Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Šta raditi u situaciji u kojoj Portrait mod zadnje kamere ne radi?
Može da slika kroz Portrait mod ali uređaj ne može da detektuje ivice objekta/osobe i kada se uslika, fotografija jednostavno ne bude Portrait nego regularna.
Recimo kroz 1x se vidi blur oko toga što slikam ali čim se uslika i ode u galeriju, fotografija nije Portrait.
Sa 3x brljavi, bluruje objekat/osobu i nikako ne uspeva da bluruje oko objekta/osobe i opet kada se uslika, fotka bude normalna, ne Portrait.
Apple dijagnostika ne pokazuje nikakve hardverske probleme.(radio ProMobi pre koji dan kada su manjeli ekran a i AppleSupport je remotely pokrenuo dijagnostiku).
Kontaktirao sam i Apple i objasnio sve, kao i to da sam radio clean install bez backup-a iOS-a i to probao sa 16.3.1, 16.4 i 16.5b1.
Rekoše da je najverovatnije hardverski problem i da je možda otišao LiDAR, međutim njihovo jedino rešenje je da ga šaljem na popravku.
Sve je to super međutim bojim se da je to gubljenje vremena, da će mi ovde u servisu reći "dijagnostika nije pokazala, sve je okej" ili tako nešto...
Je l ima neko neki savet ili da je imao sličnu situaciju? 🥲
13 Pro, Limited Warranty do juna
 
Ja bih na tvom mjestu odštampao i ponio sa sobom ili proslijedo na mejl servisa prepisku sa Apple-tom i iskoristio garanciju dok je ima, jer je kasnija igranka poskup sport.
 
Izvinjavam se ako je ovo pitanje već postavljeno, gledao sam unazad temu do 2020. pa nisam uspeo da pronađem odgovor :)

Zanima me da li u našim ovlašćenim servisima može da se ostvari internacionalna garancija od godinu dana ukoliko je iPad kupljen van Srbije (i ne posedujem račun)? Van foruma sam pročitao da internacionalna garancija ne važi kod nas za iPad kupljen u inostranstvu, pa me zanima da li je to istina.

Hvala!
 
Internacionalna garancija važi najnormalnije. Račun ti je neophodan ako se ne poklapa vreme trajanja garancije i služi isključivo kao dokaz da si tog datuma kupio uređaj. Primera radi, ako doneseš uređaj i u bazi piše da više nije u garanciji, a ti poseduješ račun koji dokazuje da važi još određeno vreme, prihvata se datum koji je na računu od kupovine. Jedino, koliko znam, iPad se kompletno menja, a ne pojedinačni delovi.
 
Šta raditi u situaciji u kojoj Portrait mod zadnje kamere ne radi?
Može da slika kroz Portrait mod ali uređaj ne može da detektuje ivice objekta/osobe i kada se uslika, fotografija jednostavno ne bude Portrait nego regularna.
Recimo kroz 1x se vidi blur oko toga što slikam ali čim se uslika i ode u galeriju, fotografija nije Portrait.
Sa 3x brljavi, bluruje objekat/osobu i nikako ne uspeva da bluruje oko objekta/osobe i opet kada se uslika, fotka bude normalna, ne Portrait.
Apple dijagnostika ne pokazuje nikakve hardverske probleme.(radio ProMobi pre koji dan kada su manjeli ekran a i AppleSupport je remotely pokrenuo dijagnostiku).
Kontaktirao sam i Apple i objasnio sve, kao i to da sam radio clean install bez backup-a iOS-a i to probao sa 16.3.1, 16.4 i 16.5b1.
Rekoše da je najverovatnije hardverski problem i da je možda otišao LiDAR, međutim njihovo jedino rešenje je da ga šaljem na popravku.
Sve je to super međutim bojim se da je to gubljenje vremena, da će mi ovde u servisu reći "dijagnostika nije pokazala, sve je okej" ili tako nešto...
Je l ima neko neki savet ili da je imao sličnu situaciju? 🥲
13 Pro, Limited Warranty do juna
Epilog: Zamenjena zadnja kamera, sve sada radi kako treba
Preporuke za ProMobi!
Zaista se trude maksimalno da izađu u susret i da urade što pre.
Odneo i 11 Pro Max od devojke da zamene bateriju jer je još uvek akcija za 11P/Pm(5500).
Sve u svemu, odneo dva telefona jutros i posle podne je već sve bilo gotovo, besplatno zamenski uređaj dok traje servis. Čak nisu ni skidali zaštitna stakla sa ekrana.
 
@mikenziyu

Koje se oznake gledaju kada se kupuje original Apple punjač i lightning kabl pošto je internet pun "Original" kablova?

Primer: u oglasu piše: "Original Apple lightning to USB Cable..." i kada postavi fotku kutije pomislim da je original (oznaka MD818ZM/A):

Screenshot 2023-04-24 at 10.53.50.png

I na sledećoj fotki se vidi da nije original 100%:

Screenshot 2023-04-24 at 10.53.59.png

Mislio sam da tražim po šifri proizvoda "Apple USB-C to Lightning Cable" ali se i one razlikuju:

iStyle: MM0A3ZM/A https://istyle.rs/apple-usbc-lightning.html?config_size=1606

Macola: mx0k2zm/a https://macola.rs/accessories-dodaci/adapteri-kablovi/apple-usb-c-to-lightning-cable-1m
 
Ja prodajem original iz Istyl-a pa cu ti slikati sta hoces.
 
Poslao sam ti privatnu poruku.
 
na kopijama originala uglavom je font drugačiji, ali ne mnogo, pinovi na kablu nisu isti, kvalitet kabla nije isti. Teško je to proveriti ako nemaš pored sebe originalnu kutiju.

Jedini način je da kupuješ na proverenim mestima.
 
Hvala na odgovoru. Još me zanima ako se kupi kopija koliko ona degradira bateriju u smislu da će se baterija brže prazniti i smanjiti vek trajanja?
 
Hvala na odgovoru. Još me zanima ako se kupi kopija koliko ona degradira bateriju u smislu da će se baterija brže prazniti i smanjiti vek trajanja?
To u principu niko ne zna, jer niko nije radio tacna merenja. Glavni problem nije u degradaciji baterije, nego cinjenica da moze da se punjac pregreje (jer nema integrisana kola koja regulisu temperaturu i gase punjenje kad dodje do prevelikih temperatura) i otopi se, eksplodira, itd. Kupi sa aliexpressa baseus, essager, i nemas puno da razmisljas, ili kao pola foruma, 25W Samsungov.
 
Slažem se sa gore navedenim. Bolje i brendirani punjač drugog proizvođača nego kopija originala.

Takođe, kablovi i punjači lošijeg kvaliteta (što kopije uvek i jesu) mogu da oštete telefon, konektor punjenja može da pregori, ekran može da krene da zamrzava prilikom punjenja.
 
Pitanjce. Ako je telefon kupljen legalno u radnji u srbiji i posle više od god dana dodaje do nekog kvara. Da li je moguće reklamira ti telefon u zvaničnom servisu ili mora da ide preko prodavnice gde je kupljen?
 
Ako nije od operatera, koliko znam, mora preko te prodavnice.
 
Danas sam primetio crnu fleku na 3x kameri. Je l ima neko predstavu sta je i da l moze bez servisa(imam apple care+ ali ne bih ostajao bez telefona nedelju i vise)? Spolja se ne vidi nista na staklu niti da ima ispod njegaIMG_7663.jpegIMG_7664.jpeg
 
Ne može bez servisa. Mora da se menja kamera.
 
Ne mora da znači da će biti toliko.
Meni su u ProMobi-ju zamenili na 13 Pro ekran a kasnije i kameru za dan.
Koristim ga za posao pa mi frka da se zlopatim sa nekim starim androidom makar i 5 dana (šaljem poštom njima). Verovatno neću slati dok ne bude još nešto
 
Izvinjavam se ako je off-topic.
Naime, želim da koristim Xiaomi punjač na Iphone 8 plus, sa usb c lightning kablom naravno. Output mu je 5V - 3A, 9V - 3A itd... Znači 15W i 27W. Iphone po specifikacijama koje sam našao traži 18W za brzo punjenje. Hoće li telefon nivelisati raskorak i uzimati 18W?
 
Možeš da ga koristiš, ako na to misliš. koristiće koliko mu treba.
 
Koristiće koliko može i do koliko je programiran. Možeš da ga nakačiš i na punjač za Mac i brže će da se napuni nego sa onim koji je bio u kutiji, ali neće sigurno da iskoristi ono koliko koristi Mac već koliko može po specifikaciji.
 
Mislim da se ne razumemo najbolje, meni je to jasno. Samo me zanima da li je programiran da sam uzme koliko mu treba, uzimajući u obzir da (ako je tako) u ovom slučaju ima na raspolaganju nekompatibilne krajnje rezultate, kao na primer 9V i 3A. Dakle, šta u tom slučaju radi njegova logika za punjenje, primi 9V i uzme samo 2A (9V*2A=18W), uzme prvu varijantu čiji rezultat daje 15W, ili nešto treće?
 
Pa jel neko ovde inženjer koji radi na iphone projektu da ti odgovori 😂
 
Koristi slobodno punjač.
 
Meni je to jasno prijatelju, nego vidim i ti komentarišeš ad-hoc, nisi pročitao lepo i ne kapiraš moje pitanje. Ali kao što kolega reče, to je više pitanje za inženjere, tako da sa ovom porukom prestajem da vas smaram ljudi. :D
 
Razbio sam totalno ekran na mom Iphone 13 pro max,samo blicne s vremena na vreme,zelim da ga prodam u tom stanju,kako da ga vratim na fabricka i obrisem sve svoje podatke pre prodaje?
 
^ Jesi li probao da odeš na www.icloud.com, tamo bi trebalo da ima opcija erase iphone? Na telefonu mora da bude uključena opcija find my phone.
 
Nazad
Vrh Dno