Šta je novo?

Edge 30 Fusion 8gb ili čekati 12gb

Uvek koristim originalne punjače. Mislim da je SD 888 najveći krivac za grejanje, zajedno sa slabo rešenim sistemom hlađenja.
Ajde da ne pričam opet o drugom zakonu termodinamike itd. Greje se jer je jaka struja , znači telefon podržava 65w punjenje , i ima punjač od 65w oba ova uslova mora da ispuni da bi bilo stvarno taj efekat. I telefon je nestvarno tanak u aluminijumskih ramu , znamo da su metali bolji provodnici. Eto zato se greje dok se puni. Stavi na 33w punjač i greje se isto kao neki pocophone.
 
Ne griju se svi. Oneplus je to najbolje rijesio, sto se tice punjenja i grijanja. Punim 80W punjacem, a temp baterije sada bude <40 °C. Kod njih se punjac grije, tehnologija takva.
 
Jedno pitanje-da li po vama vrijedi mijenjati a52s za ovaj telefon?U sustini,koristim 3 mejla,dupli Viber i uparen mi je sat sa telefonom-da li ce to raditi kako treba i koliko SOT-a mogu ocekivati?Kod nas u CG ga nude za stvarno smijesan novac pa bih se pocastio mozda i danas ako ga bude na stanju,a navodno na sajtu ima.Uz paket 20e koji ja ne placam, 125e :)
Kamera,baterija i rad duplih aplikacija(tj.Vibera)me interesuje prvenstveno.A i Samsungov wear os sat kako to radi...
 
Naravno nema ga na stanju,a uzeo bih ga i bez vasih odgovora:) Nisam znao za dual apps,to mi je bas bitno zbog posla.
 
Ja koristim dual viber i wa, kroz parallel app radi super i bez greške.. jedna mana je kada hoćeš da posaljes neku sliku iz galerije moraš malo da se pomucis (ne može direktno iz aplikacije).

Ako te to jedino odbija da znaš da nije neki veliki problem...
 
Telefon je odlican, za 40 hiljada, koliko je placen apsolutno nema konkurenciju.
Ekran najbolji u klasi, a i sire. Sama cinjenica da poseduje dc dimming i 750hz pwm ga svrstava medju dosta skuplje, flagship uredjaje (npr edge 40 pro ima samo 235hz pwm), a, trenutno na trzistu, jako mali broj telefona ima pwm od preko 500hz, 2 ili 3 modela ukupno. Sto se tice samog nivoa osvetljenosti, tu, naravno, ima boljih, jer je kod fusion-a, maksimalna osvetljenost oko 950 nita, na automatskom rezimu (max hdr osvetljenje 1100 nita). Odziv ekrana od 1ms, srgb 97.2%.
Izrada, flagship nivo, bez sumnje, staklo napred i pozadi, aluminijumski okvir.
Zvuk, stereo, jako dobar.
Sd888+ iako je sada vec starija generacija, pruza odlicne rezultate. Sve naslove, sa play store-a pokrece bez ikakvih problema.
Glavna kamera jako dobra, sirokougaona ne toliko, selfi pristojna (koristi isto socivo glavne kamere kao i Huawei p50 pro). Poboljsan je nocni mod, u odnosu na edge 30 pro npr, pa je glavnom moguce izvuci jako dobre fotografije i u uslovima losijeg osvetljenja.
Kvalitet signala odlican, ne gubi mrezu. Podrzava Wi fi 6e standard.
Baterija jako dobra, obzirom da je kapacitet samo 4400mah. Prosecnom upotrebom, izdrzi uvek citav dan, bez problema, uz SOT oko 7h. Jos nisam uspeo da spustim SOT ispod 6h, a desava se i preko 8h da izvuce, zavisno da li odigram koju igru ili ne. Punjenje od 68w je odlicno, od 0 do 80% za 30min, od 0 do 100% oko 50min.
Dizajn je pun pogodak. Prelep telefon, koji u ruci, zaista, odaje utisak punokrvnog flagshipa.
Od mana naveo bih, na prvom mestu, najavljenu softversku podrsku koja ce obuhvatiti samo dve velike android nadogradnje i tri godine sigurnosnih zakrpa. Zatim nedostatak ip68 sertifikata (poseduje IP52). Subjektivno, nisam odusevljen ni samim Motorolinim skinom, kojim su presvukli stock android, deluje previse prosto i, po mom misljenju, prevazidjeno. Naravno, ukusi su razliciti i verujem da se mnogima svidja.
Kada uporedite ovaj telefon sa modelima drugih proizvodjaca, kojima cena ne prelazi 40 000, vrlo brzo shvatite da je konkurencija slaba, pretezno zahvaljujuci divljackom podizanju cena. Jedini uredjaj vredan pomena, po mom misljenju, u ovom cenovnom rangu je Poco f5, sjajan izbor za ljubitelje gejminga, jer ima nesto bolji cipset i vecu bateriju. Medjutim, sve ostalo je na strani Motorole.
Sto se mene tice, u protekle tri nedelje, koliko koristim Edge 30 Fusion, kao glavni telefon, utisci su pozitivni. Bas prijatno iznenadjenje.
 

Prilozi

  • IMG_20231218_151030_703.png
    IMG_20231218_151030_703.png
    91.9 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20231208-150947.png
    Screenshot_20231208-150947.png
    88.1 KB · Pregleda: 23
Meni je jako žao što telefon redom pluju u marginalizuju.
Odličan je svakako a ima i svojih mana kao i drugi telefoni ali za te novce msm da nema dostojnijeg!
 
Još dve mane zbog kojeg sam ga prodao.
Grejanje tokom punjenja, i to baš dosta se grejao.
I nedostatak dual messenger opcije
Ostalo odlično!
 
Jel ima opciju fusion da se odštiklira u podesavanjima brzo punjenje pa da ga punjač puni nekom sporijom brzinom ko više preferira tako?
 
Nema tu opciju. Jedino da promeniš punjač pa neće turbo da se puni i samim time će se jako malo grejati.
 
Možda optimizovano punjenje opcija, vidim aktivna mi je opcija...Screenshot_20231223-104436.png
 
To je da se baterija puni do 80% u turbo modu a posle toga lagano do 100 i kad dođe na 80, čeka neko vreme dok nastavi do 100.
 
Radite li u motorolinom marketingu ili?? Telefon nije los ali podrska je ocajna. U godinu dana nisu uspjeli srediti sjeckanje pri snimanju video-a od 4K. Jos nisam otkrio koja aplikacija stvara probleme ali ne gasi mi ekran kada ga naravno ostavim dok pri safe mode iskljucuje.
 
Radite li u motorolinom marketingu ili?? Telefon nije los ali podrska je ocajna. U godinu dana nisu uspjeli srediti sjeckanje pri snimanju video-a od 4K. Jos nisam otkrio koja aplikacija stvara probleme ali ne gasi mi ekran kada ga naravno ostavim dok pri safe mode iskljucuje.
Da ti nije ukljucena opcija "Attentive Display"? Proveri u podesavanjima, pod Display, pa Screen Timeout. Ne znam sta bi drugo moglo biti.
 
Radite li u motorolinom marketingu ili?? Telefon nije los ali podrska je ocajna. U godinu dana nisu uspjeli srediti sjeckanje pri snimanju video-a od 4K. Jos nisam otkrio koja aplikacija stvara probleme ali ne gasi mi ekran kada ga naravno ostavim dok pri safe mode iskljucuje.
Ne radim u marketingu ali posedujem telefon pa znam o cemu pisem (za one opcije koje koristim) a ne citam pop net-u i ne gledam YT review-e.
Sto se podrske tice siromasna je i spora ali radi.
Sto se 4K videa tice da li je to bas opcija koju nisu resili a bode ti oci ili sta vec pa se na nju pozivas? Koliko cesto snimas 4K video i jos koliko cesce gledas isti na svom TV-u?
 
Da ti nije ukljucena opcija "Attentive Display"? Proveri u podesavanjima, pod Display, pa Screen Timeout. Ne znam sta bi drugo moglo biti.
Nije uključena, pokušao sam s uključenom i isključenom opcijom ali i dalje isto je. Nekakva aplikacija pravi problem ali koja trebalo bi metodom eliminacije vidjeti.
Ne radim u marketingu ali posedujem telefon pa znam o cemu pisem (za one opcije koje koristim) a ne citam pop net-u i ne gledam YT review-e.
Sto se podrske tice siromasna je i spora ali radi.
Sto se 4K videa tice da li je to bas opcija koju nisu resili a bode ti oci ili sta vec pa se na nju pozivas? Koliko cesto snimas 4K video i jos koliko cesce gledas isti na svom TV-u?
Ruku na srce, telefon je odličnog dizajna, dobrog ekrana, zvučnici odlični, iznutrice dobre. Šteta, prava šteta je da nemaju konkretniju podršku. Zmaj 888+, senzor kamere iz p50pro i onda ti 4K sjecka, halo ljudi nije okk. I godinu dana ne srede takvo što.

P.s jel vam ready go sjecka prilikom wlan remote-a?
 
Nije uključena, pokušao sam s uključenom i isključenom opcijom ali i dalje isto je. Nekakva aplikacija pravi problem ali koja trebalo bi metodom eliminacije vidjeti.

Ruku na srce, telefon je odličnog dizajna, dobrog ekrana, zvučnici odlični, iznutrice dobre. Šteta, prava šteta je da nemaju konkretniju podršku. Zmaj 888+, senzor kamere iz p50pro i onda ti 4K sjecka, halo ljudi nije okk. I godinu dana ne srede takvo što.

P.s jel vam ready go sjecka prilikom wlan remote-a?
Slazem se, podrska mora biti dosta bolja. Previse vremena su u samom dnu, po tom pitanju. Ne znam ni za jedan brend da ima losiju podrsku, Motorola, Realme, Poco, tu su negde, bore se ko je losiji... Meni je na androidu 13, sigurnosne zakrpe od 1. novembra (uzmi u obzir da telefon koristim tek, nepunih, mesec dana. Prvo ukljucivanje mi je donelo 8 zakrpa, redom od bezbednosnih, preko androida 13, sve je stizalo jedno za drugim, tako da nisam imao prilike da cekam godinu dana taj android 13). Meni ne smeta toliko, niti zudim za androidom 14, uglavnom se sve svede na kozmeticke izmene. Mnogo mi je vaznije da telefon radi odlicno, bez greske.
Da nisi neki widget koristio, za ukljucivanje/ iskljucivanje ekrana, ne znam stvarno sta bi moglo da te zeza tako...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231225-151238.jpg
    Screenshot_20231225-151238.jpg
    57 KB · Pregleda: 12
Kad smo već kod kamere, imate li preporuku za neku dobru stabilnu gcam na kojoj sve radi i koja je brza nalik stock aplikaciji?
 
Namučićete se sa GCam a fotke jedva da su malo bolje od stock aplikacije.
Uživajte u radostima života i neka VAS telefon služi a ne VI NJEGA.
😉
 
Bas se mnogo premisljam Edge 30 Ultra ili Xiaomi 13T :( (oborice ovi za 30 Ultra jos cenu na dole jer Motorola kod nas nije popularna a tako su obescenili i 30 Fusion)
Bas, bas. . .
 
Poslednja izmena:
I ja isto planiram preći na xioami 13T ili Pro. Steta za ovakav telefon.

Za edge 30 ultra ljudi pisu kako nisu iskoristene kamere i brljavi sa autofokusom.
 
Ja kamere ne preferiram previše. Tu su da bih ih imao u slučaju potrebe.
Više cenim sam hardver i odziv telefona.
Ko hoće dobre kamere, zna se, i nema tu naglabanja previše
Minimum iPhone 11 ili Pixel a serije i poneki Oppo za početak. Mislim na cenovni rang/proizvođač.
 
Ja kamere ne preferiram previše. Tu su da bih ih imao u slučaju potrebe.
Više cenim sam hardver i odziv telefona.
Ko hoće dobre kamere, zna se, i nema tu naglabanja previše
Minimum iPhone 11 ili Pixel a serije i poneki Oppo za početak. Mislim na cenovni rang/proizvođač.
Pa ne vidim onda u cemu se premisljas. 13t nema aspolutno ni jednu prednost naspram edge 30 ultre, koja bi mogla da te navede da ga kupis (osim max auto osvetljenosti od 1250nita naspram 1050nita kod ultre).
Elem, letos sam imao edge 30ultru, nazalost samo 10ak dana, jer sam nasao kupca neocekivano brzo.
Sada, izmedju ostalih ostalih, koristim i edge 30 fusion (zgodniji mi zbog dimenzija, 6.5inca mi je idealan odnos ekrana/ velicina tel).
Ono sto je meni cudno je da su ovi nasi iz Motorole toliki slepci, da ne znaju da promovisu glavnu stavku, vezanu za kvalitet samih ekrana, a to je dc dimming+ 750hz pwm! Neverovatno mi je da, u celoj seriji telefona iz 2022 i 2023 godine, samo ova pomenuta dva modela Moto i jos, dodatno, Honor 90 imaju ekrane sa pravim pwm od 750hz (Honor 720hz, kao i edge 30 ultra, a edge 30 fusion 753hz). Znaci, Samsung ni na jednom modelu, ni na S seriji, ni na ultra modelima, nema pwm preko 240hz.
Predstavnici Motorole ili ne poznaju tehnologiju ugradjenu u njihove proizvode ili nisu svesni ni sta konkurencija nudi odnosno ne nudi. Ne zna se sta je gore.
 
Znaju dobro ljudi iz Motorole da kupci nemaju pojma šta je to pwm, pa zato neće da "troše papir" na to.
 
Kako bese onaj program za proveru garancije Motorola?
 
Pa ne vidim onda u cemu se premisljas. 13t nema aspolutno ni jednu prednost naspram edge 30 ultre, koja bi mogla da te navede da ga kupis (osim max auto osvetljenosti od 1250nita naspram 1050nita kod ultre).
Elem, letos sam imao edge 30ultru, nazalost samo 10ak dana, jer sam nasao kupca neocekivano brzo.
Sada, izmedju ostalih ostalih, koristim i edge 30 fusion (zgodniji mi zbog dimenzija, 6.5inca mi je idealan odnos ekrana/ velicina tel).
Ono sto je meni cudno je da su ovi nasi iz Motorole toliki slepci, da ne znaju da promovisu glavnu stavku, vezanu za kvalitet samih ekrana, a to je dc dimming+ 750hz pwm! Neverovatno mi je da, u celoj seriji telefona iz 2022 i 2023 godine, samo ova pomenuta dva modela Moto i jos, dodatno, Honor 90 imaju ekrane sa pravim pwm od 750hz (Honor 720hz, kao i edge 30 ultra, a edge 30 fusion 753hz). Znaci, Samsung ni na jednom modelu, ni na S seriji, ni na ultra modelima, nema pwm preko 240hz.
Predstavnici Motorole ili ne poznaju tehnologiju ugradjenu u njihove proizvode ili nisu svesni ni sta konkurencija nudi odnosno ne nudi. Ne zna se sta je gore.
Potpisujem napisano.. edge 30 fusion mi bas odgovara velicinom a i to da s ovim ekranom od 750hz bez ukljucene opcije antiflickering nemam problema sa očima. Sad koja je razlika u kamerama izmedju edge 30 fusion i ultre? Ostalo osim velicine je tu sve isto ii da snap gen 1+ za razliku od 888+ mada mislim da nema neke razlike u radu.
 
Ja se dvoumim debelo ali isključivo zbog toga jer već imam 2 telefona pa bi mi Edge 30 Ultra bio treći. Imam Fusion i iPhone 13. Fusion brzinski jede ovaj iP13 za doručak. Jedina iPhone prednost je kamera i ergonomija i to je to. Ako prodam iP, pašće Ultra sigurno!
 
Nazad
Vrh Dno