Šta je novo?

Oficijelni tred - ASUS M2N-E

Vojkan

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
12.01.2002
Poruke
17,253
Poena
1,180
Je l' ima neko, ili je probao, ovu plocu?
utisci, overklok...
 
Uvezeno bilo par komada sve prodate cim stigne nova tura ja cu je najverovatnije probati. ima na trzistu sli deluxe, ista ploca samo jos jedan pci-e ako je nekom hica cena oko 150evrica.
 
Videh posle, 1.95V za memoriju...
 
pa na mom msi ju moze 2.30
 
Nedjo bas steta za tog Asusa,cinilo mi se kao da ce biti strava ploca za OC...
Valjda ce neko da uveze onog DFI-a,na XS rece neko da ga je kostala ispod 100$ :)
 
Asus jeste strava za OC, samo vi to jos nevidite kako treba sacekate da dodje kod nas.
 
Postoji mogucnost da je krivac za los utisak "nezrela" verzija biosa.
Ako je tako,onda ima sanse za "popravni" :).

Zakasnih pola dana sa onim linkom za DFI :d.Odlicna ploca ,nema sta.
 
Poslednja izmena:
Misko je napisao(la):
Asus jeste strava za OC, samo vi to jos nevidite kako treba sacekate da dodje kod nas.
Au sto si ti tvrdoglav covek!!
Pa lepo ti tamo pise da covek sa tom plocom ima iste probleme koje sam ja imao sa Corssherom (imas u doticnom tredu link na tred u kome sam ja objasnio probleme)!
Sa takvim problemima nem bre ni O od overklokovanja sa tom plocom!
Kada naprave BIOS kako valja, onda cemo da vidimo sta moze, a do tada, tvoje, moje ili bilo cije ruke nemaju veze, jer se ne klokuje sa rukava, vec sa dobrim BIOS-om!
Takodje, na trzistu oigledno postoji bolja overklokerska ploca - taj DFI, a tvoj je problem, sto imas problem sa tim sto je ona bazirana na nF4 chipsetu i sto ima neugledan chipset cooler. Pitanje je sta covek ocekuje od ploce! Najbolji OC skor ili vizuelni ugodjaj! Ja sam uvek za ono prvo, barem u situacijama kada se ne poklapaju oba zahteva!
 
Nedjo je napisao(la):
Au sto si ti tvrdoglav covek!!
Pa lepo ti tamo pise da covek sa tom plocom ima iste probleme koje sam ja imao sa Corssherom (imas u doticnom tredu link na tred u kome sam ja objasnio probleme)!
Sa takvim problemima nem bre ni O od overklokovanja sa tom plocom!
Kada naprave BIOS kako valja, onda cemo da vidimo sta moze, a do tada, tvoje, moje ili bilo cije ruke nemaju veze, jer se ne klokuje sa rukava, vec sa dobrim BIOS-om!
Takodje, na trzistu oigledno postoji bolja overklokerska ploca - taj DFI, a tvoj je problem, sto imas problem sa tim sto je ona bazirana na nF4 chipsetu i sto ima neugledan chipset cooler. Pitanje je sta covek ocekuje od ploce! Najbolji OC skor ili vizuelni ugodjaj! Ja sam uvek za ono prvo, barem u situacijama kada se ne poklapaju oba zahteva!

Opet me zezas covek clokuje ai boosterom, pa normalno je da ima problema, jedini problem je kod reseta ali mislim da znam zasto se to desava jer su se meni slicne akcije desavale i sa nf4, a evo i na msi ima problema, inace ruke imaju i te kako veze sacekaj da kupim plocu pa da ti pokazem da nisu u pravu, ne vredi ovako dzabe pisem kad nemam plocu kod sebe. Znam za neke fore koje ti ne znas ocigledno cim pises da je njesra.
 
Misko je napisao(la):
Znam za neke fore koje ti ne znas ocigledno cim pises da je njesra.
Pa ne budi sebican, pa podeli te "fore" sa nama ostalima!
No, ajde da pratimo tvoju logiku:
1. nemas plocu, nikada je nisi probao, ali tvrdis da je strava!
2. Ljudi koji su je kupili tvrde da su se strasno zayebali
3. Ja sam testirao nazivno NAJBOLJU asusovu ploci i egzaktno utvrdiio da je u ovom stadijumu BIOS-a neupotrebljiva.
4. Na osnovu iskustva i problema koje drugi ljudi imaju sa M2N i onih koje sam ja imao sa Crosshairom, ja za razliku od tebe mogu da tvrdim da je u ovom momentu ASUS losa sAM2 kupovina.
 
Glupo je vise da pricam o necemu sto nemam kod sebe, ne brini podelicu cake kad je budem nabavio da tad cutim o istoj, i dalje stojim da je ploca vrh.
 
Da li neko zna gde ima da se nabavi M2N-E u NS?? moze pm
 
Ima i u domace trziste thread o tome ali ne,ne moze da se nabavi za sad nigde u ns-u a ni u beogradu koliko vidim...

Takodje primetio sam da iako nema nigde ploce cena se menja iz dan u dan u cenovnicima gde je navodno ima i to na gore(konkretno u jednoj firmi je za dva dana cena skocila 1000din)...
 
Evo malo vise detalja:

cipset koji je upotrebljen nije nf570ultra nego sli, jos jedan razlog vise da pasuje SLI bios, koji ima dosta vise podesavanja za napon od -E bios-a, kad se pokusa updejt ispise kako nije to verzija za tu plocu bla bla bla nece da upuje, morace programator da radi :d.

nfslibc9.jpg


Ploca nema kao stariji brat 4 phase filtriranje napona nego samo 3 phase, koristite 3 prigusnicu za merenje vcore-a, ko bude modovao vcore (to je ovo na slici sto pise R10 u uglu), sacekajte jos malo dok ne odradim vcore mod kako treba postovacu posle tacke za lemljenje:

3phasehk7.jpg


Ako se neko seca zasto se ja uopste nisam uzbudjivao sto ploca moze samo 1.95V za memoriju iz BIOS-a evo i zasto. Modovao sam vdimm, da ide do 3.2V+ :smoke: , evo slike sta da lemi, lemi se helipot 50Kohm-a smanjite otpor da biste povecali napon (napon proverite na prigusnici iznad, nalazi se odmah ispod slotova za DDR2 memoriju ):

modvdimmnr3.jpg


helipothb7.jpg
 
Poslednja izmena:
Za vcore ovu tacku mozete pronaci na netu kao ispravnu, ne lemite za dzabe nije ispravna (kao npr. ja :S: )! Sakejate jos koji dan dok se razbistri situacija, da ne lemite dzabe po cip-u:


badvcoreasusgl0.jpg
 
Sistem:

Asus AM2-E, vdimm moded@ 2.2Vdimm
2x512MBApacer cl 4-4-4-10-15@700Mhz-a
AMD Sempron 3000+@2918Mhz-a
Power OCZ PowerStream 520W, rail boosted
 

Prilozi

  • Super Pi 31s.JPG
    Super Pi 31s.JPG
    201.2 KB · Pregleda: 319
..konacno:)
nego, toliko cekanje ploce i boga modovanja a superpi "samo" 30 sekundi? znam da ce ici vise, sigurno i proc preko 3k+mhz... a sve mi u glavi onaj c2d rezultat oko 10 sekunti.
Jel se isplati??
 
..konacno:)
nego, toliko cekanje ploce i boga modovanja a superpi "samo" 30 sekundi? znam da ce ici vise, sigurno i proc preko 3k+mhz... a sve mi u glavi onaj c2d rezultat oko 10 sekunti.
Jel se isplati??

Da imam bolji ram islo bi ispod 30s opusteno, sa ovim postavkama i ovim ramom 31s ne da je dobar rezultat nego kida.
 
Extra, ali zasto si stao samo na default voltazi, cak i vez volt moda mora da ta ploca moze da izgura jos nesto voltaze preko, moras da prebacis to 3000+ :)
 
Da imam bolji ram islo bi ispod 30s opusteno, sa ovim postavkama i ovim ramom 31s ne da je dobar rezultat nego kida.

Toliko ja imam sa A64 3000+ S939 na 2.7 Ghz, sa DDR400 memorijom na 225 Mhz, CL2 2-2-5 1T. :d

Ne vidim sta je toliko neverovatno u tom rezultatu, znajuci da AM2 Semproni sa 256K L2 cache-a daju SPi rezultate jedva slabije od A64 sa 512K L2.

Mislim, rezultat nije los za S754 Semprona! :d :smoke:

Nije mi jasno sto si radio volt mod a memorija ti radi samo na 350 Mhz. Zar ne bi trebalo da radi i na vise od toga, na nekim nominalnim naponima ~2.2v ?
 
Poslednja izmena:
Extra, ali zasto si stao samo na default voltazi, cak i vez volt moda mora da ta ploca moze da izgura jos nesto voltaze preko, moras da prebacis to 3000+ :)

Stao na cemu :d ? CPU-Z ne ocitava dobro, voltaza je max za cpu, a za ram 2.2 pozzz.
 
Toliko ja imam sa A64 3000+ S939 na 2.7 Ghz, sa DDR400 memorijom na 225 Mhz, CL2 2-2-5 1T. :d

Ne vidim sta je toliko neverovatno u tom rezultatu, znajuci da AM2 Semproni sa 256K L2 cache-a daju SPi rezultate jedva slabije od A64 sa 512K L2.

Mislim, rezultat nije los za S754 Semprona! :d :smoke:

Nije mi jasno sto si radio volt mod a memorija ti radi samo na 350 Mhz. Zar ne bi trebalo da radi i na vise od toga, na nekim nominalnim naponima ~2.2v ?

Pa za 350mhz cl4 je odlican rezultat za Sempron-a, da imam ram koji moze 500mhz+ cl3 bio bi drugaciji rezultat ;) i sam znas koliko AMD-u znace latencije pogotovo u Spiju. vdimm sam morao da uradim zato sto ploca moze max 1.95V a to je malo za Apacere da bi radili cl4 na 400mhz-a, Apacerima ne prija preko 2.3 nemaju ladnjake probacu ovih dana sa dodatnim ladjenjem na ~2.5 da vidim dal se dobija nesto.

p.s. Ako si me pitao zasto mi memorija ne radi na 400+ pa zbog delioca, imam zakljucan proc, mislim da je sad jasnije.
 
Poslednja izmena:
Bogami SPI daje rezultate najvise sa povecanim bandwidth-om, mada znace latencije, ako su najostrije.

Zaboravih da Semp. 3000+ za AM2 nema Cool'n'Quiet. ;) pa nema ni nizeg mnozioca, a jesi probao da setujes ram na 533 Mhz, pa da dignes magistralu na 350, to bi ti dalo brzinu rama oko 933 Mhz. Sa labavijim latencijama bi mozda moglo da radi.... ?

Nego, reci ti meni, koji ti je vcore za CPU, na tih 2.8 ghz ?
 
Poslednja izmena:
Bogami SPI daje rezultate najvise sa povecanim bandwidth-om, mada znace latencije, ako su najostrije.

Zaboravih da Semp. 3000+ za AM2 nema Cool'n'Quiet. ;) pa nema ni nizeg mnozioca, a jesi probao da setujes ram na 533 Mhz, pa da dignes magistralu na 350, to bi ti dalo brzinu rama oko 933 Mhz. Sa labavijim latencijama bi mozda moglo da radi.... ?

Nego, reci ti meni, koji ti je vcore za CPU, na tih 2.8 ghz ?

Sto se tice C'n'Q AMD zvanicno navodi da svi AM2 Semproni imaju C'n'Q podrsku i imaju na amdovom sajtu driveri da se skinu za iste, ja sam sve probao i sa 99% sigurnoscu kazem da tek preko 3000+ imaju odnosno da je isti slucaj kao i sa 754 Sempronima najnizi modeli je nemaju.

Daj Fedja izvukli smo max iz Apacera, de jos na giga da ga nateram, od cega bi ziveli gskill i slicni :d :D, probacu al mislim da nema sanse.

vcore je 1.6, sto je i max, malo je al bice vcore moda ovih dana, samo da uzmem drugi vrh za lemilicu.
 
Kingmax hardcore:p .

Kod Miska jeste hardcore zvani apacer :eyebrows: .E to je ono zbog cega je AM2 dobra stvar,jeftini ddr2 moduli koji kad se upare sa dobrim OCom daju vrlo slicne rezultate kao hardcore ddr1 :) :p
 
Nazad
Vrh Dno