Šta je novo?

Edge 30 Fusion 8gb ili čekati 12gb

Ja se dvoumim debelo ali isključivo zbog toga jer već imam 2 telefona pa bi mi Edge 30 Ultra bio treći. Imam Fusion i iPhone 13. Fusion brzinski jede ovaj iP13 za doručak. Jedina iPhone prednost je kamera i ergonomija i to je to. Ako prodam iP, pašće Ultra sigurno!
Ja sam imao ip 13 pro, pa presao na Samsung s22ultru, proslog leta. Zatim prodao iphone i uzeo edge 30ultra. Od sacuvanih slika na kompu, kad uporedim, bogami, edge 30 fusion je jako blizu sa svima njima. Jedva primetne razlike, a u nekim scenama cak i bolje fotke napravila. S22u mi je tu najlosija bila (jedino portret bio dobar). Uz napomenu da sam, uglavnom, slikao klinca od, tada, 3 god, koji non stop jurca i nije preterano zainteresovan da se slika. U takvim uslovima Samsung nema sta da trazi, jer im je fokus boljka od prvih serija telefona sa kamerom. Iphone 13 pro je bio najkonstantniji, edge 30u pravila ili vrhunske ili slike za brisanje, a edge 30 fusion nekako zlatna sredina. Od 10 slika, barem 7-8 budu upotrebljive.
Iskreno, ja sam zadovoljan fusion modelom i zaista smatram da pruza, ubedljivo, najvise za ulozeni novac (40hiljada, kupio pocetkom decembra 2023).
Fusion ima socivo glavne kamere isto kao i edge 40 pro, npr ili Huawei p50 pro.
 
Potpisujem napisano.. edge 30 fusion mi bas odgovara velicinom a i to da s ovim ekranom od 750hz bez ukljucene opcije antiflickering nemam problema sa očima. Sad koja je razlika u kamerama izmedju edge 30 fusion i ultre? Ostalo osim velicine je tu sve isto ii da snap gen 1+ za razliku od 888+ mada mislim da nema neke razlike u radu.
Sta je Motorola dobro odradila, po pitanju eliminacije flickering-a, dc dimming je odlicna opcija i uslovno, bolja od pwm (ukoliko je vrednost pwm ispod 500hz), ali je negativna strana dc dimminga, kada je ukljucen, to sto ozbiljno remeti preciznost boja u uslovima nizeg nivoa osvetljenosti (ispod 20% od max osvetljenja). Zato kod Fusion modela, dc dimming je aktivan preko nivoa osvetljenosti od priblizno 35%, a kada smanjimo osvetljenje ispod toga, aktivira se pwm, koji zahvaljujuci ucestanosti od 753hz skoro da potpuno "prikriva" treperenje pa, samim tim, korisnici koji su osetljiviji na sam flickering ili oni koji dosta koriste nocu telefon (u koje sam spadam) ne bi trebalo da imaju problema, odnosno imace dosta redje glavobolje, peckanje/ svrab ociju i sl.
 
Da li je nekome problem da istestira kako radi Island app za kloniranje aplikacija na Edge 30 fusion?(app je open source, nema reklama i ne smara)
Primarno viber/whatsapp, da li funkcionišu, da li stižu notifikacije i da li je moguć pristup galeriji iz njih.
 
Sigurnosna nadogradnja za januar 2024. je dostupna. Ima li nekih pribliznijih vesti o androidu 14?
 
Nije pitanje da li ce stici, vec kada, a na to jos nema odgovora.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240204-224838.png
    Screenshot_20240204-224838.png
    196.4 KB · Pregleda: 21
Ne možete bez A14?! ili šta je u pitanju?
 
Iskreno, meni je vaznije da sistem radi stabilno i da su bezbednosne zakrpe redovne. Dobili smo januarsku, krajem januara, sto me, bas prijatno, iznenadilo. Ako tako nastave i dalje, svejedno mi je kada ce stici a14.
 
Iskreno telefon za ove pare je top.
Do 500e sigurno nema nista bolje.
Jedino malo prednja kamara je losija.
Glavna je top.
 
Pozz.
Da ne pokrećem novu temu pitaću ovde. Juče sam kupio Moto edge 30 fusion.Godinama sam koristio Samsung ,a navika je čudo,tj nikako ne mogu da pronađem gde se menja raspored tastera na skroz donjoj statusnoj traci tj.ova 3 tastera za unazad jedan korak,...( Trougao,krug,kvadrat ). Hteo bih da samo zamenim mesta - trougao da bude skroz desno,a kvadrat skroz levo. Da li neko zna kako to da namestim ???
 
Dok se ne javi neko ko ima baš fusion, ono što sam ja viđao je pod settings/display/advanced kao jedna opcija. Druga je da da na home screen-u dodaš vidžet za settings, i tu ti nudi button navigation.
 
Hvala. Sad ću probati.
Ništa od pomenutog nema. Odneću ga u servis kod drugara da vidim da li možda on zna ili će se možda neko ovde javiti ko je to rešio.
 
Poslednja izmena:
@samurai ja sam to resio preko vidzeta kao sto je @Astmario napisao mislim da je tako najbrze i najlakse, probaj sam nije tesko ne treba servis.
 
Da li da ažuriram na A13 ili bolje ne??? Šta savetuju poznavaoci ???
 
Android 13 radi perfektno sa azuriranjem za januar 2024. tako da samo napred.
 
Koliko to traje vremenski,jer treba uskoro da nešto obavim,pa da vidim da li ću stići ili bolje da sačekam veče i da budem kod kuće pored telefona???
 
Pored tog A13 updejta ima jos 5 updejtova nakon toga tako da bolje da odvojis vreme npr.sat,sat ipo za sve.
 
Od juče ponosni vlasnik Edge 30 Fusion. Dugo sam razmišljao šta uzeti i stvarno se nisam pokajao, pre ovoga sam nosio OnePlus modele neko vreme, rekao bih da je napredak bukvalno na svakom polju, tj da se OnePlus malo uspavao od kada su potpali pod Oppo... Razmišljah izmedju 30 ultra i fusiona, ali mi je odluka pala na fusion zbog manjih dimenzija pre svega, iako će mi nedostajati bežično punjenje donekle. Poredio sam direktno sa kolegom i njegovim S21 Fe, motorola je bolja po brzini i odzivu, a i interfejs je meni mnogo prijatniji nego One UI. Takođe subjektivna stvar, ali dizajn i ergonomija su nekako pogođeni, telefon mi se toliko dopada da dolazim u iskušenje da ga nosim bez maskice, doduše zalepio sam mu hydrogel foliju, pa se možda i usudim.
 
Telefon vredi svaku paru, bukvalno!
Posto sam ga vec posedovao, sledece nabavljam Edge 40 jer je hardverski tu negde sa Fusion ali ima eSIM sto mi je bitno...
 
Poslednja izmena:
Od juče ponosni vlasnik Edge 30 Fusion. Dugo sam razmišljao šta uzeti i stvarno se nisam pokajao, pre ovoga sam nosio OnePlus modele neko vreme, rekao bih da je napredak bukvalno na svakom polju, tj da se OnePlus malo uspavao od kada su potpali pod Oppo... Razmišljah izmedju 30 ultra i fusiona, ali mi je odluka pala na fusion zbog manjih dimenzija pre svega, iako će mi nedostajati bežično punjenje donekle. Poredio sam direktno sa kolegom i njegovim S21 Fe, motorola je bolja po brzini i odzivu, a i interfejs je meni mnogo prijatniji nego One UI. Takođe subjektivna stvar, ali dizajn i ergonomija su nekako pogođeni, telefon mi se toliko dopada da dolazim u iskušenje da ga nosim bez maskice, doduše zalepio sam mu hydrogel foliju, pa se možda i usudim.
A da li si poredio kameru sa S21 FE?
 
Nazad
Vrh Dno