Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

Cemu ovi insta filteri ?

Sent from ass
 
Cemu ovi insta filteri ?

Sent from ass

Jes vala, bezveze je postavljati obradjenu fotku. Valjda je poenta u tome da se vidi koliko je moguce napraviti dobru sliku telefonom i izvuci maksimum bez ikakve naknadne obrade.
U suprotnom, i slika sa dumb telefona moze posle malo obrade u ps da izgleda mnogo bolje, ali to onda nije realno.
 
Pa jeste realno, to je i dalje fotka sa tog telefona. Ni u temi Fotografije niko ne kaci neobradjene fotke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Glupo je porediti ljude koji se bave fotografijom i nas što volimo da skljocnemo sa telefonom. Njima je obrada fotografije posao dok u ovoj temi samo da se vidi kakvu koji telefon pravi fotografiju a ne sta ko zna da odradi u obradi.
 
Ovo je samo ubacen jedan filter iz telefona i nista vise. Meni se više svidelo tako ali nesto sam ubedjen da ce se ova rasprava nastaviti :D

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
Pa krastavac, to je kao da neko okaci fotku u full manualenom modu, sa stativa i SS od 10 sekundi, pa da bude "ne moze jer nije auto mod". To je i dalje fotka sa tog telefona, sta god radio s njom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Niko nije rekao za manuelna podešavanja ništa, tu je zapravo i razlika nego u naknadnom obrađivanju fotografija
 
I ako sam bio protiv toga, da se postavljaju obradjivane slike sa telefona, ipak mi je to sada u redu. Naravno, da se napomene da je slika malo doradjivana, i da se postavi original, cisto da se vidi razlika.
 
Evo malo sa putovanja. Ako vam nije mrsko, pogledajte posljednja cetiri albuma. Nisam htio nista da brisem i u onim losim da bih ih imao sacuvane, a vas molim da komentarisete sta sam gdje mogao bolje, tj. gdje sam grijesio.

I da, da naglasim da sve slikam iz ruke. Ako neko ima preporuku za neki mini stativ (vidjao sam negdje na forumu da je neko postavljao nesto sto moze da se stavi u dzep jakne), neka pise.

20170208_233244
20170209_150855
20170209_142812
20170210_170050
20170210_175415
20170210_175223
 
^ malo si je čačno preko flickr? Nešto mi to drveće čudno, nije jasno baš. Možda i ne može bolje.
 
Poslednja izmena:
Snapseed verovatno, vidi se po nebu :)
 
Auto u snapseed-u i gradient u polaru. Ima u exifu piše snapseed [emoji4]


iP7
 
Aviary a posebno Snapseed ovako ''odrade'' nebo cak i ako se malo pretera :) Ali dobro, opet su u samom vrhu smartfon aplikacija za obradu fotki.
 
Aviary a posebno Snapseed ovako ''odrade'' nebo cak i ako se malo pretera :) Ali dobro, opet su u samom vrhu smartfon aplikacija za obradu fotki.

Kad hocu na brzinu da obradim onda je to Snapseed, a ako cu malo vise vremena da potrosim, onda LR na PC-u.

Gledam Polarr i on mi je onako dobar, kontam da moze da mi zameni LR na PC-u. Treba ga samo platiti :d
 
E ovu temu sam trazio.. :). Sad idem da listam dok mi oci ne ispadnu :D
 
Ne vidim nista :) Izgleda si linkovao sa fb?
 
Evo sad vidim, odlicna fotka :)

Zanimljivo - preko TT/telefona i Chrome-a se vidi a preko Waterfox-a na kompu ne..
 
Waterfox, šta ti je to, je l' se maže na 'leb :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
iPhone6s @ Zlatibor. Sve na auto. Fotke reuploadovane na Flickr zbog Exif-a. Za HDR ne znam da li je bio ukljucen :p



 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno