još bolje, trial verziju :d , pa nek objašnjavaju ljudima što im kompjuter ne radi posle 30 dana ili koliko već.
Mislim, na ideji im svaka čast, ali su previše otišli u krajnost da varaju ljude. Dokaz tome je da nemaju broj telefona na sajtu, već ih zovu isključivo ljudi koji su se primili na njihov nastup na televiziji, sekta bre. Mogli su da sklope pristojne konfiguracije i prodaju legalan windows uz njih i opet da imaju odličnu zaradu!
Alo ljudi, firma koja kako sami kažu:

u dosadašnjem radu, poverenje su nam poklonili:
* ECBJ (European Centre for Broadcast Journalism), Beograd
* Council of Europe (Savet Evrope), Beograd
* Pink Internacional (RTV Pink)
* GSP Beograd
* Unimed
* Centar za menadžment
* Centar za kvalitetno obrazovanje
* Biohemijska laboratorija Konzilijum
* Garbino - Terranova
* Stankom-partner
* Video klubovi “Žabac”
* Unioninvest, Kragujevac
* i mnogi drugi
DA NA SAJTU NEMA ADRESU, BROJ TELEFONA I FAXA, A E-MAIL SAMO ZA ZAPAŽANJA I PRIMEDBE!?
 
Ne moze bas da se poredi prica sa Jugodatom u ovom slucaju.
Jugodata je firma iza koji stoji jak marketing tim - ali oni prodaju krsh za male pare - tacno onoliko koliko racunar i vredi - sa sve monitorom za 199 evra :)

Kod Foruma je pak varijanta da ti prodaju manje vise standardne komponente, zapakovano u pricu besplatna isporuka, TFT umesto CRT itd. iako je sve uracunato u cenu. To je ipak obmana kupca - da mu kazes da je nesto besplatno - a posle mu sve obracunas.
Skoro mi je bio lik koji je dosao da kupi racunar i koji mi je trazio da mu poklonim TFT kao sto to ima u Beogradu. Bas sam iz znatizelje uzeo i uradio obracun ponude koju je on dobio i racunica je jasna :) TFT je dobio na poklon - yeah right :d
 
strahota, a kada ljudima kazes da je to djubre, oni kazu ma sta ti znas to su ti strucnjaci sa dugogodisnjim iskustvom.Tako im vla bas i treba
 
Sta reci osim Сајбер Srbija :d
 
Gostovao je lik jednom nedeljno u Budilniku na BK, ali kako ga nema više, sada je redovan na STB, u "Beograde, dobro jutro". Znači emisije koje prate penzioneri...
 
Srga je napisao(la):
...Kod Foruma je pak varijanta da ti prodaju manje vise standardne komponente...

Koliko god rastegnili taj pojam, CD-ROM se nikako ne može smestiti tu.
 
Poslednja izmena:
Ako je letovanje za 4 osobe sa prevozom i all-inclusive, onda se isplati... :wink:
 
U celoj ovoj prici vazno je napomenuti da mnogi koji kupuju racunar zapravo ni ne znaju sta je to racunar ni cemu sluzi ali znaju da TO ima njihov komsija i da oni moraju da imaju skuplji sto u slucaju doticnog "foruma" nije tesko postici. Nije retka pojava da ljudi zele da "KUPE INTERNET" jer su internet, ceca, JK i D&G sada "IN" :)
 
PeraNS je napisao(la):
U celoj ovoj prici vazno je napomenuti da mnogi koji kupuju racunar zapravo ni ne znaju sta je to racunar ni cemu sluzi ali znaju da TO ima njihov komsija i da oni moraju da imaju skuplji sto u slucaju doticnog "foruma" nije tesko postici. Nije retka pojava da ljudi zele da "KUPE INTERNET" jer su internet, ceca, JK i D&G sada "IN" :)

Da...komsije...jao boze gde mi zivimo...
Pre par godina imao sam firmicu :) za prodaju hardware-a...i uglavnom secam se prve prodate masine, odnosno citave situacije.Javlja se covek...kao povodom oglasa, raspituje za racunare, internet (naravno) itd.Nadam se shvatate kakva su pitanja bila...uglavnom sve se zavrsava dogovoro da racunar isporucim u Pecince (placa covek gorivo...pa kazem sto da ne).
I tako stizem u Pecince, koje sam jedva nasao, kad tamo skupila se citava familija + komsiluk, negde oko 17-18 ljudi.Uglavnom posle kafice, rakije i ratluka (ne bas tim redosledom) pitam "gazdu" gde su planirali da stave racunar...i tako odvede mene covek u posebnu sobu (deo kuce sveze sazidan) i usput mi isprica kako eto samo u toj sobi ce biti TA grejanje jer tu ce biti racunar (ostatak kuce se greje na ugalj i drva).
Da ne duzim, montiram masinu, upalim kada ono uzdah iza mene...plus komentar "vidi radi".Sta vise da kazem...ko zna koliko takvih primera ima u ovoj drzavi.Nije ni cudo kako neke firme zaradjuju novac...totalna neobrazovanost.
 
Poslednja izmena:
011/302 92 92... pa ko hoće na letovanje, samo ih zovite i poručite računar!!! A možete i samo da popričate :d
Danas je opet gostovao lik na Studiju B. Neumorni su! Čovek je na komentar voditeljke da je to dobar marketinški trik, uzviknuo da to nije trik uopšte... Najjači su kamermani koji su skontali da je prevara, pa se smeju u sred emisije :D
 
ne vidim samo sto se osecate prozvanim kad na tvu vidite rekalamu forum racunara.
zato sto spadate u onih nekad navedenih 10% super kompjuterski pismenih?
zato sto vas neko tera da kupujete bas u forum racunarima?
zato sto vam prekidaju omiljeni grand show sa reklamama koje ne shvatate?
pa gorih primera nepismenosti i gluposti svaki dan sretnete na benchu(npr "birani" barton i ploca za 100 i kusur € ili pitanja ljudi kojima je tesko da procitaju manual ili help).
mislim da bi bilo bas zanimljivo vas videti kao vlasnike firmica za prodaju racunara...
 
Poslednja izmena:
Pa da, sad sam se setio! Video sam tog sjupper-finog i nadasve obrazovanog celavka kako se :wc: na STB-u. Nisam se trudio da ih trazim po netu, cim sam mu cuo zvaku shvatio sam kaki je to probisvet i secikesa.
U APS, BRE!!!!!!!!!!!!!!! :mad:
 
Filo je napisao(la):
ne vidim samo sto se osecate prozvanim kad na tvu vidite rekalamu forum racunara.

Ne vidim da se ovde bilo ko oseca "prozvanim" kako kazes. Ovde se koliko sam shvatio diskutuje/kritikuje pljacka kompjuterski nepismenog naroda od strane nekih "firmi" koje prodaju racunare. Sve ovo me asocira na "kosmo-disk", "Bozen" tablete za mrsavljenje (da valjaju valjda bi i sama gdj-a Bozen bila mrsava), Kleopatru, Dafinu i sve one prevare kojima smo bili izlozeni 90-ih. Sve u svemu, ako nekome "kosmo-disk" ublasi bolove u kicmi, taj ce vrlo verovatno kupiti i biti zadovoljan sa low-end office racunarom za 70.000 dinara!
Sad se setih reklame gde onaj lik u planini reklamira doticni "bol-u-kicmi eliminator" i kaze kako su mu zene porok !!! :D k. Ko razume shvatice.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno