Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026

VAR nije tu za male, nego da veliki ne budu oštećeni. Koliko ponižavanja za Treći svet na ovom prvenstvu...
 
I Luku Jovica je Real platio 63 miliona pa se reprezentacija nije nesto ofajdila od njega.
 
Kada dobijas doping sa 11-12 kao nerazvijen, "normalno je" da si sa 17 brzi i jači od svih, odbijali se od njega kao da je hulk.
Nisam fan Mesija, ali on nije bio ni brži ni jači od ostalih, pa ima snimaka, detence. Majstor fudbala je, ali da nije miljenih FIFE, dobio bi crveni karton i igrao bi tek u 1/16 finala i trenutno imao jedan gol. Na kraju njegove karijere, bez obzira na trofeje, svaka sudijska pomoć zapravo će stići na naplatu. Mada nije ni bitno, pošto vidim da svi gledaju samo brojeve, vrlo lako će naredna generacija sve ove rekorde da poruši, eventualno ostaju neki od CR7 jer niko nije lud da igra u 41. godini kao on, Mesi igra na čist talenat, verovatno i nema snage da igra kako treba, a opet ide ovo nekako Argentini, ume da da gol i sve izgleda daleko manje napeto nego kod CR7.

Ali totalno navijam za Portugaliju i Ronalda, bukvalno ne postoji igrač koji više hoće da osvoji SP od njega.
 
Onda verovatno ovo što je neko već pomenuo, da se ovaj nije bunio jer Belingem nije rekao ništa neprimereno, a sudija nije video. S jedne strane fer plej igrača Gane ako je bilo benigno, ali jeste mogao da ga odruka. Ne znam kakva su pravila za VAR, da li sme da kontaktira sudiju u ovom slučaju?
 
Navodno se desilo u prvom poluvremenu. A ovi su imali poslednji apdejt u 23:50, pre zavrsetka utakmice a imali su ovu vest, znaci da se desilo u toku utakmice. Mozda za vreme heating break-a, a mozda i u toku igre. Svakako, ne trebaju igraci da se bune, za to postoje sudije, ili ako one nisu videle, onda VAR soba.

 
Izgleda da se kažnjava samo ako stvarno nešto pogrdno kaže: https://worldcuplocaltime.com/fifa-covering-mouth-red-card-rule-2026/

Let’s make one thing clear: covering your mouth is not banned in football. Players will not be punished simply for placing a hand over their lips.

However, under new guidance, if a player is seen covering their mouth while using abusive or discriminatory language, referees now have the authority to issue a straight red card.

Referees are not expected to punish every instance of a player covering their mouth.

Instead, decisions will depend on context, behaviour, and the intensity of the situation.

For example, a calm conversation between teammates will not be an issue. But a heated confrontation where a player appears to be hiding abusive language could result in a sending-off.
 
Pa kako sudije mogu da znaju sta je neko rekao. Protivnicki igrac bukvalno moze da kaze sta hoce da mu je neko rekao i to sudija uzima zdravo za gotovo? Pravilo je totalno debilno, pogotovo sama implementacija. Treba da dovedu psihologa na teren koji ce da procenjuje sta je neko mogao da kaze.
 
Ne razumeš. Da se neko ne bi bavio šta je ko rekao: ne sme da se stavi ruka preko usta.
 
Dakle nije zabranjeno, ali ne sme da se stavi 🙂
 
Pa kako sudije mogu da znaju sta je neko rekao. Protivnicki igrac bukvalno moze da kaze sta hoce da mu je neko rekao i to sudija uzima zdravo za gotovo?
U konfliktnoj situaciji ne sme da se pokrivaju usta. Ovde ne deluje da su ova dva fudbalera u svadji, vec mozda pricaju o necemu sto i nije vezano za utakmicu.
 
U konfliktnoj situaciji ne sme da se pokrivaju usta. Ovde ne deluje da su ova dva fudbalera u svadji, vec mozda pricaju o necemu sto i nije vezano za utakmicu.

Ni Materazzi i Zidane nisu izgledali da su u konfliktu a Italijan mu pomenuo familiju do trećeg kolena... Onako u prolazu (bukvalno). Ako je pokrivanje usta zabranjeno, onda je nebitno sta mu priča. Crveni i ćao.

Ako to što se priča nije za javnost (a gleda te ko zna koliko miliona ljudi uživo) onda ćuti i čekaj svlačionicu, kafanu...
 
A sto se tice povlascenosti Engleske, meni deluje da su ih ubijali posle sp 66. pa sve do čuvenog gola protiv Nemaca kad je lopta ušla metar ali nije bilo gola. Sad ih vraćaju na nulu?
 
Pojedini timovi i pojedini igraci ce uvek biti povlasceni, prosto je tako. VAR selektivno reaguje i sa istim se previse mulja, ali se "greska", cak i skandalozna, nekako brzo zataska i zivot tece dalje. Interesantno je da odluke uvek idu na ruku bogatih. Bojim se da se u skorijoj buducnosti nece nista drasticno promeniti - "veliki" timovi ce biti povlasceni, "malim" ostaje da negoduju (nekako mlako rekao bih).
 
Nisam fan Mesija, ali on nije bio ni brži ni jači od ostalih, pa ima snimaka, detence. Majstor fudbala je, ali da nije miljenih FIFE, dobio bi crveni karton i igrao bi tek u 1/16 finala i trenutno imao jedan gol. Na kraju njegove karijere, bez obzira na trofeje, svaka sudijska pomoć zapravo će stići na naplatu. Mada nije ni bitno, pošto vidim da svi gledaju samo brojeve, vrlo lako će naredna generacija sve ove rekorde da poruši, eventualno ostaju neki od CR7 jer niko nije lud da igra u 41. godini kao on, Mesi igra na čist talenat, verovatno i nema snage da igra kako treba, a opet ide ovo nekako Argentini, ume da da gol i sve izgleda daleko manje napeto nego kod CR7.

Ali totalno navijam za Portugaliju i Ronalda, bukvalno ne postoji igrač koji više hoće da osvoji SP od njega.
Ne radi se o navijackim strastima, pa da se mora isključivo navijati za nekoga, meni ni on, a ni CR7 nisu prototip fudbalera, to mi je R9. Ukucaj isto na YT "Physically strongest player in the world" traje neke 3min. Ne znam jesi nekada možda igrao fudbal na velikom terenu, pogledaj njegove sprint dionice od 20-30, 50m, još usputno trpi duele ili ima nekog mesara na sebi, za to treba biti jak kao bik. Na sve ovo brzina, snaga ima i nenormalan odraz i skok.
 
koliko vidim na ovom prvenstvu, "veliki" se i nisu nešto pokazali. nalete na malo tvrđeg protivnika i budu srećni ako izvuku nerešeno. a da ne pričam o silnim promašajima
 
Uzmite istorijat prvenstva i ko je osvajao, malo kada leprsavost i nabijanje nekog po par golova su dovodili do rezultata, najocitije se vidi po hrvatima koji su više puta preko penala dolazili do rezultata. Turnirski je način takmičenja, slično kao u tenisu veliki tempiraju da u završnici protiv najboljih budu najbolji.
 
Lozimo se bez neke osnove, prvo bude da je otići, a kada se ode kao daj izadjemo iz grupe samo, a svi očekuju u sebi neko polufinale ili finale.
 
Ukucaj isto na YT "Physically strongest player in the world" traje neke 3min. Ne znam jesi nekada možda igrao fudbal na velikom terenu, pogledaj njegove sprint dionice od 20-30, 50m, još usputno trpi duele ili ima nekog mesara na sebi, za to treba biti jak kao bik. Na sve ovo brzina, snaga ima i nenormalan odraz i skok.
ovaj snimak?


kod Mesija su jaki stabilizatori (to su oni mišići koje retko ko vežba jer su vežbe dosadne a rezultati uglavnom nisu vizuelno uočljivi), za početak. plus usavršio je korišćenje centra teže, kako se već kaže. a za sve ovo ne sme da ima višak mase, ni mišićne ni masne
 
ovaj snimak?


kod Mesija su jaki stabilizatori (to su oni mišići koje retko ko vežba jer su vežbe dosadne a rezultati uglavnom nisu vizuelno uočljivi), za početak. plus usavršio je korišćenje centra teže, kako se već kaže. a za sve ovo ne sme da ima višak mase, ni mišićne ni masne

Стварно је Рудоња 🙂
 
Otrese Pepe-a kao slinu. Ne idem dalje od te činjenice da se krkao hemijom, teško da neko mi dokaže da nije postao takav upravo radi toga, naravno uz naporan rad i talenat.
 
koliko vidim na ovom prvenstvu, "veliki" se i nisu nešto pokazali. nalete na malo tvrđeg protivnika i budu srećni ako izvuku nerešeno. a da ne pričam o silnim promašajima
Ako se ne varam afrikanci su dosta iznenadili i ujedno naneli poteskoce ovim "jacim" reprezentacijama...ko zna koliko ce tek da napreduju do sledeceg svetskog
 
ovaj snimak?


kod Mesija su jaki stabilizatori (to su oni mišići koje retko ko vežba jer su vežbe dosadne a rezultati uglavnom nisu vizuelno uočljivi), za početak. plus usavršio je korišćenje centra teže, kako se već kaže. a za sve ovo ne sme da ima višak mase, ni mišićne ni masne

dok su Mesija ovako masakrirali on nije padao kao na primer Penaldinjo. Uvek me odusevljavalo kako je Mesi izdrzavao ovakve duele, tada su bile price a to zbgo hormona rasta ko zna sta mu davali sem toga, neko je pricao zato sto je nizak ima odlicno teziste i lakse mu da dribla i menja putannj. Slicno za R9 neka istrazivanja kazu da je imao jace listove ne bi mu koleno onako puklo
 
Meni je pauza za hidriranje takav samar za fudbal da kad vidim tu pauzu, dobijem nervni slom.
A nekada
 

Prilozi

  • IMG_20260623_003011_974.webp
    IMG_20260623_003011_974.webp
    50.9 KB · Pregleda: 32
Nazad
Vrh Dno