Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda nije znao to.... ali je znao vise nego ti i ja.
Eyes wide shut je nesto sto ce pisati u knjigama AI-a, u vezi muske (ne)sigurnosti :)
Ima da zauzme 2MB! :coffee:
 
Poslednja izmena:
Ponovo pronadjoh BISER :ROFLMAO:
Padoh na lep poster (ne ovaj sto je na imdb),kasnu satnicu (morao je domaci 😃) i kratko trajanje 😇


Realna ocena na imdb 🫡
 
Pogledao sam film the square https://www.imdb.com/title/tt4995790/ i upocetku mi je bilo onako, nekako razvodnjeno, dugacak film, odvlaci paznju, ali kad se slegnu utisci na kraju film i nije toliko los. Ima poruku, npr za mene 5/10 ali zbog poruke i svega 7/10. Pre ovog filma sam pogledao triangle of sadnes koji je ipak malo dinamicniji pa sam mozda zbog toga stekao utisak da je ovaj "spor".
 
U kom podforumu/temi moze da se napise nesto u vezi necega sto nije ni film, ni serija, nego Netflix standup....??
Dileme, dileme... sto bi rekao neko od brace koja su napravili matrix1...

jeste ikada slusali/gledali BS intervuje glumaca pred premijeru nekog BS filma...ono je po meni neugodno.
Tacno se vidi da u ugovoru stoji da moraju da ga reklamariju...po svaku cenu!
Tu vec gubim poslednji gram simpatije sa glumcem/glumicom.. koje sam voleo u nekom desetom ostvarenju.
 
Poslednja izmena:
Šta je BS?
 
^ Beat Street - bit strit
 

Iako film ima jaku "skrivenu" poruku,ipak mi je recimo prethodno navedeni Opkoljeni bio mnogo gledljiviji.
 
Posle ne znam koliko vremena odgledao sam
Evil Dead III: Army of darkness

Kakav flashback u vhs vreme kada sam to vrteo na video rekorderu
 
Baš nameravam da pogledam trilogiju. Iz nekog razloga stalno preskačem, samo treći sam gledao i to ne ceo.
 
The Swerve (2018)

Takoreći prvenac režisera Deana Kapsalisa, je vrlo dobar psihološki triler, bez horor odrednice, film koji se bavi teškim oblikom šizofrenije, mada u opisu stoji borba protiv nesanice, tako da, ako se od insomnie stanje može pogoršati do manične depresije, onda vam je to, to.
I što je dobro u celoj priči, nekako se stiče utisak vizuelnog prikaza iz "prvog lica" što gledaocu stvara dozu zbunjenosti da li smo u njenoj realnosti ili paranoji i film kao takav jako dobro vozi, a sigurno ne bi delovalo tako da Azura Skye nije izvrsno odigrala svoju ulogu i ne samo to, već i prikaz njene osetne transformacije "propadanja".
 
Погледах синоћ у биоскопу Џона Вика 4
Шта знам, мени можда и најбољи филм од сва четири... Јесте да траје дуго али је аквција од самог старта па до краја. Солидни нови ликови и прелеп визуелно. Много труда и новца уложено и лепо потрошена 3 сата.
 
The Swerve (2018)

Takoreći prvenac režisera Deana Kapsalisa, je vrlo dobar psihološki triler, bez horor odrednice, film koji se bavi teškim oblikom šizofrenije, mada u opisu stoji borba protiv nesanice, tako da, ako se od insomnie stanje može pogoršati do manične depresije, onda vam je to, to.
I što je dobro u celoj priči, nekako se stiče utisak vizuelnog prikaza iz "prvog lica" što gledaocu stvara dozu zbunjenosti da li smo u njenoj realnosti ili paranoji i film kao takav jako dobro vozi, a sigurno ne bi delovalo tako da Azura Skye nije izvrsno odigrala svoju ulogu i ne samo to, već i prikaz njene osetne transformacije "propadanja".
Nesanica ili manjak san je siguran put u ludilo, jedva cekam da pogledam.
 
Jaksa, vuces me za jezik... mislio sam na Chris Rock special na netflixu..
Mislim da je pretekao i Dzervajsa konacno... cak i
victim foru je izvukao
po meni 10/10
 
The Hero baš dobra dramа, Sam Elliot grandiozan. Doduše mislim da ga nisam u puno ostvarenja gledao. Svakako za ljubitelje vesterna preporuka iako nije vestern ali priča se delom time bavi. Ne sećam se da sam nešto smislenije odavno gledao, gluma na jako visokom nivou kao i dijalozi. Jaka 7.


P.S. ima i gicanja, tu je baš dobro "odglumio"
 
Majko mila kakvo smeće od filma!

Fr7-MV2-MWc-AUCacq.jpg
 
Biutiful (2010)

Nakon dobijene preporuke, shvatim da sam od Bardema pogledao jako malo filmova, ali mi je za oko zapao i meksički režiser ovog dela koji stoji iza 21 grama, Pasjeg života i još mase nekih poznatih koje i nisam planirao da gledam, ali svakako me par naslova privuklo na koje ću se fokusirati.
Ko je, bilo šta gledao od ovog stvaraoca može naslutiti da je Biutiful jedna teška soci drama, teška kao četres prva! Nisam ljubitelj istih, ali držala me prikovanog za ekran do kraja.
Meni je ovo ona vrsta filma koji će vam sigurno biti bolji sutra nego u toku gledanja. E sad, da li usled previše nepovezano-povezanih likova u početku, i mozganja o čemu ovo pričaju. Ko je tu kome šta? A i radnje sa kojom još nisam načisto gde će da vodi, međutim sve to na kraju lepo sedne na svoje mesto. 7/10
 
Naisao na sva tri TOM Rajdera, onaj najnoviji nekako mi nije legao, najverovatnije sto je moj mozak urezao Lara je Andjelina i nijedna druga dok je sveta.
Originali sa Andjelinom, onako sada iz ovog ugla nista posebno sem Andjeline, to je i razlog sto smo gledali filmove kada smo bili mladji :)
 
Biutiful (2010)

Nakon dobijene preporuke, shvatim da sam od Bardema pogledao jako malo filmova, ali mi je za oko zapao i meksički režiser ovog dela koji stoji iza 21 grama, Pasjeg života i još mase nekih poznatih koje i nisam planirao da gledam, ali svakako me par naslova privuklo na koje ću se fokusirati.
Ko je, bilo šta gledao od ovog stvaraoca može naslutiti da je Biutiful jedna teška soci drama, teška kao četres prva! Nisam ljubitelj istih, ali držala me prikovanog za ekran do kraja.
Meni je ovo ona vrsta filma koji će vam sigurno biti bolji sutra nego u toku gledanja. E sad, da li usled previše nepovezano-povezanih likova u početku, i mozganja o čemu ovo pričaju. Ko je tu kome šta? A i radnje sa kojom još nisam načisto gde će da vodi, međutim sve to na kraju lepo sedne na svoje mesto. 7/10
Obavezno gledaj i ostale filmove od Iñárritu-a duplo su bolji od 99% današnjih...
 
Pocinje tako mlako, a zavrsava kao triler, za preporuku:

 
Operation Fortune 5/10
Ајме мајко шта уради Гај Ричи?!... Погледао сам га до краја, мада сам 30% времена чачкао телефон. Ужас.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno