Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
USDT nema ni naznake problema za sad, odakle sad pa to? To što ima masovne prodaje, kruži FUD, itd. nije razlog da se stavlja u koš sa Celsius i 3AC koji su faktički likvidirani. Čak je održavanje pega posle isplate nekoliko milijardi za par dana kontra indikator od "propasti".

Daleko od toga da branim Tether, ali - USDT je 80% (lupam brojku, ali velika većina definitivno) likvidnosti na CEX parovima (i još hiljadu razloga, bla bla), ne zavaravajmo se, ako prsne - pakovanje kofera na dugi ili neodređeni niz godina. Moje mišljenje je takvo, bar :)

USDT je prevara, to je do sad apsolvirano. Nikakav audit njihove imovine nikad nije urađen. Tvrde da su pokriveni uglavnom korporativnim obveznicama, ali bi se na tržištu videlo da su stvarno kupili tolike milijarde u obveznicama. Jedino ako su kupovali u Kini, ali to bi značilo Evergrande i ostali građevinci, bezvredni papir.

Tether je uvek bio tumor na kripto tržištu, predodređen da ga ubije. Prvo će pući on. Onda će pući nelikvidne menjačnice. Onda će pući projekti koji više ne mogu da se finansiraju izdavanjem beskorisnih tokena. Tim redom.
 
Srecan dolar svima koji slave :LOL:
Da vidimo dokle li ce da buse pre jaceg skoka jer ne moze ni samo da pada, ocel u ovom krugu da likvidiraju one shitcoine.
 
Ućutao se forum, možda bude neki mini run do 21k.... Previše ima coina koji su se kumulirali na manjim nivoima, eto, LTC i BCH se drže, ali ako krenu još dole odoše baš dole
 
Nano jedan flash skok, poceo da ga pratim skoro zbog isplata od rudarenja, interesantan je za trade.
 
Što srljate u stare altove ( iz pretprošlog ciklusa ) kad su realno slabo prošli u ovom poslednjem? ( izuzev ADA i DOGE)
Msm, svi što su napravili iole nešto su iz poslednjeg, tipa matic, avax, sol, shiba, hex itd...
Razumem da su već propali po -90%, ali se i ne radi ništa na njima i ne značni da ne mogu još -90%. Samo plivaju u moru fantom tokena, pa čisto pitam ako sam nešto propustio :)

Po meni, trenutna kupovina bilo čega osim btc-a i eventualno eth-a ( krajem godine ) je rasipanje / kockanje
 
Poslednja izmena:
Što srljate u stare altove ( iz pretprošlog ciklusa ) kad su realno slabo prošli u ovom poslednjem? ( izuzev ADA i DOGE)
Msm, svi što su napravili iole nešto su iz poslednjeg, tipa matic, avax, sol, shiba, hex itd...
Razumem da su već propali po -90%, ali se i ne radi ništa na njima i ne značni da ne mogu još -90%. Samo plivaju u moru fantom tokena, pa čisto pitam ako sam nešto propustio :)

Po meni, trenutna kupovina bilo čega osim btc-a i eventualno eth-a ( krajem godine ) je rasipanje / kockanje
Slažem se sa tobom da su ti stari altovi već napumpani od početka prošlog ciklusa i sada su još u ogromnom plusu gledajući njihovu početnu vrednost. Znači njihovi potencijal (većini) ne prelazi 10x u sledećem ciklusu.

Po meni se može naći na tržištu projekat i uložiti u njega. (U naj manju ruku kad i btc i eth ako ne i pre njih)
Zlato kao da ispada iz kanala i da mu nema spasa do 1600.. i napravi chart sličan BTC-u
 
Što srljate u stare altove ( iz pretprošlog ciklusa ) kad su realno slabo prošli u ovom poslednjem? ( izuzev ADA i DOGE)
Msm, svi što su napravili iole nešto su iz poslednjeg, tipa matic, avax, sol, shiba, hex itd...
Razumem da su već propali po -90%, ali se i ne radi ništa na njima i ne značni da ne mogu još -90%. Samo plivaju u moru fantom tokena, pa čisto pitam ako sam nešto propustio :)

Po meni, trenutna kupovina bilo čega osim btc-a i eventualno eth-a ( krajem godine ) je rasipanje / kockanje
Oprezno i sa delom portfolia sam srljao - jedini razlog je to što se od pojave BCH nijedesilo da se prodaje i kupuje po nižim cenama nego sada, kompletna akumulacija je bila na višim cenama, pa smatram da ti koji imaju BCH neće da ga prodaju sada iako je propao skroz, da će čekati da se popne na 150 i prodati sve ili čekati da ode na 0. Ista stvar kao i LTC, nema perspektivu ali se zbog visokog (višeg) nivoa akumulacije sasvim dobro održao pri ovim niskim nivoima BTC.
 
Prateći nedeljni dijagram BCH/BTC, izgleda da bi za dva meseca mogao imati skok u odnosu na BTC. Nema veze koliko će to biti u fiat, možda i privremeno žešći minus, verujem da će imati jenad mali skok prema BTC pre smrti za oko 2 meseca, ako sam pogrešio izgubiću nešto novčića i novca, ako sam pogodio biće baš dobro.
 

Prilozi

  • bchbtc.jpg
    bchbtc.jpg
    100.1 KB · Pregleda: 64
Po meni se može naći na tržištu projekat i uložiti u njega. (U naj manju ruku kad i btc i eth ako ne i pre njih)
Zlato kao da ispada iz kanala i da mu nema spasa do 1600.. i napravi chart sličan BTC-u

Samo sanjaj. Zlato je najbolji asset u 2022. godini. Evo ti ga prema S&P500, prema euru, prema BTC.

Screenshot from 2022-07-02 01-14-44.png

Jedino što u ovom trenutku može da mu konkuriše je američki dolar. Stara izreka, cash is trash except in a crash. Možda bude sreće da malo padne i prema evru sad u julu kad ECB najzad bude podizala kamatne stope prvi put posle 14 godina, ali čisto sumnjam.
 
Prateći nedeljni dijagram BCH/BTC, izgleda da bi za dva meseca mogao imati skok u odnosu na BTC. Nema veze koliko će to biti u fiat, možda i privremeno žešći minus, verujem da će imati jenad mali skok prema BTC pre smrti za oko 2 meseca, ako sam pogrešio izgubiću nešto novčića i novca, ako sam pogodio biće baš dobro.
Stoji sve što kažeš, ali generalno gledano, bch je od početka promašaj jer su kopirali skoro 1/1 btc. Jedina prednost mu je bila jeftine transakcije sa menjačnice na menjačnicu. Sad kad transakcija na btc-u par $, po meni je skroz beskoristan.

Ja lično, nisam nikad voleo da skupljam tokene na kojima se bukvalno ništa ne radi godinama u nazad, a tih par X uvek pre sačekam u btc-u.
Nekako mi je to uvek sigurica, jer je meni frustrirajuće gledati kad krene btc pumpa, a ostali krenu da padaju kroz btc odnos.

A i verujem da neće sigurno ozbiljnije skočiti dokle god btc ne pronađe dno, pa sam samo zato drugarski skrenuo pažnju da ne srljate/očekujete previše od bilo kog alta, jer oni uvek mogu pasti mnogo niže, a onda i uglavnom ponestane municije za dokup i bude čupavo :)
 
Poslednja izmena:
Samo sanjaj. Zlato je najbolji asset u 2022. godini. Evo ti ga prema S&P500, prema euru, prema BTC.

Pogledajte prilog 348710

Jedino što u ovom trenutku može da mu konkuriše je američki dolar. Stara izreka, cash is trash except in a crash. Možda bude sreće da malo padne i prema evru sad u julu kad ECB najzad bude podizala kamatne stope prvi put posle 14 godina, ali čisto sumnjam.
Ako nije neka africka patka, ovo kao da su upali u Nakamotov novcanik.
 
Gde li je Srđa Popović i šta čekaju otporaši...

Nego što se kripta tiče, kraj jula očekujem u crvenilu prvo zbog FEDovih povećanja a dan-dva posle i zbog ECB povećanja kamata za evropu.
Verovatno će crvenilo da krene par dana pre toga kao priprema za te loše vesti.
 
Gde li je Srđa Popović i šta čekaju otporaši...

Nego što se kripta tiče, kraj jula očekujem u crvenilu prvo zbog FEDovih povećanja a dan-dva posle i zbog ECB povećanja kamata za evropu.
Verovatno će crvenilo da krene par dana pre toga kao priprema za te loše vesti.
Gde i kako moze da se prati aktivnosti FED-a? Npr. kada ce dizati kamatne stope, sto mislis da je kraj Jula?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno