Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

Pogledao Poor Things (2023) - Pretenciozno i banalno, vise nalik nepovezanim mozaicima dvodimenzionih likova i kvazi-intelektualnih dijaloga uz obilje bespotrebne ne-erotske golotinje. Sve u svemu 3/10, uglavnom zbog Dafoa, ne bih ga preporucio za gledanje.
 
Poor Things je izvanredan film, i namenjen je baš muškoj populaciji, kao odličan uvid u vrhunac kreacije, koji mi banalno zovemo Žena.
Pravoslavno remek delo dostojno oskara za najbolji film.

9/10, i to samo da bi zadržali objektivnost. Subjektivna ocena je ...mmm...
 
Ако ово није за мушкарце филм, ја не знам који је...нисам успео да окачим слику у спојлере, ако може неко од модератора нека сакрије, врв има ко није гледао, да му не кварим ужитак😀.
 

Prilozi

  • 20240302_193034.jpg
    20240302_193034.jpg
    125.5 KB · Pregleda: 278
Браво Чичо, господине!
 
Nisam još pogledao film ali iz nekih isečaka koje sam video te obrve su mi nekako baaaš ogadile Emma-u Stone. 😂
 
Perfect days
Odlican. 8/10
Samo imajte strpljenja.
Брате, хвала ти на препоруци, много леп и приземан филм. Очекивао сам нешто трас-бум и пошто се није десило, остао сам некако затечен и разочаран. Али када су ми се слегли утисци, схватио сам поенту и баш ми се свидео.
Управо се спремам да погледам Departures, на твоју препоруку.

Poor things сам гледао, за мој укус превише секса, поготову кад сам гледаш у биоскопу а око тебе парови. Филм ми није изазвао ниједно осећање, осим мало смеха. Ема је покидала улогу, али то мени није довољно да бих означио филм као интересантан и за препоруку. Можда сам превише очекивао због високе оцене на IMDB, а и зато што много готивим Ему, али ето, једно њах искуство.

Подигла се прашина око Дине, па реко да видим и ја то чудо. Први део сам гледао и свидео ми се, и ако све буде како треба, можда вечерас погледам и двојку. Иако доста вас не говори у прилог филму, ја ипак очекујем добар угођај.

Хвала на пажњи и довиђења 🤪
 
Dune: Part Two
 
Ако ово није за мушкарце филм, ја не знам који је...нисам успео да окачим слику у спојлере, ако може неко од модератора нека сакрије, врв има ко није гледао, да му не кварим ужитак😀.
Sto da mi kvari uzitak, to je Ema a ako ima imalo zanimljivih scena ja zbog nje gledam :)
Zbog toga jos nisam proveravao Ema stone nude :)
 
Sto da mi kvari uzitak, to je Ema a ako ima imalo zanimljivih scena ja zbog nje gledam :)
Zbog toga jos nisam proveravao Ema stone nude :)
Ова сцена је једна од културнијих, остале превазилазе оквире ове теме па и форума, нећемо их окачити чак ни у спојлере 🙂.
 
The Zone of Interest (2023)

Obrnuo sam ga dva puta za veče, a to valjda nešto znači u mom slučaju. Jako dobar. Tako atmosferičan i sumoran sa celom tom pozadinskom zvučnom podlogom koja nosi dobar deo filma i verovatno je to jedan od faktora koji neće svi doživeti isto pa tako i sam utisak o filmu. Ne u smislu onoga šta nam taj zvuk predočava koliko zvučna umetnost može uticati na neku osobu. Šta da pričam kad sam na polju muzike uglavnom "disattached from the social dogma" tako da me film sa te zvučlno pozadinske strane jako uzdrmao. Onaj potmuli zvuk izgaranja u krematorijumu na 5.1 sistemu je jeziv osećaj. Da je imao iole konkretnu radnju, mislim da bi film izgubio smisao i da dosta toga zavisi kako svako od nas gleda na određenu vizuelno-audio scenu. Nikakav tortur vizuelni pirkaz žene čija je bila bunda recimo, ne bi imao na mene taj efekat mučnine u stomaku, kao scena kada je gosođa Höss isprobavala bundu pred ogledalom i te slike u glavi da je pripadala nekome koga su u najmanju ruku otrovali sa Zyklon B ili ko zna šta radili, a ona je tako ležerno oblači i ogleda se. Ili scena dece u krevetu kada se jedan od sinova igrao sa zlatnim zubima. Film je pun tih suptilnih detalja koji podrobnim zapažanjem pokazuju suštinu svega. Ovu objavu sam pronašao na fb koja datira iz 2019 godine, a radi se o unuku Rudolfa Hoss-a, odnosno, sinu jednog od dečaka iz filma.

 
Poslednja izmena:
The Zone of Interest (2023)

Obrnuo sam ga dva puta za veče, a to valjda nešto znači u mom slučaju. Jako dobar

Daj preporuči još par tako "jako dobrih" filmova da ih stavim odmah na "za preskočiti" listu.
Film da nema taj aspekt "šta je u komšiluku" bi bio u potpunosti ono što objektivno i sad jeste: banalan film o dosadnoj svakodnevnici.
Pored zvuka i te kao neke šatro metafore o "casual evil" film je teško gubljenje vremena.
Kad sam video ono žešće pros*ravanje sa crn ekran + zvuk / buka u preterano dugom trajanju od XYZ sekundi trebalo je odmah da ugasim i ukapiram odmah se sledi "arthouse" / "film ni o čemu".
 
Nama muškima i nije namenjen taj film.

Film je odličan za svakoga...

Meni je svakako bio.
Daj preporuči još par tako "jako dobrih" filmova da ih stavim odmah na "za preskočiti" listu.
Film da nema taj aspekt "šta je u komšiluku" bi bio u potpunosti ono što objektivno i sad jeste: banalan film o dosadnoj svakodnevnici.
Pored zvuka i te kao neke šatro metafore o "casual evil" film je teško gubljenje vremena.
Kad sam video ono žešće pros*ravanje sa crn ekran + zvuk / buka u preterano dugom trajanju od XYZ sekundi trebalo je odmah da ugasim i ukapiram odmah se sledi "arthouse" / "film ni o čemu".

shaman popljuvao, skidam odmah... :cool:
 
Nema potrebe, ako je preporuka da gleda ono što si ti popljuvao slobodno može da krene redom....;)
 
Vidim da se gleda naveliko, mada mi japanski filmovi uglavnom zapiru. Možda ga i pogledam na tvoju preporuku :D
 
Meni je Zone of Interest bio interesantan film. Neobičan, nema klasičnu radnju, nema čak ni neku jasnu poentu. Uglavnom takvi filmovi koji drastično odstupe od kanona budu dosadni pretenciozni smorovi, ali ovaj nije.
 
U početku filma sam mislio da je ovo istorijska drama o hrišćanstvu i paganstvu. Međutim kako je film odmicao, ipak je kao neka fantazija sa nekom mitologijom. Nije loš film, drži pažnju. Dao bih mu lagano 7/10.

 
Ово она мала из Stanger Things - a?
 
The Zone of Interest (2023)

Obrnuo sam ga dva puta za veče, a to valjda nešto znači u mom slučaju. Jako dobar. Tako atmosferičan i sumoran sa celom tom pozadinskom zvučnom podlogom koja nosi dobar deo filma i verovatno je to jedan od faktora koji neće svi doživeti isto pa tako i sam utisak o filmu. Ne u smislu onoga šta nam taj zvuk predočava koliko zvučna umetnost može uticati na neku osobu. Šta da pričam kad sam na polju muzike uglavnom "disattached from the social dogma" tako da me film sa te zvučlno pozadinske strane jako uzdrmao. Onaj potmuli zvuk izgaranja u krematorijumu na 5.1 sistemu je jeziv osećaj. Da je imao iole konkretnu radnju, mislim da bi film izgubio smisao i da dosta toga zavisi kako svako od nas gleda na određenu vizuelno-audio scenu. Nikakav tortur vizuelni pirkaz žene čija je bila bunda recimo, ne bi imao na mene taj efekat mučnine u stomaku, kao scena kada je gosođa Höss isprobavala bundu pred ogledalom i te slike u glavi da je pripadala nekome koga su u najmanju ruku otrovali sa Zyklon B ili ko zna šta radili, a ona je tako ležerno oblači i ogleda se. Ili scena dece u krevetu kada se jedan od sinova igrao sa zlatnim zubima. Film je pun tih suptilnih detalja koji podrobnim zapažanjem pokazuju suštinu svega. Ovu objavu sam pronašao na fb koja datira iz 2019 godine, a radi se o unuku Rudolfa Hoss-a, odnosno, sinu jednog od dečaka iz filma.


Ima i jači segment u sceni sa bundom. Nakon što je obuče, u džepu nalazi karmin. Karmin vlasnice bunde. Verovatno i korišćen. I bez ikakvog premišljanja, skrupula, bojazni ko je i kada koristio karmin, ona ga nanosi na svoje usne i slavodobitno se ogleda. Frapantno.

Zapravo, uzevši u obzir ceo film, gotovo da se možemo zapitati ko je veći zlikovac, Rudolf ili Hedvig. Jer, on je proračunati Nemac, fašista, koji minuciozno odrađuje "posao". Možda i brižniji otac, nego što je Hedvig majka. Čak, u poslednjim scenama, kada se iscrpljen zakašlje na praznom stepeništu i bojaznim pogledom osmotri mrak ispred njega, deluje da nekakve savesti ima, verovatno i spoznaje da će ga ruka pravde kad-tad stići.

Dok, Hedvig beskrupulozno koristi sve "blagodeti", svesna kako se do njih dolazi i to joj ni najmanje ne smeta. Ona čak ne želi da ode sa njim u prekomandu, jer joj je baš tamo lepo?! Aušvic je nazivala rajem, to je istorijski zabeleženo. Posle rata, kada su je uhapsili Britanci, izdala je Rudolfa i dala im adresu na kojoj se skrivao. No, ne tek tako. Emigrirala je u Ameriku i tamo poživela do svoje 90 godine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno