Šta je novo?

Xiaomi 14

Malo je apsurdno da daš 1k evra pa da mu sušiš kameru na taj način. Otvori sim tray i uključi snimanje, stavi lonac na glavu i sedi u najseverniji deo stana. I tako svaki put kad hoćeš da snimaš nešto na hladnom
slažem se, ali eno ti Samsung koji važi za premijum premijuma i šta se dešava iz godine u godinu.

daš 1500e pa godinama dobijaš Exynos koji je em slabiji em bagovitiji i nestabilniji.
te se pregreva, pa ispada iz mreže, pa se resetuje, pa nema mreže uopšte. pa onda čip lutrija, da li ćeš dobiti dobar ili faličan iz fabrike.

te kamera banana efekat, ranije na ekranu bio light bleed gde je sijalo svetlo između rama i crnog dela bezela, evo sad grain na ekranu a njihovo rešenje softverski dižu minimalno osvetljenje da se grain ne bi video.

mogu misliti kakvih sve problema ima kod Honora, Viva, Oppa i ostalih Kineza.
 
Sve stoji, ali imao si S23U i koji si problem imao? Osrednju kameru koju dosta popraviš gcam-om. Ja imam mali S23 na kome je taj banana efekat, koji se vidi kad slikaš dokumenta iz blizine. Ne znam koliko često to ljudi rade, ali da, ne treba tako. Ali ovde pričamo o tome da ja treba da snimam dete kako se sanka pa moram da prekinem jer se kamera zamagli?! Da smo svi pametni pa da ne kupujemo telefone preko 300 evra pa nek im stoje magacini puni "flegšipova" sa kojim moraš da stojiš na jednoj nozi i 19 stepeni celzijusovih da bi radio kako treba. Isto važi i za Google i Apple
 
Sve stoji, ali imao si S23U i koji si problem imao? Osrednju kameru koju dosta popraviš gcam-om. Ja imam mali S23 na kome je taj banana efekat, koji se vidi kad slikaš dokumenta iz blizine. Ne znam koliko često to ljudi rade, ali da, ne treba tako. Ali ovde pričamo o tome da ja treba da snimam dete kako se sanka pa moram da prekinem jer se kamera zamagli?! Da smo svi pametni pa da ne kupujemo telefone preko 300 evra pa nek im stoje magacini puni "flegšipova" sa kojim moraš da stojiš na jednoj nozi i 19 stepeni celzijusovih da bi radio kako treba. Isto važi i za Google i Apple
S23U je jedini telefon koji sam imao da sa njim nije bilo problema 😁
osim kamere koja je sranje, sve drugo bilo perfektno.
ali to im je jedina serija, zapravo deo serije, jer s23 i plus, jelte kamera.

lažem, i Note 4 je bio perfektan, a svi ostali su imali neke "urođene" serijske falinke.
tako da ono, opet priča, premijum brend a problemi iz godine u godinu.

fora je što ovde možeš da osušiš kameru pa da dete snimaš i slikaš normalno, a sa Samsungom si osuđen na mutne fotografije dece u pokretu 🤣

šalu na stranu, 14u vrhunski telefon, ali vrhunski.
za 14 i 14pro ne znam šta bih rekao zbog Mediateka, ali verujem da je bolji izbor on nego s23 ili s24 non Ultra.
 
Poslednja izmena:
A šta ćeš ti da radiš ako ti sad stigne druga Ultra na kojoj isto curi baterija kao na prošloj? Da se razumemo, ne želim ti to, ali realno postoji mogućnost. Ne možeš ih menjati u nedogled. Ja pre biram banana efekat ili grain od magleće kamere i loše baterije. I da ne bude zabune, nisam Samsung bot, ovo mi je prvi Samsung.
I koji model ima Mediatek?
 
A šta ćeš ti da radiš ako ti sad stigne druga Ultra na kojoj isto curi baterija kao na prošloj? Da se razumemo, ne želim ti to, ali realno postoji mogućnost. Ne možeš ih menjati u nedogled. Ja pre biram banana efekat ili grain od magleće kamere i loše baterije. I da ne bude zabune, nisam Samsung bot, ovo mi je prvi Samsung.
I koji model ima Mediatek?
pa šta ću, ko onaj lik što je menjao 4 ultre zbog ekrana 🤣
dokle god ima problema i dokle god može da se menja, menjamo.

14 i 14 pro su mediatek, 14u je snap
 
brate već dva meseca živim ubeđen da su 14 i 14 pro Mediatek..

onda je ovo no brainer kupovina svakako, za sve koji neće Ultre, bilo Xiaomi bilo Samsung.
 
Pomesao si sa samsungom 24 i 24+ su exynos a 24u sd 😂
Stvarno ne znam. Razmisljam vec sat vremena gde sam i u kom trenutku zabó. :D

a sad sam se setio da su oni sa cetrnaesticom i Iqoo prvi koji su izasli sa gen 3 i da su tad izlazili testovi i sve ostale stvari.. ne znam stvarno :D
 
Mediatek ce biti T verija.
 
fora je što ovde možeš da osušiš kameru pa da dete snimaš i slikaš normalno
Realno, ovo ne može biti opcija jer znaš i sam kako se kamera suši, i još ti servis kaže da je to skroz ok a Xiaomi ne priznaje defekt. Kako se ne dešava na drugim telefonima? Na Ultri? Daš 1k evra i u startu znaš da ne možeš da snimaš zimi napolju ili kad je vlažno ili ne znam šta još a kamere su mu glavni adut u prodaji, Leica i to... Ne kupuje se ovaj telefon sigurno zbog divnog novog Miui-a

1714028922990.png
 
Poslednja izmena:
Ja sad nisam shvatio jel se i na 14 ultra magli kamera ili samo na non ultra modelima?
 
Običan 14, ne ultra, vidi se na slici iznad. Bar za sad niko nije prijavio na Ultri, zato je i nejasno kako samo na ovom
 
To sam mislio, jasno mi je za ovaj slucaj nego reko jel neko prijavio globalno i za ultra model to me je interesovalo.
 
Ovo što sam ja postavio je screenshot iz recenzije jednog jutjubera, dakle uživo mu se dešava. A puni su forumi sličnih primera, Ultru nisam video. Ovih dana sam se zainteresovao da kupim običan 14 ali me koči zdrav razum :)
 
Realno, ovo ne može biti opcija jer znaš i sam kako se kamera suši, i još ti servis kaže da je to skroz ok a Xiaomi ne priznaje defekt. Kako se ne dešava na drugim telefonima? Na Ultri? Daš 1k evra i u startu znaš da ne možeš da snimaš zimi napolju ili kad je vlažno ili ne znam šta još a kamere su mu glavni adut u prodaji, Leica i to... Ne kupuje se ovaj telefon sigurno zbog divnog novog Miui-a

Pogledajte prilog 439727
što ne bi moglo da se osuši?
to je kondenzacija iznutra.
telefon je vodootporan zbog gumice koja se nalazi oko sim slota. čim izvadiš slot, voda može da uđe u telefon, a ako može da uđe, valjda može i da izađe 🤣 pogotovo ako postane para nakon grejanja

poruči preko neta, taman da testiraš sušenje 😁
ako ne radi, 14 dana i povrat i to je to
 
Poslednja izmena:
Samo treba da uđem unutra, otvorim sim slot i pokrenem stres test 10-20 minuta i eto ga. Pa kad izađem napolje opet isto. Zato sam napisao da znam da radi, ali ovo ne može biti normalno rešenje.
 
Ovo što se dešava sa magljenjem kamere nisam primetio kod mene još uvek na X14. Mada i ovo se ne dešava sigurno odjednom, nego bi morao bar 5 min da snimaš na nekoj hladnoći pa da se javi, a javlja se jer se prilikom snimanja telefon zagreje na nekih 40 stepeni i onda se to odrazi i na kameru.
Meni ovo stvarno nije neka slabost telefona, jer ako hoćete, to će možda nekom nekad da se desi, a možda i nikad, jer mora da se snima u sred zime kad su temperature niske. Za razne stvari se ljudi zakače i onda se to potencira kao da je to neka baš mana, što u ovom slučaju po meni nije.
 
Sto se magljenja na 14 Ultra tice ja za sada nisam uspeo da reprodukujem taj problem. Ostali sto imate, bilo bi dobro da i vi isprobate pa javite cisto da zakljucimo jel se desava ili ne.
 
Samo treba da uđem unutra, otvorim sim slot i pokrenem stres test 10-20 minuta i eto ga. Pa kad izađem napolje opet isto. Zato sam napisao da ovo ne može biti normalno rešenje.
a je*o ga ti sad, kažeš kako je internet pun primera magljenja, a isto tako je i pun primera gde su odradili tu glupost sa karticom i nije im se više dešavalo.
prvi sajt kad sam kucao phone camera foggy



par primera. a sad kad razmišljam, to mi se redovno dešavalo na Note 10+ ali je brzo i nestajalo .
 
Ma ok, nego ja to prvi put vidim na nekom telefonu a ozbiljno se razmišlam da ga uzmem u radnji.
 
Ma ok, nego ja to prvi put vidim na nekom telefonu a ozbiljno se razmišlam da ga uzmem u radnji.
pa i da je radnja, samo poruči online da ti stigne na adresu da imaš opciju 14 dana povrata.
nemoj da preuzimaš u radnji ako te već brine toliki
 
Ovo što sam ja postavio je screenshot iz recenzije jednog jutjubera, dakle uživo mu se dešava. A puni su forumi sličnih primera, Ultru nisam video. Ovih dana sam se zainteresovao da kupim običan 14 ali me koči zdrav razum :)
Koji forumi, jel može link na bar dva? Hvala unapred na potrošenom vremenu...
I da, nemoj molim te da mi postavljaš link na mobilnisv...., jedan lik kaže kako je 4 telefona vratio, a drugi 7..... zbog kamere..... Katastrofa kako lokalne kancelarije velikih proizvođača "pljuju" jedni po drugima....
 
Mozda brza odluka, Telefon definitvno ostaje kod mene. Nisam ja neki zahtevan korisnik, normalno koriscenje itd... Meni je fon super dobar, pogotovo ova velicina me odusevila, a lud za velikim telefonima, ali eto...
Baterija mi je dobra, iako puno ne obracam u zadnje vreme na trajanje baterije,kao sto i svi znamo brzo punjenje je extra za danasnje telefone.
Nisam primetio nikakvo grejanje za sada...
E sad, treba odluciti koji ce na dobos, 13t pro ili RN 13 pro... 😂
Cekam jos tablet... I to je to.
Za vikend cu da probam snimanje telefonom, pa da vidim jel magli Kamera, Kamera pocinje da magli posle kog vremena?
2 ili 3 ili posle 5 minuta...?
 
Evo da dodam sto se tice magljenja kamere. Posle 10 sati telefon odnesen na reklamaciju u ovlasceni MI servis za telefone PROMOBI, sve objasnio detaljno, doneo snimke, slike i napomenuo da mora da se testira na hladnom. Stize poruka posle 3 sata mozete doci po telefon a temperatira napolju 20⁰C. Zakljucak reklamacija se ne usvaja telefon je potpuno ispravan i to je normalna pojava zbog izmene temperature 😁 Kao i svuda u svetu ista fora, telefon ispravan a snimak beo i neupotrevljiv zbog kondenza 😁 Eto toliko ja sam to i ocekivao, ali mogli su barem odmah da kazu to Xiaomi ne prihvata kao reklamaciju, da se ne setam kao magarac. Ovako koga god sam pitao i u Mi store i u servisu PROMOBI da li je bio barem neki slucaj reklamacije svi cute, gledaju u pod i mrmljaju ne ne ma jok. Veoma ne profesionalno. To je to da buduci kupci znaju sta ih ceka.
Taj pro mobi vecina hvale, ali i ja ga kudim kao ti. Zao mi je sto si tako prosao, i ja bi skoro tako prosao da drugi put nisam pripretio sa advokatom, do duse huawei je bio u pitanju. Zato podrzavam svakog i voljan sam pomoci koliko mogu oko reklamacija. Ono sto sam ja naucio da postoje skart verzije istog uredjaja i da se moras boriti da dobijes onaj pravi, ispravan. Na kraju krajeva, ti si ga platio. Ja bi ti savetovao da zapretis malo ovima u Xiaomi kompaniji u Srbiji, meni je to pomoglo. Pozdrav!
Realno, ovo ne može biti opcija jer znaš i sam kako se kamera suši, i još ti servis kaže da je to skroz ok a Xiaomi ne priznaje defekt. Kako se ne dešava na drugim telefonima? Na Ultri? Daš 1k evra i u startu znaš da ne možeš da snimaš zimi napolju ili kad je vlažno ili ne znam šta još a kamere su mu glavni adut u prodaji, Leica i to... Ne kupuje se ovaj telefon sigurno zbog divnog novog Miui-a

Pogledajte prilog 439727
Jedan od nacina izbacivanja kondenza je strujanje i prolazak vazduha. Sto bi znacilo, da ostavi otvoren poklopac kamere pa nece biti kondenza. Salim se, nemoj to da radis, al ovo nije bajno za videti. Ja sam snimao zimus sa moji telefonom na -8, jedno 5 minuta i taj problem mi se nije manifestovao
 
Poslednja izmena:
I ja sam davno imao 25god i mogao 5x dnevno da...rutujem, ali prošlo je to vreme, došli neki novi... telefoni 😁

hahahahaahaha razumem te u potpunosti :D :D

Nije komplikovano uopste,generalije su da instaliras JAVU,da skines samo ADB folder bez onih silnih podesavanja za android i instaliranja za DEV,sharovacu ti ja taj folder kasnije,smestis ga na root od C diska,na mobu upalis ADB debbuging,zakacis mob na komp (sacekas da se na mobu pojavi Allow connection) ovaj korak je najvazniji,i onda pokrenes CMD kao admin i ima par komandi koje ukucavas i to je to,i pre toga skines sa google play app inspector jer ti treba tacno ime aplikacije koje uklanjas kucanjem u Cmd sa windowsa.

Hvala. Skniu pa ću se pozabavim.

Evo tek danas stigoh malo vise da se pozabavim sa X14 podesavanje itd itd...
Baterija sinoc oko 18 skinut sa punjaca, i koriscenje onako nista posebno do pred spavanje, danas na poslu normalno koriscenje, i evo sad podesavanje svega... Trenutno na 36%
Podeseno je jos pre neki dan na 120hz i sve na full... Deluje mi ok baterija.
Telefon je bas top, izgled, ni malo mi ne smeta ova mala velicina, bas je merak koristiti ga.
Moram jos neku masku da kupim, ima spigen na ebay, ova original mi ide na onu stvar...

To je onda ok. Ne može da se očekuje 5 dana baterija sa svim živim upaljenim na mobilnom. Meni to onda odgovara a moje potrebe. Sve što može da mi izdrži od 07:00 - 22:00 sa jednim punjenjem a pri tom da mi je sve popaljeno, ja zadovoljan.

Mozda 7 do 8%.
Ne vise...
I da, vrlo bitna stvar, nije na WiFi (WLAN) nego na 5g /4g.

I jeste, Ja samo mobilni net i koristim WiFi retko.

Evo mog trajanja baterije ako nekome znači. X14 običan, dve sim kartice, pretežno wifi, brzina osvežavanja je na "preporučeno", lokacija je po potrebi uključena, noću skine 3%.
Najviše bateriju guta kamera,kad se duže koristi, baterija baš brzo pada i tel se tad zagreje do 40 stepeni. Ali slike su vrhunske,bez ikakvog podešavanja.

Da li igraš igice i ako da koliko dnevno ? I koliko generalno koristiš telefon u toku dana i za šta ? I koliko ti izgura baterija ?
Imaš 2 SIM kartice jer i ja koristim 2 SIM pa me zanima generalno koliko ti izgura ?

Evo da dodam sto se tice magljenja kamere. Posle 10 sati telefon odnesen na reklamaciju u ovlasceni MI servis za telefone PROMOBI, sve objasnio detaljno, doneo snimke, slike i napomenuo da mora da se testira na hladnom. Stize poruka posle 3 sata mozete doci po telefon a temperatira napolju 20⁰C. Zakljucak reklamacija se ne usvaja telefon je potpuno ispravan i to je normalna pojava zbog izmene temperature 😁 Kao i svuda u svetu ista fora, telefon ispravan a snimak beo i neupotrevljiv zbog kondenza 😁 Eto toliko ja sam to i ocekivao, ali mogli su barem odmah da kazu to Xiaomi ne prihvata kao reklamaciju, da se ne setam kao magarac. Ovako koga god sam pitao i u Mi store i u servisu PROMOBI da li je bio barem neki slucaj reklamacije svi cute, gledaju u pod i mrmljaju ne ne ma jok. Veoma ne profesionalno. To je to da buduci kupci znaju sta ih ceka.

Na mnogo YT inostranih recenzija postavljao sam pitanje u vezi magljenja kamera i niko preko nema problem. Sada da li je neka serija stigla za Srbiju sa lošim spojem ili prilikom izrade se stvorio neki kondez jbm li ga. Na nekom Hrvatskom kanalu odgovorio mi je vlasnik kanala koji je rekao da ima telefon X14 već oko 2 meseca i da mu se to nije desilo ni jednom, da je čuo za to magljenje i kao rešenje je da se izvadi uložak za SIM kartice, pai se snimanje videa na 8K i ostavi da se snima sat dva bez prekida i to kao reši trajno kondez. E sad jbm li ga da li je tačno ili ne.
Smesno pitanje, jel zbog toga postoji mala sitna rupica u okviru kamere u donjem desno uglu?

Ne postoje smešna pitanja, samo glupi odgovori (-: Obzirom da je vodootporan, tu ne bi smela voda/vlaga da uđe...

Vratio sam svoj 14u i uzeo sam magic 6 pro. Xiaomi posle ovoga nikad vise.

Zbog problema sa kondezom kamera ?
pa šta ću, ko onaj lik što je menjao 4 ultre zbog ekrana 🤣
dokle god ima problema i dokle god može da se menja, menjamo.

14 i 14 pro su mediatek, 14u je snap

14 i 14 Pro imaju isti procesor ( snapdragon 3 ) kao X14U
 
Poslednja izmena:
Hahahahahahaha ehhh 😂
Ovo se odnosilo na "novu generaciju" ljudi koji ne ispustaju tel iz ruku.
Kod mene je vazno da su kuma, pevacica i rakija blizu. 😁
Malo sam citao o 14u posto sam prodao ip. Tel nema problema sa socivom kao 14, ali neki primerci imaju problema sa zagrevanjem i baterijom, nisam ulazio u detalje zbog cega se desava, ali o tome za sad najvisu pisu.
 
Nazad
Vrh Dno