Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Šta biva ako je kartica bila E-Sim postpejd a raskidom ugovora i vraćanjem na pripejd ovaj E-Sim ostaje ili je potrebno odraditi drugi?
 
Uzeo sam u martu prošle (2023) godine Neo Surf postpaid paket i Xiaomi 13 mobilni telefon na rate uz učešće od 50.000 dinara.

Trenutna rata mesečna mi je za postpaid 2000 din + 1250 din rata za mobilni uređaj odnosno Xiaomi 13.

Da li mogu da raskinem ugovor zbog poskupljenja i ostanem u A1 kao prepaid broj a da plaćam samo mesečnu ratu za mobilni od 1250 dinara ?

Ili moram da isplatim do kraja mobilni u iznosu od 15.000 - 16.250 dinara ?
 
Poslednja izmena:
Mobilni moras odmah da isplatis,a ddeo koji se odnosi na taarifu raskidas i prelazis na pripejd.
Imam neo neo ugovor do decembra i placam 4000 plus rata za telefon 500 din.Interesuje me da li mogu da raskinem ugovor,isplatim odmah deo za telefon i da odmah zakljucim novi ugovor neo neo ali po ceni bez uredjaja-2499?Ili po raskidu moram prvo na pri pejd neko vreme?
 
dal moze u pm broj od nekog a1 agenta za prodaju ? hvala.
 
Mobilni moras odmah da isplatis,a ddeo koji se odnosi na taarifu raskidas i prelazis na pripejd.
Imam neo neo ugovor do decembra i placam 4000 plus rata za telefon 500 din.Interesuje me da li mogu da raskinem ugovor,isplatim odmah deo za telefon i da odmah zakljucim novi ugovor neo neo ali po ceni bez uredjaja-2499?Ili po raskidu moram prvo na pri pejd neko vreme?
Ja bi to uradio na tvom mestu, pa makar bio na prepaidu 1-2 dana...
Mada mislim da mozes da ostanes na postpaidu bez UO, ali bi onda platio verovatno ceo jedan obračunski period po većoj ceni. Pitaj svakako.
 
Do kada je rok da se traži raskid ugovora u A1 za postpaid tarife ? Kraj marta ?
 
Ja bi to uradio na tvom mestu, pa makar bio na prepaidu 1-2 dana...
Mada mislim da mozes da ostanes na postpaidu bez UO, ali bi onda platio verovatno ceo jedan obračunski period po većoj ceni. Pitaj svakako.
Iz nekog razloga ne daju da se raskine UO i ostane na postpaidu bez UO, nego mora na prepaid. A posle koliko vremena mozes opet na novi ugovor ne znam. Verujem vrlo brzo. I ne znam menja li se kartica kad te prebace na prepaid ili ostaje ista i jos su spominjali da mora neka dopuna na nju da bi bila aktivna.. videcemo sve.
 
Danas sam bio u poslovnici da raskinem ugovornu obavezu, ponudili su mi dve opcije:
1. Da mi broj prenesu na prepaid od sledeceg obracuna
2. Da mi samo ukinu UO a da mi ide paket koji trenutno imam do dana kada budem
preselio broj u drugu mrezu.
Naglasili su mi da ce mi stici poruka kada mi broj bude slobodan za migraciju, da necu izgubiti uslugu i da ce mi se od tog dana kada stigne poruka racunati puna cena paketa (trenutno sam na NEO Surf i placan 1500, a bez ugovorne obaveze ce mi biti 2000).
Izabrao nas naravno drugu opciju kako se ne bih bavio dopunom i ostao bez usluge.
 
Baš su tvrdi sa davanjem popusta. Danas me zvali, daju 400 dinara popust na Neo Neo. Na pomen da i dalje daju 50% na taj paket kažu da je 400 dinara jedino što mogu da ponude.
Ugovor mi ističe 01.04. Sutradan podnosim zahtjev za prelazak na Yettel prepaid.
 
Meni su ponudili Neo24 za 1800. Što i nije loše, uz to imam i Netflix. Svakako pristojna ponuda.
 
ako sam uzeo telefon u decembru za dinar i sada raskinem ugovor, da li bih onda samo dao 21 dinar ili me vara logika…
 
Ako si telefon uzeo u decembru i nisi uzeo neo 24 tarifu nego neku drugu, onda sada raskidaš ugovor, prelaziš na prepaid ili ideš negde drugde ili... a za telefon ne daješ ništa, jer nisi imao doplatu za uređaj.
 
Da li sam dobro razumeo:

Ja sad do kraja marta imam pravo na raskid UO, zbog povećanja cene, ali budući da je moj paket uz telefon morao bih da otplatim sve preostale rate za njega odjednom?

Dakle, ne postoji mogućnost da raskinem UO tj. pretplatu a da samo otplaćujem ratu po ratu telefona po postojećoj dinamici?
 
Baš su tvrdi sa davanjem popusta. Danas me zvali, daju 400 dinara popust na Neo Neo. Na pomen da i dalje daju 50% na taj paket kažu da je 400 dinara jedino što mogu da ponude.
Ugovor mi ističe 01.04. Sutradan podnosim zahtjev za prelazak na Yettel prepaid.
Evo mene zvali. Dugogodisnji korisnik, istice mi krajem meseca ugovor, neo neo max sam i telefoncic uzeh u tom periodu, pa im dodjem uz osiguranje 7k mesecno. I nista, reko imam li benefit neki posto sam stari korisnik, korisnik najvecih paketa vazda, gledam opcije sta i kako. Kaze nema nikakvih, osim da vam skinemo 15k na premium uredjaj. Reko necu uredjaj uz novi ugovor, veli pa ruke su mi zavezane, nema nikakvog benefita... toliko o tome 😁
 
Podneo zahtev za raskid (Neo 23 sa telefonom) i dobio ponudu Neo24 (Netflix) za 1800 sto mi i odgovara.
Posle koliko su te zvali od dana podnosenja? Ja sam podneo u poslovnici 01.03. jos me niko nije kontaktirao. Kazu verovatno i nece vec od preseka stanja cu samo biti na prepaid i to je to. Dali ti ponudu za Neo 24 a sta je sa ratama za uredjaj? Neo 23 je bila slicna cena, oko 1800din cini mi se..?
 
I ja sam 1.3. i zvali me danas. Nisu mi odgovarale ponude, skidali svega 300 -400 din od najskupljih paketa, pa su rekli da će zvati ponovo. Daleko mi presek, pa možda i budu.
 
Posle koliko su te zvali od dana podnosenja? Ja sam podneo u poslovnici 01.03. jos me niko nije kontaktirao. Kazu verovatno i nece vec od preseka stanja cu samo biti na prepaid i to je to. Dali ti ponudu za Neo 24 a sta je sa ratama za uredjaj? Neo 23 je bila slicna cena, oko 1800din cini mi se..?
Ja sam imao Neo 23 + uredjaj (2500 samo tarifa je mesecno) koji je odmah pri potpisivanju ugovora isplacen. U cetvrtak u toku dana sam podneo zahtev. U petak su me zvali i ponudili neoneo za 2K, to sam odbio i rekli su da ce videti da li mogu nesto jos da "izvuku" za mene i da ce me kontaktirati danas. Sto su i uradili. Prihvatio ponudu, ugovor ce u toku nedelje da stigne postom.

Ovim putem bih zeleo da pohvalim A1 korsnicku sluzbu koja je stvarno profesionalna. Ranije sam ih vec kontakirao i odmah su resili problem i par puta se izvinili za gresku. Takodje i ovim obavestenjem o poskupljenju su ispali korektni jer su na vreme obavestili sve korisnike, kao i obavestenjem na sajtu. Da ne idem u off, ali i SBB ima dobru podrsku i sasvim su korektni. Mogu da otvore skolu za ove iz MTS-a i Supernove.
 
Razmisljam o prelasku u A1 mrezu pa me Interesuje da li su trenutne cene A1 sajtu zapravo stare cene ili uvecane za to neko poskupljenje ?
 
I ja sam 1.3. i zvali me danas. Nisu mi odgovarale ponude, skidali svega 300 -400 din od najskupljih paketa, pa su rekli da će zvati ponovo. Daleko mi presek, pa možda i budu.
Meni licno ne odg nikakve ponude vec hocu raskid UO. E sad sta ako ponude fazon "sve ostaje po starom" sto mi se ne isplati? To me sad "plaši" 😀 i bude pa nudili smo iste uslove niste prihvatili pa onda bude ako hocete da raskinete placate sve rate za uredjaj + paket itd. To je mts radio.. I svima koji su se zalili ostavio stare cene i cao. Nadam se da A1 nece da kopi /pejstuje foru.. a i ne znam dal je to zakonski ok.
 
Zakonski nije tako i to je odgovor na tvoje pitanje.
 
Razmisljam o prelasku u A1 mrezu pa me Interesuje da li su trenutne cene A1 sajtu zapravo stare cene ili uvecane za to neko poskupljenje ?
Ne znam za sve tarife ali na sajtu sada uvecana cena za Neo 24 bez uredjaja (2.200din), a bila je do 29.02. - 1900 din. Tako da najbolje 060/1234 pa pitas.
Ne znam za sve tarife ali na sajtu sada uvecana cena za Neo 24 bez uredjaja (2.200din), a bila je do 29.02. - 1900 din. Tako da najbolje 060/1234 pa pitas.
Konkretno Neo 24 Joy
 
Ako nekog interesuje, onaj "poklon dodatak", u mom slučaju 25gb, sam aktivirao i troši se prvo on, pa tek onda gb iz mesečnog zaduženja... Po meni totalna retardacija, ako je dodatno, valjda bi bilo logično da se prvo troši protok iz paketa, a nakon toga ovaj dodatak za zamazivanje očiju. 🙄
 
Oni i logika nikada nisu isli zajedno!

3 meseca siluju aktivaciju "samo za tebe" i uspeli su, ali je preduslov da se vidi, da se aktivira "obrada licnih podataka" koju kroz aplikaciju ne mogu da ukljucim... Eto to je neko smislio... Imas, a u stvari nemas...

Govorim od kada su izasli Neo Joy, Surf, Travel paketi da su teska navlakusa i prevara ali ih ljudi i dalje uzimaju! A pogotovo novi paket sa Netlixom! Pa oni ne mogu ni jednu "dodatnu" uslugu da ponude na 24 meseca po normalnim uslovima, samo mrvice!!! Imati netflix bez 4k je smesno, onda bolje p2p...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno