Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Posto moram da zovem Paypal, da li je moguce izvesti to preko globaltela? Koliko vidim ima samo roming net u aplikaciji, ili ja nesto ne vidim dobro.
 
Posto moram da zovem Paypal, da li je moguce izvesti to preko globaltela? Koliko vidim ima samo roming net u aplikaciji, ili ja nesto ne vidim dobro.
Kakve veze ima roaming sa međunarodnim pozivima?

Mozda i Skype ima povoljne uslove za zvanje, proveri cene.
 
Tražio ja 2. februara Esim i dobio tada ništa. Kad danas, posle 26 dana, stiže meni fizička kartica postexpressom. Još se ja čudim ko meni šta šalje.
Mora da su je ovih 26 dana nosili vredni mravi pa nije mogla brže, mada nije ni trebalo da je pošalju. A Esim naravno nije ni dostavljen. NIje mi srećom to više ni potrebno. Ovakve pilićare još ne pamtimo.
 
Mislim da još uvek nemaju nove esim profile pa su ti zato poslali fizičku karticu. Neko napisa da su mu to odgovorili kada ih je zvao.
 
Nisu imali hleb, pa su poslali kiflu i to samo posle 26 dana. Mnogo je teško bilo pritisnuti storniranje transakcije, obavestiti me da to nije moguće. JOš koverta sa natpisom Telekom Srbija. JA pomislio neka opomena, zaboravio da platim nešto od starog ugovora.../
 
Ubrzo poskupljenje
Biće promenjene cene vidljive na web sajtu.
Sadržaj paketa ostaje isti samo što će sada:
Freepaid od 900 biti 999
Freepaid od 1000 biti 1100
Freepaid od 1300 biti 1450
 

Prilozi

  • Screenshot_20240229_121023.jpg
    Screenshot_20240229_121023.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 75
I dalje će to biti jako povoljno onima kojima sve radi kako treba. Meni više ni MTS na NVG ne radi kako treba, daje dve ili 3 crte 4G, o Globaltelu da ne pričam. Zamisli još da uključe VoLTE. :)
I dalje verujem u moju prognozu, da će ove godine da navlače korisnike, a da će to sledeće godine sve da postane MTS pripejd.
 
I dalje će to biti jako povoljno onima kojima sve radi kako treba. Meni više ni MTS na NVG ne radi kako treba, daje dve ili 3 crte 4G, o Globaltelu da ne pričam. Zamisli još da uključe VoLTE. :)
I dalje verujem u moju prognozu, da će ove godine da navlače korisnike, a da će to sledeće godine sve da postane MTS pripejd.
Verovatno će tako i uraditi. Mada mene baš me briga prešao na A1 Neo Neo 1250 dinara, sa poskupljenjem ce biti 1352 dinara, svakako je puno bolje nego sa ovaj globaltel da se nerviram što neće stići sms od Paypal i banke.
 
Sve što smo dosta nas predvideli se desilo: ukidanje televizije, ukidanje poziva preko app koja je bila extra za roaming,ukidanje povlašćene dopune preko reciklomata,
, do februara 2025 trebalo bi pretpotsljavljam Globaltel korisnike da utope u MTS pripejd.Tarifni plan 100 i 200 su iznuđeni zbog konkurencije, MTS još nudi KOMBO dodatke pa ko se zezne zezne, samo će jednog dana da Globaltel korisnike da prebace na MTS pripejd i gotova priča ;)
 
Sve što smo dosta nas predvideli se desilo: ukidanje televizije, ukidanje poziva preko app koja je bila extra za roaming,ukidanje povlašćene dopune preko reciklomata,
, do februara 2025 trebalo bi pretpotsljavljam Globaltel korisnike da utope u MTS pripejd.Tarifni plan 100 i 200 su iznuđeni zbog konkurencije, MTS još nudi KOMBO dodatke pa ko se zezne zezne, samo će jednog dana da Globaltel korisnike da prebace na MTS pripejd i gotova priča ;)
A šta si očekivao, da neće ostati ista, možda jeftinije, mi taj film gledati nećemo. Jedino mi žao kolega koji su primarne brojeve prebacili u globaltel. Greška veka.
 
A šta si očekivao, da neće ostati ista, možda jeftinije, mi taj film gledati nećemo. Jedino mi žao kolega koji su primarne brojeve prebacili u globaltel. Greška veka.
Zasto greska, zbog 100 dinara? I onako su i drugi operateri poskupeli ili poskupljuju, tako da Globaltel i dalje ostaje povoljan.
 
Zasto greska, zbog 100 dinara? I onako su i drugi operateri poskupeli ili poskupljuju, tako da Globaltel i dalje ostaje povoljan.
Tako je.
Koristim freepaid paket 8 gb za 1000 din, i šta ćeš bolje.
Bolje i to nego da plaćam omoriku 2100 prvih par meseci i onda punu cenu neka fala.
za sto dinara nije strašno.
 
Tako je.
Koristim freepaid paket 8 gb za 1000 din, i šta ćeš bolje.
Bolje i to nego da plaćam omoriku 2100 prvih par meseci i onda punu cenu neka fala.
za sto dinara nije strašno.
Ne želim da crnim jer nije ni u mom interesu, ali poznavajući ih biće na kraju sve isto. Tako je i Supernova bila jeftinija, a sada nema razlike.
 
Nego šta im ovo sad na sajtu znači, piše freepaid od 849 dinara, kad to nije bilo ni ranije? Ne vidim da je negde objašnjeno. Npr, za onaj najmanji paket piše od 849 do 999...
 
Evo još nešto zanimljivo:
Saznaj kako da ostvariš popust na Freepaid pakete
Freepaid kampanja je osmišljena da korisnicima obezbedi benefit u vidu umanjenja cena, ukoliko
korisnici mogu da ostvare popust od 50, 100 i 150 RSD ukoliko isprate ciklus obnavljanja do kraja
Kampanja je podeljena u tri faze u kojima korisnici mogu da ostvare popust od 50, 100 i 150 RSD ukoliko isprate ciklus obnavljanja do kraja.
• Prva faza podrazumeva aktivaciju željenog Freepaid paketa i ostvarivanje popusta na sledeće tri obnove u iznosu od 50 dinara od pune cene paketa. Prva faza traje četiri meseca, nakon tog perioda korisnici koji su redovno obnavljali dodatak ulaze u drugu fazu kampanje.
• Korisnici koji su imali tri obnove Freepaid paketa i završili prvu fazu kampanje ulaze u drugu fazu u kojoj ostvaruju popust u iznosu od 100 dinara od pune cene paketa. Druga faza traje četiri meseca, nakon toga korisnici ulaze u treću i završnu fazu.
• U treću fazu ulaze korisnici koji su osam puta obnovili odabrani Freepaid paket. U trećoj fazi korisnici ostvaruju popust u iznosu 150 dinara od pune cene paketa. Završna faza traje tri meseca i kampanja se završava.
Prva kupovina Freepaid paketa se posmatra kao aktivacija, dok se svaka sledeća kupovina posmatra kao obnova na koju se ostvaruje navedeni popust. Korisnici mogu da aktiviraju željeni Freepaid paket i da ga obnove 11 puta.
Korisnici koji ne obnavljaju Freepaid paket u kontinuitetu neće moći da ostvare popust na cenu paketa, već će platiti cenu bez popusta. To podrazumeva da ukoliko je korisnik prva dva puta obnovio Freepaid paket i nakon toga više nije obnavljao, u tom slučaju sledeću aktivaciju paketa plaća po punoj ceni bez promocije.
Promocija važi od 01.03.2024. do 28.02.2025.

 
Negde sam čitao da u Hrvatskoj se malo, pa malo dižu cene u toku ugovorne obaveze. Opravdanje im je usklađivanje s inflacijom. Pa su onda reagovale neke službe da to stopirjau ili sta vec. Telemah, hrvatski telekom i nzm koji je treci dal a1 cini mi se. Ociglrdno da to i naši sad praktikuju, dokle ce isi sa tim pojma nemam. Ako se ne varam mts je prvi put podigao cene za korisnike koji su pod uo obavezom. Uvek je pre bilo kad istekne ugovor, obnovis pa ide veca cena, e sad je drugačije.
 
Па СББ промену цена током УО одавно ради, ништа ново. Поставе обавештење на свој портал који мало ко обилази и дижу цене.
Ово повећање је за нешто 10% а за нешто је и 30%. Углавном, за оно што мене занима је и даље доста повољније него што сада користим (принудно још неко време), плус овде се неискоришћен саобраћај преоси.
 
A valjda treba iščitati ugovor? Ukoliko postoji klauzula da zadržavaju diskreciono pravo da koriguju cene tokom UO onda nije čudno što to mogu da rade.

A što se poskupljenja tiče, ostavim mesečno duplo više u maksiju jer ne volim metalni kusur samo ipak, morao je novi gazda da se pokaže već posle par meseci, ne nudeći ništa novo ni bolje. Bar volte da nam daju za te pare, bio bi red od mreže br.1
 
Nazad
Vrh Dno