Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Kako vam radi fingerprint sa folijama/staklima na S24 Ultra? Na ostalim androidima nisam stavljao nikakve folije dok sam na ajfonu koristio face ide pa nije bilo problema, sada je to noćna mora. Preporučiše mi neki nano glass sa buffer zaštitom (šta mu dođe to btw?), 25e me koštala ta eskurzija i to ne bi bio problem da otisak ne registruje kao na entry lvl uređajima, 2-3 puta otključa iz prve pa onda nema šanse par puta i sve tako. Ako se recimo operu ruke (i osuše normalno) na otisak mogu sat vremena da zaboravim slobodno, nema šanse da ga otključa pa koristim pin code, mada me smorilo više pa sam FP isključio. Btw, uključen je touch sensitivity i registrovan je ponovo otisak nakon stavljanja ove folije.

Bez ikakve zaštite otključava na sami vrh prsta u djeliću sekunde, radi savršeno.

Moje pitanje je, da li inače lošije dosta radi otisak sa nečim preko ekrana ili je problem do moje zaštite? Iskreno ne bih stavljao ništa da sam znao da radi i malo lošije, pa da znam ukoliko je problem ova folija da reklamiram to jer mi je naplaćeno papreno.
 
Iz mog iskustva sa malim S23, sve osim hidrogel folije koju seku po meri (1500 rsd) je bila noćna mora. Sa njom otisak radi kao da nema ništa na ekranu a ona se ne oseća uopšte. Naravno ona štiti od grebanja, mislim da za padove mora ono preskupo WD staklo...
 
Poslednja izmena:
Kako vam radi fingerprint sa folijama/staklima na S24 Ultra? Na ostalim androidima nisam stavljao nikakve folije dok sam na ajfonu koristio face ide pa nije bilo problema, sada je to noćna mora. Preporučiše mi neki nano glass sa buffer zaštitom (šta mu dođe to btw?), 25e me koštala ta eskurzija i to ne bi bio problem da otisak ne registruje kao na entry lvl uređajima, 2-3 puta otključa iz prve pa onda nema šanse par puta i sve tako. Ako se recimo operu ruke (i osuše normalno) na otisak mogu sat vremena da zaboravim slobodno, nema šanse da ga otključa pa koristim pin code, mada me smorilo više pa sam FP isključio. Btw, uključen je touch sensitivity i registrovan je ponovo otisak nakon stavljanja ove folije.

Bez ikakve zaštite otključava na sami vrh prsta u djeliću sekunde, radi savršeno.

Moje pitanje je, da li inače lošije dosta radi otisak sa nečim preko ekrana ili je problem do moje zaštite? Iskreno ne bih stavljao ništa da sam znao da radi i malo lošije, pa da znam ukoliko je problem ova folija da reklamiram to jer mi je naplaćeno papreno.
Ja sam uzeo Nilkin CP+ Pro, radi savršeno... 1950din koštalo...
 
Iz mog iskustva sa malim S23, sve osim hidrogel folije koju seku po meri (1500 rsd) je bila noćna mora. Sa njom otisak radi kao da nema ništa na ekranu a ona se ne oseća uopšte. Naravno ona štiti od grebanja, mislim da za padove mora ono preskupo WD staklo...
Meni od padova stiti najobicnije staklo od 500 dinara i otisak radi 10/9
 
Jel si obrisao pa ponovo dodao finger nakon stavljanja stakla? I podesi opciju touch sensitivity.
 
Šta bi?
 
Kako vam radi fingerprint sa folijama/staklima na S24 Ultra? Na ostalim androidima nisam stavljao nikakve folije dok sam na ajfonu koristio face ide pa nije bilo problema, sada je to noćna mora. Preporučiše mi neki nano glass sa buffer zaštitom (šta mu dođe to btw?), 25e me koštala ta eskurzija i to ne bi bio problem da otisak ne registruje kao na entry lvl uređajima, 2-3 puta otključa iz prve pa onda nema šanse par puta i sve tako. Ako se recimo operu ruke (i osuše normalno) na otisak mogu sat vremena da zaboravim slobodno, nema šanse da ga otključa pa koristim pin code, mada me smorilo više pa sam FP isključio. Btw, uključen je touch sensitivity i registrovan je ponovo otisak nakon stavljanja ove folije.

Bez ikakve zaštite otključava na sami vrh prsta u djeliću sekunde, radi savršeno.

Moje pitanje je, da li inače lošije dosta radi otisak sa nečim preko ekrana ili je problem do moje zaštite? Iskreno ne bih stavljao ništa da sam znao da radi i malo lošije, pa da znam ukoliko je problem ova folija da reklamiram to jer mi je naplaćeno papreno.
Po ovome videu spigen radi odlično. Ima na KP da se uzme, komplet dva komada.
 
Nakon malo istraživanja sam izgleda provalio šta je problem - touch sensitivity treba da je na OFF, izgleda da je za neke folije kontra-produktivno. Isključio i sad radi skroz ok, ne baš sad da vrhom prsta otključavam ali to nisam ni očekivao, dobro je da iz prve otključa i kad se dodirne normalno, bez pritiskanja.
 
Posle bezbroj godina provedenih na raznim budžet varijantama telefona i kuvanim ROM-ovima, odlučio sam da uzmem nešto što je kompletno (ili bi trebalo da bude) od starta.
s23u sam dugo bio razmatrao ali me odbijao zakrivljen ekran, pa mi je s24u bio baš po ukusu sa ravnim ekranom. Posle gomile odgledanih review-ova i čačkanja uživo u jednoj od yettel-ovih prodavnica - pala je odluka.
Kako sam ga bio naručio pre skoro 2 nedelje, krenula je lavina poruka sa problemima sa ekranom, tako da mi nije bilo svejedno pratiti ovaj deo foruma :)
Ali napokon je stigao danas, 12/512GB varijanta, 1200e kod lokalnog dobavljača, titanium black, i mogu reći da sam zadovoljan u odnosu na prethodni poco f3, što je i bilo za očekivati :D
U mojoj ruci fino leži, čak mi nekako deluje laganije u odnosu na prethodnika iako je na papiru teži. Na veličinu sam se, recimo, već navikao, pošto je i prethodni sličnih dimenzija.
Brz, fluidan, zvuk mi se jako sviđa. Uvek sam bio oduševljan sestrinim iphone-om i njegovim zvukom, ovo bih opisao kao nešto slično time.
Uhvatio par slika, nisam neki fotograf ali deluju više nego korektno.
I naravno famozni ekran, jedva sam smeo da ga upalim ali izgleda da je neki redovan primerak. Testmyscreen mi deluje skroz čisto, pokušavam da smanjujem osvetljenje i da nađem neku manu ali golim okom ne ide. Svakako ga neću gledati preko mikroskopa i uveličavati sa drugih aparata. Boje bi mogle za nijansu biti zasićenije ali to bi trebalo da se reši za koji dan sa novom nadogradnjom.
Tako da eto jedan pozitivan utisak sa moje strane, trebam još svakako da zasednem i da ga pročačkam temeljno ali mogu reći da ga ne vraćam nazad :)
 
Što bi se reklo očekivano.
Meni je jedina muka (više je lični doživljaj nego nedostatak) držanje jednom rukom.
Note 20 ultra (sa koga sam prešao) je viši, a uži i lakše se drži. Sve ostalo neuporedivo...
 
Što bi se reklo očekivano.
Meni je jedina muka (više je lični doživljaj nego nedostatak) držanje jednom rukom.
Note 20 ultra (sa koga sam prešao) je viši, a uži i lakše se drži. Sve ostalo neuporedivo...

Sta je neuporedivo posto sam testirao oba?Moj snapdragon sa kojim sam tesirao a uzeo sam pre 10 dana i s22 ultra testirah sa drugom smesne razlike daleko od neuporedivog.
 
Koliko sam citao, kazu da je bolje da se saceka makar 2-3 meseca zbog problema sa ekranom. Samsung klasika kao i uvek, saceka se nekoliko meseci i onda se uzme (s23u se ne racuna).
 
Nece oni da stancaju nove ekrane. Sve sto su trebali i hteli za ovaj v1 na S24 seriji je gotovo. V2 ide na S25 i to je to.
 
Nove nece, ali ce u sledecoj isporuci biti "bolji" ili tacnije "sredjeni i bez mana".
Jel si odlucio, hoces da uzimas ultru?
 
A još se lomim. Neke nenormlane doplate traže. Da dam svoj od 512GB uz doplatu od 450 za 256GB. Volim ja tehniku, ali nisam baš toliko zagrizao. Dajem praktično 2 telefona za jedan.
 
A još se lomim. Neke nenormlane doplate traže. Da dam svoj od 512GB uz doplatu od 450 za 256GB. Volim ja tehniku, ali nisam baš toliko zagrizao. Dajem praktično 2 telefona za jedan.
Kad bude S25u bice duplo :)
 
Poređano po proizvođačima ;).
 
Ajde uzimaj ultru, mislim da nije ok da imaš samo s23u, fold i tab s9, na šta ti to liči, nemoj da se brukaš. 🙂
 
I naravno famozni ekran, jedva sam smeo da ga upalim ali izgleda da je neki redovan primerak. Testmyscreen mi deluje skroz čisto, pokušavam da smanjujem osvetljenje i da nađem neku manu ali golim okom ne ide. Svakako ga neću gledati preko mikroskopa i uveličavati sa drugih aparata.

Samo da znas da dzaba smanjujes brightness i trazis mane na testmyscreen ako nisi u zamracenoj sobi. Tipa kad odes da spavas u krevetu, na tamnom sivim povrsinama ili sivom gradient-u, al ako ne zelis da ih nadjes, bolje ne gledaj 😂
 
Samo da znas da dzaba smanjujes brightness i trazis mane na testmyscreen ako nisi u zamracenoj sobi. Tipa kad odes da spavas u krevetu, na tamnom sivim povrsinama ili sivom gradient-u, al ako ne zelis da ih nadjes, bolje ne gledaj 😂
Gledao sam i tako, zatvorio se u ormar pa ga testirao, potpuni mrak :cool:
Vidi se taj grain pattern ali baš moram da se potrudim da bih ga video. Čačkao sam ga i u normalnim uslovima, odnosno pred spavanje ali ne vidim ništa što bi meni smetalo.
Sigurno ima i gorih varijanti, ne poričem, vratio bih i ja moj da mi smeta, ali, kao što rekoh, ja sam zadovoljan, što je na kraju dana jedino bitno.

Inače, poručih Spigen Thin Fit i njihovo stalko pa ću javiti utiske kada stigne tokom sledeće nedelje.
 
Ja sam presao sa s22 ultra na 24 ultra pa evo neka zapazanja. Za sad su mi boje na s22 ultra bolje (testirao sam na natural), naravno cekamo taj update za vivid.
Otkljucavanje otiskom mi je nekako brze na s22 ultra (probao s24 ultra i sa staklom i bez).

S24 ultra mi je brzi i fluidni.
AI na s24 mi nije nista vau, obrada slika, pomeranje objekata to radi ali nije nista spektakularno. Vidi se zamrljano.
Prevod radi ok, ali malo jezika je podrzano.

Sve u svemu za sad se kajem sto sam uzeo, ali videcu naravno ako ove boje srede, jer deluje mi isprano.

I u vezi ove refleksije ekrana ja tu ne vidim nikakvu razliku, da li neko moze okaci sliku kako kod njega izgleda?
 
Takođe sam prešao sa S22U na S24U kao i kolega @athlon87 :)

Boje su mi bolje na S22U, ovo sad deluje nekako isprano, videćemo taj update da li će nešto promeniti. Još uveče kad aktiviram onaj noćni mod... :D
S24U je brži i fluidniji, kamera je brža, deluje mi za nijansu bolji kvalitet slika nego na S22U, ali ja nisam kompetentan da o tome pričam, meni vrši posao - point and shoot.
Baterija mi je i na S22U bila odlična, sada može da bude samo bolja, ali još se "uči".
Navikavam se na ravan ekran, uzeo sam Spigen Liquid Air koji sa strane ima povišene ivice u odnosu na ekran, za razliku od S22U gde je zbog zakrivljenog ekrana ivica bila niža, pa malo dok se prsti naviknu, ali nije frka.
Defekte sa ekranom nisam primetio. Videćemo za tu refleksiju kada bude sunčano napolju ☀️
AI džidžabidže nisam isprobao još uvek, osim "circle to search", koji radi kako treba.
Deluje mi i da je otisak prsta brži u odnosu na S22U.

Eto toliko od mene, ako nekoga još nešto zanima, pitajte :)
 
Nazad
Vrh Dno