Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@GoranIT Ma kazem ti prosto neverovatno..evo bas kad smo gledali detaljno prvo "os" je identican, ponavljam se kao papagaj, sve apk.koje on ima imam I ja, a kad rece "GeForceNOW" i "steam" on nema.
Nema čak ni hulu, apple tv+, pa r amount+ i još puno uglavnom filmskih stream apk..
Videću na forumu mislim da ima bas, za Samsung MU6172 pa...sta je tu je...
Pozz
 
Pozdrav ljudi! Imam problem sa mts televizijom. Kvalitet slike na svim kanalima je ocajan. Dali su mi novi Hp4024 ali kvalitet slike je jako los. I primetio sam da nemam kanale od 700 pa dalje.... Imam box 3 start paket. Da li neko zna u cemu je problem?
 
Moguće da ti nisu aktivirani HD kanali. Jesi li na optici ili je A(V)DSL? Proveri šta ti ti piše u ugovoru, imalo je dosta ljudi problema gde u ugovoru stoji da korisnik ima samo SD kanale.
 
Moguće da ti nisu aktivirani HD kanali. Jesi li na optici ili je A(V)DSL? Proveri šta ti ti piše u ugovoru, imalo je dosta ljudi problema gde u ugovoru stoji da korisnik ima samo SD kanale.
A(V) DSL, znaci moram da ih zovem kako bi aktivirali HD kanale :/ na njihovom sajtu pise da su hd kanali od 700- pa dalje cak i uz box 3 start paket. Fora je sto kod njih ugovor ima moj otac a on se bas ne razume u ove stvari. 2021. mu je istekao ugovor i oni su po automatizmu produzili start paket, tako da nemam nikakav papir.
 
@rale5
Ako je ADSL 10/1 Mbps onda HD kanala zato nema, mislim da je minimum onaj paket 20/4 Mbps da bi radili HD kanali. Ako je VDSL 50/8 Mbps onda mora da se napomene da se ubace HD kanali.
 
Nije, imaju i "Crveni lite" u PDF cenovniku, za tamo gde uvaljuju Box pakete sa 10/1 netom.
 
Pozdrav ljudi! Imam problem sa mts televizijom. Kvalitet slike na svim kanalima je ocajan. Dali su mi novi Hp4024 ali kvalitet slike je jako los. I primetio sam da nemam kanale od 700 pa dalje.... Imam box 3 start paket. Da li neko zna u cemu je problem?
Hajde proveri prvo kakva ti je linija i parametri.
Posebno: attainable rate (up/down) i actual rate.
Ovako je npr. kod mene bilo bez TV. Za HD TV su podigli Actual rate down na oko 75000 za tri STB-a. Oko 8000 po STB-u:
Maxthon Snap20220803173628.jpg
Brzina neta ili koji paket imaš za net nema nikakve veze sa HD kanalima pošto se za TV dodeljuje posebna kvota.
Pogledaj parametre, ako ima rezerve, traži da ti puste HD zato što ispunjavaš uslove.
Inače odavno kod vdsl paketa, podrazumevano ti dodeli SD, tako da moraš da reklamiraš kod korisničke i tražiš da uključe HD paket.
 
Teska vajda. Bratu i posle skoro mesec dana nisu pustili hd paket iako ima vdsl 50 i samo jedan uredjaj.
 
Ista oroca i danas. Juče sam m, za probu, samo HGTV prebacio negde na pocetak. Ugasio sam risiver na daljincu. I naravno, veceras kad uključiš HGTV otišao tamo negde… Takodje, nestala je gomila HD kanala i na njihovoj lokaciji pojavio se običan kanal bez HD rezolucije (na primer History). Ne mogu bas da ocenim da li je ostao HD ali je neverovatno da se to desilo sa većim brojem kanala.

Stvarno sramota, odnos prema korisniku bahat i zanemarivački, kao i svaki mo opolosta sa podrškom države. Tuga.
Vratilo se na normalu posle desetak dana (inicijalna moja lista, ne one koje sam u medjuvremenu pravio). Ako su nešto hteli da testiraju trebalo je da najave. Očigledno da zadovoljstvo korisnika nije u primarnom fokusu.

S druge strane, od tada, kada premotavam, na sva tri boxa koja imam, od tada mi se kanali jako zaglupljuju (npr. premotam film i gledam i posle 20 minuta ako premotavam blok reklama unapred samo me izbaci i ne mogu dalje da gledam ili mi ponovo pušta deo koji sam gledao ili mi neprekidno unapred premotava istih deset minuta filma kao da je tih deset minuta beskrajno pušteno na “repeat”.

I do sada sam u video klubu imao sezone 1,2,3 i 4 za “patrolne šape” a sada samo 1 i 2. Izgleda da je ukinut neki dečiji kanal koji je emitovao sezone 3 i 4 ali nema šanse da se setim koji ie to. Dete se iznerviralo :-(
 
@GoranIT Ma kazem ti prosto neverovatno..evo bas kad smo gledali detaljno prvo "os" je identican, ponavljam se kao papagaj, sve apk.koje on ima imam I ja, a kad rece "GeForceNOW" i "steam" on nema.
Nema čak ni hulu, apple tv+, pa r amount+ i još puno uglavnom filmskih stream apk..
Videću na forumu mislim da ima bas, za Samsung MU6172 pa...sta je tu je...
Pozz
Verovatno ste proverili, ali da nije do toga na koju zemlju je podešen TV? Pri prvom ukljucenju obično pita za zemlju i koji će se jezik koristiti. Nemam takav TV pa ne znam, ali verovatno je i u tom Storeu moguce podesiti nešto vezano za zemlju/region/jezik…
 
Teska vajda. Bratu i posle skoro mesec dana nisu pustili hd paket iako ima vdsl 50 i samo jedan uredjaj.
Imao sam isti problem, imao plus HD, nešto je bilo oko ugovora, produženja... bio u poslovnici i opet popijem SD pa se zezao sa njima mesec i po dana da vrate na plus HD.
Potpisao i aneks ugovora gde je jedina izmena bila plus SD u plus HD.
Kaži mu da ih pritisne na svim nivoima, mail, mreže, korisnički... nema šanse da mu uključe dok ne dopre do nekog ko je nadležan da izda takav nalog.
 
Imam Max tv paket i racunam da cu moci da se registrujem na Apollon kao i na Hbo Max ali dzaba.Placa se preko operatera 699 din . a samo u Video klubu imam besplatno?!Izadje jeftinije uzeti bez operatera.:rolleyes:
 
Imaš HBO max besplatno ali moraš prvo da aktiviraš HBO+ u paketi i usluge na STB uređaju. Loguješ sa u aplikaciji HBO MAx, sa moj mts šifrom, nemoj kroz operatera, nego direktno sa prve strane. Bar meni nije zadnji put moglo preko operatera nego sam odmah kucao login podatke.
U MTS-u nemaš HBO Max prikazan kao aplikaciju posebno, samo kroz HBO+ dodatni paket.
Apolon imaš samo kroz video klub (VOD). Ne znam da li si uzeo Box ili šta već, negde ide i Apolon kao aplikacija. Pročitaj malo one menije tipa "više informacija..."
Sve ovde šta piše pod dodatne usluge i dodatni paketi slobodno aktiviraj, našao pod Max TV paket:
Maxthon Snap20220805190304.jpg
EDIT: Trebalo bi da stigne mail na mts.rs ako si ga sredio :) da si uspešno aktivirao dodatke. Uzmi sa rezervom, nisam to odavno radio.
 
Hbo Max sam aktivirao i piše u podešavanjima da je preko Telekom operatera al sam se iznenadio da Apollon ne može tako i da mu je cena 700 din. dok je ovako 500 bez operatera.🤔
 
Studio veći lepši bolji sa više voditelja . Analize bolje i studioznije stručni kometatori nisu kolege s posla kao na SK. Uključenja su sa stadiona prenos takodje. Biće i multiprenosa. Vizuelno upakovano sasvim korektno. Ni blizu ni slično kako je SK to radio. I realno na mnogo višem nivou. Šteta što do kraja nisu upakovali sa 4k signalom. Videćemo kako će sutra da izgleda multiprenos koji nije bio na SK. Sve u svemu nije loš početak večeras mogao je o bolji svakako korak napred u odnosu na prošlu godinu na SK.Slika takodje bolja nego na SK slična priča kao i kad je Primera prelazila sa SK na Arene
 
Meni je kvalitet slike na arenasport hd kanalima preko irist tv(optika) gori nego na sportklubovim kanalima. Bas sam juce gledao Arsenala i uporedjivao i definitivno je bolji sk skvalitet.
 
Meni je kvalitet slike na arenasport hd kanalima preko irist tv(optika) gori nego na sportklubovim kanalima. Bas sam juce gledao Arsenala i uporedjivao i definitivno je bolji sk skvalitet.
Pa čini mi se da je kalabracija boja na Arenama bolja od SK. Meni je slika bolja boje življe za gledanje sporta. Ista priča kao i kad je Primera prelazila. SK se muči i sa 4K kanalom i HDR om godinama boje isprane i tamne. Možda je i lični utiska šta znam.
 
Ja ne znam sta se desava, medjutim trenutno A1P FUL-LIV ostaje trag iza igraca kao dugovi, loptaa isto, sve kao da je zamuceno. Je l se desava jos nekom ili samo meni ? Rezolucija je na 1080i 50hz
 
Multiprenos rade kao i LŠ svojevremeno. Bez grafike ovo nije multiprenos kakav bi trebao da bude. Dosta dobra obrada Premijer lige medutim ovo je u stilu Telekoma. Ovako izgleda multiprenos
 

Prilozi

  • Screenshot_20220806_161303_com.android.chrome_edit_154647840730048.jpg
    Screenshot_20220806_161303_com.android.chrome_edit_154647840730048.jpg
    78.4 KB · Pregleda: 125
Da li postoji opcija da se povezu bluetooth slusalice direktno na iris box uredjaj hp4024?(televizor ne podrzava BT)
 
Ne može da uđe u pairing mode kako treba.
 
Imali načina da lista OMILJENI KANALI ostane aktivna prilikom isključenja uređaja? Svaki put kad ugasim IRIS on prebaci na listu SVI KANALI,
 
Zavisi kako gasis IRIS? Ako ides preko STB box onda samo na daljincu ga ugasis i to je to, a ne da na stb-u gasis na dugme pozadi to ti je kao neka vrsta reseta. Naravno sve kao sto si podesio ostaje samo sto se menja da ne prikazuje omiljenu listu nego sve kanale.

Meni su cak jednom prilikom dok sam bio kod mts-a rekli da ni ne gasim stb nego da ostane da radi, na pitanje sta ako crkne kazu nece a ako i crkne zovite nas zamenucemo besplatno reko dobro.
 
Gasim na daljincu i uvek stavi na svi kanali. Jedino da ga ne gasim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno