Šta je novo?

Samsung Galaxy S26

I onda mi na suncu smanji na minimum. Neka hvala.
Probao sam inače na s25u, par dana se mučio i nisam mogao više
 
Pa svaki će da smanji da bi sprečio pregrevanje fona, držao ručno ili ne.
 
Evo upravo sam hteo da udjem na forum i napisem nesto i citam tvoju poruku.

Upravo sam na velikom suncu i super se ekran video. Odjednom je sam potamneo na max osvetljenju. Znaci jedva sam bilo sta video na suncu i to odjednom i bas sam uhvatio taj prelaz svojim ocima. Adaptivno osvetljenje je bilo ukljuceno i bilo je na max. Probao sam da ga iskljucim i isto je bilo. Privatni ekran naravno iskljucen. Restartovao sam tel i vratilo se jako osvrtljenje ali posle 10ak sekundi ponovo je spustio. Sta se ovo odjednom desilo,da li se nekome desavalo? Bas me iznerviralo
Mozes da instaliras good lock module za ekran i da tu podesis da bude osvetljenje maksimalno, cak i ako se zagreva telefon, on nece smanjivati.....ali na svoju odgovornost....

Mozes da instaliras good lock module za ekran i da tu podesis da bude osvetljenje maksimalno, cak i ako se zagreva telefon, on nece smanjivati.....ali na svoju odgovornost....
Samsung daje razne mogucnosti adaptacije da korisnik sam sebi podesava sta i kako hoce. Dosta toga je u good lock modulima jer je to za naprednije korisnike....
 

Prilozi

  • Screenshot_20260605_230017_Good Lock.webp
    Screenshot_20260605_230017_Good Lock.webp
    36.1 KB · Pregleda: 104
Devojka ima s23 sa 128gb i nema vise memorije pa planira da menja telefon. Posto ima tab s10 plus, ostaje pri samsungu i dilema je s25 ili s26. s25 je oko 550e nov dok je s26 oko 650e. Da li se isplati ta razlika od 100e za s26? Ja bih rekao da je s25 cak i bolja opcija i da je ista cena jer dolazi sa snapdragonom.
 
Uzeo sam 26U i interesuje me da li ima aktivna maska kao ova za 24U. Ovu što sam uzeo nikako ne mogu da podesim ai sumnjam da ja falš, možda i neznam oko podešavanja. Svaka pomoć bi mi dobrodošla.
Poole mesec dana korišćenja ove maske ustanovio sam da mi korišćenje srče nenormalno bateriju. Deinstalirao sam programče koje ide uz masku i sad baterija traje 30-40% duže. Znači nije za preporuku, jedino kao mehanička zaštita.
 
Devojka ima s23 sa 128gb i nema vise memorije pa planira da menja telefon. Posto ima tab s10 plus, ostaje pri samsungu i dilema je s25 ili s26. s25 je oko 550e nov dok je s26 oko 650e. Da li se isplati ta razlika od 100e za s26? Ja bih rekao da je s25 cak i bolja opcija i da je ista cena jer dolazi sa snapdragonom.
Neka uzme s25 i uštedi 100e
 
Poole mesec dana korišćenja ove maske ustanovio sam da mi korišćenje srče nenormalno bateriju. Deinstalirao sam programče koje ide uz masku i sad baterija traje 30-40% duže. Znači nije za preporuku, jedino kao mehanička zaštita.
Hvala na obaveštenju, hteo sam kevi da uzmem baš ovakvu, ali odustajem 🙂
 
Ne bi trebalo ako je isključeno adaptivno. Koristio na plaži, nikad mi nije smanjio. Logično je to što kažeš ali ipak mislim da je agresivniji sa smanjivanjem kad je na adaptivnom
Koji telefon imaš koji drži osvetljenje na max na plaži da uzmem sebi jedan? Sve i jedan telefon mi je dimovao osvetljenje. Doduše 24 ultra je naš bio izraženo.
 
Ne bi trebalo ako je isključeno adaptivno. Koristio na plaži, nikad mi nije smanjio. Logično je to što kažeš ali ipak mislim da je agresivniji sa smanjivanjem kad je na adaptivnom
Nema šanse da ti nije smanjio, kakvo god da si podešavanje stavio.
Jedino da si svesno preko nekih alata, root-a i slično eksplicitno namestio da to ne radi, ali onda skoro sigurno mu radiš veću štetu nego korist
 
Da, samsung tvrdoglavo ne dozvoljava da se isključi maksimalno osvetljenje na adaptivnom modu i često nepotrebno nabija nivo osvetljenja pregrevajući elektroniku displeja. U ručnom modu je bolja situacija jer tu ne ide više od 900 nita ( u adaptivnom i do 2500 nita) al to nije srećno rešenje...
Meni je na S24U rešilo problem korišćenje Extra dim funkcije. Displej u adaptivni mod , extra dim slajderom smanjim osvetljenje da bude čitljiv na direktnom suncu i ne pamtim kad mi se zatamnio.
 
Koji telefon imaš koji drži osvetljenje na max na plaži da uzmem sebi jedan? Sve i jedan telefon mi je dimovao osvetljenje. Doduše 24 ultra je naš bio izraženo.
E pa vidiš meni "Sve i jedan" telefon radi, a "Sve i jedan" držim na ručno maksimalnom osvetljenju. Adaptivno sam pokušao par puta na po par dana i nema.šanse da to meni odgovara.
Doduše ne drndam telefin na plaži satima bez prestanka, najviše 20-30 minuta u cugu.

@The PunisheR
Nisam rutovao, samo ne držim adaptivno osvetljenje već ručno podešavam u zavisnosti od sitiacije. Većinu vremena je na istom (oko pola), a kad sam na suncu šibnem maksimum i to je to
 
Znaci ne dimuje prvih 20 min. Dobro je, uplasio sam se da su mi svi telefoni bili felericni. Sad mi je lakse.
 
Ovde na forumu su prijavljivali da im dimuje nakon 5 minuta.
Osim toga mislim da je @maks_rs dao odgovor na pitanje zašto ne dimuje na ručnom podešavanju a na adaptivnom dimuje

U ručnom modu je bolja situacija jer tu ne ide više od 900 nita ( u adaptivnom i do 2500 nita) al to nije srećno rešenje...
 
Mozes da instaliras good lock module za ekran i da tu podesis da bude osvetljenje maksimalno, cak i ako se zagreva telefon, on nece smanjivati.....ali na svoju odgovornost....


Samsung daje razne mogucnosti adaptacije da korisnik sam sebi podesava sta i kako hoce. Dosta toga je u good lock modulima jer je to za naprednije korisnike....
Pa ovo je sjajno! Nisam znao da ima Display Asistant modul (doduse beta),ali svakako top opcija! I mene je nerviralo kad se ponekad ekran zatamni na suncu na S23U,videcu sad kako ce da sljaka sa ovim modulom. Hvala na podeljenoj informaciji u svakom slucaju 🙂
 
Vodi računa, stvarno postane ekstremno vruć telefon ekstremno brzo na direktnom suncu 🙂
 
Dobio sam potvrdni mejl da je odobren tablet. 31. Sam se registrovao. Nego, može li se preuzeti tablet u predstavnistvu da se ne čekaju ovi ludaci Iz pošta. Prošle godine je čini mi se moglo.
 
Na poslu sam dobio sluzbeni S24 ultra prakticno mesec dana nakon sto je izasao, i evo koristio ga do sad. Prezadovoljan da zadovoljniji ne mogu biti. Nazalost, posao napustam i prelazim na sledeci (gde nema sluzbenog telefona, tako da ovaj moram da vratim firmi), pa sam sebe u Italiji castio S26 ultra 512GB po sledecoj ceni:

1781565666202.webp
 
Na poslu sam dobio sluzbeni S24 ultra prakticno mesec dana nakon sto je izasao, i evo koristio ga do sad. Prezadovoljan da zadovoljniji ne mogu biti. Nazalost, posao napustam i prelazim na sledeci (gde nema sluzbenog telefona, tako da ovaj moram da vratim firmi), pa sam sebe u Italiji castio S26 ultra 512GB po sledecoj ceni:

Pogledajte prilog 543114
Odlicna cena, ja sam u dilemi ne znam sta raditi da li ici na s25u sa 512 i 900e ili s26u sa 256 za 975e.
 
na kupujem prodajem imas s26 ultra već od 850 evra...
Znam da ima boljih varijanti, ali moram u radnji sa racunom. I bas me nervira na trenutnom nemam mozda 150gb zauzeto posle 2.5god, a da uzimam novi sa manje nego na prdhodnom telefonu mi je nekako glupo i da planiram da mi traje makar naredne 2 godine, a na to sve bilo je ljudi koji su se zalili na novi display kod s26u. Ne znam sta je pametno raditi 😀
 
Znam da ima boljih varijanti, ali moram u radnji sa racunom. I bas me nervira na trenutnom nemam mozda 150gb zauzeto posle 2.5god, a da uzimam novi sa manje nego na prdhodnom telefonu mi je nekako glupo i da planiram da mi traje makar naredne 2 godine, a na to sve bilo je ljudi koji su se zalili na novi display kod s26u. Ne znam sta je pametno raditi 😀
evo posle 2 meseca na S26U , ne znam sta je sporno sa ekranom, ne vidim razliku u odnosu na s25U.... ovu novu opciju zastite privatnosti drzim samo za par aplikacija i za lozinke, a ostalo iskljuceno.
takodje sa one ui 9 beta dodatno su posvetlili ekran na suncu.
Opet testiraj sam u nekoj od radnji a1, mts, yettel kako ti izgleda ekran.
 
Znam da ima boljih varijanti, ali moram u radnji sa racunom. I bas me nervira na trenutnom nemam mozda 150gb zauzeto posle 2.5god, a da uzimam novi sa manje nego na prdhodnom telefonu mi je nekako glupo i da planiram da mi traje makar naredne 2 godine, a na to sve bilo je ljudi koji su se zalili na novi display kod s26u. Ne znam sta je pametno raditi 😀
Jeste gadna dilema. Mada, ja u 2026. godini ne bih uzimao flegšip telefon sa 256gb. Moj savet je idi na 512, ako ne može s26u onda s25u.
 
zasto je toliki problem svima 256gb memorije? sta radite sa prethodnim telefonima unazad godinama? nemoguće je prebaciti sve sa svakog na svaki sledeći i tako redom. Ja kad mi se nakupi dovoljno slika ili snimka, ide usb i na eksterni hdd ili racunar i obrisem iz telefona. Jeste da nije mnogo 256 ali ne vidim neki veliki problem u tome, jedino ako nekome za profi potrebe treba. Ja sam sa s23u 512 presao na 26 256 i ne vidim veliki problem
 
@lazar22
Po toj loguci šta će ti onda S serija uopšte. Dovoljna je i A serija za sve što ti treba, zar ne.
Neću da dajem tolike pare i da kupujem flegšip, a onda da se mučim sa usb-ovima, prebacivanjima, pa kad mi nešto zatreba, traži...
Naravno tu je i cloud kao rešenje ali to je backup, ako sam dovoljno bogat da kupujem telefon te klase, neću o tome da mislim
 
Donekle si u pravu, ali ne čini jedan telefon samo količina memorije, nego još mnogo stvari uz to, ja memoriju popunim uglavnom snimcima i nije mi problem posle godinu dana da uđem i da 15 20 tih snimaka prebacim negde gde čuvam slike i snimke sa svih telefona godinama unazad. Sto ljudi sto ćudi, ne vredi polemisati, uostalom, zato oni i naprave modele od 256gb do 1tb.
 
Nazad
Vrh Dno