Šta je novo?

Yettel Hipernet

  • Začetnik teme Začetnik teme McDuck
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Čoveče ti si oštetio Yettel. Trebao si da plaćaš veću cenu koju nisi prvobitno potpisao a ti si raskinuo po zakonu i ostavio si operatera bez prihoda. 🤣
Ne bi plaćao višu cenu jer do 30.6. važi stara cena na koju je on pristao i koju je potpisao. Kako to ne možeš da shvatiš?
Znači do 30.6. važe stare cene na koje su korisnici pristali i treba da ih plaćaju. Zdrava logika, jednostavna logika!
To što nekome raskinu ranije je čisto iz praktičnih i tehničkih razloga jer je, pretpostavljam, tehnički zahtevno da svima raskinu 30.6. u 23:59
 
Nije negacija prava posebno ne od strane ZOO. ZEK ti dozvoljava pravo na jednostrani raskid bez placanja ''penala'', u slucajevima koje ZEK propisuje-izmene ugovorenih uslova u skladu sa st. 3. Sa druge strane i ZOO dozvoljava jednostrani raskid bez obaveze naknade stete u odredjenim slucajevima (promenjene okolnosti, visa sila i sl.), ali i mogucnost jednostranog raskida uz zadrzavanje prava na naknadu stete. Ovde nije sporan osnov za raskid ugovora bez penala, ukoliko je raskid blagovremeno zatrazen, kao i ako su u pitanju bitne izmene uslova ugovora (ne beznacajne) i izmene koje nisu u korist korisnika (postoje ''neutralne'' koje ne menjaju status korisnika-recimo samo promena naziva paketa, odnosno migracija na drugi-potpuno identican paket, izmene administrativne prirode i dr., ali i one izmene kojima se poboljsava status korisnika-u korist korisnika, kao sto je povecanje ugovorene brzine interneta, veci broj besplatnih minuta u mrezi i sl.). Sporan je datum raskida koji zbog odredjenih okolnosti ne moze biti iskljucivo vezan za datum podnosenja izjave o raskidu, niti vezan za taj rok od 30 dana, posebno ukoliko izmene stupaju na snagu znatno kasnije u odnosu na datum obavestenja svakog korisnika pojedinacno. Primer:- stampani racun za april mesec u kome je navedeno objasnjenje sa pravnom poukom, dostavljen ti je 15. maja. Komsija je identicno obavestenje dobio 1. aprila i to prijemom mejla ili sms poruke, svejedno. Obojica imate promo period-1 dinar mesecno, koji istice 30. juna ili kasnije. Izmene stupaju na snagu 1. jula. Ukoliko se usvoji stav, da je raskid vezan za datum podnosenja ''zahteva'' kao sto pojedinci tvrde, a uvazavajuci rok od 30 dana za trazenje raskida, onda bi ti bio u daleko povoljnijem polozaju u odnosu na komsiju, jer si kasnije obavesten, pa bi ti se istek promo perioda prakticno poklapao sa datumom raskida ugovora. Sa druge strane komsa bi morao po toj logici da raskine ugovor u prvim danima maja, te bi se prakticno svojevoljno odrekao benefita u naredna 2 meseca. S jedne strane imas pravo na raskid, a sa druge si ogranicen datumom raskida zbog kog ogranicenja trpis stetu. Ne, to nije bila namera zakodavca da pravi razliku izmedju korisnika u zavisnosti od datuma prijema/dostave obavestenja, niti je bila namera da stetu usled raskida pretrpe isti oni koji su predmetni raskid trazili. Sto se tice operatora i njegovih prava i obaveza, to je sasvim druga prica, koja je ispricana u ranijim komentarima.
 
U opšte je ne bitno da li je ovako ili onako, bitno za svakoga kako su njemu lično rekli prilikom raskida u poslovnici da li je za 7 dana ili do kraja meseca da vrati opremu. A taj rok realno 99% nas i priželjkuje za pregovore za bolje uslove a i operater dobija šansu da nas zadrži ili izjednači ili da i bolju ponudu od konkurencije ili da odluči da je naš zahtev za njih ne prihvataljiv. Što opet dovodi da su posle nekoliko ponuda a ovde su to mnogi i pisali ako su ih sve odbili da su im rekli da već od narednog dana mogu da vrate opremu u poslovnicu. I njima je sigurno lakše da nas postepeno tokom meseca obrade i razduže sa opremom nego da nas ostave sve za zadnji dan. A sigurno one ko im još i ne plaćaju ništa neće ostaviti do kraja meseca ako se nisu dogovorili i njima je u interesu da takvog se korisnika što pre otarase. A ovo poskupljenje i takvi korisnici su dobar primer koliko je glupo sa njhove strane što ti daju mesece po dinar umesto da ti daju popust u procentima gde bi imali stalni prihod a ovako imaju samo gubitak ako ne zadrže korisnika što se opet svede da im mora dati opet neke pogodnosti u vidu meseci po dinar.
 
Ne bi plaćao višu cenu jer do 30.6. važi stara cena na koju je on pristao i koju je potpisao. Kako to ne možeš da shvatiš?
Znači do 30.6. važe stare cene na koje su korisnici pristali i treba da ih plaćaju. Zdrava logika, jednostavna logika!
To što nekome raskinu ranije je čisto iz praktičnih i tehničkih razloga jer je, pretpostavljam, tehnički zahtevno da svima raskinu 30.6. u 23:59
Nadam se da si shvatio ironiju u postu koja je usledila nakon komentarisanja vise clanova zakona i ostalo. Otuda i ovaj smajli sto se smeje na kraju. Ne znam jel treba da se objašnjavamo svi pojedinačno...
 
Nadam se da si shvatio ironiju u postu koja je usledila nakon komentarisanja vise clanova zakona i ostalo. Otuda i ovaj smajli sto se smeje na kraju. Ne znam jel treba da se objašnjavamo svi pojedinačno...
Nisam shvatio ironiju jer uporno tvrdiš da je yetel u obavezi da raskine ugovor pre 30.6. šro nema ama baš nikakve logike
 
Meni istice ugovor 28.6.26 tako da cu demonstrativno da vratim opremu i da kazem: Sramota!
 
Sta je trenutno aktuelno za nove korisnike preko akvizitere? Znam da postoji tema za trazenje ponuda ali mi ne treba ponuda nego samo info.
 
Nisam shvatio ironiju jer uporno tvrdiš da je yetel u obavezi da raskine ugovor pre 30.6. šro nema ama baš nikakve logike
Stvarno ne bih imao vremena i živaca da nekom objašnjavam ironiju na post koji se odnosi na raskid usluge od kolege sa foruma koji pritom nigde ne pominje to što ti daješ kao citiran odgovor meni. Ili si pogrešno citirao?
 
Moj brat je danas imao zanimljivu situaciju za stan koji rentira. Hteo je da uvede Yettel optiku, paket Net TV Basic. Na adresi je mts i sbb infrastruktura. Proverom na sajtu u subotu, videli smo da je Yettel dostupan na adresi.

Danas su ga zvali da mu kažu da ih mts blokira da izvrše instalaciju, pa su mu na kraju dali SBB Net TV Premium, 6 meseci 50%, preostalih 18 meseci po ceni Net TV Basic paketa, što je i prihvatio.
 
Nikako da se @Yettel uključi u ovu ovde diskusiju-raspravu oko prekida ugovora i da kaže ko je ovde u pravu. Nego mudro ćute...
 
Meni nije jasno - ako ZOO to brani - zašto ZEK kaže da može bilo kada bez penala nakon obaveštenja (max do 30 dana)?
Zašto su u ZEK-u napisali nešto za šta postoji prohibicija u tzv. "subsidijarnom" zakonu?
Da bi voda bila mutna i da onaj ko je jači jer ima državu iza sebe može da izvuče ono što mu u datom trenutku više odgovara?
Banana totalna.
 
Nazad
Vrh Dno