Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Posto se na aliju obracunava u dolarima ako u Mobi banci na racunu imam dolare da li ce mi aliexpress skinuti te dolare ili neku drugu valutu ili ce da radi neku konverziju?
Nekada davno sam kupio nesto sa ebay - a i kupio funte ali mi oni nisu skinuli te funte vec cini mi se dinare.
Skinuce ti dolare samo ako nemas eure, kod nas se sve transakcije racunaju u euro.
Da bi placao stranom valutom treba da imas devizni racun
Ako ima dolare na racunu, logika kaze da ima devizni racun.
 
Ako imaš dinare i dolare znači da imaš dva računa.
Ako platiš sa diviznog računa skinuće ti stranu valutu,
Ako imaš dolare a račun je vezan za viza karticu obračunaće ti duplu proviziju.
Ako platiš sa dinarskog računa skinuće ti dinare.
 
U Mobi banci je visevalutni racun,mogu da imam dolare,evre,dinare,funte i mozda jos neku monetu ali je sve na istom racunu.
Placanje je sa Master karticom nema Vize.
 
Poslednja izmena:
U Mobi banci je visevalutni racun,mogu da imam dolare,evre,dinare,funte i mozda jos neku monetu ali je sve na istom racunu.
Placanje je sa Master karticom nema Vize.
i kod mene u postanskoj je multivalutni ili tako nesto. Kad god sam imao evre i dinare, skidao mi je evre prvo kad sam narucio.
 
Jel su i vama uklonili one popuste od 50-60% u delu sa novcicima, tj. da li je prestalo da vam se svaki dan aktivira taj dodatni popust? Ostalo mi je samo ono redovno od 1-15%.
 
Nije ukinuto, pobrljavi samo od sebe pa se resetuje sledeceg dana ponekad.

Ocisti cache i force close cisto reda radi ako je podivljalo, ako ne pomogne sutra ce vratiti nazad.
 
Probao sve, ne menja se vec 2 dana. Desavalo mi se par puta, ali kao sto kazes uvek se sredi u toku dana ili naredno jutro, ali sada nikako. Zato rekoh da proverim da li je do mene. Instaliracu opet aplikaciju, pa cu videti da li ce to da resi problem. Hvala u svakom slucaju
 
Danas sam imao jaku neprijatnu situaciju na AE, sta god da sam narucio i platio, odmah nakon uplate cena bi skocila za otprilike 17$. Da li neko ima slicna iskustva? Narucivao sam od razlicitih prodavaca
pulp-fiction-john-travolta.gif
Kod mene je bilo slicnih situacija, naime na pocetku stoji free shipping, cena, sve ok, sledeci korak nakon sto odem na buy uracunava nekakav shipping od 8 eur a kod drugog prodavca 15 eur, predmet je oko 6.5 eur, nisam uspeo da provalim zbog cega free shipping prelazi u ovaj koji se placa. Klikom na opciju slanja ne moze se odabrati nista jeftinije, niti free opcija slanja sa pocetka.
 
Ako je choice stvarčica uvek piše free shiping bez izbora načina slanja i kad nije ispunjen uslov za choice kupovinu na kasi obračuna poštarinu. Tera te da kupiš još dve stvarčice iz choice sekcije a uvek se nadje neki kablić, ispravljač ili pak ručni alat (zavisi od sfere interesovanja) koji na drugom mestu bude tu sa cenom ali ti šalju kao neregistrovanu pošiljku. Umesto tih tvojih 6,5e potrošićeš 11-12e ali imaš još dve stvarčice i uz registrovanu pošiljku "uštedeo" si oko 2e.
 
Nije choice, ono gde izaberes 3+ stvari, vec super deals, klasicna kupovina jednog predmeta, ovde se radilo o limitiranoj ponudi.
 
Čekam da mi stignu dva paketa, prošlo je više od 2 meseca i istekao je rok za dostavu. Aliexpress odbija refund, zato što na trackingu stoji da je u "local delivery center".
Pretpostavljam da su paketi još uvek na carini ili su se "zagubili trajno". Do sada nije bilo problema, stizali su mi neki drugi paketi koje sam naručio u isto vreme.
Da li se i vama ovo dešava ili je izolovan slučaj?
 
Meni kinez za isti slučaj piše da sam potpisao preuzimanje. Daj dokaz, kaže Aliexpress je preuzeo, čekaj njihovu odluku.
 
Ne nikome se to ne desava, uglavnom sve bude isporuceno u roku od 20 dana.
Znam da se sigurno dešava i drugima, ali mislio sam da li se dešava masovno u zadnje vreme kao što je bilo za vreme korone, ili se dešava povremeno.
Nisan pratio ovu temu tako da ne znam koliko je učestalo i da li problem ponovo prave lopovi iz pošte ili neko drugi.
 
Meni se dešava se sa pošiljkama bez praćenjenja, sa praćenjem max. 20 dana.
 
Ja sam u Erste banci imao problem sa dve ili više porudžbine istog dana, tj. mogao sam samo jednu dnevno. Jel si već naručivao danas? Svakako, bio je drugačiji kod od tog tvog.
 
Sad ću 100% da se izbaksuziram ali nema veze :D Ima li još neko da su mu baš sve pošiljke stigle?
Još luđe, od svega tokom godina pazarenog napolju koliko pamtim samo jedne sluške sa ebaya nisu stigle (paypal uredno refundirao).
Tako da paradoksalno manje sam problema imao sa kupovinom i dostavom spolja nego sa domaćim prodavcima.
Čekanje i carina to je drugo, ne pričam o tome aspektu.
 
@Poolmaker Чекам ја 3 UA пошиљке од краја Фебруара. Пошто је најчешће период чекања за њих равно 2 месеца, очекујем их до краја месеца пре празника. Ове LA су све уредно стигле као и неколико UA такође из Фебруара. Могуће да је ово отежано јер су наручена 3 пакета од исте радње па су све спаковали заједно. Све у свему ове године што сам наручио све је стигло, али као што ти рече да не избаксузирам ово што је остало...
 
Meni je stigao paket danas sa Aliexpressa, posle vise od dva meseca. Dobro se smilovali, vec sam pomislio da su poceli ponovo da kradu.
Zanimljivo je da posta ipak ima tracking za ekonomske posiljke iz Kine. Stigla mi je poruka preko Vibera da paket sa tim kodom ceka u paketomatu.
 
Pozdrav!
Ja imam problem sa pošiljkom oznake LP. Naručila sam slušalice, preko one Choice opcije. Poslednji rok za dostavu bio je petak, ušla sam da pratim pošiljku, vidim da piše da je uručena primaocu istog dana, nakon što su dva pokušaja tog dana u razmaku od sat vremena bila neuspešna. Ja paket dobila nisam. Bila do pošte, oni kažu da nisu dobili paket i da je to obična pošiljka, da ide u paketomat. Da li ima razlike između LA i LP oznake?
 
Pozdrav!
Ja imam problem sa pošiljkom oznake LP. Naručila sam slušalice, preko one Choice opcije. Poslednji rok za dostavu bio je petak, ušla sam da pratim pošiljku, vidim da piše da je uručena primaocu istog dana, nakon što su dva pokušaja tog dana u razmaku od sat vremena bila neuspešna. Ja paket dobila nisam. Bila do pošte, oni kažu da nisu dobili paket i da je to obična pošiljka, da ide u paketomat. Da li ima razlike između LA i LP oznake?
Unesi taj LP (pretpostavljam da je LP i nekoliko brojeva) na ovaj sajt

https://postal.ninja/en

I trebalo bi da dobiješ pravi tracking broj
 
Unesi taj LP (pretpostavljam da je LP i nekoliko brojeva) na ovaj sajt

https://postal.ninja/en

I trebalo bi da dobiješ pravi tracking broj
Hvala, Darko, uspela sam da dobijem pravi LA broj, taj broj je i unešen u sistem pošte, ali i tamo stoji da sam primila pošiljku...🤔
Unesi taj LP (pretpostavljam da je LP i nekoliko brojeva) na ovaj sajt

https://postal.ninja/en

I trebalo bi da dobiješ pravi tracking broj
Hvala, Darko, uspela sam da dobijem pravi LA broj, taj broj je i unešen u sistem pošte, ali i tamo stoji da sam primila pošiljku...🤔
 
Hvala, Darko, uspela sam da dobijem pravi LA broj, taj broj je i unešen u sistem pošte, ali i tamo stoji da sam primila pošiljku...🤔

Hvala, Darko, uspela sam da dobijem pravi LA broj, taj broj je i unešen u sistem pošte, ali i tamo stoji da sam primila pošiljku...🤔
Koji datum ti stoji da si primila? Svakako otidji do svoje poste sa tim LA.... HU brojem i trazi posiljku. Verivatno te tamo ceka.
 
Ko zna kad je taj LA prošao čim je istekao rok isporuke, neko je to pokupio. Idi u poštu i traži kontrolora da se vidi ko je potpisao, trebalo bi poštar da se seti paketa.
 
Nazad
Vrh Dno