Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Подоста потроши Вокс за 10 сати у једној соби.
 
super je ako vox tako nisko modulira

imam i ja jednu 12cu inverter IVU VOX ... gore u potkrovlju koristim je samo leti za hladjenje
nisam je kačio na smart utičnice da proverim potrošnju
ali negde sam čitao iskustva da neće ispod 400W da modulira

ono što se kod Voxa primeti to je da kad dostigne zadatu temp isključi se skroz pa posle ponovo zalaufa
što kod Daikina retko da se dešava ( bar je kod mojih 12ce i 18ce nisam primetio )
odnosno jako jako retko se isključe .... modulacija na 12ci ide i do 170W
 
super je ako vox tako nisko modulira

imam i ja jednu 12cu inverter IVU VOX ... gore u potkrovlju koristim je samo leti za hladjenje
nisam je kačio na smart utičnice da proverim potrošnju
ali negde sam čitao iskustva da neće ispod 400W da modulira

ono što se kod Voxa primeti to je da kad dostigne zadatu temp isključi se skroz pa posle ponovo zalaufa
što kod Daikina retko da se dešava ( bar je kod mojih 12ce i 18ce nisam primetio )
odnosno jako jako retko se isključe .... modulacija na 12ci ide i do 170W
Nije napisao da nisko modulira nego da prosečno troši 200w po satu a na snimku se vidi da ne ide ispod 380w.
 
0 bodova tebi za taj gkupi defetisticki stav. Ocigledno u zivotu nisi gledao kako se ugradjuje klima, a samo filozofiras ovde. U kucicu.
Mogao bih te pitati par stvari da mi objasnis ali ces sigurno nesto lupiti kao taj majstor tebi sto je lupio samo da ne izgubi dodatnih pola sata. Pravi odgovor sigurno neces imati.
I nije problem sto ti ne znas, nije ni tvoj posao da znas...samo nemoj da siris okolo mudrost kao da znas.
 
Mogao bih te pitati par stvari da mi objasnis ali ces sigurno nesto lupiti kao taj majstor tebi sto je lupio samo da ne izgubi dodatnih pola sata. Pravi odgovor sigurno neces imati.
I nije problem sto ti ne znas, nije ni tvoj posao da znas...samo nemoj da siris okolo mudrost kao da znas.
NIsi kolega ukapirao sustinu. Neka si mi ti ziv i zdrav, a montazom neka se bave majsrori.🙂
 
Ima verovatno vlage u cevima ali se pod pritiskom izduva. Vazdusni cep se napravi i ne procirkulise gas kroz unutrasnju jedinicu i tu cesto bude problem.
To je prica majstora koji mi je ugradio klimu. Ja nisam majstor i samo vam prenosim to sto sam cuo od istog. Jebga, svi prave precice da ustede vreme i zarade vise, a mi korisnici moramo da strepimo da ii je dobro uradjeno ili nije i da se drndamo sa garancijom posle ako nesto ne stima.
Lepo ti je rekao.
 
Остави мерач барем неколико дана (типа 7 дана) да испратиш просеке како треба.
 
Postavljene tacne i odvodi sa grejacima na sve 4 klime. Tacne (plastificirani lim) pravljene po meri Amber 12 Premium jer je najveca od svih.

Grejaci su na termostat i na tajmer, uslovi su:
  • Da je -2c ili nize
  • 30min pauze
  • 2 minuta rada
Elektronika za grejace je u posebnoj OG kutiji, rad majstora za klime i elektronicara.

Nemam oluke tu gde su klime pa je moralo ovako.
 

Prilozi

  • 1000004086.jpg
    1000004086.jpg
    258.2 KB · Pregleda: 92
  • 1000004087.jpg
    1000004087.jpg
    229.2 KB · Pregleda: 85
  • 1000004088.jpg
    1000004088.jpg
    201.4 KB · Pregleda: 86
  • 1000004090.jpg
    1000004090.jpg
    241.1 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Има ли логика рада неке везе са дефрост-процесом саме климе?
 
Поента повезивање са дефрост функцијом је да не дозволи да се смрзне вода пре него што отекне. Кад се смрзне два минута рада није довољно да је одмрзне. Прати, па види како ће да ради кад буде прилика.
 
Postavljene tacne i odvodi sa grejacima na sve 4 klime. Tacne (plastificirani lim) pravljene po meri Amber 12 Premium jer je najveca od svih.

Grejaci su na termostat i na tajmer, uslovi su:
  • Da je -2c ili nize
  • 30min pauze
  • 2 minuta rada
Elektronika za grejace je u posebnoj OG kutiji, rad majstora za klime i elektronicara.

Nemam oluke tu gde su klime pa je moralo ovako.
Mozda samo taj detalj oko ispusta da se malo bolje odradio...
 

Prilozi

  • 1000004090.jpg
    1000004090.jpg
    249 KB · Pregleda: 100
Да, подоста је за грејање једне собе. Зиме нема ни у траговима, а овим темпом ће да потроши више од 100 киловатсати за месец дана.
Vidi ovo, Dezember malo jace od 80m2
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-28-19-32-27-895_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2023-12-28-19-32-27-895_com.coolkit.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 96
Nadovezacu se samo jos "kratko" za vakumiranje... Svi vi koji ste pratili moje probleme vezano za klimu, zamjenu itd.. znate da sam ja sebi ugradio klimu koja je na kraju iscilurila... Kolega koji radi za daikin je ponovo uradio holendere i vakumirao pa pustio novi plin. Cim se skine cijev, bilo sta radi, pogotovo u mojim uslovima obavezno vakumiranje. Prvi puta sam vidio njegov alat za vakumiraje, za sekud pokaze vlagu, pritisak idt. Dva, tri minuta sve iscita ( jaka je i pumpa ) ali poenta je da valga ne udje... Isto tako sam pitao sta ako se ne vakumira??? Odgovor je bio nista, klima radi.... Nikad nije bio problem, plin izgura vakum i ok je. Tako se radilo prije... On ostavlja cist psao iza sebe tako da vakumiranje njie zbog musterije vec zbog njega. Cist kanal, nema gubitaka i nema vracanja sto je naj bitnije. Reklamacija je preskupa zbog gubitka vremena.
 
Po*erem se ja na takve majstore. Danas ako nadjete postenog i dobrog majstora za auto, električara, vodoinstalatera - majstora na kojem se vidi da je dobar covjek i da mu je preče da odradi posao kako treba nego da izgubi dan ili on bude u trošku (a jako su rijetki), treba ga samo tako platiti i počastiti i čuvati kao kap na dlanu
Sto bi rekao jedan pametan covek "takve na slavu da zoves i cuvas ih" 😄
 
Која температура?
23,5c kuca
Klima je previse uz plafon tako da je zadata 25 da bi u stvarnosti bila 23 - 24c
Evo i vikedndica.... Ceste su kosave, neki dan mi oluk otkinuo vjetar a pre nepuni mjesec led napravio dobru stetu. Da nepomenem max -16c a bez obzira na to hladnoce su ceste tako da jedna klima na 60m2 uz siromasnu izolaciju direkt na dunavu ja sam pre zadovoljan. Tem je 22c-23,5c prisjek
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-28-20-45-04-421_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    Screenshot_2023-12-28-20-45-04-421_mitsubishi.wifi.android.mitsubishiwifiapp.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 70
  • Screenshot_2023-12-28-20-47-45-705_com.coolkit.jpg
    Screenshot_2023-12-28-20-47-45-705_com.coolkit.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
A ja se moram nasmijati ovim navodnicima 😂😂 covjek iznad pravilno napisao 👀🇫🇮
Ipak nista od zime.. gledam trenutno hladnije u Podgorici nego u Beogradu 🥴
 
E sad ono sto uvjek naglasavam da je izolacija naj bitnija. U mom stanu 85m2 skoro da ni nepalim grijanje, prosle godine ( tasko za vjerovati ) ali nekih 50€ za cijelu sezonu sam platio grijanje....

Pisao, prosjek 23c
Tako i kod mene,12 cm stiropor i 20 cm vuna na tavan i tri stakla prozori,bez ikakvog grejanja 22 stepena u kuci
 
Nazad
Vrh Dno