Šta je novo?

Fujitsu klima uređaji

  • Začetnik teme Začetnik teme Ddee
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Pogriješili ste u vezi s ovim. Mogu raditi na 50–60 W u režimu hlađenja dok kompresor radi. Ventilatori u tom trenutku troše najviše 20 W.
 
Na par klikova mi je KHCAN, ali preterao sam sa lozom, mislim 170w,pa toliko vam je na grejanju silazila aman, ima ustv vemena, dugacko je ljeto, bice detaljnijh opisa vrv kako se prica odvija.
 
Poslednja izmena:
Imate Google, sada postoji i Ai, pa se ispricajte sa njim.
Nije to samo vasa klima, isto je i za moju LN koja je dosta skuplja od tih Fujitsu. Ili mozda moja modulira na 8W na koliko sam malopre osetio hladniji vazduh i na cemu je radila 10ak min.
Samo zamisli da ne moze ispod 30W da zavrti spoljasnji ventilator, a kompresor treba u celom sistemu da prokruzi freon i ulje, da pokrene klipove i nabije kompresiju za 20-30W...zasto vam onda klime ikada idu na preko 100W, kada se uslovi ne menjaju?
 
Poslednja izmena:
Imate Google, sada postoji i Ai, pa se ispricajte sa njim.
Nije to samo vasa klima, isto je i za moju LN koja je dosta skuplja od tih Fujitsu. Ili mozda moja modulira na 8W na koliko sam malopre osetio hladniji vazduh i na cemu je radila 10ak min.
Samo zamisli da ne moze ispod 30W da zavrti spoljasnji ventilator, a kompresor treba u celom sistemu da prokruzi freon i ulje, da pokrene klipove i nabije kompresiju za 20-30W...zasto vam onda klime ikada idu na preko 100W, kada se uslovi ne menjaju?
Sve se slazem
U drugoj sobi 09LMCE kojanje specificna i poprilicno zvucno proprati gasenje kompresora u smislu sistanja. Pa lako meze da se proprati. Ona negde ide do 100w pa cujem kada iskljuci kompresor. Za 12KHCAN ne mogu da cujem i da ocenim.
Nemamo vajde od stava Ajde da ga merimo.
Samo sam zadovoljan kako radi
Ako hladi bez kompresora jos bolje
Prethodna nije ispod 600w isla na istom mestu i u istim uslovima. Samo je to moja konstatacija a ne dokazivanje da posedujem Perpetuum mobile.
Kum izeo Panasonic Ethereu 09
Vratio jer radi kao On-Off. Neverovatno ali tako radi kod njega. Ne znaci da je losa klima.
Pricali ljudi ovde i snimali GTech kako radi. Ja moju za ovih 4 godine nikad nisam video da radi. Sada je u drugoj sobi,radi jos gore.
Leti u vikendicu pa kako radi da radi.
 
LMCE je stariji model od K serije, ja imam LLCE ( ulazni model, LM je sredina da kazemo ) i one ne idu toliko nisko kao K serije, ali nije ni neka velika razlika, sto nije minus, moze i plis da bude, zavisi ko sta voli.
Za Panasonica je zanimljiva prica, verujem i za vecinu clanova ovde, jer bas je premalo direktnih ( ako ne i nikakvih ) iskustava za taj brend kod nas.
Sem za Nordik-aka - severnjake, tu imamo clana koji doktorat o radu moze da iznese, ali ti modeli se nazalost kod nas ne prodaju.
 
Poslednja izmena:
Imate Google, sada postoji i Ai, pa se ispricajte sa njim.
Nije to samo vasa klima, isto je i za moju LN koja je dosta skuplja od tih Fujitsu. Ili mozda moja modulira na 8W na koliko sam malopre osetio hladniji vazduh i na cemu je radila 10ak min.
Samo zamisli da ne moze ispod 30W da zavrti spoljasnji ventilator, a kompresor treba u celom sistemu da prokruzi freon i ulje, da pokrene klipove i nabije kompresiju za 20-30W...zasto vam onda klime ikada idu na preko 100W, kada se uslovi ne menjaju?
Ma mogu da se kladim da spoljašnji ventilator ne radi uvek kad i kompresor radi, kad je u minimumu. Još samo nekomda potvrdi. Ja sam LT ostavio tazbini u nasledstvo, a moju 18kmte ili 09kmce još nisam ni palio na hlađenju.
 
To vec ne znam, nisam nikada ispratio kako radi.
 
Pa ni ja nikada nisam bio bas toliko zaludan da napolju stojim ispred klime i pratim sta radi 🤣 Pogotovo sto sam ja u stanu, a u kucama sam retko...
 
Kod mene je KM12 na minusu debelom, i to vise puta sam zatekao, vent na spoljnij stoji, ne okrece, unutrasnja gruva vruce, to me je tek zacudilo, ne znam dal je jos neko to ispratio.
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko da slika stranicu sa ovlašćenim serviserima/ljudima koji mogu da ugrade klimu u SM?
Treba da stigne u sredu pa reko da zovnem na vreme jer ce svakako dugo da se čeka.
Koja je "normalna" cena ugradnje sad? 07KETA je model.
 
Koja je "normalna" cena ugradnje sad? 07KETA je model.
Ja sam platio 18 000.
12 000 postavljanje i 3x 2 000 po metru instalacije.

E tu dolazimo do problema, crkla je keta 07 posle dva dana rada.
Prikazuje gresku 51, problem sa ventilatorom unutrasnje jedinice. Ventilator se nekontrolisano krece, ubrazava i usporava, cuje se kao da je promaja, pa u naletima ubrza i uspori, samo dize i spusta obrtaje u sekundi. Lampice trepere kao lude. Jel neko imao slican problem?
Probao sam restart, gasenje iz struje na sat vremena i slicne stvari koje mi je AI predlozio
 

Prilozi

  • 20260621_225703.webp
    20260621_225703.webp
    25.3 KB · Pregleda: 50
Ja sam platio 18 000.
12 000 postavljanje i 3x 2 000 po metru instalacije.

E tu dolazimo do problema, crkla je keta 07 posle dva dana rada.
Prikazuje gresku 51, problem sa ventilatorom unutrasnje jedinice. Ventilator se nekontrolisano krece, ubrazava i usporava, cuje se kao da je promaja, pa u naletima ubrza i uspori, samo dize i spusta obrtaje u sekundi. Lampice trepere kao lude. Jel neko imao slican problem?
Probao sam restart, gasenje iz struje na sat vremena i slicne stvari koje mi je AI predlozio
Dva dana? To je DOA, reklamiraj, traži novu. PS: koja KETA je u pitanju?
 
Tako je, neka ti zamene unutrasnju, nemoj pristajati na popravku novog uredjaja.
 
LMCE je stariji model od K serije, ja imam LLCE ( ulazni model, LM je sredina da kazemo ) i one ne idu toliko nisko kao K serije, ali nije ni neka velika razlika, sto nije minus, moze i plis da bude, zavisi ko sta voli.
Za Panasonica je zanimljiva prica, verujem i za vecinu clanova ovde, jer bas je premalo direktnih ( ako ne i nikakvih ) iskustava za taj brend kod nas.
Sem za Nordik-aka - severnjake, tu imamo clana koji doktorat o radu moze da iznese, ali ti modeli se nazalost kod nas ne prodaju.
I ja sam se zacudio bas.
25zke model Etherea
 

Prilozi

  • IMG_4236.webp
    IMG_4236.webp
    62.4 KB · Pregleda: 43
Da li moze neko da slika stranicu sa ovlašćenim serviserima/ljudima koji mogu da ugrade klimu u SM?
Treba da stigne u sredu pa reko da zovnem na vreme jer ce svakako dugo da se čeka.
Koja je "normalna" cena ugradnje sad? 07KETA je model.
16000 sam ja platio i materijal je ukljucen u cenu.
 
Dva dana? To je DOA, reklamiraj, traži novu. PS: koja KETA je u pitanju?
07 keta general, mada sam porucio fuji electric, ali ovo je stilgo. Napisao sam im u mailu da ne zelim popravku novog uredjaja, da zelim novu unutrasnju jedinicu. Pre toga su oni meni zaveli reklamaciju i napisali da zelim ukljanjanje kvara, nije da me je neko pitao. Kada sam napisao da bih novu unitrasnju jedinicu, onda su me pitali ko je ugradjivao, pre toga nisu, nadam se da to nije nacin da pokusaju da izbegnu odgovornost
 
Pa lepo pitaju. Ako je ugradio normalan servis i lupio pečat, nema problema. ***, i oni bi da se ograde od redneck varijante ugradnje, tj da budu sigurni da nestručna ugradnja nije izazvala kvar. Kako god, ovo liči na elektroniku unutrašnje. Al' da ne pametujem, nek servis utvrdi i otkloni kvar. Ako jeste elektronika unutrašnje, nisam baš siguran da mogu brzo da je nabave, tako da ti je zamena unutrašnje bolja opcija. Pogotovo što je uređaj bukvalno nov
 
Nemam ja nista protiv da pitaju, samo mi je cudno da je pitanje postavljeno tek kasnije kada sam se izjasnio da bih zamenu. Pa sam pomislio traze razlog da me odbiju. Majstor koji je ugradio mi je pre 10 godina preporucen od uvozika za 12LT model ugradnju

Jedno pitanje, sta je DOA?
 
Nazad
Vrh Dno