Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ventilator klime pri grejanju sluzi da izmenjivac ne zaledi, tacna je druga stvar. Kada ne bi radio ventilator klima bi zaledila za pola sata i isla bi u defrost 50 puta dnevo. Bez ventilatora nema grejanja na klimi!
 
Isplati li se neka polovna klima za 10.000 + ugradnja?
 
Ako moze pomoc oko Gree Muse 18k, drugar ima u kuci, stara je 2 godine i greje oko 60kv.
Ove godine je drasticno povecan racun za struju, predlozim mu da uzme pametnu uticnicu i kada je prikacio, klima radi stalno na 2kw. Podesena mu je na 21 stepen. Pokusao sam da resetujem par puta, cistili sace i filtere normalno, medjutim nista. Ima li ko iskustva na sta da obrati paznju?
 
Kakva je (realna) temperatura u prostoriji dok radi klima, da li izduvava vreo vazduh dok vuče 2KW? Pri takvoj potrošnji mora da gruva vreo vazduh (oko 50 stepeni) ako je sve u redu s njom
 
Imam Gree klimu ne znam tacno koji model provjericu kad dodjem kuci. Neki dan je bila grmljavina i iskljucena je iz struje, kad je sjutra dan ponovo upaljena pocelo je da se pojavljuje broj 88, i tako malo blinka dok ne krene da grije, onda se vrati u normalu, 88 se izgubi, na displeju se pojavi temperatura koja je podesena. Citao sam po netu moze da bude problem, a i ne mora. Odradjen je self cleaning najnormalnije, normalno radi, normalno se cuje, da zovem servis ili ne posto je pod garancijom jos pola godine?
 
Kakva je (realna) temperatura u prostoriji dok radi klima, da li izduvava vreo vazduh dok vuče 2KW? Pri takvoj potrošnji mora da gruva vreo vazduh (oko 50 stepeni) ako je sve u redu s njom
Temperatura je na 21 podesenih 22 u prostoriji.
Izduv i nije nesto topao kao sto bi trebao, nismo merili, ali bi trebao sto kazes da u punoj snazi bude bas toplo. Znaci vrv ce morati servis da saceka. Zvao ih je ali imaju pune ruke posla pa je lista cekanja velika.
 
.
Covjek se grijao sa njom prosle zime pa sumnjam da je iscurio poslije godinu dana... Kod mene kad je iscurio klima nije mogla toliko ni da vuce struje a kamoli da odrzava... Takodje hvata se inje na cijevima kad nema plina, to sam bas uslikao kako bi neko vidio da nevalja. Treba to finije pratiti oko potrosnje i mjeriti temparaturu izduva i prostorije pa znas vec vise sta se desava
 
Sveo sam izbor na dve inverter klime, treba mi za grejanje. Sa aeri imam pozitivna iskustva, ali me zanima da li je bolja ova midea.

1. Vivax acp-12ch35aeri+ R32 cena 45 500
2. Midea AG-12NXD1.WIK 56 000

Ako neko ima iskustva, ili se bolje razume.
 
Sveo sam izbor na dve inverter klime, treba mi za grejanje. Sa aeri imam pozitivna iskustva, ali me zanima da li je bolja ova midea.

1. Vivax acp-12ch35aeri+ R32 cena 45 500
2. Midea AG-12NXD1.WIK 56 000

Ako neko ima iskustva, ili se bolje razume.
Ja imam dve midee extreme, jednu kod mene jednu kod caleta, odlicna, modulira na 250-300w. Odlicno greje, pretpostavljam jednako kao i aeri. Klima gadja temp tacno u stepen ako se namesti da preko daljinskog meri temperaturu, ovako masi za 2-3 stepena. Ovde na forumu mozes da nadjes podesavanja da klima ne duva hladan vazduh i onda dobijes tip top klimicu za relativno male pare. Tiha je, plastike ne krckaju, kaze tast da je tisa i da je kvalitetnija plastika nego na njegovoj amber premium 12.
 
Ja imam dve midee extreme, jednu kod mene jednu kod caleta, odlicna, modulira na 250-300w. Odlicno greje, pretpostavljam jednako kao i aeri. Klima gadja temp tacno u stepen ako se namesti da preko daljinskog meri temperaturu, ovako masi za 2-3 stepena. Ovde na forumu mozes da nadjes podesavanja da klima ne duva hladan vazduh i onda dobijes tip top klimicu za relativno male pare. Tiha je, plastike ne krckaju, kaze tast da je tisa i da je kvalitetnija plastika nego na njegovoj amber premium 12.
Jel greje do - 15, ili - 25? Negde pise jedno negde drugo.
 
Jel greje do - 15, ili - 25? Negde pise jedno negde drugo.
Extreme do -15, aeri+ do -25 jer ima grejac oplate i kompresora. Kod midee dobijes 3m cevi i wifi usb, kod vivaxa ne. Mislim da su te dve klime slicne, daljinski je identican, vivax daje 5 godina garancije, midea 2. Ako neko zna koji je kompresor u aeri+ migao bi da napise, a ja bih mogao da otvorim extreme spoljasnju da vidim, ako su isti onda je mozda bolja aeri+.
 
Da li je grijac oplate isto sto i grijac tacne?
Mozda je glupo pitanje, ali da li bi Extreme mogao ici do nizih temperatura kao i Aeri+ ukoliko bi se samoinicijativno ugradio grijac (doduse, ne znam kako bi to islo za kompresor)?
 
Sveo sam izbor na dve inverter klime, treba mi za grejanje. Sa aeri imam pozitivna iskustva, ali me zanima da li je bolja ova midea.

1. Vivax acp-12ch35aeri+ R32 cena 45 500
2. Midea AG-12NXD1.WIK 56 000

Ako neko ima iskustva, ili se bolje razume.
Ako si vec uzeo mideu u razmatranje onda mozda i da je kupis, verovatno je svaka druga klima midea kod nas. To bi trebalo da znaci da im je i mreza servisa najbolja itd, kum se greje sa mideom od 2011 12 te prezadovoljan. Ja sam prosao sa voxom za sada odlicno, ali sam planirao da ubacim jos jednu klimu, takodje sam pratio aeri+ zbog cene i grejaca, ali sam uzeo i teslu u obzir, imaju isto grejace i greju do - 25c.Pozz
 
Pa verovatno ali mi zanimljivo da probam, sad da kupujem tek prve klime, sve bi bile razlicitog brenda,kao dete sam, a imam 46 god. 😂😂😂
 
Meni tri voxa rade posao, a mislim da su slabije od navedene IHD12.Ako budu odradile garanciju od 5 god bez nekih vecih kvarova, bicu prezadovoljan!!!.
 
Pa verovatno ali mi zanimljivo da probam, sad da kupujem tek prve klime, sve bi bile razlicitog brenda,kao dete sam, a imam 46 god. 😂😂😂
Pozdrav generacijo :D
Uzmi VOX bolje.
U vezi mog problema sa cvilenjem turbine na IVA5 danas mi se javio ovlasceni serviser, porucuje novi motor turbine i dolazi da zameni, ne moze da se menja samo lezaj.
 
😂 Imam generacijo vec tri, dosadno moram da prosaram sa jos NEKOM kineskinjom. 👍Sad je jurim, ima vremena do leta. Bice nesto. Pozz
 
Pazi, meni je jos 2011-te prijatelj savetovao da uzmem sto vise istih, kad prodje garancija i nekoj rikne kompresor na primer nju koristim kao donor za delove za ostale, sto izuzetno ima smisla jer tada je teze i naci delove a na primer crkne ti ploca unutrasnje ili spoljasnje imas od stare, motor turbine isto itd. Ima logike.
 
Opet da se zapljunem, potreban savet sta kupiti.
U jednoj prostoriji mi je već HISENSE Energy SE 12K - KA35XR0EG, ta prostorija je nekih cca 25 kvadrata. Za sledecu zimu planiram da ubacim jos jednu u prostoriju od nekih 13 kvadrata i da onda otvaram vrata svugde da cirkuliše kroz celu kuću, pored te prostorije od 25kv gde vec ima i ove gde planiram, tu je jos jedna soba od 13kv, hodnik 6kv i kupatilo 4kv.
Izolacija nije tako dobra, drvena stolarija.

Neka iole bitna stavka je potrosnja, da me ne osasavi sa racunom za struju.

Za sad sam nabasao na par klima, pa ako neko ima iskustva sa nekom od navedenih:


1. MIDEA Inverter klima uređaj MSABBU-12HRFN8


2. MIDEA Inverter klima uređaj AG-12NXD1.WIK

3. HISENSE Inverter klima uređaj Expert Smart 12K

Sve sam gledao u eplaneta, posto tamo imam mogucnost na rate.
Na kraju spala knjiga na dva izbora, Midea Extreme (AG 12NXD1.WIK) ili Hisense Energy Pro Plus 12k.

Ima li neke suštinske razlike?
 
Pazi, meni je jos 2011-te prijatelj savetovao da uzmem sto vise istih, kad prodje garancija i nekoj rikne kompresor na primer nju koristim kao donor za delove za ostale, sto izuzetno ima smisla jer tada je teze i naci delove a na primer crkne ti ploca unutrasnje ili spoljasnje imas od stare, motor turbine isto itd. Ima logike.
Ima bas logike, vidis o tome nisam razmisljao.👍Ali koliko sam izlapeo, razmisljao sam da staru NEO on off koju sam skinuo letos i spakovao u garazu, razmontiram i ponovo sastavljam, da naucim da ih popravljam, ako zatreba da budem spreman. 😂😂
 
Na kraju spala knjiga na dva izbora, Midea Extreme (AG 12NXD1.WIK) ili Hisense Energy Pro Plus 12k.

Ima li neke suštinske razlike?
Pa recimo, znatno komplikovanija integracija sa Home Assistant Hisense-a u odnosu na Mideu. Mozda ti je to potpuno irelevantno, a mozda je (kao meni) i odlucujuci faktor :)

Vivax AERI zaista izgleda kao da je rebrendirana Midea Extreme. Voleo bih kad bi neko imao da pokaze Vivax-ov wifi modul iznutra ili da proba da Vivax-a kontrolise sa Midea app...

Imam dve Midee 12NXD1 Extreme i zadovoljan sam. Razmatram i trecu, ali vidim da je Vivax Aeri i do 14k jeftiniji od Midee (doduse, bez cevi i bez wifi modula), pa razmisljam da li bi bio dobra kupovina. Neko rece da plastika krcka na kod Vivax-a, ali ne znam da li se odnosi na sve.
 
Nazad
Vrh Dno