Šta je novo?

Nedavni sadržaj od kibicer

  1. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    Prima T212, ali su ljudi prijavljivali probleme kod povlačenja novca. Uplata karticom na brokere nije baš po volji teta Cice iz NBS.
  2. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    Nije do tebe, OTP ne pušta uplate na IBKR. Odgovor je glup i netačan.
  3. kibicer

    SEPA Srbija

    ^ u pravu si. Imam staru DDOR karticu, piše 20k. Od pre par meseci su prešli na Wiener, ne znam koji je sada nivo pokrića.
  4. kibicer

    SEPA Srbija

    ^ Intesa daje 183 dana, mislim na 30k, Evropa.
  5. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    Odličan izvor. Ovo sažvaći, a čitaj i druge stvari. Ako voliš da čitaš, preporučujem: r/finansije www.bankeronwheels.com/ bogleheads.org
  6. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    Plus što volim da kupim jeftino 😉
  7. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    +1 samo napred, otvori nalog, i kreni. Yettel sasvim pouzdano radi. Na tvom mestu, stavi bih Sepa troškove na papir, pa bih verovatno uplaćivao češće (a manje sume). Rekao bih da ima smisla slati uplate i od 200e, ali uzračunaj. U toj računici, važno je i šta nameravaš da kupuješ. U smislu, ako...
  8. kibicer

    SEPA Srbija

    Tabelu prihvati sa zrnom soli, pravljena je pre nego što je Sepa zaista zaživela. Da li se isplati - to samo ti znaš. Ne znam da li Unicredit daje besplatni račun sa online pristupom. Ne znam kolike sume nameravaš da uplaćuješ, to je važna stavka u računici. Ovako na prvu - držao bih se...
  9. kibicer

    SEPA Srbija

    Ako imaš Magnifica račun u Intesi, onda Intesa, naknada je 0.02% Za ostale Intesa korisnike, 0.04% Druge dobre banke: AIK (ali mora na šalter), Unicredit, Yettel. @alfaunits sve banke traže praktično isto, uz sitne izuzetke. Screenshot spot cene traži samo AIK, koliko ja znam. Intesa zateva...
  10. kibicer

    Banka Intesa

    I ja ovo dobio, danas. Mislim da mi redovno produžavaju, a nikada nisam platio na rate debitnom. Ali često plaćam na rate kreditnom.
  11. kibicer

    SEPA Srbija

    Ovo je jedino upitno, sve drugo super.
  12. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    Koliko sam pratio, ovo su za sada radili samo ljudima koji su primali novac na devizne račune u Srbiji, a nisu prijavili FL prihod. Proglase kao "ostali prihodi", i naravno, zaračunaju zateznu kamatu. Ove godine su poranili, ljudi već u maju prijavljivali da su dobili porez za 2021.
  13. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    @cortomaltese i šta je onda prednost u odnosu na klasične brokere? Nadam se da ne savetuješ ljudima da uplate P2P crypto na wallet, onda prodaju (porez ide na CELU sumu), kupe klasične akcije, prodaju, povuku novac u zemlju, i probaju da prijave porez na kapitalnu dobit. To je klasično pranje...
  14. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    Nije tačno. Porez na kapitalnu dobit si dužan da prijaviš i platiš čim HoV prodaš uz profit, nevažno je da li si taj novac povukao ili kupio nešto drugo. Takvim načinom trgovine - kakvu dokumentaciju dobijaš kojom prijavljuješ porez? Kako uplaćuješ novac na novčanik, a da ostavljaš trag (u...
  15. kibicer

    Internacionalna berza, akcije i banke u Srbiji

    CFD nikako ne bih nazvao ulaganjem, ali 'ajde... Na stranu moje ocene. Korišćenje takvog načina trgovine je siva zona ne možeš da prijaviš porez. Može biti ozbiljan problem.
Nazad
Vrh Dno