Šta je novo?

A1 optički internet

  • Začetnik teme Začetnik teme bbK1ng
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Da li sam stv jedini kome je opet nestao net treci put u toku dana i to opet na 2min?
 
Društvo, izvinjavam se ako je već odgovoreno, nisam uspeo da nađem. Pitao sam prvo telefonom, pa posle par nedelja i u poslovnici A1 da li ruter može da se koristi u Bridge modu. Oba puta sam se isto proveo - zapisali podatke da mi jave i nikad nisu javili.

Dakle - može li? Imam nameru da koristim moj ruter i dalje, kao što sam radio na otetom orionu.

Edit: Znao sam, čim sam postavio pitanje vidim da može... nema veze. Ostaje ovo ispod:

Što se tiče ovih popusta, koliko sam razumeo - više nema smisla zvati komercijalistu. Ako imam kod dobijam 20% popusta i to je to, ni agenti ne daju više?
Ja sam od agenta dobio 12 x 1 din i posle puna cena , znaci sve u svemu 50 % popusta na UO.
Agent je davao veci popust ako imas njihovu instalaciju - koriste instalaciju od Targo Telekoma i ne plaćaju nikakav zakup , pa ti daju ovu ponudu .
 
Društvo, izvinjavam se ako je već odgovoreno, nisam uspeo da nađem. Pitao sam prvo telefonom, pa posle par nedelja i u poslovnici A1 da li ruter može da se koristi u Bridge modu. Oba puta sam se isto proveo - zapisali podatke da mi jave i nikad nisu javili.

Dakle - može li? Imam nameru da koristim moj ruter i dalje, kao što sam radio na otetom orionu.

Edit: Znao sam, čim sam postavio pitanje vidim da može... nema veze. Ostaje ovo ispod:

Što se tiče ovih popusta, koliko sam razumeo - više nema smisla zvati komercijalistu. Ako imam kod dobijam 20% popusta i to je to, ni agenti ne daju više?

Moze uz staticku bez njihovog rutera. Media converter vec dobijete. Bridge mod je mozda neophodan kod nekih operatera koji nemaju odvojen media konverter ili imaju nestandardno podeseno iptv uslugu.
 
Ja sam dobio na conexio (exTargo) 12*0din
 
Društvo, izvinjavam se ako je već odgovoreno, nisam uspeo da nađem. Pitao sam prvo telefonom, pa posle par nedelja i u poslovnici A1 da li ruter može da se koristi u Bridge modu. Oba puta sam se isto proveo - zapisali podatke da mi jave i nikad nisu javili.

Dakle - može li? Imam nameru da koristim moj ruter i dalje, kao što sam radio na otetom orionu.

Edit: Znao sam, čim sam postavio pitanje vidim da može... nema veze. Ostaje ovo ispod:

Što se tiče ovih popusta, koliko sam razumeo - više nema smisla zvati komercijalistu. Ako imam kod dobijam 20% popusta i to je to, ni agenti ne daju više?
Uzmi u obzir da može ali ako dodatno zakupiš i statičku ip adresu. Pošto su ovako svi korisnici CGNat čija IP adresa može kod a1 da ti pokazuje da si u severnoj Makedoniji ili Bugarskoj.
 
6-9 mts, 9-12 targo, stalno menjaju. Možda sada dolaze korisnici Yettel-a pa su se otvorili, do skoro su davali 6 mts, 9 targo.
 
Vratio se net, 20min je bio prekid, nisam imao par meseci nikakvih prekida, samo tih dva u pocetku ...
 
Verovatno će u nekom trenutku osposobiti da se ti popusti prikazuju i u aplikaciji, što recimo lepo funkcioniše u Yettelu, ali ispratićemo.
Evo, već je popravljeno, mada ne u potpunosti. Sada lepo piše trenutno zaduženje 0,00 din, ali specifikacija popusta nije kao u ugovoru. Štaviše, po ovome iz aplikacije ispada kao da će mi račun nakon gratis meseci biti 4799 umesto 4499, što neće biti slučaj. Ne brinem se oko toga, budući da su i ranije (drugima) računi pravilno formirani, dok je prikaz zaduženja u novoj aplikaciji odvojena problematika. No eto, prema navedenom se čini da je sporni prikaz pre zakrpljen nego što je rešen do kraja. Ali makar nešto čačkaju i idu ka cilju, do kog će valjda doći.
 
@Dejan02

Из ког дела Панчева си?

Ја сам на Тесли (Нови свет), радим и нисам увек кући али док јесам прекида нема, МТС инфраструктура је у питању, од краја априла сам на А1. Да ли су ти прекиди у одређеном делу дана или нема правила?
 
Ja nisam primetio prekide, a radim od kuće. Pančevo isto.
 
@Dejan02

Из ког дела Панчева си?

Ја сам на Тесли (Нови свет), радим и нисам увек кући али док јесам прекида нема, МТС инфраструктура је у питању, од краја априла сам на А1. Да ли су ти прекиди у одређеном делу дана или нема правила?
Sa strelista sam, ali kao sto sam napisao msm da je nesto do mene problem, recimo juce je na svakih pa sati nesta lo i vracao se i onda uvece je bilo onako na svakih pola sata...
 
^
Слажем се, по описаном делује да је код тебе проблем. Свакако их зови константно и буди упоран док то не реше.
 
Kad smo kod tehničkih problema, ja imam jedan zanimljiv, mada verujem da je globalna stvar: ne radi sajt Alta banke, tj. jedva se učitava, ili nikako, kao neki discourage, hahah. Svakako, rezultat je da je neupotrebljiv, pa moram da mu pristupam preko mobilnog interneta. Dešava li se i vama? Ima li neko objašnjenje? Nažalost, nemam postpejd broj u A1 niti interneta na trenutno dostupnim pripejd brojevima, tako da lično ne mogu da proverim da li je skroz do A1 ili do (moje) optike. Odmah da naglasim, nije do privatnog DNS-a i sličnog.
 
Kad smo kod tehničkih problema, ja imam jedan zanimljiv, mada verujem da je globalna stvar: ne radi sajt Alta banke, tj. jedva se učitava, ili nikako, kao neki discourage, hahah. Svakako, rezultat je da je neupotrebljiv, pa moram da mu pristupam preko mobilnog interneta. Dešava li se i vama? Ima li neko objašnjenje? Nažalost, nemam postpejd broj u A1 niti interneta na trenutno dostupnim pripejd brojevima, tako da lično ne mogu da proverim da li je skroz do A1 ili do (moje) optike. Odmah da naglasim, nije do privatnog DNS-a i sličnog.
Mozda neki adbloker ?... meni u Operi koju koristim redovno, nece da otvori! imam test Vivaldi browser, tu otvora instant brzo
 
Da ti nije na Vivaldiju uključen VPN? Tako i meni radi, ali van toga nikako.

Očigledno postoji neka blokada između A1 i Alte, tj. izgleda da nas Alta blokira na osnovu IP adrese. Mislim, nema šta, ako hoću da pristupim sajtu preko bilo kog pregledača, rešenje je drugi internet (imam mobilni, pa pustim pristupnu tačku) ili VPN. Isto važi na mobilnom telefonu, moram da isključim Wi-Fi da bih mogao da pristupim, tako da je jasna stvar.

Čak sam nakratko ugasio ruter kako bi mi se promenio javni IP i to je uspešno prošlo, ali izgleda da je blokiran ceo opseg, što opet nije iznenađenje. Imao sam i na SBB-u blokade tog tipa, ali baš od banaka ne. Ko zna šta je tu bilo, možda su neki korisnici A1 pokušali da ih napadnu, pa se ovi tako štite.

Naravno, mogla bi da bude i problematika nekog drugog tipa, ali mi je namerna blokada trenutno najizglednija opcija.
 
Otvara sa malom zadrškom pri kraju učitavanja, pa je možda do pozadinske slike na samom sajtu, ali daleko da se čeka nešto duže od par sekundi. Pristupio upravo sa Chrome na telefonu i A1 optike.
 
A da li si išao dalje kroz sajt? I meni često otvori početnu stranicu iz prve (isto se upravo desilo), ali onda nema dalje, nije moguće ni osvežavanje početne, ni otvaranje neke druge (štednja i slično). I to mi se konceptualno uklapa u pretpostavku da je blokada, samo što je onda manje restriktivna: prvi zahtev je okej, a onda se naredni blokiraju dok ne prođe neko vreme. Smešna je tema realno, ali očigledno nešto ima, i to konkretno do toga što smo u A1. Ostali načini pristupa, dakle, uključujući VPN, rade bez problema, sve stranice se instant učitavaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno