- Učlanjen(a)
- 09.01.2011
- Poruke
- 6,741
- Poena
- 735
-
-
Lol, kakva kanta.
Sećam se da je moj ortak imao 386 DX/40, sa 2MB Rama, i mučenik nije mogao da igra 80% igara za 386, jer mnoge igre su zahtevale 4MB.
A i to što smo igrali, izgledalo je ko smeće. Džaba VGA kad su pikseli veliki ko kuća.
Al' zato (kod drugog ortaka) na (petostruko jeftinijoj) Amigi 500, igre su maltene bile ko na arkadama.
Još crt TV onako fino blurne piksele... ko besplatni antialias. 🙂
Kako bre kanta, da mi je neko tada rekao da postoji 386 i sega mega drive 2u1, ne bih mu verovao. Bukvalno masina iz snova za to vreme (iako je SX)-
Lol, kakva kanta.
Sećam se da je moj ortak imao 386 DX/40, sa 2MB Rama, i mučenik nije mogao da igra 80% igara za 386, jer mnoge igre su zahtevale 4MB.
A i to što smo igrali, izgledalo je ko smeće. Džaba VGA kad su pikseli veliki ko kuća.
Al' zato (kod drugog ortaka) na (petostruko jeftinijoj) Amigi 500, igre su maltene bile ko na arkadama.
Još crt TV onako fino blurne piksele... ko besplatni antialias. 🙂
DoomAko se dobro secam ( a ne secam se) prva 'ozbiljinija' igra koja je trazila 4mb je bila Commanche. Ostale su radile sasvim lepo, posebno na dx procesoru.
Na papiru VGA je daleko bolja od OCS Amiga čipseta (256 boja na ekranu VS 32), ali u praksi, najslabija Amiga je imala akcione igre koje su daleko nadmašivale one sa PC.A razlika izmedju vga i amige tesko da je bila bas tolika:
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari