Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste, LG! Znači osmicu da ne pritiska ćale? Nek ide na kanal 79 pa P+... Ne mogu da verujem da sam pritisnuo ono što ne smem, baš to... :ROFLMAO:
 
I mene je svojevremeno d3 mini zezao u kombinaciji sa LG televizorom. očigledno da dele iste frekvencije za različite komande. Rešenje, ili ga menjaj za D3 ili kad uključiš tv prekrij ir senzor na tv-u.
 
Preneo sam ćaletu da ignoriše 8 na daljinskom, da koristi ch+/- kad mu treba nešto oko osmice. Dovoljno mu je to, da ne plaća dodatne boxove. Pogledaću još ovih dana da prekrije senzor. Hvala na pomoći! I dalje se smejem što sam od svih random kanala pritisnuo 88 da proverim kakva je slika...:ROFLMAO:
 
U novom gradu u kome živim sam potpisao ugovor sa SBB-om i dobio njihov EON box.
Još nisam kupio TV, pa program gledam na laptopu kad se vratim sa posla.
:)
U drugom gradu imam optički net i očajan izbor kablovskih kanala.
Može li se prikačiti EON na drugu internet mrežu (ne SBB) pa da se tamo gleda?
 
moze ako doplatis za 'EON van mreze' u Srbiji ili 'NetTV plus' van Srbije.
 
Trazio sam i dobio fixnu IP adresu,
medjutim dobio sam i mail sa sledecom sadrzinom:

Poštovani Nebojša,
Dodeljena Vam je statička IP adresa xx.xx.xx.xx .
Kako bi modem prosledio/dodelio definisanu statičku IP adresu, neophodno je da dodela adrese na Vašem uređaju isključivo bude podešena na DHCP.
Na našem sajtu na linku https://sbb.rs/podrska/cenovnici-i-dokumentacija/?qc=6# dostupan je dokument " Tehnički uslovi za korišćenje internet servisa" https://sbb.rs/wp-content/uploads/2020/07/net_tehnicki_uslovi_20190729.pdf gde je na strani 7 definisan način dodele statičke IP adrese.
Stojimo Vam na raspolaganju za sve dodatne informacije i podršku kada je internet usluga u pitanju.

da li to znaci da svaki kompjuter u mojoj lokalnoj mrezi ne moze da ima fixnu IP adresu, ili nesto drugo.
 
Ne, nego će ti njihov uređaj proslediti tu statičku ip, a ti da staviš wan port rutera u automatic dhcp (da on nahvata tu ip koja ti je dodeljena). Eventualno neki restart rutera/gateway-a ako neće iz prve da uhvati ip.
Lokalni nat tj. dhcp je druga stvar i to ti ostaje kao i pre na 192.168.x.x.
 
Uh, dobro je, nije ni meni bilo logike ali sam morao da pitam. Hvala.
 
Samo je promenio ime koliko vidim
 
Da li možda neko zna da li je moguće izvaditi karticu iz D3 mini risivera i ubaciti je u conax modul pa u tv?
I nije mi jasno kako ostali risiveri nemaju karticu, ili je ona samo nevidljiva golim okom?
 
mislim da to nije moguce, odnosno da su uredjaji i kartice upareni/'vencani' zbog CS. njihovi noviji moduli ni nemaju kartice.
verovatno je 'ugradjena' u neki chip u risiveru.
 
Hvala, pitam zato što vidim da se po internetu prodaju Conax moduli za koje piše da rade na SBB mrezi, pa mi nije jasno kome to treba ako nema karticu koja može da radi u njemu...
 
Da li možda neko zna da li je moguće izvaditi karticu iz D3 mini risivera i ubaciti je u conax modul pa u tv?
I nije mi jasno kako ostali risiveri nemaju karticu, ili je ona samo nevidljiva golim okom?
Zasto jednostavno kad moze komplikovano ;)
Zoves ih i zamenis D3 Mini za D3 Cam.
 
Jedino što bi tu morao da plati priključnu taksu od 1900 dinara, bar je tako bilo pre oko godinu dana kad sam hteo da zamenim D3 mini za Cam. Ne znam da li su sad menjali nešto po tom pitanju.
 
Koliko vidim u uputstvu da D3 Cam ne podržava napredne funkcije kao i D3mini.
 
Ne podržava cam ništa osim gledanja kanala uživo
 
Ne podržava cam ništa osim gledanja kanala uživo
kao ni d3mini ?
s tim sto je d3mini prilicno loseg kvaliteta/jeftin sto je i logicno.
i d3mini ima krsh daljinski a i jedina gora stvar od dva daljinska su dve naocare...
 
Cam-u nekada treba i 3 sekunde da prebaci kanal. D3 mini je bolji po tom pitanju.
 
Сваки д3 рисивер је бољи избор од д3 мини.
 
Čini mi se da osmica nije bila jedini problematičan taster…
Tačno, i drugi tasteri su bili problem... Negledljivo je i nepotrebna situacija. Rešeno je tako što su zamenili D3 mini CAM modulom, odmah su reagovali po mojoj prijavi, svaka im čast. Tako je još bolje, ćale navikao na jedan daljinac i nema komplikacija.
Zna li ko: zašto su određeni isti kanali u različitoj rezoluciji na različitim adresama? Izvor (SBB kabl, Beogrid, SBB van mreže)? ili nešto drugo...?
 
van mreze i premotavanje je OTT, tu je losiji kvalitet jer je unicast (a ne broadcast)
 
Nisam mislio na kvalitet slike, ne mogu da primetim razliku iako odlično vidim. Mislim na sledeći primer: kod mojih (SBB optika, tv coax) HRT 1 i 2 i RTL su SD, kod mene (Beogrid SBB) sve odličan HD. Na sajtu HRT nije HD, RTL jeste.
 
postoje razlike u programskoj shemi izmedju SD i HD?
 
postoje razlike u programskoj shemi izmedju SD i HD?
:ROFLMAO: Nevaljalče! Razlika je u doživljaju i kvalitetu gledalačkog iskustva. Filmove npr. ne mogu da gledam u SD, ide refleks da se prebaci kanal, razmazili su me, šta da radim. :p
 
onda se radi o kvalitetu. rezolucija sama po sebi ne znaci mnogo, u ovom slucaju je vazniji bitrate.

koliko se secam SBB i ostali su naplacivali korisnicima vise za 'HD' sadrzaj.
isto moze vaziti i za kanale, te takve stvari stoje u ugovorima izmedju SBB i zastupnika HRT-a. mozda je zbog toga ta razlika.

svejedno mislim da ne vredi da se zalis, moze im se.
 
Ma ne, ne bih se žalio zbog toga, pitam ovde, radoznao sam, hoću da znam. Ima taj neki HD paket da se doplati, ali košta kao pola pretplate, ne dolazi u obzir.
 
Ja sam na nekoliko lokacija u razlicitim gradovima imao SBB ,ali sam sve manje bio zadovoljan uslugom, sto net brzinama(tipa 150/15 a giga sega mega gradovi), podrskom.... TV program srecom ne gledamo ( sporadicno, kad kad ,samo kad se daje Bolji zivot&Co. :) ) pa mi ponuda kanala ne igra ulogu. Resih da probam optiku ili MTS ili Telenor...nek mi je bog u pomoci. Btw, kap koja je prelila casu sa SBB je...da su oni u jednom periodu od 3 god. na poziv stanarke u mom stanu odnosili D3 mini, slali joj daljince kad potrazi..a mene duzili! I trazili da vratim ja. Cirkus je bio sa objasnjavanjem sa salterusama da mi pokazu moj potpis i ko je uopste mogao da da uredjaje tamo nekome....hHaha. Naravno, drugar advokat je resio za 5 min sve, ali nije u tome poenta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno