Makindzo mdm vec duze vreme uoposte nije problem bajpasovati,bukvalno za 1minut kucanjem skripte u terminalu kroz recovery dobijas 100 posto funkcionalan mac,doduse ajd da kazemo 95posto :) sve normalno radi,update,icloud sve osim kada uradis erase all content and settings mdm se opet pojavi,ali...