Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Pogledao sam, i iskreno nije mi nesto privlacan. Kamera nista spec, kao ni baterija..
ako tražiš nov telefon do 400€ sa dobrom kamerom, ne verujem da ćeš naći bolje od p6a (koji se doduše ni meni ne sviđa).. e sad, ako tražiš polovno/dobro očuvano ja bih išao na p30 pro (i gms podrška i dobra kamera i dobra baterija)
 
Sheets zaboravi kao i sve Google proizvode ne rade ili jako loše rade. Sreća poslovni mi p40 lite i to je katastrofa kako ne radi ništa, moram preko iPhone-a da pristupam Google servisima.
Imam poslovni P smart 2019 i uzmem neki dan p40 light , racunam sa 3 na 6gb rama ce biti cudo ali dzabe kad je pakao bez google aplikacija. Instalirao tak gspace, kotrlja to ali pakleno. Nesto sam resio ali danas hocu da unesem novi neoj telefona kad ono prc. Morao preko kompa na kontakte pa unesi peske. Steta, nije los kao poslovni. Ozbiljno se razmisljam da se vratim na P smart jer me bas nervira ova gimnastika. Ali im je Trump uterao
 
Gspace jednostavno ne otvara aplikacije fluidno i brzo kao u regularnom sistemu.
Može da se koristi, ali telefon za koga ste platili premium cenu vam je brz kao neki budžetni telefon.
Srećom da ne koristim puno aplikacija koje moram da pokrećem peko Gspace, ali kad se to desi prilično me nervira.
Npr kada mi trebaju gugl mape za navigaciju, obična aplikacija me uvek pogrešno locira, pa moram da je otvaram u Gspace, ali ona preko gspace puca na svakih tri minuta.
 
Ne razumem sta to kotrlja pakleno?
Pa Googlove aplikacije. Kao kad teras virtuelnu masinu sto gspace kao i jeste. Ne znam, meni to ne radi kako bi ja hteo. Ne kazem da se ne mozes naviknuti ali ako zavisis od tih aplikacija, treba ga preskociti . Znao sam da ne bi nikad kupio, imao priliku da se igram na poslu pa da probam. Steta jer hardverski sve to radi dobro cak i na tom najslabijem modelu iz serije i to hardveru koji ima 2g
 
Imam poslovni P smart 2019 i uzmem neki dan p40 light , racunam sa 3 na 6gb rama ce biti cudo ali dzabe kad je pakao bez google aplikacija. Instalirao tak gspace, kotrlja to ali pakleno. Nesto sam resio ali danas hocu da unesem novi neoj telefona kad ono prc. Morao preko kompa na kontakte pa unesi peske. Steta, nije los kao poslovni. Ozbiljno se razmisljam da se vratim na P smart jer me bas nervira ova gimnastika. Ali im je Trump uterao
Ma da i meni je P40L poslovni, pa me bole brige, inace pakao.
 
Izašao novi update, security većinom
Screenshot_20220929_075357_com.huawei.android.hwouc_edit_46680336905375.jpg
 
Pravilo je sledeće: ako zavisiš od Google aplikacija zaobiđi Huawei. Ako ti Google aplikacije nisu bitne onda piči
Pravilo je sledeće: ako zavisiš od Google aplikacija zaobiđi Huawei. Ako ti Google aplikacije nisu bitne zaobiđi Huawei, Ako ti Google aplikacije nisu bitne i dobijes 40% popust onda ok :D
 
Ja imam p40 pro, pa sam pričao o njemu u smislu premium telefona. A situacija sa Gspace je pretpostavljam ista i na lite modelu (eventualno malo gora)
 
Gspace jednostavno ne otvara aplikacije fluidno i brzo kao u regularnom sistemu.
Može da se koristi, ali telefon za koga ste platili premium cenu vam je brz kao neki budžetni telefon.
Srećom da ne koristim puno aplikacija koje moram da pokrećem peko Gspace, ali kad se to desi prilično me nervira.
Npr kada mi trebaju gugl mape za navigaciju, obična aplikacija me uvek pogrešno locira, pa moram da je otvaram u Gspace, ali ona preko gspace puca na svakih tri minuta.
Google maps rade besprekorno bez google servisa, verovatno ti ne umeš da koristiš kako treba. Jedino ne može da sačuva rutu da je gledaš kasnije ali za navigaciju ti treba realno vreme a ne gledanje rute.
 
Ok, možda ja ne znam da koristim aplikaciju koja je napravljena da na drugim telefonima radi tako što se klikne ikonica i ona se otvori.
Za Huawei telefone možda postoji neki priručnik korišćenja.

Google mape ne rade besprekorno na huawei uređajima i pun je internet loših iskustava korisnika sa problemom lociranja. Nemojte da zavaravate ljude. Čak i na ovom forumu nekoliko korisnika se žalilo na isti problem. Probajte da otputujete u neki drugi grad, I imaćete problema jer vam Gmaps prikazuje da ste još uvek kući, kada otvorite App. Postoji I rešenje za ovo tako što se otvori neka druga navigacija koja vas locira, a onda se opet vratite u Gmaps koji vas tada pronađe. Bar vam neće biti dosadno, jer uvek morate da se dovijate kako da vam telefon od 1000 + evra radi normalno.

I još jedna neistina koja se proteže je da ćete imati problema samo sa google aplikacijama. Gomila aplikacija koja se oslanja na gugl servise neće raditi, ili će polovično raditi.
Pa tako zaboravite na Wolt, Glovo, I gomile drugih app koje imaju gugl mape u sebi. Pojedine ćete moći da koristite, ali na primeru gore pomenutih nećete imati prikaz trenutne lokacije dostavljača.

Instagram je do skoro radio normalno, ali više vam ni on neće javljati notifikacije za DM.

Sve u svemu dosta kompromisa, koji bi se možda i istrpeli da je telefon jeftiniji od konkurencije. Ali s obzirom da Huawei sa cenama novih uređaja poput Mate 50 ide I na višu cenu od konkurencije, onda zaista ne vidim logiku da neko van Kine kupuje njihove uređaje. Što je meni bas velika šteta, jer sam njihov dugogodišnji korisnik, i bio mi je bliži izbor i od Samsunga i od IPhone...
 
Poslednja izmena:
Ok, možda ja ne znam da koristim aplikaciju koja je napravljena da na drugim telefonima radi tako što se klikne ikonica i ona se otvori.
Za Huawei telefone možda postoji neki priručnik korišćenja.

Google mape ne rade besprekorno na huawei uređajima i pun je internet loših iskustava korisnika sa problemom lociranja. Nemojte da zavaravate ljude. Čak i na ovom forumu nekoliko korisnika se žalilo na isti problem. Probajte da otputujete u neki drugi grad, I imaćete problema jer vam Gmaps prikazuje da ste još uvek kući, kada otvorite App. Postoji I rešenje za ovo tako što se otvori neka druga navigacija koja vas locira, a onda se opet vratite u Gmaps koji vas tada pronađe. Bar vam neće biti dosadno, jer uvek morate da se dovijate kako da vam telefon od 1000 + evra radi normalno.

I još jedna neistina koja se proteže je da ćete imati problema samo sa google aplikacijama. Gomila aplikacija koja se oslanja na gugl servise neće raditi, ili će polovično raditi.
Pa tako zaboravite na Wolt, Glovo, I gomile drugih app koje imaju gugl mape u sebi. Pojedine ćete moći da koristite, ali na primeru gore pomenutih nećete imati prikaz trenutne lokacije dostavljača.

Instagram je do skoro radio normalno, ali više vam ni on neće javljati notifikacije za DM.

Sve u svemu dosta kompromisa, koji bi se možda i istrpeli da je telefon jeftiniji od konkurencije. Ali s obzirom da Huawei sa cenama novih uređaja poput Mate 50 ide I na višu cenu od konkurencije, onda zaista ne vidim logiku da neko van Kine kupuje njihove uređaje. Što je meni bas velika šteta, jer sam njihov dugogodišnji korisnik, i bio mi je bliži izbor i od Samsunga i od IPhone...
Kao što je rekao file015 nešto kod tebe ne štima. Ja imam P40 Pro i Google mape rade BESPREKORNO. Samo sam instalirao apk verziju i sve šljaka kako treba.
Znači ne preko Gspace, koji kod mene radi stvarno dobro.
Ipak je do tebe. A veruj mi putovao sam dovoljno da ti kažem da je do tebe ili jednostavno imaš telefon sa nekom greškom...Iskreno mi je žao.
Ne moraš se vređati kad ni neko lepo kaže da je do tebe
 
A šta fali Petal maps-u? Iliti Here mapama? Ima alternativa....
 
I meni Gmaps rade odlično preko Gspace, desi se da nekad pukne aplikacija ali retko. Za dostavu aplikacije nisam probao.
Petal Maps tim radi na tome da integriše svoje mape u aplikacije tako da sada rade i imaju podršku neke aplikacije koje nisu imale.
Ja recimo koristim Beogradski prevoz i Sa nama na putu. Imaju Petal mape I rade bez problema.
 
Malo su optimizivali Gspace. Nema više reklama. Verovatno ih je preuzeo sam Huawei s obzirom da su o njemu pričali i na zvaničnom predstavljaju mate 50 serije. Što mi je prilično čudno, moram priznati.
 
Je l zna neko kad ce emui 13 i da li će biti baziran na android 12 ili ćemo ipak dobiti harmony OS?
 
Kako misliš da bude Android 12 kad još traju sankcije?
 
Da pitam jos jednom, posto prethodno pitanje ostade bez odgovora.
Moze li Google Wallet (iliti Google pay) aplikacija da radi na P40 Lite? Mogu da je instaliram preko Gspace al ne mogu da je pokrenem.
Hvala za svaki koristan savet.
 
Probaj preko emulatora android 7ice, meni tako radi contentid, pa bi mozda radio i wallet?
Imam garmin pay pa me mrzi da testiram...
 
Podrzava li garmin pay Intesine kartice, konkretno Visa debit?
Raifefeisen je garmin pay, ja imam onaj besplatan racun i radi sa njim.
Intesa ne podrzava.

Edit:Sad nesto razmišljam, ja imam instalirane google servise pa mi verovatno zato radi garmin pay, na fabrickom huaweiju verovatno ne bi radio?

Ovo je emulator sto sam pisao da treba probati za google pay:

Samo dosta je diskutabilno sa stanovista sigurnosti da li koristiti tako nesto za placanje :D
 
Poslednja izmena:
Stuca li jos nekome video u 4k 60fps? Meni je bas ocajan i tokom snimanja i tokom reprodukcije. Imao sam xs skoro u rukama, a sada i 11 pro max.. Jednostavno ga razvaljuju oba u tom segmentu, kao da ih poredim sa telefonom nize srednje klase..
 
Stuca li jos nekome video u 4k 60fps? Meni je bas ocajan i tokom snimanja i tokom reprodukcije. Imao sam xs skoro u rukama, a sada i 11 pro max.. Jednostavno ga razvaljuju oba u tom segmentu, kao da ih poredim sa telefonom nize srednje klase..
Mora performance mode da se ukljuci, probaj tako
 
Nazad
Vrh Dno