Šta je novo?

Yettel RCS

Coolyou

Cenjen
Učlanjen(a)
11.12.2012
Poruke
25
Poena
155
Ima li neka sansa da nateramo yettel da namesti lepo funkcionalnost RCS-a od kako je google promenio jibe support?

Neka peticija ili da ih stalno zovemo?
 
Nema pomoci jer je na snazi oligopol oko ovoga kod sva tri lica koja nude usluge. Kao i kod svakog oligopola i poteza kompanija najveca kazna im je smanjiti dotok novca jer samo to gledaju.
 
Prvo je Google nagovarao operatere da prihvate RCS.
Pa kako nisu, jer im nije u interesu pretpostavljam, zaobišao ih je preko Jibe servisa.
Onda je počeo nagovarati Apple da prihvate RCS.. što je do kraja Apple i učinio, da bi..
.. Google sada isključio Jibe.
I vratio nas na početak.

Haha, ne mogu ne zamisliti situaciju u Google:
"Troškovi.. troškovi.. šta je ovo Jibe za RCS? Da li mi zarađujemo na tome?"
"Ne."
"Ne?!
Gasi to. Nemamo mi trilione džabe, pa da mi pomažemo našim korisnicima.
Oni treba da pomažu nama!"
 
Izgleda da vizionarski naši operateri nisu nikada implementirali RCS za iMessage, jer bi im sada bio nepotreban.
Sada nema RCS-a ni za Android ni za iOS i rešen problem.
 
Ne nazire se povratak RCS-a ni u 2026?
 
Nazad
Vrh Dno