Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

FTXC se užasno čuje kad radi defrost.
Moja FTXF35D čujem samo da prestane da duva ventilator, defrost je nečujan.
A ja bas gledam ovih dana sta da uzmem, pa mi je za oko zapao Daikin FTXC35, nasao ga za 80k. Ima li nekih znacajnih razlika izmedju FTXF i FTXC modela?
Sto se performansi tiče, nema neke razlike, C je iz Malezije, F je iz Turske. Nekima je na C bučan defrost ali na devetci, da li je do pojedinih modela ili izolovanih slučajeva, ne znam, moja se ne čuje. Ima i Fujitsu neke modele pa uporedi karakteristike. Zavisi sta tražiš.

 
Treba mi za grejanje stana. Stan je 75kvadrata, imam centralno grejanje koje je slabo. Imam vox iva 12icu u spavaćoj sobi, pa hoću on/off klimu iz dnevne da zamenim za neki bolji inverter. U suštini u toku dana da dodam 2-3 stepena, i noću da održava temperaturu. Uspevam to lepo sa ove dve klime ali ova on/off troši dosta
 
Pogledao sam racun, ako moze savet, sta radis da imas onoliku potrosjnu jeftine tarife, jel pojacavas nocu a smanjujes danju ili tako nesto. Kod mene je jeftina od 00h do 08h, i trudim se da tada bojler palim, ali opet potrosnja 61% skupa i 39% jefrina. Ako moze neki predlog. Hvala
Ovo i mene zanima pa ako moze neko da odgovori
 
Ovo i mene zanima pa ako moze neko da odgovori
Sudomasina tajmer nocu da radi. Ves masina tajmer nocu da krene da se zavrsi u 8 ujutru pred kraj. Ako ti veci potrosac masina za susenje ukljucis eko mod koji tera 4-5 sati isto tajmer da ujutru zavrsi pred kraj jeftine. Ja sam se letos igrao nagurao sam 400kv jeftine a 60kv skupe dosli ovi iz elektrosumadije da mi rade inspekciju celu kucu mi testirali smejao sam se :)
 
Sudomasina tajmer nocu da radi. Ves masina tajmer nocu da krene da se zavrsi u 8 ujutru pred kraj. Ako ti veci potrosac masina za susenje ukljucis eko mod koji tera 4-5 sati isto tajmer da ujutru zavrsi pred kraj jeftine. Ja sam se letos igrao nagurao sam 400kv jeftine a 60kv skupe dosli ovi iz elektrosumadije da mi rade inspekciju celu kucu mi testirali smejao sam se :)
Sta testirali? Da nema mozda magnet na strujomer? :LOL:
 
Ne znam šta je čudno 200 viša 350 niža. Do 16 nema nikog kući, klima radi sve vreme(od 16 do 2 malo jače). Sve ostalo je na jeftinu koja dolazi malo ranije.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta je čudno 200 viša 350 niža. Do 16 nema nikog kući, klima radi sve vreme(od 16 do 2 malo jače). Sve ostalo je na jeftinu koja dolazi malo ranije.
Koliko ranije, kod mene je od 00 do 08h jeftina. 16h dnevne i 8h nocne i uvek je takav odnos 2 prema 1.
 
Cirkus jeftina/skupa...sto makar ne 50/50(12h/12h) Da li ima to jos negde ili samo kod nas? :rolleyes:
 
Da li ima neko iskustva sa Polar Shop.rs(KG)? Vidim oni imaju prodavnicu i prodaju Mitsubishi klime...
Mitsubishi heavy srk35zs-wf/src35zs-w je 125k

Sto ja ne volim preko internet da kupujem takvu stvar... Ovako makar znam gde sam kupio i koji je dovezao kuci ;)
 
Kod roditelja mica radi extra. Odlicna izolacija i jedna klima to uredno bez ikakvog opterecenja grije. Do sada 77kwh potroseno ili 6.5€ 🤣🤣
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-24-23-28-28-942_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2024-02-24-23-28-28-942_com.coolkit.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_2024-02-24-23-28-19-590_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2024-02-24-23-28-19-590_com.coolkit.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 42
Sta testirali? Da nema mozda magnet na strujomer? :LOL:
Ma dolazili su sa nekim meracem iskljucili sklopku pa svaku uticnicu da vide da nema struje. Pa onda sat skidali proveravali dal lepo menja skupu i jeftinu. Ja im pricam sta sam radio oni me gledaju bledo. Picvajz bio. Imam jos resenje o izvestaju sa novim plombama.
 
Da li moze pomoci. Cerke hoce da podele sobu da svaka da ima svoju. Ranije je bila TA, a sad nece biti mesta. Svaka soba ce biti oko 9kv.
Ako moze savet sta se vise isplati. Da li je bolje da uzmemo 1 split ili 2 standard? Negde do 1200 eur.
Hvala.
 
Imam problem sa fujitsom 12 lmce. Kupio je letos i prva sezona grejanje. Klima nazalost nema nikakvu kulturu rada greje kad hoce gasi se kad hoce. Pocne dsagreje pa odmah stane i cuje se gas. Pa ponovo posle minut dva krene pa stane pa greje 5 minuta pa ponovo senugasi itd. Setovanu temperaturu nije dostigla pa da bi se gasila i palila.Verujem da je neki kvar. Da li neko mozda zna sta bi moglo da bude dok ne zovem servis da je pogledaju
 
Možda da pokušaš da staviš fan na 2 ili 3 da nije na auto. Kolika ti je dužina instalacije (creva do spoljnje jedinice)? Kod Fujitsu mislim da treba 2 m minimum to te pitam jer kažeš da se gas čuje.
 
Poslednja izmena:
3metra su. Ne znam sta je bas sam se razocarao. Prvo zakasao sa hisenss i kulturom rada sad i fujitsa
 
Mala soba 12 m2 i hodnik 10m2. Klima je postavljena da duva u pravcu vrata od sobe ka hodniku
Imam isti model 09lmce
Soba je 14 kvadrata
Slican problem kada stavim temp na 21. Brzo postigne i gasi se cesto. Na 23 je druga prica i naravno kada su veci gubitci.
Moja pretpostavka je da je prostor mali i da pregreva brzo. Zavarava senzor da je postigla zeljenu temp i gasi se.
 
Imam isti model 09lmce
Soba je 14 kvadrata
Slican problem kada stavim temp na 21. Brzo postigne i gasi se cesto. Na 23 je druga prica i naravno kada su veci gubitci.
Moja pretpostavka je da je prostor mali i da pregreva brzo. Zavarava senzor da je postigla zeljenu temp i gasi se.
Ali kaze da nedostigne temp.. Najbolje da stavi termometar na ulaz, izlaz i malo dalje pa nek mjeri. Mozda i je premal prostor pa brzo ugrije na ulazu temp i ugasi a vec dalje je hladno. Nesto poput ovoga pa ce znati puno vise.
 

Prilozi

  • IMG_20240225_112909.jpg
    IMG_20240225_112909.jpg
    71.4 KB · Pregleda: 22
Ne znam šta je čudno 200 viša 350 niža. Do 16 nema nikog kući, klima radi sve vreme(od 16 do 2 malo jače). Sve ostalo je na jeftinu koja dolazi malo ranije.
Izvini druze, ranije si pisao da ostavis daljinski u fioku i da nije to klima on/off upalis i ne diras, procitaj ranije objave. Ovde si napisao da ti klima radi od 16h do 02h i malo jace, znaci gasis klimu. Oprosti ali to je kontradiktorno. Bez ljutnje. Pozz
 
Nazad
Vrh Dno