Šta je novo?

Motorola Edge 40 Neo

Da li je još neko primetio da se prilikom punjenja ekran ponaša malo čudno, posebno na delu gde je senzor otiska prsta ili je to samo problem kod mene? Par puta nije prepoznao otisak, takođe na home slabo reaguje, i čim se skine sa punjača sve radi. Probao sam i bez maske, ista stvar. Gugl kaže da se to dešavalo na Samsungu, OPPO i iP 13, navodno je kod iP bio problem u fejk kablovima, a ostali su na sporim punjačima radili normalno, jedino je pri brzom punjenju dolazilo do problema sa odzivom ekrana. Generalno se trudim da ne koristim telefon dok se puni, pa zato verovatno nisam ranije primetio da postoji taj bag.
 
Provedoh ceo dan druzenja sa Neo modelom. Hteo sam laganiji i kompaktniji telefon od prethodnog Xiaomi-ja pa rekoh da probam Motorolu.
Par primedbi:
  • viber notifikacije zadaju probleme, u status baru mi je konstantno viber call ikonica (return to viber), ne znam kako to da resim a da ne dobijam poruke sa zakasnjenjem
  • dostupnost customizacije je jako ogranicena, 4 fonta na raspolaganju i ponesto wallpapera, ne postoji opcija nekog global Motorola marketa gde bi te stvari bile dostupne
  • imam problem sa nekim ikonicama (steam, npr) gde je sama steam ikonica mala i ima belu pozadinu (odnosno, steam icon ne zauzima punu povrsinu prostora prodvidjenog za tu ikonicu)
  • ceo vanila android interfejs je pomalo siromasan u odnosu na Xiaomi... naravno, manje bloatvera ali graficki dosta tanko
  • nema peek displaya, cujem da su sklonili u nekom od apdejta

Plusevi
  • ekran deluje jako dobro
  • kamere isto tako

Bateriju jos nisam dovoljno istestirao, to cu znati ovih dana kakva je situacija. Sve u svemu, druzicemo se jos malo pa cu da sumiram utiske.
 
@bokim Ne radi ni sa jednim shape-om, i dalje postoji visak bele pozadine
 
Ne znam konkretno za Steam, ali meni je pomoglo za druge aplikacije. Mada sam ja na Edge 40, ali ne verujem da to ima neke razlike.
 
Stiglo aprilsko ažuriranje za A14.

Baš malo bagova ima, gotovo nikakvih, jedino taj otisak od bitnijih stvari/funkcionalnosti.

Optimizacija baterije je bolja mnogo.

Notifikacije i dalje rade bez problema, kako Whatsapp, tako i Viber. Nema kašnjenja i one bespotrebne da se vratim u Viber.

Sa aprilskom nadogradnjom popravila se kamera. Manje šuma i neki zanimljiv algoritam za fotografije.

Deluje sve upeglano.
 
Stiglo aprilsko ažuriranje za A14.

Baš malo bagova ima, gotovo nikakvih, jedino taj otisak od bitnijih stvari/funkcionalnosti.

Optimizacija baterije je bolja mnogo.

Notifikacije i dalje rade bez problema, kako Whatsapp, tako i Viber. Nema kašnjenja i one bespotrebne da se vratim u Viber.

Sa aprilskom nadogradnjom popravila se kamera. Manje šuma i neki zanimljiv algoritam za fotografije.

Deluje sve upeglano.
Nadam se da ce ubrzo i do nas doci zvanicno azuriranje.
 
Evo SS za bateriju od poslednjeg punjenja. Koristio sam dve kartice, od čega je 80% data, a 20 wifi. Unapredili su optimizaciju.

Skinut sa punjača sinoć u 19.00.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240404-130721.png
    Screenshot_20240404-130721.png
    82.9 KB · Pregleda: 96
Dobar rezultat... meni za ovih nekoliko dana koriscenja SoT je 5 sati okruglo sa zakucanim refresh rateom na 120Hz. Cekamo A14 :)
 
Notifikacija su problem zbog Peek display. On se ukida na Androidu 14 tako da će verovatno biti rešeno to. Problem se pojavio posle updatea koji je bio ne znam tačno kada i nije bio samo security update.
 
Kasne notifikacije i u messingeru.Da sam znao da je softwere ovakvo sranje uzeo bi A 34.Zamenio sam svoj A32 4g ovim telefonom i pokajao se.Kad ga se resim nikad vise nista osim Samsunga.
 
1000002415.png25h dogurao do 28%. Od čega 14h mobilni podaci.

Stvarno mnoooogo bolje, jeste da je pet i po sati, ali opet nije bilo šanse pre ovako.

Jedino BT nisam koristio da vidim koliko je drain.
 
U suštini sam zadovoljan sa telefonom, samo se nadam da će A14 popraviti greške sa notifikacijama i jedinu zamerku imam što dosta kasne što se tiče softvera, svi već odavno imaju A14.

Da li znate gde može da se uzme zaštitno staklo a da nije Aliexexpress?
 
Pozdrav, da li se nekome ovaj telefon pregreva bas bas i to ne za igrice, vec za obicno surfovanje netom, malo jutjuba i tako? Kako resiti ovaj problem? Hvala
 
Ne zagreva se trunku. Sa Androidom 14 ovaj model je stvarno dobio dodatnu snagu i upeglanost
 
Pozdrav, da li se nekome ovaj telefon pregreva bas bas i to ne za igrice, vec za obicno surfovanje netom, malo jutjuba i tako? Kako resiti ovaj problem? Hvala
Nimalo, čitao sam po stranim forumima da je postojao taj problem, ali da je u nekom od apdejtova to ispravljeno. Proveri da li su instalirane poslednja ažuriranja.
 
Stigao je i martovski Security apdejt. Pomislio sam A14, ali ništa za sada.
 
Od danas sam i ja vlasnik ove motorole. Uz reciklazu me nije skupo izasla i u toj klasi po specifikacijama je bukvalno jedan od boljih telefona. Pre sam imao oneplus nord sa kojim sam bio prezadovoljan i koji jos uvek radi bez greske evo posle 3 god a ovo sam uzeo cisto promene radi :D. Prvi utisak jako dobar, odlican ekran, fluidan. lepe boje i osvetljenost. Posle par sati drndanja nisam primetio da se nesto mnogo greje i telefon je sto se brzine tice odlican. Izgleda dosta skuplji nego sto jeste.
E sad mane. Kamera msm da je za nijansu bolja kod oneplus ili ja nesto nisam podesio kako treba. Signal je definitvno bolji kod oneplus modela koji je konstantno pun sto se yettel tice dok kod motorole padne ponekad za jedan podeok. I primetio sam da kad gledam snimke na instagram da pocnu u losijoj rezoluciji pa se posle recimo dve sekunde poprave i nastave u odlicnoj rezoluciji i to me malo nervira.
A sad pitanje... Jel neko primetio ovu manu sa instagramom i moze li se tu nesto podesiti da snimak odmah krece u pravoj rezoluciji i zna li neko kako da podesim snimanje u 60 fps? Na one plus sam imao u podesavanjima videa da biram ocu li 30 fps ili 60 dok ovde to nema
 
Od danas sam i ja vlasnik ove motorole. Uz reciklazu me nije skupo izasla i u toj klasi po specifikacijama je bukvalno jedan od boljih telefona. Pre sam imao oneplus nord sa kojim sam bio prezadovoljan i koji jos uvek radi bez greske evo posle 3 god a ovo sam uzeo cisto promene radi :D. Prvi utisak jako dobar, odlican ekran, fluidan. lepe boje i osvetljenost. Posle par sati drndanja nisam primetio da se nesto mnogo greje i telefon je sto se brzine tice odlican. Izgleda dosta skuplji nego sto jeste.
E sad mane. Kamera msm da je za nijansu bolja kod oneplus ili ja nesto nisam podesio kako treba. Signal je definitvno bolji kod oneplus modela koji je konstantno pun sto se yettel tice dok kod motorole padne ponekad za jedan podeok. I primetio sam da kad gledam snimke na instagram da pocnu u losijoj rezoluciji pa se posle recimo dve sekunde poprave i nastave u odlicnoj rezoluciji i to me malo nervira.
A sad pitanje... Jel neko primetio ovu manu sa instagramom i moze li se tu nesto podesiti da snimak odmah krece u pravoj rezoluciji i zna li neko kako da podesim snimanje u 60 fps? Na one plus sam imao u podesavanjima videa da biram ocu li 30 fps ili 60 dok ovde to nema
Na prednjoj kameri nemaš 60Hz uopšte, a na zadnjoj - samo na sniženoj rezoluciji tj, na fullhd.
E sad, gde se to namešta u aplikaciji - to ne znam.
 
Na prednjoj kameri nemaš 60Hz uopšte, a na zadnjoj - samo na sniženoj rezoluciji tj, na fullhd.
E sad, gde se to namešta u aplikaciji - to ne znam.
Znam da je na snizenoj ali vise volim full hd sa 60 fps nego 4k u 30 fps.
Pronasao sam ako nekom bude trebalo, dok je ukljucena kamera za video odozgo na dole povucete padajuci meni i tu se moze izabrati 😁
 
Beta maksimalno ispeglana, očekuje vas lep A14. Naravno, ima i ali... koliko je prva aprilska verzija bila dobra u optimizaciji baterije, koja je bila neverovatna, tako ova druga aprilska A14 nije ni za onu stvar.

Neko je pitao, ali da, ima 40 NEO A14 betu već mesec i nešto, ali nema zvanične verzije, biće uskoro.

No, stvarno je uređaj za ovaj novac zakon u klasi
 
Znači baterija je definitivno loša, slaba ?
Može li da izgura 6h SOT-a ?
 
Pazi, nije loša, ali je lošija optimizacija nego na prethodna dva beta ažuriranja.

Imao sam zadivljujuće rezultate na prethodna dva ažuriranja. Ima u temi i SS gde sam pokazao. Baš ću sada da ispratim
 
Ima li nekog napretka na kamerama? (da npr. 'ne secka' na levom i desnom panning-u pri 4k snimanju)
 
Ja stvarno ne mogu da vas shvatim, ili ste budale ili se pravite naivni, vec godinama unazad,svaki update je korak unazad,cilj je sjebati anatomiju baterije, sve degradirati, da bi kupili nov model.
 
Ovome bih dodao i sledeće:
Izbaci se midrange koji na aktuelnom operativnom sistemu radi 'skoro' glatko kao premium.
A onda, već za 6 meseci, prvi sledeći update 'nasviraš' procesorski zahtevnim džidžama koje premiuimi žvaću bez problema.
Terminalno, kao kruna navlakuše, 'okrljaštiš' novi update tako da midrange počne da izgleda kao invalidni blizanac i - uspeh zagarantovan..
Umesto za nominalnih 5-6 godina prodaješ novi za dve - čim 'majmunima' istekne pretplata..
Tužno..
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: msi
Nazad
Vrh Dno