Šta je novo?

Zglobni nosači za televizore do 55" - koje koristite

  • Začetnik teme Začetnik teme pedja9
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

pedja9

Slavan
Učlanjen(a)
19.12.2010
Poruke
687
Poena
345
Koji zglobni podesivi nosač koristite za ove televizore do 55"?

Ja imam za stari tv od 50" nosač Gembird WM-55RT 07 medjutim sad kad sam okačio U7Q u onom delu tilt samo padne skroz ka dole TV, a na prošlom od 50" lagano držalo

Naravno stegnuto je do maksimuma do za tilt medjutim eto samo ga povuče težina TV-a i skroz padne dole
 
Ja imam ovaj nosac za 55 inca, VESA je na 400 stavljen za U7Q
 

Prilozi

  • Screenshot_20260615_112303_com.opera.browser.webp
    Screenshot_20260615_112303_com.opera.browser.webp
    46.7 KB · Pregleda: 52
Ja planiram jedan od ova dva zglobna, da namontiram i zamenim Slim nosač sa kojim sam imao muke da okačim tv na njega.
Plus sto je loše u vezi njega je to da kad se okači TV nema mesta da zavučeš ruku ako hoćeš da dodaš neki hdmi, ili usb, bilo šta. Rastojanje tv-zid 2cm..
Apsolutna nepraktičnost u poređenju sa zglobnim..
Jedino gde je bolji Slim nosač to je u vizuelnom delu, jer TV drži skroz prislonjen uz zid, nije izbačen kao kad je namešten na zglobni..
Zbog prakticnosti, uvek je bolje uzeti zglobni..
Ne znam sta mi je bilo da uzmem Slim za ovaj 75 inca, a predhodni mi je bio zglobni na 55 inca.
 

Prilozi

  • Screenshot_20260615-131935_Opera.webp
    Screenshot_20260615-131935_Opera.webp
    27.8 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_20260615-131840_Opera.webp
    Screenshot_20260615-131840_Opera.webp
    31.8 KB · Pregleda: 33
Ja imam za stari tv od 50" nosač Gembird WM-55RT 07 medjutim sad kad sam okačio U7Q u onom delu tilt samo padne skroz ka dole TV, a na prošlom od 50" lagano držalo
to ne bi trebalo da se dešava. nosač podržava max 20 kg a taj televizor je težak ~15 kg


 
Apsolutna nepraktičnost u poređenju sa zglobnim.. Jedino gde je bolji Slim nosač to je u vizuelnom delu, jer TV drži skroz prislonjen uz zid, nije izbačen kao kad je namešten na zglobni..
Koliko cm od zida izbacuju TV ova dva modela koja razmatraš za kupovinu?!
 
Koristim Kettz TVN-9900 43"-90" za tv od 65 inca odlican, preporuka.
 
aj kad je već otvorena tema. treba mi gasni nosač koji bi mogao da spušta tv gore i dole po potrebi. da li je neko to kupovao i kako se pokazalo? tv koji bi išao na njega je tcl c6k 55''
 
Koliko cm od zida izbacuju TV ova dva modela koja razmatraš za kupovinu?!
Prvi-70mm-500mm
Drugi-65mm-355mm
Znaci ovo kod oba 65 i 70mm,to je kad ga sklopis/vratiš skroz do zida, tad je rastojanje tv-zid 65/70...Naspram Slim nosača gde je 20mm kad ga okačiš. Ali nema vise zavlacenka ruku iza tv, jedino da skidaš tv sa nosača pa ga opet vraćaš, što je veća zahebancija.
Jeste malo veće odbijanje od zida kod zglobnog, ali ko hoće da petlja iza tv,zbog ovog ili onog razloga, ovo je jedini nosač koji završava posao..
 
to ne bi trebalo da se dešava. nosač podržava max 20 kg a taj televizor je težak ~15 kg


Znam da ne bi trebalo, ali je bukvalno krenulo lim da seče i krivi ga, a TV da pada skroz na dole. I onda sam naravno skinuo.

Katastrofa, neću im reklamirati samo jer mi je na 50" mesecima držao korektno (iako je vukao na dole i taj tv ali nije pao skroz)

Ovi gore sa slike mi se čine kao da su ojačani, a i korektna cena od 2600
 
Ja imam ovako nesto za 55'. Gledao sam da ima najmanju mogucu udaljenost od zida, da ne strci mnogo, i njega sam na kraju uzeo.
 

Prilozi

  • 1781535725855.webp
    1781535725855.webp
    11.1 KB · Pregleda: 19
Kod mene ovaj Trick nosac je nesto oko 3500 din bio cini mi se. U7Q je 400mm rupe pa su vertikalni nosaci skroz do ivice ploce nosaca ali ne krivi nista, debeo je lim , odlican je. Ja ne izbacujem puno tv ali je prakticnost neuporediva sa fiksnim i daleko je bolje i zbog uglova gledanja, cimnes malo levo desno i namestio si sve.
 
Koji uzeti, ja ona dva što sam pronašao isto su dobra, jaka.. Ni ovaj Gembird nije loš.
Gembird-2200 din
Frog-2460
BShop-2900
Slike poređane kako sam naveo u tekstu.
Da se ogradim,istrazujem nosače za 75".
 

Prilozi

  • Screenshot_20260615-131935_Opera.webp
    Screenshot_20260615-131935_Opera.webp
    27.8 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20260615-131840_Opera.webp
    Screenshot_20260615-131840_Opera.webp
    31.8 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_20260615-214831_Opera.webp
    Screenshot_20260615-214831_Opera.webp
    21.1 KB · Pregleda: 15
@momsab ,to je bilo vise onako receno "koji uzeti".. Na kraju ovo je tema da komentarisemo svi o nosačima za tv i koji bi uzeli i zbog cega.. Koji je bolji od nekog drugog, koji kupiti a koji zaobići jer nisu bas nesto.. Nema potrebe za ovim sto si uradio.
Na primer, od ova 3 sto sam postavio, treba proceniti i uporediti ih, naci neki kriterijum po čemu je neki od njih lošiji ili bolji od drugog.. Verovatno ima nekog kao što ima,da ima u vlasništvu neki od ovih..
Jednom sam bio ocevidac da je tv iskrivio deo koji se montira na zid,tanko meso lima od kojeg je napravljen.
Pišu u temi da im se tv sa većom dijagonalom obara na nosaču jer nosač ne može da ga zadrži.
Zato i treba da komentarisemo i sugerišemo koji nosač kupiti, koji je dobar, koji je loš..
Gde ima da se kupe, itd..
Za to i služi tema..
 
Uzeo sam ovaj u Womax.
Neki no name, ali deluje jako i masivno.I cena je dobra.
Meni je tv 75 inca, a na deklaraciji piše od 32-70 inca..
Mada mi je Vesa bitna, nosač podržava 600x400, a kod mene je baš ta Vesa, i blizu 30kg tv, a nosač nosi max 45kg..
Javljam kad namontiram ovih dana.
 

Prilozi

  • IMG_20260617_205128.webp
    IMG_20260617_205128.webp
    78.6 KB · Pregleda: 23
Baš dobro izgleda.

Neko je iznad preporučio baš ovakav,i ja ću ga uzeti
 
Deluje jako i masivno.. Otišao u Shopi da vidim Gembird nosač što se preporučio gore iznad.
Medjutim,na oko je gabaritan kao i ovaj, ali ima tanje meso profila od ovog. Ne znam, ne bi se odlucio za njega za vece dijagonale.
Ne znam samo kako ce se pokazati da li ce ona dva šafa koji se stežu za stelovanje nagiba, da li ce dovoljno jako stegnuti da ne obore nagim napred zbog veličine tv-a, planiram da ga nastelujem pravo, bez nagiba.
 
E ovako, pala montaža zglobnog nosača.
Sta reći...
U startu ću reći da ovaj nosač koji sam gore predstavio i koji sam kupio u Wobyhaus za nekih 2300 din--Što dalje od njega ko ima veće dijagonale kao ja 75"..
Na njegovoj deklaraciji piše da je Vesa standard 600x400,nosivost 45kg,medjutim u realnosti i na licu mesta je malo drugačije.
Sam nosac deluje masivno i jako,ali....
Morao sam da radim dve prepravke da bi mogao okačiti TV na njega.
O čemu se radi?
Broj 1.
Kad postaviš na ledja TVa vertikalne šine, gornji šraf zavijes u tv, medjutim za donji šraf se ne gadja rupa sa rupom na tv-u gde treba da uđe šraf. Kao da nije ta Vesa..
Morao sam da prosečem i napravim otvor za prilaz šrafa, prosekao brusilicom. ..
Aj to manje vise, nije toliko ni bitno,sredio sam..
Broj 2.
Sledeći problem koji se javio, kad sam okačio zglobni na zid, i nabacio TV na njega, okačio ga, sama težina TVa od nepunih 30kg,povukla je malo na dole ruku nosača, malo je savila na dole, u poziciji kad je nosač bio izvučen.Ne toliko puno ali prosto vidiš da ga je malo savilo.
Vratio ka zidu i izvlačio jedno 4-5 puta, i plasticni odstojnici koji stoje na zglobovima ruke nosača su popucali, los kvalitet očigledno odstojnika.
Morao sam da napravim odstojnike od jače plastike.
Iskoristio sam od cevi za vodu.
Daleko jača plastika i sami prstenovi će dosta dugo služiti od ovih originalnih..
Eto te muke su me sačekale sa ovim zglobnim nosačem.
Uspeo sam da ga prepravim, sredim, podmazem.
Ali moje mišljenje da ovaj nosač nije dobrog kvaliteta..
Prilikom rasklapanje ruku nosača,kad sam montirao plastične prstenove, video sam da je meso, debljina cevi koje su iskorišćene za nosač, ipak tanka..
Sve ovo sto pričam, mislim da se ne bi desilo sa nekim TV-om zaključno sa 65 Inca.
Sve preko toga, zaobići ga u širokom krugu.
Slično iskustvo sam imao gde sam ortaku prepravljao nosač tek kupljen u Gigatronu, sve kako treba po deklaraciji, ali eto, počeo da se krivi i šrafovi koji zatežu nagib nisu mogli da zadrže tv,nagnuo se napred..
I njega sam prepravljao, razbusivao, itd..
Sve sto sam opisao, ispratio sam slikama.. Iskoristio sam priliku da zalepim RGB traku na poledjinu TVa..
Sve u svemu, meni je sad ovo dobro, jeste malo udaljenije od zida, od predhodnog Slim nosača, ali barem imam pristup da mogu ubosti neki kabal, provući ruku, itd..
 

Prilozi

  • IMG_20260619_221024.webp
    IMG_20260619_221024.webp
    143.1 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_20260619-224708_Photos.webp
    Screenshot_20260619-224708_Photos.webp
    53.2 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_20260619-221231_Photos~2.webp
    Screenshot_20260619-221231_Photos~2.webp
    32.9 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20260619_221050.webp
    IMG_20260619_221050.webp
    52.7 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20260619_210009.webp
    IMG_20260619_210009.webp
    50.6 KB · Pregleda: 16
  • IMG_20260619_205941.webp
    IMG_20260619_205941.webp
    61.6 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20260619_182353.webp
    IMG_20260619_182353.webp
    39.5 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20260619_182401.webp
    IMG_20260619_182401.webp
    47.1 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20260619_180407.webp
    IMG_20260619_180407.webp
    37 KB · Pregleda: 22
1000106471.webpU prodavnici na G se vodi kao cube. Kvalitetno urađen, poseduje fino podešavanje po X i Y osi. Preporuka.
 
Ne preterujem sad, Cube nije neki vrhunski brend zidnih nosača poput Vogel's ili Barkan ali nisu ni potpuni kineski škart sa Temua/Aliekspresa - spada u neku srednju klasu...

Od onoga što se prodaje kod nas svakako je jako dobar izbor od nemačke kompanije Hama.
 
Ovaj je bolje napravljen, bar moj utisak kad sam gledao šta valja. Uopšte nema lufta na spojevima, kako namestis tako stoji i naravno nema potrebe da se prepravlja.
 
Nisu ista cenovna kategorija svakako.. Ovaj moj 2300 a Cube skoro 8000..Cena sve kazuje..
Ako ne znaš šta je dobro, uzmi šta je skupo ili skuplje. Nije uvek pravilo ali 90% jeste.
Na skupljim zglobnim nosačima nisu plastične čaure vec od legure metala,dosta bolji spojevi, čvršći materijal cevi i flaha/pleha od čega je napravljen..
Video sam u prodavnici nosač od nekih 100e,zglobni.
Vredi svaku paru.
Da li bih ga kupio, ne..
Za nosač TVa dao bi max 3500-4000.
Fazon sto i ovi jeftiniji mogu se probrati i naći kvalitetniji, ali ko će ići u sve prodavnice i zagledati svaki.
Mogao sam ovaj moj vratiti, reklamirati i uzeti nazad novac.
Nisam hteo da gubim vreme vise oko nosača,prepravio ga na ovaj način, sad je više nego dobar, radi posao, neće sigurno pasti, prelomiti se.. U zidu gornji odšafi 10x12,donji 8x10.Nema čupanja iz zida. A nosač kao nosač, kad ga pa vidiš i gledaš kad ga prekriješ TVom.
Nosači sa Temu, tiha jeza. Moj otac uzeo jedan,sreća pa nije težak tv.. Veoma loš kvalitet, tanak pleh. Mogu poslužiti za TV koji nisu teži.
 
Donekle se slažem sa tobom - kažeš da je cena nekog nosača bila 100 evra ali da ti ne bi dao više od 3500-4000 dinara i to je apsolutno tvoj izbor, međutim ja da druge strane ne bih ni pomislio na neki entry nosač, nerenomiranog brenda za tu namenu i nepoznatog kvaliteta kada treba da razmišljam da na njega okačim TV od 2000+ evra jer je to u tom slučaju mizerna ušteda naspram štete koja može da nastane zbog lošijeg materijala, kvaliteta izrade odnosno kontrole ili nekog kompromisa zarad niže cene...
 
Sve je to ok, to je tvoje gledište i mnogih potrošača.
Ja sam mogao da kupim cevi i izvarim nosač, tako bi napravio još kvalitetniji od tog od 100e.
Procena da ovaj nosač od 2300 iz Vobyhausa moze nositi tv od 75 inca je bila moja.
Delovao je kako treba, masivno.
E sad, da li bi se i sledećim dogodilo to oko čaura, ne mora da znači.
Ima no name proizvodjača čiji su nosači dobri, bez obzira što nije Hama natpis,ili neki drugi..
Treba ga videti očima.
Kad se on line naručuje onda se nadaš da je dobar..Neko kao ti ce odmah dati 8000-12000 za nosač i smatrati da je pogodio u centar, delimično bi bio u pravu, jer su kvalitetniji za tu cenu, ali i kod njih se može dogoditi neki peh pa tv prelomiti ka parketu.ali manje..
Svakako meni što se bavim raznim ručnim radovima, bravari ja, mehanika, i još po neke majstorije, imam radionicu, mogu preraditi bilo koji nosač, kao i ojačati ga.. Nije mi ni bitno kakav je u startu, kao što se to pokazalo i sad..
Desio se peh, zamenio sam i uradio šta je trebalo.. Mogu umesto ovih plastičnih što sam napravio čaura staviti aluminijumske ili metalne čaure, nebitno. Ako bude trebalo to ću uraditi. Za sad je dobro i sigurno. Stavio bi na njega i tv od 5k evra.
Ali ko neće da razmišlja o posledicama, "Možda nije dobar nosač, možda neće drzati", neka odmah ide na skuplji u radnjama.
 
Nazad
Vrh Dno