Mislim da pričamo o istoj stvari. Ako nemaš profita ne možeš ni da kupiš ništa drugo 😂 , ako imaš "povukao si ih" bilo u keš bilo u reinvest.
Sredstva na crypto wallet dodaješ kako želiš, transferom, drugom karticom, P2P itd. Provizije variraju ili ih ni nemaš, zavisi od nivoa članstva i prethodne sume investiranja. Za porez jako jednostavno, ne otvore ti nalog pre nego što te ne verifikuju gde si sa boravkom odnosno čiji poreski obveznik. Onda oni to automatski odbijaju i šalju jednom godišnje poresku prijavu, tebi, ti pošalješ gde i ako treba jer već si platio porez ali imaš dokaz. Tako isto masa banaka po EU funkcioniše one koje nude trgovinu standardnim deonicama. Prednost je, što se ne cimaš ručno sam, a ako je "siva zona" nije do tebe, ti si potpisao i pristao na njihov vid poslovanja sa poreskim organima bilo kojim. U Aziji je totalno drugačije ali to nema svrhe ovde da pominjem.