Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče završio gledanje Fargo sezona 4, iako je lošije ocenjena od prethodnih sezona ja mogu da preporučim seriju, jaka 8/10, čak mi se više svidela od sezone 3.

Svideo mi se što je radnja smeštena 50tih godina 20. veka u Misuriju, Kantas Siti, za vreme sistemskog rasizma u SAD.

U početku radnja blago gravitira ka običnim ljudima članovima jedne porodice iz mešanog belačko-crnačkog braka i životnim situacijama koje ih dovode u kontakt sa dvema kriminalnim organizacijama koje se bore za prevlast u gradu (italijanskom i crnačkom mafijom), a kasnije kako se serija odvija, veći akcenat je stavljen na odnose između mafijaških porodica, njihove međusobne i unutrašnje odnose, a manje na same "glavne" protagoniste i naratore. Pojedini likovi su povezani sa Minesotom (koja je zaštitni znak Fargo serijala) i hronološki kasnijim događajima iz prethodnih sezona.

Gluma je vrlo dobra, dok su scenografija, koreografija, kostimografija i muzika odlični. Dijalozi su u klasičnom Fargo stilu, ponekad nepovezani, priča radi priče, često na ivici imbecilnog, dok su likovi često vrlo stereotipni i karikirani do besvesti (što je meni bilo zabavno).
 
Rađeno po knjigama spisateljice Leigh Bardough iz trilogije "Griša". Kao što reče Archibalde, prijatno iznenađenje, naročito što nakon poslednjih par sezona GoT uvek očekujem katastrofalnu ekranizaciju (OK, znam da tih par sezona nemaju i ne mogu imati veze sa knjigama koje nisu napisane but yet...).
 
Castelvania s04
76/100

Nije razočarala, ali nije ni oduševila. Bolja od treće sezone, ali ispod druge. Postoji ne samo par konverzacija nego i par likova koji da obrišeš na klik ništa se ne bi promenilo u toku serijala.

Mnogo vremena poklonjeno trivijalnim pričama i apsolutno bespotreban produženi završetak serijala

Love Death Robots s02
57/100

Lepe animacije i to je sve.
Koliko me je prva sezona kupila na keca toliko ne želim ništa da pustim od ove sezone ponovo. Nedorečeno, površno, sve mi izgleda kao neki prezentacija šta animirani filmovi mogu danas. A na stranu što ima samo 8 epizoda.

Plus, jako malo ima crtane animacije.
Razočaran poprilično i otprilike za 5 epizoda sam rekao instiktivno "šta, to je to?"
 
Juče završio gledanje Fargo sezona 4, iako je lošije ocenjena od prethodnih sezona ja mogu da preporučim seriju, jaka 8/10, čak mi se više svidela od sezone 3.

Svideo mi se što je radnja smeštena 50tih godina 20. veka u Misuriju, Kantas Siti, za vreme sistemskog rasizma u SAD.

U početku radnja blago gravitira ka običnim ljudima članovima jedne porodice iz mešanog belačko-crnačkog braka i životnim situacijama koje ih dovode u kontakt sa dvema kriminalnim organizacijama koje se bore za prevlast u gradu (italijanskom i crnačkom mafijom), a kasnije kako se serija odvija, veći akcenat je stavljen na odnose između mafijaških porodica, njihove međusobne i unutrašnje odnose, a manje na same "glavne" protagoniste i naratore. Pojedini likovi su povezani sa Minesotom (koja je zaštitni znak Fargo serijala) i hronološki kasnijim događajima iz prethodnih sezona.

Gluma je vrlo dobra, dok su scenografija, koreografija, kostimografija i muzika odlični. Dijalozi su u klasičnom Fargo stilu, ponekad nepovezani, priča radi priče, često na ivici imbecilnog, dok su likovi često vrlo stereotipni i karikirani do besvesti (što je meni bilo zabavno).
ma ok je sezona......ali black "wiseguys" pedesetih ,pogotovo u ruralu(midwest,south) nekako............mmmmm?!.....bar za mene......a kleo sam se u Fargo.....but "this is a true story...hqdefault.jpg
biće toga još.......
 
Poslednja izmena:
@peterbilt65 Donekle se slažem sa tobom, ali u ovoj Black lives metters eri evo Supermen i Betmen postaju crnci (CatWoman je to već odradila), dalo se i očekivati da Fargo jednu epizodu posveti toj populaciji, premda se ne bih složio da je Don Crnjo wiseguy (neke manire i šarm ima u odnosu na svoje saradnike i italijanske gedže), ali je neuk npr. ona scena kad ga devojčica podučava o poreklu slike koju je kupio, a on priznaje da pojma nije imao ni ko je slikar, ni koja je stvarna simbolika, već da je sliku kupio samo jer je naslikan crni čovek (Mavar) kako stoji nad klečećim belim čovekom). Takođe većina poteza koje je vukao u borbi sa italijanima su instiktivni i impulsivni, nije tu bilo planiranja i promišljenosti npr. kada je iskaišao svog saradnika, koji je rođak njegovog najjačeg saveznika koji mu je potpom okrenuo leđa, kada je izdao crnkinju i indijanku i odrukao kojim vozom i kada beže iz grada, što ga je na kraju i koštalo glave.

Da ne dužim, nisam stekao utisak da je Don Crnjo wiseguy više stereotip i karikatura jedne rase, kriminalnog milje, i vremena u kojem je živeo.

Po mom mišljenju jedini mudri i pametni likovi su devojčica i njena majka, mali crnja, Dr Senator i italijan mafijaški konsilijere, ovi ostali su sve klasične Fargo tupadžije i stereotipni likovi.
 
Počeo danas "Jupiter's legacy", iako nisam fan superhero franšiza, mogu reći da sam prijatno iznenađen. Definitivno sasvim drugačiji pristup, tako da uz "Boys" koji su drugačiji na svoj način, konačno imam serije iz tog žanra, koji mi nikad nije držao pažnju.
 
@peterbilt65 Donekle se slažem sa tobom, ali u ovoj Black lives metters eri evo Supermen i Betmen postaju crnci (CatWoman je to već odradila), dalo se i očekivati da Fargo jednu epizodu posveti toj populaciji, premda se ne bih složio da je Don Crnjo wiseguy (neke manire i šarm ima u odnosu na svoje saradnike i italijanske gedže), ali je neuk npr. ona scena kad ga devojčica podučava o poreklu slike koju je kupio, a on priznaje da pojma nije imao ni ko je slikar, ni koja je stvarna simbolika, već da je sliku kupio samo jer je naslikan crni čovek (Mavar) kako stoji nad klečećim belim čovekom). Takođe većina poteza koje je vukao u borbi sa italijanima su instiktivni i impulsivni, nije tu bilo planiranja i promišljenosti npr. kada je iskaišao svog saradnika, koji je rođak njegovog najjačeg saveznika koji mu je potpom okrenuo leđa, kada je izdao crnkinju i indijanku i odrukao kojim vozom i kada beže iz grada, što ga je na kraju i koštalo glave.

Da ne dužim, nisam stekao utisak da je Don Crnjo wiseguy više stereotip i karikatura jedne rase, kriminalnog milje, i vremena u kojem je živeo.

Po mom mišljenju jedini mudri i pametni likovi su devojčica i njena majka, mali crnja, Dr Senator i italijan mafijaški konsilijere, ovi ostali su sve klasične Fargo tupadžije i stereotipni likovi.
prejudice....
 
Prva sezona je bas dobra, ali drugu nisam imao zelje da nastavim ...steta
 
....

Love Death Robots s02
57/100

Lepe animacije i to je sve.
Koliko me je prva sezona kupila na keca toliko ne želim ništa da pustim od ove sezone ponovo. Nedorečeno, površno, sve mi izgleda kao neki prezentacija šta animirani filmovi mogu danas. A na stranu što ima samo 8 epizoda.

Plus, jako malo ima crtane animacije.
Razočaran poprilično i otprilike za 5 epizoda sam rekao instiktivno "šta, to je to?"
Odgledao sam i ja sinoć, malo su se uljuljkali na lovorikama, možda mi je jedna epizoda bila baš ok, dve podnošljive (više sa tehničkog nego umetničkog aspekta), ovo ostalo WTF...
 
Odledao sam seriju "Into the badlands", apsolutno sam odusevljen, ali ja bih jos ovakvog materijala, da li postoji jos nesto na tu foru..?
 
Slučajno negde videh ovu seriju Mythic Quest i reko ajd da probam, odgledao sam je u dahu, serija je novija, ima par likova iz sunčane Filadelfije čak je i kreator seeije Charlie Day, odličan sitkom koga nije bilo baš davno, makar da sam ja pronašao nešto sveže
 
Završio Shadow and bone i ono, nije loše, ništa epohalno, ali sasvim ok da se prekrati vreme.

A da li je neko možda pogledao celu prvu sezonu Hunters sa Al Paćinom? Ja pogledao prvu epizodu od sat i po i...šta znam, nešto mi baš nije leglo pa razmišljam da li nastaviti uopšte.
 
Ja sam gledao hunterse. Sta znam dosta je teška, a ima i taj kill Bill vibe, pa se nekako ne uklapa uvek...

Elem odgledao Girl out of Nowhere. Thailandska, odgovara mi da vežbam jezik.
Ženska je totalno nastrana, posebno taj smeh. neke epizode su ok, neke su uvrnute... Sve zajedno vredi, 20tak epizoda sve zajedno.
 
True detective.
s01 odlična
s02 provodim kraju, drugačija ali isto odlična.

Ne mogu da se otmen utisku ali neki momenti u seriji mi deluju kao da ih je Dejvid Linč snimao.
Atmosfera u pozadini priče je baš kako treba za ovakvu tematiku.
 
Odgledali El inocente https://www.imdb.com/title/tt10147644/
Not good not terrible.
Možda 6/10, i to pre svega zbog glumačke ekipe i to što je na španskom, što nam je bilo dodatno zanimljivo.
Da je kraća jedno 3 epizode (jer već u 4-5 sve znaš) i da nema jedno 5-6 ozbiljnih rupa u radnji i narativu (plot holes), bila bi bolja.
Međutim, ko je čitao/gledao Corbena na to je navikao, on zna da piše, lepo-zanatski piše, ali je ukalupljen, sve na istu mustru, dva-tri predvidljiva obrta i udri. Nije čudo da su mu 90% čitatelja ustvari čitateljke. No offence.
 
True detective.
s01 odlična
s02 provodim kraju, drugačija ali isto odlična.

Ne mogu da se otmen utisku ali neki momenti u seriji mi deluju kao da ih je Dejvid Linč snimao.
Atmosfera u pozadini priče je baš kako treba za ovakvu tematiku.
s01 meni sjajna
s02 nisam izdrzao duze od 2 epizoe
s03 na fazon prve isto jako kvalitetna
 
Exit norveska jedna od boljih u zadnjih par god, 2 sezone, true story,brutalna
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno