Šta je novo?

Xiaomi 14

Recenzije telefona su postale 0-100kmh testovi automobila. Kakve veze ima sa real life koristenjem? Pa nema nikakve.

Isto sad gledam ove S24 ultra testove. Ali neko ko nosa telefon nekoliko sedmica. Ovaj piksel peeping kamera, ekrana i ostale gluposti sa nekolik osati videao u pozadini sto nikada niko nece paliti i ostale gluposti su nebitne kada ti na samsungu od 1500€ iskace reklama na daileru. Ili killer app AI koji je osim vecinom gimick, ce mozda preci u pretplatu u buducnosti. Ali to nikada niko na testovima nece spomenuti.

Meni je 14 ultra bio na radaru ako mi ponude fin ugovor ali kako stvari stoje sa bloom kamerom. Daleko im kuća bila.

Nikako da nadjem 13 pro nov za fine pare. Ovo ostalo sto su izbacili treba sve nabit nogom. Nadma se da ce 15-ka biti 3000€.
 
Na kom dialer-u iskace reklama?

@hsv.stoned ako pogledas,svi proizvodjaci (i Samsung i Iphone i Vivo i Oppo i Xiaomi) nude u tom entry-level flegšip segmentu slabije kamere.Bukvalno svi,a ti telefoni su svi oko 1000e i nikako ne vrijede te pare.Šteta za ovaj 14,već sam počeo da pratim oglase:)
 
Defaultni dailer. Ali je problem sto ga iskoristavaju druge aplikacije. To ni na jednom telefonu nisam uocio, cak ni na kinezima, ali kod samsunga recimo s23u iskace.

Recimo legit applikacija koja trazi phone log. Na samsungu ce nekada prouzrokovati random popup reklame preko pola ekrana, squiza dailer na pola, nakon zavrsetka razgovora dok na drugim telefonima, ista ta aplikacija, ne radi to vec se reklame pojavljuju samo unutar aplikacije. Ima i samsung upozorenje: https://www.samsung.com/au/support/mobile-devices/remove-ads-on-samsung-device/

Doslovno nekad moras ici redom i raditi deinstalaciju da skontas koja je. Zamisli da inslaliras wallpaper aplikaciju i upada ti u dailer. Znam da je do sami aplikacija koje bi google trebao kontrolisati, ali ne znam kako im je tako One UI podlozan eksploataciji.
 
Evo ako mogu da dam mali update iz prve ruke.

1. Baterija ozbiljno dobro drzi, neretko izdrzi preko jednog dana. Brzo punjenje je stvarno gotivna stvar.

2. Kamera - kao neko ko zaradjuje za zivot dobrim delom od fotografije i snimanja, bez pixel-peepinga

Generalno odlicna, boje odlicne, leica filteri su bomba, nesto sto mi je falilo jos od p9 pro. Ima tendenciju da odradi over-expose, i to je po meni jedina mana. Video jako dobar, nije preostren, boje ok.

3. Ekran takodje vrlo solidan, mozda na prvu nije kao samoled, ali to je to, u praksi nema razlike koja je primetna.

4. HyperOS, pa... Ono sto je jako kul, apsolutno bug-free. Jedno jedino kucanje, zaglupljivanje i slicno nisam imao. Ono sto nije kul, i dalje ne mogu da nadjem pola stvari, a druga polovina nije tamo gde treba da bude. Jednostavno nije logicno.

5. Snap - jako jako brz telefon, od odaziva do svega drugog. Premiere rush, obrada fotki, promene rezolucija videa i slicno, leti... Igrice ne igra. Android Auto koji mi je ubijao i pregrejavao s22, ovaj telefon ne oseti. I dok je AA upaljen, telefon je i dalje odazivan i lepo radi.
 
(ako mene pitas) moj primerak nema taj problem (za sada), snimao i po kisi i po hladnom i po toplom.
 
nadao sam se da ce sa novom isporukom uredjaja napraviti bas to :)
 
Nije mi jasno da oni tu kondenzaciju ne mogu da reše već godinama. I Xiaomi 12 I 13 su imali istu boljku
 
Evo ako mogu da dam mali update iz prve ruke.

1. Baterija ozbiljno dobro drzi, neretko izdrzi preko jednog dana. Brzo punjenje je stvarno gotivna stvar.

2. Kamera - kao neko ko zaradjuje za zivot dobrim delom od fotografije i snimanja, bez pixel-peepinga

Generalno odlicna, boje odlicne, leica filteri su bomba, nesto sto mi je falilo jos od p9 pro. Ima tendenciju da odradi over-expose, i to je po meni jedina mana. Video jako dobar, nije preostren, boje ok.

3. Ekran takodje vrlo solidan, mozda na prvu nije kao samoled, ali to je to, u praksi nema razlike koja je primetna.

4. HyperOS, pa... Ono sto je jako kul, apsolutno bug-free. Jedno jedino kucanje, zaglupljivanje i slicno nisam imao. Ono sto nije kul, i dalje ne mogu da nadjem pola stvari, a druga polovina nije tamo gde treba da bude. Jednostavno nije logicno.

5. Snap - jako jako brz telefon, od odaziva do svega drugog. Premiere rush, obrada fotki, promene rezolucija videa i slicno, leti... Igrice ne igra. Android Auto koji mi je ubijao i pregrejavao s22, ovaj telefon ne oseti. I dok je AA upaljen, telefon je i dalje odazivan i lepo radi.
Dali HyperOS ima razlichni animacii bliski na Ios.
momentalno koristam MIUI14, dali ima golemi razliki vo adnimaciite i theme's?
 
MIUI nisam koristio nekih 5-6 godina, IOS 7-8 😄
 
@s16
2. Kamera - kao neko ko zaradjuje za zivot dobrim delom od fotografije i snimanja, bez pixel-peepinga
Generalno odlicna, boje odlicne, leica filteri su bomba, nesto sto mi je falilo jos od p9 pro. Ima tendenciju da odradi over-expose, i to je po meni jedina mana. Video jako dobar, nije preostren, boje ok.
Bio mi je poznat nick, ali si bez avatara pa nisam bio siguran o kome se radi. :D
Svakako je korisno čuti mišljenje o ovoj kameri, od pravog fotografa i nekoga ko se deceniju ili duže bavi tim poslom. Dobio sam potvrdu da ipak nisam bez razloga (sudeći na osnovu semplova sa neta) zadovoljan navedenim kvalitetima 14 kamera.
 
Poslednja izmena:
Ja sam rijesio problem s kondenzacijom, ostavio sam ga par puta po sat - dva da snima u 4k s otvorenom ladicom za sim. Hoce li se opet pojaviti ostaje pitanje. Smatram da je nedopustivo za uredjaj ovog kalibra i xiaomi koji se ne oglasava po ovom pitanju.
Sa svim ostalim sa zadovoljan.
Slazem se s gore napisanim, jos nisam uocio bug na hyperOS-u.
Takodjer za kamere, leica filtri daju zavrsnu finesu. Video u 4k 60, nema da trzucka, stabilizacija uredna, boje i ostrina su tu.
 
Poslednja izmena:
Slazem se,nije vise ovo telefon od 500,600eu pa da mu oprostis tako lako...mada ako ovo resava problem opet naginjem najvise ka njemu kao neko ko zeli malo manji telefon,izbor mi je samo izmedju xiaomi-ja 14,s24 i jabuke 15 obicne a koliko vidim svi imaju nedostataka,samo je pitanje sa cim se najlakse zivi 🙂
 
Slazem se,nije vise ovo telefon od 500,600eu pa da mu oprostis tako lako...mada ako ovo resava problem opet naginjem najvise ka njemu kao neko ko zeli malo manji telefon,izbor mi je samo izmedju xiaomi-ja 14,s24 i jabuke 15 obicne a koliko vidim svi imaju nedostataka,samo je pitanje sa cim se najlakse zivi 🙂
Kakav nedostatak ima ip 15 pro?
 
Ne kazem da ispravno razmisljam,moguce da gresim...telefon najcesce koristim za 2,3h poziva,konstantne viber grupe na poslu,dve kartice u telefonu,10-ak slika dnevno,vrtenje instagrama u trenutcima dosade i uvece oko 2h nekog yt ili slicno...ip nisam posedovao jos od ip3 pa nisam toliko upoznat mada nisam bas odusevljen komentarima ostalih sto se tice baterije u tim manjim modelima i notifikacijama sa vibera a mozda malo naginjem xiaomiju jer ga dugo koristim pa mi je manje vise poznato.
E sad ip bi verovatno mogao biti samo od 128gb sto takodje ne ide u prilog.
Slobodno podelite iskustva i sugestije
 
@s16

Bio mi je poznat nick, ali si bez avatara pa nisam bio siguran o kome se radi. :D
Svakako je korisno čuti mišljenje o ovoj kameri, od pravog fotografa i nekoga ko se deceniju ili duže bavi tim poslom. Dobio sam potvrdu da ipak nisam bez razloga (sudeći na osnovu semplova sa neta) zadovoljan navedenim kvalitetima 14 kamera.

E pa da 😄 Taj sam.

Kao što sam i rekao negde, ovaj telefon (sem veličine) i jesam uzeo zbog kamere. Realno je da su jedine opcije ip15pro, s24 i X14.

Sve ono što sam napisao gore, jednostavno utisak fotke kad se gleda je (meni lično, ne mora da znaci da je tako svima) daleko bolji nego s24 kamera. Jesu oni to doradjivali, dodavali itd ali to je i dalje isti mali matori senzor kao i u S22. Jednostavno mu je kraj ali Samsung očito dok ne potroši zalihe se ne predaje. Nasuprot onoga što kaže dxo i slični, ova kamera se komotno bije sa ip15pro i s24U, p60pro itd. Druge "obične" telefone onako solidno gazi, bar one što sam ja imao prilike da probam.

U suštini jedini drugi compact koji sam razmatrao ozbiljnije jeste ip15pro, ali... Imati iPhone bez celog eko sistema, pogotovo u mom poslu, je jedna velika muka. A prelazak na sve Apple, pa te mazohisticke želje još uvek nemam.

A evo i lepe vesti za mene 😄Screenshot_2024-03-26-15-40-43-640_com.google.android.gm-edit.jpg
 
Poslednja izmena:
 
Prijatelji, ukljucio sam nekako kada mi stigne obavestenje i otkljucan mi je telefon, nekoliko mi puta zatreperi ekran plavom bojom. Kako da to iskljucim, molim vas pomozite?
 
Prijatelji, ukljucio sam nekako kada mi stigne obavestenje i otkljucan mi je telefon, nekoliko mi puta zatreperi ekran plavom bojom. Kako da to iskljucim, molim vas pomozite?
To ti je pod Wallpaper->Notification effects.
 
Nazad
Vrh Dno