Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Jel ima neko kome još nije stigao telefon iz preordera? Ušao sam u 31. dan
Meni nije, porucen 19. januara, biznis korisnik u pitanju. Bas danas proverao i imaju u ponudi s24U 256 i 1tb, nema od 512 koji sam porucio...nesto sam se i oladio, videcu...
 
Samsung i prva generacija bilo cega = problem. Bilo i bice.

Prva 108mpx kamera na s20 bila uzas, s21u i s22u nisu imali problema.
Fokus na prvoj periskop generaciji 10x na s21u, znamo kakav je bio.
S23u sa prvom 200mpx se isto nije proslavio previse.

Note 9 secam se light bleed-a, gde nisu dobro stavili ovaj crni bezel do ivice pa je izmedju rama i ekrana bila svetlosna linija, imao sam takav telefon.
Uzet u preorderu, prve serije. Sa drugim serijama za dva-tri meseca vise nije bilo problema.

Tako da nista ne cudi sa ovim novim ekranom imaju problema jer su jednostavno slepci. Smanjice probleme za nekih pola godine, eventualno ce sve biti spremno za s25u.


Edit- nasao sam i slike mog note 9 :D u Evropi i svetu menjali telefone kad im doneses takav, ja sam dobio pišu dva puta od ovih nasih.
 

Prilozi

  • 20180903_163215.jpg
    20180903_163215.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 156
  • 20180903_163235.jpg
    20180903_163235.jpg
    151.9 KB · Pregleda: 134

Gradient test. Crvena i zelena loše prolaze na testu kod mene. Nije deal breaker, ali problem postoji.
Problem neki postoji, to je evidentno. Kod mene trenutno sve okej sto je za ne poverovati. Ja bih se od punog dzaka pi... za k uhvatio.
 
Samsung i prva generacija bilo cega = problem. Bilo i bice.

Prva 108mpx kamera na s20 bila uzas, s21u i s22u nisu imali problema.
Fokus na prvoj periskop generaciji 10x na s21u, znamo kakav je bio.
S23u sa prvom 200mpx se isto nije proslavio previse.

Note 9 secam se light bleed-a, gde nisu dobro stavili ovaj crni bezel do ivice pa je izmedju rama i ekrana bila svetlosna linija, imao sam takav telefon.
Uzet u preorderu, prve serije. Sa drugim serijama za dva-tri meseca vise nije bilo problema.

Tako da nista ne cudi sa ovim novim ekranom imaju problema jer su jednostavno slepci. Smanjice probleme za nekih pola godine, eventualno ce sve biti spremno za s25u.


Edit- nasao sam i slike mog note 9 :D u Evropi i svetu menjali telefone kad im doneses takav, ja sam dobio pišu dva puta od ovih nasih.
To ti je onaj edge light
 
1000000182.jpg
Kako ide ta pretraga objekta na slici? Nasao sam skoro sve, da ga uklonim, isecem, prebacim, ali gde je pretraga?
 
U galeriji povuces sliku na gore, pojavice se u levom uglu Ai ikonica i remaster, kliknes na nju i odaberes opciju.
 
Pogledajte prilog 431462
Kako ide ta pretraga objekta na slici? Nasao sam skoro sve, da ga uklonim, isecem, prebacim, ali gde je pretraga?
Ako misliš na circe to search, na otvorenoj slici držiš dole liniju ili home button i kada vidiš da blago zamuti ekran zaokružišono što te zanima.
Pre toga moraš da omogućiš opciju u Display-navigation bar-circle to search
 
A takvih je malo. Velika većina nema pojma šta je Exynos, a šta je Snapdragon, niti ih to interesuje.
Mislim da se taj broj smanjuje polako. Mladje generacije imaju dosta veci pristup informacijama, nego starije generacije.
Evo jedan primer, MTS i Yettel su od 01.03. podigle cene za sve postpaid korisnike. Ja trazim raskidam ugovor zbog povecanja od 300 dinara za koje nisu imali pravo i za to vec dugo znam, a jedan stariji covek iza mene je tek tada cuo za to, kaze slabo koristi internet.
Tako i za mobilne telefone ima dosta primera, cak i da ne znaju svi sta je SD a sta Exynos, umeju da primete razliku u trajanju baterije za S22+ i S23+ ili u jacini signala.
 
Ljudi u teoriji na osnovu pisanih ili video reviewa znaju šta je SD i Exi ali malo njih je probalo oba da iz prve ruke vidi da li postoji i kolika je razlika između njih.
 
Ma ako, ne mora da znaju... Ne znanje se plaća na kraju 🤷🏻‍♂️
 
Kakva vam je baterija na ultrici? Jos bolje ako je neko imao neki pre model da uporedi.
 
Pa ovo sad najbolje pokazuje kada shvatis ako cemo realno. A svi kukaju, a zapravo prosto je. I pise lepo da ne racuna dok punis. Znaci ne treba nikakva aplikacija, sem ako neko zeli detaljniji prikaz.


Meni je okej takodje, mada jos uci one patterne. Ne znam koliko moze biti bolja kada nauci to sto uci
Izguraća od 5 do 9h SOT-a sve zavisno od korišćenja telefona...
U okviru pregleda baterije ima detaljan prikaz potrošnje po aplikacijama tako da ne treba nikakva druga aplikacija ili bili šta...
 
Ovaj je neki prikaz specifican za oneUi 6.1 pretpostavljam...?
 
Evo jedan primer, MTS i Yettel su od 01.03. podigle cene za sve postpaid korisnike. Ja trazim raskidam ugovor zbog povecanja od 300 dinara za koje nisu imali pravo i za to vec dugo znam, a jedan stariji covek iza mene je tek tada cuo za to, kaze slabo koristi internet.
Mali off, jel ima negde ova vest o poskupljenju zvanicno. Na mts-u nigde nisam nasao ni na netu
 
Nazad
Vrh Dno