Nije negacija prava posebno ne od strane ZOO. ZEK ti dozvoljava pravo na jednostrani raskid bez placanja ''penala'', u slucajevima koje ZEK propisuje-izmene ugovorenih uslova u skladu sa st. 3. Sa druge strane i ZOO dozvoljava jednostrani raskid bez obaveze naknade stete u odredjenim slucajevima (promenjene okolnosti, visa sila i sl.), ali i mogucnost jednostranog raskida uz zadrzavanje prava na naknadu stete. Ovde nije sporan osnov za raskid ugovora bez penala, ukoliko je raskid blagovremeno zatrazen, kao i ako su u pitanju bitne izmene uslova ugovora (ne beznacajne) i izmene koje nisu u korist korisnika (postoje ''neutralne'' koje ne menjaju status korisnika-recimo samo promena naziva paketa, odnosno migracija na drugi-potpuno identican paket, izmene administrativne prirode i dr., ali i one izmene kojima se poboljsava status korisnika-u korist korisnika, kao sto je povecanje ugovorene brzine interneta, veci broj besplatnih minuta u mrezi i sl.). Sporan je datum raskida koji zbog odredjenih okolnosti ne moze biti iskljucivo vezan za datum podnosenja izjave o raskidu, niti vezan za taj rok od 30 dana, posebno ukoliko izmene stupaju na snagu znatno kasnije u odnosu na datum obavestenja svakog korisnika pojedinacno. Primer:- stampani racun za april mesec u kome je navedeno objasnjenje sa pravnom poukom, dostavljen ti je 15. maja. Komsija je identicno obavestenje dobio 1. aprila i to prijemom mejla ili sms poruke, svejedno. Obojica imate promo period-1 dinar mesecno, koji istice 30. juna ili kasnije. Izmene stupaju na snagu 1. jula. Ukoliko se usvoji stav, da je raskid vezan za datum podnosenja ''zahteva'' kao sto pojedinci tvrde, a uvazavajuci rok od 30 dana za trazenje raskida, onda bi ti bio u daleko povoljnijem polozaju u odnosu na komsiju, jer si kasnije obavesten, pa bi ti se istek promo perioda prakticno poklapao sa datumom raskida ugovora. Sa druge strane komsa bi morao po toj logici da raskine ugovor u prvim danima maja, te bi se prakticno svojevoljno odrekao benefita u naredna 2 meseca. S jedne strane imas pravo na raskid, a sa druge si ogranicen datumom raskida zbog kog ogranicenja trpis stetu. Ne, to nije bila namera zakodavca da pravi razliku izmedju korisnika u zavisnosti od datuma prijema/dostave obavestenja, niti je bila namera da stetu usled raskida pretrpe isti oni koji su predmetni raskid trazili. Sto se tice operatora i njegovih prava i obaveza, to je sasvim druga prica, koja je ispricana u ranijim komentarima.