Šta je novo?

Velika Britanija zabranjuje društvene mreže mlađima od 16 godina: „Vraćamo deci detinjstvo”

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
65,976
Poena
1,385
Skrivanje-sadrzaja-ekrana-na-telefonu.webp


Velika Britanija zabranjuje društvene mreže mlađima od 16 godina: „Vraćamo deci detinjstvo”​


Velika Britanija zabraniće društvene mreže mlađima od 16 godina, koja obuhvata TikTok, Instagram, YouTube, Snapchat i druge platforme.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/velika-b...mladima-od-16-godina-vracamo-deci-detinjstvo/
 
Uvek postoji alternativa i naći će se način kako možeš da se registruješ i koristiš društvene mreže. Na svom privatnom telefonu niko ništa ne može da ti zabrani. Druga stvar je što oni imaju razlog zašto ovo rade, a to je da omladina nema pristup nekim stvarima koje danas samo na internetu možete videti, već da se edukuje po udžbenicima koji su zastareli i da veruju u deda mraza. Oni su i izmislili ove mreže, tako da samo ih oni mogu ugaasiti, a to se rešava zakonom da uopšte ne postoji takav vid sadržaja i ukinuti sve društvene mreže. 😀
 
Zabranjuje ... za sada je samo predlog, dok (ako) prođe zakonsku proceduru ...
Nakon Australije, i eto verovatno GB, bilo bi dobro da to urade širom sveta
 
Same platforme to regulišu, mada ako se nalog bude vodio na mene kao roditelja i ja se povremeno pojavljujem na nalogu deteta, to mogu da okače mački o rep.
 
Bas su im vratili detinjstvo, knife figh je postala svakodnevnica. Drustvene mreze su im najmanji problem, ionako hapse sve koji se usude da napisu istinu.

@Boki.N : vaspitanje se nece poboljsati ukidanjem drustvenih mreza. Potezi ocajnika.
 
Највећа мука је кад крену приче овај има Тикток, онај има Снепчет, лакше се и са другим родитељима договорити, а и забранити деци кад се умеша држава. Е сад, 16 година ми делује прилично пуно, налазиће тинејџери форе да то заобиђу.
 
Verovatno zato sto klinci imaju drzanje kao znak pitanja, sto im je paznja oko njih na nivou nule.
Ako je iko gledao klince, cak i malo starije koliko odsustvo mozga imaju dok buljase u telefon i hodaju ili ulaze/izlaze u/iz gradski/og prevoz/a. Kao mala zombi nacija. Ili se nabije na vrata iako ima prostora da ubacis kamion i avion u isti ili sedne na stolicu digne nogu iza vrata, spusti glavu medj muda i cacka telefon.
I onda ono drugo, u prevozu tako iskrivljeni, saltaju prstom, prodju pored crkve, mehanicki se prekrste i odmah se bacaju nazad na telefon. Kao da si video scenu koja ne pripada ovom filmu. Tako sam imao situaciju da sam popizdeo, jer kada sam ulazio u tramvaj, pored silnog prostora, klinace se popeo uz stepenice istog i tako stao da buljasi u telefon. Kad sam ga munuo telom i rekao mu "majmune zombirani, skloni se sa vrata", klinac nije ni odreagovao sta se dogadja, samo je imao izraz lica kao da je zombi......bukvalno. Samo mu je falila bala da mu se sliva. Njega da ubije nesto danas, za nedelju dana bi skapirao da je mrtav.
A o sadrzajima koji drugi objavljuju da ne pricam o njima. Ne zna se koji je idiotskiji od kojih, a oni se loze na to.
 
Koja je fora sa ovim u istom trenutku svi forsiraju a vıdım da se zalažu da se koristi verifikacija lica preko levih sajtova + lični dokumenti

Svakako mi KYC verifikacija ne uliva neko poverenje i onda posle nekog vremena dodjemo do nečeg ovakvog ili kombinacijom oba u nešto treće

Mada bi ovo kod nas moglo kad bi išlo preko euprave što mi liči dosta bolja varijanta u smislu bezbednosti i tačnosti
 
Poslednja izmena:
Neverovatno šta su odrasli ljudi u stanju da progutaju ako im se servira lepo preko "medija".
 
Mišljenja sam da to ne rade zbog dobrobiti dece, nego zbog pojačane kontrole naroda. Da zaista misle o dobrobiti dece, pre svega bi zabranili prodaju ultra prerađene hrane, a decu bi učili moralu i hrišćanskim vrednostima na primer (na kojima se temelji narod u Evropi, istorijski, kulturno, pravno i moralno), takva deca bi se mnogo bolje ponašala prema vršnjacima i shvatili bi da od dobrog ponašanja imaju koristi. Takođe bi bili otporniji na razna zla koja vrebaju na društvenim mrežama, od ličnih uvreda, do društvenih pojava tipa šovinizam, savremeni feminizam, ultra levica, ultra desnica itd. Umesto svega toga, u mnogim UK školama oni imaju "Pride month" i slične ultra levičarske indoktrinacije, a hrane se sve gorim ultra prerađevinama.
 
Verovatno zato sto klinci imaju drzanje kao znak pitanja, sto im je paznja oko njih na nivou nule.
Ako je iko gledao klince, cak i malo starije koliko odsustvo mozga imaju dok buljase u telefon i hodaju ili ulaze/izlaze u/iz gradski/og prevoz/a. Kao mala zombi nacija. Ili se nabije na vrata iako ima prostora da ubacis kamion i avion u isti ili sedne na stolicu digne nogu iza vrata, spusti glavu medj muda i cacka telefon.
I onda ono drugo, u prevozu tako iskrivljeni, saltaju prstom, prodju pored crkve, mehanicki se prekrste i odmah se bacaju nazad na telefon. Kao da si video scenu koja ne pripada ovom filmu. Tako sam imao situaciju da sam popizdeo, jer kada sam ulazio u tramvaj, pored silnog prostora, klinace se popeo uz stepenice istog i tako stao da buljasi u telefon. Kad sam ga munuo telom i rekao mu "majmune zombirani, skloni se sa vrata", klinac nije ni odreagovao sta se dogadja, samo je imao izraz lica kao da je zombi......bukvalno. Samo mu je falila bala da mu se sliva. Njega da ubije nesto danas, za nedelju dana bi skapirao da je mrtav.
A o sadrzajima koji drugi objavljuju da ne pricam o njima. Ne zna se koji je idiotskiji od kojih, a oni se loze na to.
Ništa drugačije nije bilo kada sam bio klinac. Neki ljudi su odmah na kiosku otvarali novine i čitali usput. Nikakva zombi nacija ne postoji. Imam troje klinaca. Ništa manje odsustvo mozga nemaju od mene kada gledam neki film, igram nešto na kompu ili slušam muziku.
Iskrivljenih je bilo i kad sam ja bio klinac. Isto tako ima dosta "ispravljene" dece koja se bave sportom i imaju dobar skelet i muskulaturu.
Sve u svemu, nisam stekao utisak da su deca danas nešto gluplja ili pametnija od nas kada smo bili deca, niti da su fizički inferiorniji na moju generaciju.
Što se tiče društvenih mreža, veruejm da odluka nije doneta preko noći i da su profesionalci ozbiljno pristupili problemu. Podržao bih zabranu kada bi se primenila u Srbiji.
 
Ja se ne bih složio sa tobom oko toga da li su gluplja ili ne. Svakako jesu gluplja i ne radi im logika kao nama tada. U svakodnevnom životu i nekim stvarima koje radimo svaki dan to se ne vidi, ali kada treba da se uključi mozak, tu se vidi koliko su ove nadolazeće generacije u manjku. Naravno, neću da generalizujem, jer ako se baviš i radiš sa decom taj procenat je dosta manji. Svi znamo da se danas deca prave preko noći i iz kombinacija, pa sutra kada se rastanu što je normalno, dete ispašta i vidi se taj nedostatak jednog od roditelja.... Radim dosta sa ljudima i krećem se po terenu, pa svašta viđam. Ljubav je pokretač svega, ali toga sve manje ima i kao da se deca prave radi reda...
 
Teško da je u naše vreme svima radila logika. Pre bih reako da je bilo mnogo više onih kojima nije. Ako gledaš gimnazijalce i posle studente, onda to jeste bio skup ljudi sa izuzetnom logikom. Ali to je bio prilično mali izorak naše generacije. Posmatram drugare svoje dece i pričam sa njima povremeno. Ima ekstra klikeraša a ima i budi bog s nama likova i likuša, kako vole da kažu. Telefoni nisu zaglupili decu, po mom mišljenju. Društvene mreže se uzgred i ne zabranjuju zbog zaglupljivanja. Jednostavno deca još uvek nisu na intelektualnom i emotivnom nivou sposobna da ih koriste. Kao što postoje 16+ i 18+ filmovi, slažem se da i na netu treba da postoji nekakav sličan kriterijum.
 
Не знам ко је вама правио децу, ово моје намазано нит' је глупо нит' наивно.

Telefoni nisu zaglupili decu, po mom mišljenju. Društvene mreže se uzgred i ne zabranjuju zbog zaglupljivanja. Jednostavno deca još uvek nisu na intelektualnom i emotivnom nivou sposobna da ih koriste. Kao što postoje 16+ i 18+ filmovi, slažem se da i na netu treba da postoji nekakav sličan kriterijum.
Управо тако.
 
Westoidi se uplasili za potomstvo...od zabrana nema nista !
 
Ja sam odrastao na kompjuteru (programiranje u BASIC-u, kasete i diskete sa igrama itd...). To je druga dimenzija u odnosu na socijalne mreže. Problem socijalnih mreža je content reach i engagement po svaku cenu... Tako će svesno i namerno da puštaju hate speech, antisemitizam, nasilje - da bi pumpali engagement i kako bi se kompanije na tom junk contentu oglašavale.

Rešenje je prvo da sve te kompanije ukapiraju da ne žele da se njihove reklame vide na takvom content-u, ako im već mali procenat konverzije nije dovoljan indikator. Drugo treba regulisati zakonom kako treba da se moderiše content, a ne da npr. Zukerberg izvrgava ruglu ceo Svet.

Vlade država žive 100 godina unazad, pa imaju regulatorna tela za papirne i TV medije koje više niko ne prati, ali nemaju za Internet.

Zabrana ne bi ni bila potrebna kada bi se regulisao sam content, jer tada niko ne bi ni išao na socijalne mreže.
 
Vlade država žive 100 godina unazad, pa imaju regulatorna tela za papirne i TV medije koje više niko ne prati, ali nemaju za Internet.

Zabrana ne bi ni bila potrebna kada bi se regulisao sam content, jer tada niko ne bi ni išao na socijalne mreže.
Bravo, to je poenta.
U ovim slučajevima (Brazil, USA, UK...) se svaljuje krivica na roditelja koji čak nije ni korisnik ali to je njegovo dete koje ne sme da vasptava u staromodnom stilu (već postoje zakoni) i na kraju će roditelj biti taj koji će biti drapan u vidu raznih kazni.
Ovo je jako slično onim kaznama za download torrent-a.
Paralela je da prostitutka sme bude na ulici i nudi ti usluge ali ideš u zatvor ako je angažuješ. Sve sami apsurdi. Što više ovakvih nakaradnih zakona = sve veća džungla i sve manje prava.

Ono što iznenađuje, da ne kažem zabrinjava je odobravanje ovakvih novih zakona od strane naroda i to često u većem broju od onoga ko te zakone gura, u ovom konkretnom sličaju sa podrškom od 10%.
 
Nazad
Vrh Dno