Šta je novo?

Hardver Bešumni miš

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Lanikor

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2016
Poruke
5,165
Poena
485
Izdaje me levi klik na Hama A7901 (dvoklik problem) i za sada ga sa Autohotkey eliminisem ali nece jos dugo.

Treba mi besumna bezicna zamena posto gorepomenuti vise ne moze da se nadje.

Dakle da je sto priblizniji ovome, neki predlog?
 

Prilozi

  • 00134931abx.png
    00134931abx.png
    728.2 KB · Pregleda: 29
Mislim da jeste, kolega ima neki iz Lidla i bešuman je.
Možda pogledati i Rapoo seriju takodje imaju silent modele - pre par godina sam naručio Rapoo 1680 silent i dalje ga koristim.
 
Otvori ako te ne mrzi i vidi da li su tasteri za back i forward isti kao za glavne gumiće. Mogu da se zamene, ako ti miš odgovara i ne želiš da menjaš.
 
Problem je sto su manje vise svi ovi silent misevi sitni u odnosu na ovu Hamu od iznad. Iako nemam nesto preteranu veliku saku, ovaj mis je ergonomski perfektan za moju ruku.

@nidza imam jos jednu istu takvu Hamu kojoj je otisao scroll deo, mislio sam da se ne petljam sa zamenom ali izgleda nemam izbora.

Javljam ako pacijent prezivi :)
 

Logitech Marathon mouse m705 miš

Ima infinity skrol i ako se secam, skroz je silent. Od jeftinijih varijanti Rapoo je top.
 
Bilo koji sa optićkim prekidačima.
 
Logitech m705 je odlican mis ali nije silent.
Koristim ga bas dugo i sasvim je ok mis za neki svakodnevni rad ali kazem nije silent.
Sestra koristi logitech m330 silent i on je sto se kaze besumni,ne cuje se ono kliktanje kao na 705-ci.
Ako ti treba silent moja preporuke je m330 silent.
Mis inace koristi jednu 2aa bateriju i onako manjih je dimenzija nego moj 705 maraton.
 
Izdaje me levi klik na Hama A7901 (dvoklik problem) i za sada ga sa Autohotkey eliminisem ali nece jos dugo.

Treba mi besumna bezicna zamena posto gorepomenuti vise ne moze da se nadje.

Dakle da je sto priblizniji ovome, neki predlog?
Izdao je i mene levi taster, ali sam zamenio sam mikroprekidac i opet radi bez greske. Imas u elektro radnjama, mikroprekidace, 20-30 din po komadu. Ili druga solucija-ja sam narucio sa aliexpresa par komada, mislim da imam 2 viska. Ako jos uvek nisi resio, poslacu ti brzom postom, samo plati postarinu. Uzmes, odneses kod nekog elektronicara i zameni ti lemilicom za minut. Ja mnogo volim ovaj mis, zao mi je bilo da ga bacim.
 
Izdao je i mene levi taster, ali sam zamenio sam mikroprekidac i opet radi bez greske. Imas u elektro radnjama, mikroprekidace, 20-30 din po komadu. Ili druga solucija-ja sam narucio sa aliexpresa par komada, mislim da imam 2 viska. Ako jos uvek nisi resio, poslacu ti brzom postom, samo plati postarinu. Uzmes, odneses kod nekog elektronicara i zameni ti lemilicom za minut. Ja mnogo volim ovaj mis, zao mi je bilo da ga bacim.
Tek sad vidim reply

Uzeo sam u medjuvremenu Moye OT-790 - skrol necujan kao i klikovi, isti ili tisi od Hame. Link cisto da se vidi na sta lici: https://gigatron.rs/misevi/moye-bezicni-mis-ergo-ot790-424159

Sto se tice popravke Hame, imam solidnu lemilicu i jos jednu istu takvu Hamu koju sam iskopao sa oglasa kada mi je stradao skrol. Kad me ne bude mrzelo, sastavicu jedan od te 2 Hame kad me ne bude mrzelo.

Iako nemam mnogo veliku saku, ovi manji misevi mi uglavnom ne odgovaraju, pocne da mi trne mali prst zbog lose ergonomije misa, na srecu Moye ima oblik koji mi odgovara iako je manji.
 
Nazad
Vrh Dno