Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Stiglo i kod mene, kul stvarčica.

Aktiviran mi je Google Asistent
 
Kod mene ništa.. mora li da bude upaljen Google asistent?
Ne, samo proveri update na play store da nema neki.. kod mene su bile par stvari.

Takođe potraži u settings 'hold handle to search' možda ti je deaktiviran.

A u mom postu iznad, u onom linku je i kompletno uputstvo kome treba..
 
Stiglo i kod mene, nije upaljen asistent.
 
Da znate može i text da se tako selektuje, odakle god, pa da se copy, search ili translate.

A takođe kada vam se upali taj screen za Circle to Search, sa dva prsta možete da povećavate ekran.
 
Danas odveo zenicu da izabere izmedju S24U i Pixel 8 Pro, izabrala je. :)

1706917206171.png
 
Koliko lepse lezi u ruci Pixel 8 Pro sprarm sedmice. :love:

Na oko deluje dosta uze, iako nije. mozda zbog ravnog ekrana.
 
Ai, Gemini, dostupan kao app, od danas, može da radi umesto trenutnog 'Google Assistant', ali samo za US. Samo se povećava spisak stvari nedostupnih van US.
 
Ai, Gemini, dostupan kao app, od danas, može da radi umesto trenutnog 'Google Assistant', ali samo za US. Samo se povećava spisak stvari nedostupnih van US.
Dace bog da moze preko shizuku i vpn i to jednog dana. Ali da, ubedljivo najmanje friendly telefon za srbe i generalno ceo balkan. Jedino ga spasava (generalno celu seriju) sto cena brzo pada pa kad dodje do neke pristojne sume postaje best buy, posle 2god otprilike.
 
Za dve godine neće biti interesantan model. Tu je kvaka
Pa svakako mislim da nece Google slagati za 7 godina apdejta, sto ce verujem velikoj vecini ljudi (uz naravno raspolozivost rezervnih delova prevashodno baterije) biti odlican value proposition. Bolje od midrangea Xiaomija sa 2 max 3 MIUI verzije, a kamera krstena.
 
Pa svakako mislim da nece Google slagati za 7 godina apdejta, sto ce verujem velikoj vecini ljudi (uz naravno raspolozivost rezervnih delova prevashodno baterije) biti odlican value proposition. Bolje od midrangea Xiaomija sa 2 max 3 MIUI verzije, a kamera krstena.
Nisi me razumeo.
Zašto da kupim model od pre dve godine, kupiću model koji je izašao ove godine.
 
Nisi me razumeo.
Zašto da kupim model od pre dve godine, kupiću model koji je izašao ove godine.
Jer mu je cena kraterovala toliko da 90% featurea i 5/7 godina podrske imas, po 30-40% cene tog modela koji izadje te godine. Jednostavno ne drze cene kao Apple, ali featureove drze itekako.

Osmica je zbirno gledano super telefon i napredak, ali na svakom polju pomalo i da ne kaska za konkurencijom za kojom je prethodnih par godina debelo kaskala.
 
Ai, Gemini, dostupan kao app, od danas, može da radi umesto trenutnog 'Google Assistant', ali samo za US. Samo se povećava spisak stvari nedostupnih van US.
Nije da nešto kao fali kao ji to đubre od google assistenta
Pa svakako mislim da nece Google slagati za 7 godina apdejta, sto ce verujem velikoj vecini ljudi (uz naravno raspolozivost rezervnih delova prevashodno baterije) biti odlican value proposition. Bolje od midrangea Xiaomija sa 2 max 3 MIUI verzije, a kamera krstena.
Simpatičan mladić 🤣 Google sutra može da odluči da se zaje*o i ukine tih kao 7 godina ažuriranja i nikom ništa. Tako da se ne zanosite ionako će fon biti kanta za 7 godina.
 
Biće kanta realno i to kažem kao Google fanboy. Tensor G3 je naspram konkurencije običan midrange čip. Ako G4 bude derivat Exynosa 2400, onda tek može da se radujemo da ćemo imati performanse kao S8 Gen3.
 
Izašao januarski Google Play system update, 80mb.

Ako još uvek nemate notifikaciju, manuelno proverite: Settings > Security & privacy > System & updates > Google Play system update
 
Drugari treba mi proveren odgovor koji nikako ne mogu na googlu da dobijem, da li je pixel 8 dual sim stand by active, odnosno dok pričam preko jednog broja (nano sim) mogu li me zvati na drugi broj (esim) i da vidim dolazni poziv, javim se ukoliko hoću (izaberem hoću prvi na čekanje ili da prekinem)? Ovo na samsungu uvek imam, prijatelj me ubeđuje da na pixelu 8 nema šanse.
 
Danas nakon ovog system update-a mi radi Gemini Ai.

Da napomenem da je moj Play Store na US. Ali svakako juče sam takođe mogao da ga skinem, ali nakon pokretanja pisalo da ne radi na mojoj lokaciji.

Ako želi neko da proba..
 
Drugari treba mi proveren odgovor koji nikako ne mogu na googlu da dobijem, da li je pixel 8 dual sim stand by active, odnosno dok pričam preko jednog broja (nano sim) mogu li me zvati na drugi broj (esim) i da vidim dolazni poziv, javim se ukoliko hoću (izaberem hoću prvi na čekanje ili da prekinem)? Ovo na samsungu uvek imam, prijatelj me ubeđuje da na pixelu 8 nema šanse.
Ne radi, nedostupan si na drugoj kartici dok pricas. Mada nisam probao ako obe imaju volte,mozda bi radilo, kod mene je glavna na 4g bez volte a stari prepaid broj na 2g uvek.
 
Vidi da li ti je oznacena opcija DSDS na zvezda#zvezda#INFO#zvezda#zvezda
 
@Running i dalje bez sreće :(

Možda mo]e samo ako su obe kartice eSim mada mi to nema nikakve logike. Čekam da se javi neko ako je ikada uspeo da omogući ovo sa proverenim objašnjenjem. I hvala svima na pomoći generalno
 

Prilozi

  • IMG-20240209-WA0004.jpg
    IMG-20240209-WA0004.jpg
    132.3 KB · Pregleda: 66
  • IMG-20240209-WA0001.jpg
    IMG-20240209-WA0001.jpg
    180.8 KB · Pregleda: 66
Ma znam i ja za sve ovo, nemaju najcistiji track record, ali ovo je drugi tip problematike - nista novo nece dodavati, samo odrzavati staro i ako mogu da nesto ne zeznu sto je pre radilo bez problema. Jaka je to firma i konkurencija je ogromna da bi ih ljudi prozivali kroz par godina kako su lagali, nece im niko uredjajte kupovati ako ih tako besramno u lazi za ovih 7 god apdejtova uhvate, a nit je to nesto sto ce ih kostati resursa, nit je to sijaset uredjaja, vec samo 2.
 
Nazad
Vrh Dno