Šta je novo?

Kućna multimedija Koji TV izabrati

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

obren24

Poznat
Učlanjen(a)
07.09.2019
Poruke
5
Poena
42
Pozdrav ljudi, gledam da zamenim svoj TCL C715 i nasao sam par modela koji mi se svidjaju, pa me zanima vase misljenje i sta bi vi uzeli

1. TCL 65C735 - 90.000
2. Hisense 55U8HQ - 90.000
3. Hisense 65U7HQ - 75.000

Ovo sam ja nasao da mi je privuklo paznju, uglavnom bih koristio za gaming, filmove itd. Gledam na neko daljini od 1.5m do 3.5m zavisno gde sednem.
Ako neko ima iskustva sa nekim od modela bio bih zahvalan. Naravno ako znate za neku bolju ponudu do 100k dobrodosla. Trenutni tv mi je 50 inca, nisam imao veci pa nzm sta bih pre jurio.
Bitno mi je da je 120hz.
 
Sta bi ste najjeftinije preporucili u dijagonali od 40" ne treba da bude smart (ide za gledanje FTA televizijskih kanala za stariju osobu)?
Ovdje imaš nekoliko modela.





 
Nisi me razumeo trazim nesto najjeftinije od 40" da nije smart.
Da li neko ima ovaj tv i da li on ima T2 sistem to jest da li mogu da se gledaju programi bez setap boxa na njemu(vidim na nekim sajtovima da mu pise za vrstu digitalnog tjunera - ATV)?
Fox 40atv100f
 
Od ova dva, koji tv preporucujete?
40A4K ili 40A5KQ. Ovaj drugi je qled i zanima me da li je vredan doplate.

U obzir dolaze samo ova dva modela, zbog garancije od 5 godina. Hvala
 
Ја имам 40A4K. Када ми је стигао, нисам био задовољан сликом и после доста подешавања нашао нешто прихватљиво, па се временом навикао. Али квалитет му је у складу са ценом.

Мени је ушао у разматрање због димензије и цене. Панел је VA, са јако лошим угловима гледања. Ако будеш узео овај телевизор, угаси подешавања за побољшање TV сигнала и отклањање шума, јер процесор се дави.

Панел који је мени стигао има благи DSE, али се види само у тестовима, не у реалним условима. Позадинско осветљење цури на боковима са обе стране.

Користим овај ТВ само за гледање ТВ програма, а мени није добар када се повеже Плејстејшн. Све ствари које се тичу квалитета примећујем ја, јер моје очи то виде. Остали не виде неке ствари чак и када им покажем. Осим ниског квалитета боја, то сви примећују.
 
pozdrav, treba da kupim tv. nasao sam u oglasima td-e501 TV Toshiba 50 inca Full HD / 160evra, koji je u stvari monitor, a moze da se koristi i kao tv. interesuje me vas savet. da li ga uzeti ili da trazim nesto drugo?
 
pozdrav, treba da kupim tv. nasao sam u oglasima td-e501 TV Toshiba 50 inca Full HD / 160evra, koji je u stvari monitor, a moze da se koristi i kao tv. interesuje me vas savet. da li ga uzeti ili da trazim nesto drugo?
tv samo nov, sa garancijom, ma kakav god bio...
skoro sam menjao led osvetljenje na svom lg-u starom par godina... kostalo me 110 eura sa originalnim led trakama
 
Ekipa treba mi kratka pomoć, i što pre :D
Budžet 50 do 55 hiljada.
Kupovina televizora kod brata u sobi. Primarno će biti korišten onaj d3mini ja mislim, jer je glavni EON uređaj u dnevnoj sobi.
Koliko će to da osakati tv prikaz?
Svakako tv bi se koristio za gledanje sportskog i filmskog programa. PC je blizu pa bi i hdmi veza ili neki casting bio vrlo često u upotrebi za reprodukciju filmova.
Pošto je finansijer penzioner koji piše čekove ograničeni su na G prodavnice ili slično.
Ima ponudu da uzme sledeće:
LG UHD UR78 50UR78003LK 4K Smart TV 2023 -- 49500rsd na čekove - (daju neki popust 10% zbog tetkine kupovine pola kućnih aparata)
ono što sam ja skontao čitajući neke ranije teme ovde i predloge pada mi za oko i ovo:
HISENSE 55A7KQ Smart, proverio bih cenu ako može za 55k da se kupi onda ok
a najviše me vuče E serija, kao viši je nivo, a valjda je i qled bolji od ovog gore, pa je tu ovaj model HISENSE 50E7KQ QLED, koji takođe piše da je 55000 ali ako budu dali po toj ceni za čekove takođe.
Vidim na kraju i PANASONIC Televizor TX-50LX650E SMART, slične cene.

Sam smart OS sistem i nije toliko bitan, eto koliko da može da radi casting, youtube i to je to....

Šta mi možete pomoći oko izbora, hvala unapred.
 
Ekipa treba mi kratka pomoć, i što pre :D
Budžet 50 do 55 hiljada.
Kupovina televizora kod brata u sobi. Primarno će biti korišten onaj d3mini ja mislim, jer je glavni EON uređaj u dnevnoj sobi.
Koliko će to da osakati tv prikaz?
Svakako tv bi se koristio za gledanje sportskog i filmskog programa. PC je blizu pa bi i hdmi veza ili neki casting bio vrlo često u upotrebi za reprodukciju filmova.
Pošto je finansijer penzioner koji piše čekove ograničeni su na G prodavnice ili slično.
Ima ponudu da uzme sledeće:
LG UHD UR78 50UR78003LK 4K Smart TV 2023 -- 49500rsd na čekove - (daju neki popust 10% zbog tetkine kupovine pola kućnih aparata)
ono što sam ja skontao čitajući neke ranije teme ovde i predloge pada mi za oko i ovo:
HISENSE 55A7KQ Smart, proverio bih cenu ako može za 55k da se kupi onda ok
a najviše me vuče E serija, kao viši je nivo, a valjda je i qled bolji od ovog gore, pa je tu ovaj model HISENSE 50E7KQ QLED, koji takođe piše da je 55000 ali ako budu dali po toj ceni za čekove takođe.
Vidim na kraju i PANASONIC Televizor TX-50LX650E SMART, slične cene.

Sam smart OS sistem i nije toliko bitan, eto koliko da može da radi casting, youtube i to je to....

Šta mi možete pomoći oko izbora, hvala unapred.
Budući da penioner piše čekove i da u tom cenovnom rangu nema velikih i značajnih razlika, ja bih ti preporučio Teslu.
U toj prodavnici sa G kreću se od 38.000 do 41.000 u dijagonali 50. To je fina ušteda, a sa druge strane razlika u toj klasi je beznačajna.
Još jedan plus za Teslu je i zaista odličan servis u slučaju da zatreba i česte akcije garancije od 5 god
 
Nešto su skroz nepoverljivi prema Teslama, TCLovima itd.
Platili su Panasonic, Hisens nije imao popuste, poručen je neotpakovan iz magacina da stigne u radnju jer su po radnjama sve izloženi bili.
Ono što me kopka sad na relaciji TX-50LX650E vs LG UHD UR78 50UR78003LK, je to što je lg noviji model za 2023 godinu, dok je panasonik iz 2022.
Nemam neko kršteno poređenje da nađem između ova dva, jer ako je LG puno bolji i kvalitetniji onda bih tražio da promenimo porudžbinu jer je cena identična.
Opet napominjem samo sport, samo filmovi, hdmi preko kompa ili castovanje(što vidim da je kod panasonika ugrađeno kroz chromecast).
 
Zdravo,
Koji TV biste izabrali

https://toshiba-tv.com/ba-hr/androidtv/55UA2063DG


Ni za jedan ni drugi, ne mogu da nadjem veličinu RAM memorije?
 
Da ne bih otvarao novu temu, koji TV bi preporucili izmedju sledece dve opcije (ili ako postoji neka bolja u slicnom cenovnom rangu, odnosno do nekih 120k dinara):

1) TCL 65C805
2) TCL 75C735

Prednost prvog je naravno mini led tehnologija, dok kod druga velicina ekrana. Namena bi pre svega bila za igre (povezao bih preko PC-a i steam big picture moda) kao i povremeno gledanje filmova/serija. TV bih gledao sa udaljenosti od nekih 2.8-2.9 metara ako je bitno zbog velicine ekrana...
 
Da ne bih otvarao novu temu, koji TV bi preporucili izmedju sledece dve opcije (ili ako postoji neka bolja u slicnom cenovnom rangu, odnosno do nekih 120k dinara):

1) TCL 65C805
2) TCL 75C735

Prednost prvog je naravno mini led tehnologija, dok kod druga velicina ekrana. Namena bi pre svega bila za igre (povezao bih preko PC-a i steam big picture moda) kao i povremeno gledanje filmova/serija. TV bih gledao sa udaljenosti od nekih 2.8-2.9 metara ako je bitno zbog velicine ekrana...
Odličan izbor ti je i taj Philips MINI LED..

 
Nazad
Vrh Dno