Šta je novo?

Orion Telekom (nije tema za biznis ni za Orion TV aplikaciju)

Pre 6-7god kod mene u Nišu, na Durlanu, bio jedan dečko da uvede, podizvođač. Posle par godina, trebala je neka intervencija, bila su druga dvojica. Pre par godina, komšija preko puta uvodio, neki treći lik. Ja sam stekao utisak da je većina podizvođača kod njih.
 
@Wahad
Zatvorili su poslovnicu u Nisu pre mesec, dva, tako da je moguce da su deo montera (ili podizvodjaca) otpustili. I dalje ih srecem, ali manje nego ranije.
 
Poslednja izmena:
Čujem da je MTS kupio Orion ili neki deo Oriona. Da li sada može orion optički internet preko MTS infrastrukture?
 
Prvo, Orion Telekom nije kupljen od strane Telekoma Srbija još uvek.

Drugo i kada ga kupe, sigurno neće nuditi pakete po cenama koje sada ima Orion. Verovatno će mts paketi biti dostupni preko Orion infrastrukture.
 
Pa da, maksimum gigabit za 6000, i mora TV i fiksni.
 
Telekom u cenovniku ima paket 10G/1G za 7100 dinara, pa postoji neka mala šansa da i to ponude korisnicima koji već imaju 10/2 kor oriona.
 
Verovatno će mts paketi biti dostupni preko Orion infrastrukture.
Nema šanse. Box pakete ne nude ni preko Supernove koju su kupili i "integrisali" pre X godina. Već tu nude "Plan" pakete koji iako su sad već neko vreme identične cene i identičnog sadržaja striktno gledano nisu "MTS paketi" / nisu Box ponuda niti daju identične promo ponude i popuste kad kreneš da se cenkaš i/ili podnosiš zahteve za raskid ili prelazak kod drugog provajdera.

Prvo, Orion Telekom nije kupljen od strane Telekoma Srbija još uvek.
Nije objavljeno i nije kupljeno su dve različite stvari.

Kod Telekoma su Supernova korisnici građani drugog reda a Orion korisnici će verovatno da budu građani trećeg reda...
 
Samo da im ne padne na pamet da budemo u okviru supernova optike, tada ćemo definitivno biti "klijenti trećeg reda" 😅
 
Pa najlogičnije je da će orion da integrišu u supernovu, kao i sve do sada kupljene operatere
 
Meni je zanimljivije da li će to uopšte da bude Orionov račun. Nešto mi se javlja da će biti račun Telekoma. Možda grešim.

Zanimljivo da Orion homepage sada nudi usluge za poslovne korisnike. Nešto mi miriše da ćemo mi privatni korisnici da doživimo sudbinu korisnika Total TV-a???
 
je l se isplati ovo da uvodim uopste ? Iz Nisa sam i ja, istice mi ovaj PLAN 2 iz supernove i jedino jeftinije (a bolje) u smislu brzine jeste orion
 
Meni istice ugovor u Januarau, koja je sad ovde situacija da li ce ovi i dalje da rade kao nezavisna firma, zna li ko?

Danas sam video vest da zatvaraju trajno poslovnicu na NBG, na sajtu im vise nema (ili ja ne mogu da nadjem?) spisak poslovnica/prodajnih mesta.

Sad ako hoces da produzis ugovor ides...gde? Posto je bila ona vest od pre par nedelja da vise ne mozes ni da placas racun u poslovnicama ali gde onda sklapas ugovor?

Da li se uopste isplati sklapati ugovor sa njima sada?
 
Meni istice ugovor u Januarau, koja je sad ovde situacija da li ce ovi i dalje da rade kao nezavisna firma, zna li ko?

Danas sam video vest da zatvaraju trajno poslovnicu na NBG, na sajtu im vise nema (ili ja ne mogu da nadjem?) spisak poslovnica/prodajnih mesta.

Sad ako hoces da produzis ugovor ides...gde? Posto je bila ona vest od pre par nedelja da vise ne mozes ni da placas racun u poslovnicama ali gde onda sklapas ugovor?

Da li se uopste isplati sklapati ugovor sa njima sada?
Na linku https://oriontelekom.rs/privatni/prodajna-mesta/ bi trebalo da bude spisak ali je prazno.
Meni takođe ističe ugovor uskoro ali sačekaću još par dana. Ukoliko promene uslove u toku trajanja ugovora trebalo bi da može da se raskine ugovor bez penala, tako da ću najverovatnije obnoviti ugovor sa Orionom.
 
Sad ako hoces da produzis ugovor ides...gde?

Da li se uopste isplati sklapati ugovor sa njima sada?
Ja nisam nigde išao , sve online završio, poslali mejlom ugovor/cenu/paket, klikneš na link i potvrdiš.

Da li bi ti se isplatilo, to ne znam, kakve su ti potrebe i mogućnosti?
 
Nisam znao da ugovor moze da se obavi online, bez potpisa.

Sto se isplativosti tice, mislio sam ako ih kupi(o) MTS da potpises jedne uslove a onda te kod MTS prebace na nesto totalno levo.

Zvacu ih posle praznika da se raspitam, ja vise volim da imam na papiru sta sam prihvatio kao uslove.
 
Ovo je gore nego samoubistvo Orion ukida prodajna mesta i oprema se kod njih vraća kurirskom službom. To nijedan provajder do sada nije tražio. Ostaje nejasno šta kada neko umre kome odneti izvod iz matične knjige umrlih i slično. Ja ću najverovatnije kod njih prepaid optiku da uzmem jer ugovor se više ne isplati. Nikada niko nije tražio vraćanje opreme preko kurirske službe. Nema potvrde o vraćenoj opremi preko kurirske službe, kurirska služba da potvrdu za paket ali ne i za vraćenu opremu.
 
Ovo je gore nego samoubistvo Orion ukida prodajna mesta i oprema se kod njih vraća kurirskom službom. To nijedan provajder do sada nije tražio. Ostaje nejasno šta kada neko umre kome odneti izvod iz matične knjige umrlih i slično. Ja ću najverovatnije kod njih prepaid optiku da uzmem jer ugovor se više ne isplati. Nikada niko nije tražio vraćanje opreme preko kurirske službe. Nema potvrde o vraćenoj opremi preko kurirske službe, kurirska služba da potvrdu za paket ali ne i za vraćenu opremu.
Pošalju mailom da je oprema razdužena, zatražiš prilikom raskida, sačuvaš potvrdu kurirske službe i uradiš screenshot tracking-a pošiljke na stranici kurirske službe.
Tako uradio kad sam nekada vraćao opremu kurirom i Orionu i Beotelu, pre nekoliko godina.
 
Bas se pitam koja ce to banka da bude 😃

Meni je zanimljivije da li će to uopšte da bude Orionov račun. Nešto mi se javlja da će biti račun Telekoma. Možda grešim.

Zanimljivo da Orion homepage sada nudi usluge za poslovne korisnike. Nešto mi miriše da ćemo mi privatni korisnici da doživimo sudbinu korisnika Total TV-a???
Stigao racun pocinje sa 160 banka je Intesa 😅
 
Meni je zanimljivije da li će to uopšte da bude Orionov račun. Nešto mi se javlja da će biti račun Telekoma. Možda grešim.

Zanimljivo da Orion homepage sada nudi usluge za poslovne korisnike. Nešto mi miriše da ćemo mi privatni korisnici da doživimo sudbinu korisnika Total TV-a???
Nešto mi smrdi da je u pitanju prodaja ceče kompanije Orion mts-u. Ja sam svakako tražio prebacivanje na prepaid optiku.
 
Ajde ljudi pre nego što pišete, prelistajte malo unazad. Orion telekom (rezidencijalni deo) je preuzet od strane povezanog pravnog lica Orion telekom wifi. Dalje je Orion telekom wifi prodat Telekomu Srbija.
 
Orion Telekom wifi d.o.o. nije (još uvek) prodat Telekomu Srbija - u toku je proces prodaje ali ona nije okončana zbog raznoraznih pravnih problema.
 
Morate biti precizniji, kod mene radi i jedno i drugo.
 
Nazad
Vrh Dno