Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada?

  • Začetnik teme Začetnik teme k1z4
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Da li je neko letovao u Algeru, Sardinija? Mislio sam da bukiram danas kraj avgusta, 7 nocenja, ali malo citam, kazu da je bas papreno (npr. dve lezaljke od 30-40e, restorani preskupi itd). Kakva su iskustva?
И мене занима, идем од 27. Јула до 7. Августа, вреди ли се цимати за јужни део око Каљарија? Доста је даље од Алгерија и Олбија, где ћемо бити смештени, неки кажу да није вредно цимања, ми нађосмо свашта нешто занимљиво да се види и обиђе.
 
To je moj kraj (Svilajnac), sad mora preko sela jer je most preko Velike Morave zatvoren (praviće se novi), u narednih 10 dana bi trebalo vojska da postavi ponton pa će biti lakše sa autoputa na Markovac isključenje pa preko Svilajnca do Despotovca i dalje. Ko ide iz pravca BG sad mu je najlakše Velika Plana pa ka nama.
Ko je planirao ka Resavskom kraju danas je pušten za prelazak pontonski most (Markovac - Svilajnac) za putnička vozila
1780755377039.webp
 
И мене занима, идем од 27. Јула до 7. Августа, вреди ли се цимати за јужни део око Каљарија? Доста је даље од Алгерија и Олбија, где ћемо бити смештени, неки кажу да није вредно цимања, ми нађосмо свашта нешто занимљиво да се види и обиђе.
Vredi
 
Korzika, kraj maja pocetak juna, 12 dana. Po par dana u 4 mesta, obisli dosta sem glavnog (napoleonovog) grada Ajjacio, za to nije bilo vremena da se ubaci jos koji dan. Kola su, rekao bih, obavezna, nije destinacija za zabod u jednom mestu.
Generalno, sigurno ima za svakog po neki zanjnljiv sadrzaj. Mi smo isli malo na hajk, malo bicikle, izlet camcem/brodicem, par plaza i gradici. Ne zna se sta je bolje. Imaju i neko skijanje, ali je to u na nivou nekoliko tanjira/sidra. Videli smo i gomilu motorista, putevi su raj za motore. Da dodam, rekose nam da imaju zakon da ne smeju da se grade hoteli na plazi pa je sve prilicno divlje i pristupacno svima. Ima i plaznih barova sa lezaljkama, ali su u manjini, a ima prelepih plaza koje su divlje. Voda je bila ok za kupanje, malo hladnija ali daleko od neprijatnog.
Jedna od stvari na koju mi nismo navikli je dvokratno radno vreme restorana, jako mali broj sluzi hranu izmedju revimo 14 i 19h.
Hrana mesavina italijanske i francusko ostrvske, pice i paste, suvog i pecenog mesa gomila. Sve u svemu odlicna.
Cene su na nivou destinacije, pice 10-15, glavna jela 15-25 dok je pice na evropskom nivou. Pivo je malo skuplje, ali s obzirom na cene u beogradu poslednjih godina, nista neverovatno. Takodje, rekose nam da lezaljke u sezoni mogu da idu i do 50e po komadu, definitivno je jasno zasto svi idu u svojoj reziji na plazu.
Generalni utisak izuzetno pozitivan, svaka preporuka. Ako vas nesto konkretno zanima, pitajte.
 
Da li je neko skorije bio u Maroku ( Kazablanka/Marakes) ?
 
Da li ima neki sajt gde mogu da unesem polaznu i odredisnu tacku pa da on pravi jeftiniju rutu sa presedanjima ukljucujuci i vozove ili letove unutar zemlje
Išao bih na sever Kine znam da su ljudi isli za 400-500e povratna a vidim da su cene maltene duplo i troduplo za jedan smer na sever, sada meni bi trebalo u julu...
 
Da li ima neki sajt gde mogu da unesem polaznu i odredisnu tacku pa da on pravi jeftiniju rutu sa presedanjima ukljucujuci i vozove ili letove unutar zemlje
Išao bih na sever Kine znam da su ljudi isli za 400-500e povratna a vidim da su cene maltene duplo i troduplo za jedan smer na sever, sada meni bi trebalo u julu...
Mislim da je najpovoljnije za kinu iz budimpeste ili beca, pogledaj na sajtovima za karte sta se nudi.
Svakako si 'zakasnio' za jul, preblizu je i karte su skoro sigurno prilicno skupe.
 
  • Like
Reagovanja: G17
Da li ima neki sajt gde mogu da unesem polaznu i odredisnu tacku pa da on pravi jeftiniju rutu sa presedanjima ukljucujuci i vozove ili letove unutar zemlje
Išao bih na sever Kine znam da su ljudi isli za 400-500e povratna a vidim da su cene maltene duplo i troduplo za jedan smer na sever, sada meni bi trebalo u julu...
Za ovo ti je najbolji AI, samo mu zadaj detaljan upit.
 
  • Like
Reagovanja: G17
Drugari potreban mi je predlog mesta za letovanje. Gledamo nešto južnije u Grčkoj, jedna od opcija je neki grad na Peloponezu. Bitna nam je dobra plaža, ali i aktivan i sadržajan grad noću. U pitanju je odmor za dvoje.
 
Mi smo pre dve godine bili u Porto Heli-u, ali smo išli i do:
Nafplion
https://share.google/KBmgr12y24w8zMIhc
Ne znam kakav je provod noću, odavno ga ne upražnjavamo 🤣, ali kulturni sadržaj ne nedostaje u okolini Napfplion-a.
Porto Heli nema plažu vrednu pomena, ali u blizini ima lepih plaža, divljih i uređenih.
Nadam se da planirate autom da idete jer sve ovo gubi smisao bez istog.
 
Drugari potreban mi je predlog mesta za letovanje. Gledamo nešto južnije u Grčkoj, jedna od opcija je neki grad na Peloponezu. Bitna nam je dobra plaža, ali i aktivan i sadržajan grad noću. U pitanju je odmor za dvoje.
Pa mislim da je Kalamata na Peloponezu bas to sto trazis. Dobra gradska plaza, lepe plaze u blizini, i veliki sadrzajan grad sa nocnim zivotom.

Mada ja bih ti preporucio ostrvo Paros ako budzet dozvoljava.
 
Mi smo pre dve godine bili u Porto Heli-u, ali smo išli i do:
Nafplion
https://share.google/KBmgr12y24w8zMIhc
Ne znam kakav je provod noću, odavno ga ne upražnjavamo 🤣, ali kulturni sadržaj ne nedostaje u okolini Napfplion-a.
Porto Heli nema plažu vrednu pomena, ali u blizini ima lepih plaža, divljih i uređenih.
Nadam se da planirate autom da idete jer sve ovo gubi smisao bez istog.
Pa mislim da je Kalamata na Peloponezu bas to sto trazis. Dobra gradska plaza, lepe plaze u blizini, i veliki sadrzajan grad sa nocnim zivotom.

Mada ja bih ti preporucio ostrvo Paros ako budzet dozvoljava.
Da da svakako planiramo kolima da idemo, možda sam se pogrešno izrazio, nisam mislio na noćni provod nego da ima restorana, dugačko šetalište itd. Svakako hvala na predlozima.
 
Ja sam sad u Arkadiji (oblast nasuprot Nafpliona). Došao sam istočnim autoputem (Evzoni - Volos - Atina - Korint), i od granice sa MK dovde prošao ukupno 14 naplatnih rampi. Na sreću, uzeo sam tag na Malgara naplatnoj stanici, tako da sam lagano prolazio. Moj savet za @Vuletaa - obavezno nabavi grčki tag.
Pozdrav
 
Ibica, oktobar 2025.

Neću uopšte pričati o noćnom životu, to je opšte poznata stvar.

Predivno ostrvo sa sijasetom prelepih plaža, iako je primarno party ostrvo nudi apsolutno dosta više od onoga što čovek prvo pomisli kada se pomene ime ostrva. U blizi se nalazi ostrvo Formentera koje nisam obišao ali po priči ljudi iz mog društva apsolutno vredi barem obići brodićem, ako ne i ostati ceo jedan dan.
 
Evo mog iskustva, necu navesti ime smestaja, mesto hocu. Tasos, Golden beach. Studio/stan za dvoje sa odvojenom spavacom sobom, cirka 40m2 prostora + dvoristem i parkingom za 10 noci.
Cene za drugu polovinu juna su ovako isle:
  • 2023 480e
  • 2024 620e
  • 2025 800e
  • 2026 1120e

Preteruju...
 
Nije to samo u Grčkoj. Svugde je turizam ozbiljno poskupeo. Sa druge strane, putuju svi k'o da sutra ne postoji...
 
Nazad
Vrh Dno