Šta je novo?

Xiaomi G10 štapni usisivač

G10 ima opciju brisanja, sa (malim) rezervoarom za vodu. Teško bih to nazvao ribanjem.

S druge strane G11 ima napredniju turbo četku sa nožem za dlake, koji sprečava zapetljavanje.

Turbo četka na G10 je već prilično dobra, ali Auto mod često nema dovoljno snage, a jedina opcija je Max (Standard mode je nedostupan kada se koristi turbo četka, već se umesto njega pojavljuje Auto). Nisam siguran da li je to bolje rešeno na G11 koji ima senzor.
 
Imam G10 više od godinu dana. Kupljen u BC group, plaćen 30.000.
Samo bih potvrdio sve hvalospeve koji su napisani za ovaj usisivač.
Baterija drži kao prvog dana i stvarno sam prezadovoljan. Ostalo je sve već napisano.

Svaka preporuka!
G10 ima opciju brisanja, sa (malim) rezervoarom za vodu. Teško bih to nazvao ribanjem.

S druge strane G11 ima napredniju turbo četku sa nožem za dlake, koji sprečava zapetljavanje.

Turbo četka na G10 je već prilično dobra, ali Auto mod često nema dovoljno snage, a jedina opcija je Max (Standard mode je nedostupan kada se koristi turbo četka, već se umesto njega pojavljuje Auto). Nisam siguran da li je to bolje rešeno na G11 koji ima senzor.
G10 auto modu kad usisivaš i pređeš sa pločica na tepih, on sam pojača usisavanje na max, bez ti da bilo šta diraš.

Kada se koristi mop za ribanje, obavezno se korisiti u eko modu da ne bi slučajno usisao vodu jer G10 nije predviđen za mokro usisavanje.
 
Poslednja izmena:
Džaba sve kad ga više nema u prodaji.
 
Dakle, izmedju G10 i G11, da li je G11 stvarno unapredjen (celokupno gledano?), ili se moze pazariti i G10?
 
Maksuz sam se registrovao da podijelim svoje iskustvo, a možda će nekome i pomoći.

Prije 20 dana sam kupio Xiaomi G11 usisivač, to im je trenutno najnovija verzija. Plaćen ugrubo 330€. A vrijedi svakog eura i više od toga. Savršeno usisava, 65 kvadrata doma usisa sa pola baterije na auto modu. Tepisi su mi promijenili boju nakon usisavanja, to moj bivši Samsung šnjiraš od 75€ nije mogao ni naopako. Vrlo lako se čisti, skoro bešćujan u odnosu na klasični usisivač! Montirao ga na zid u špajzu, po završetku usisavanja okačim ga i uvijek je pun.

Po meni jedina blaga mana je volumen prostora za otpad - da je barem 0,5 L bilo bi idealno. Ovako moram tokom usisavanja napraviti jednu pauzu da ga istresem, ali istresa se baš jednostavno.

Mama kad je vidjela, i ona naručila isti. Tako da oba domaćinstva sada imaju Xiaomi G11.
 
Vise od pola godine je kod mene (G10), maleni je kao clan porodice 😂😂 prezadovoljan…
Sada je na recu robot usisivac, naravno neki Xiaomi.
 
Pozdrav da li ima neko iskustva kako se pokazao na tepisima i dlakama, da li se usisava ili ne?
Takodje koja je razlika izmedju g9 i g9 +, bio je na akciji g9+ za 21.000 sa 27.000 u Mi store, cesto ima tih akcija, da li je to best buy? Najvise mi treba za tepihe i dlake, mrve se podrazumevaju kao i svuda.
 
Imam upravo g9, sasvim dovoljno. Mislim da je g9+ identican, samo fora da promene cenu. Jedino sto sam primetio da kad je cupavi tepih nema snage da okrece cetku i da usisivac radi na max, samo cetka prestane da se okrece, ali sasvim lepo radi na srednjem nivou.
 
Odlučilo se kupiti štapni usisivač, vidim da ga sad ima za cca 250€ model G10 plus.
Je li ovo i dalje isplativa kupnja ili gledati neke novije modele?
Vidim neki isto Xaiomi Roborock H7 za 50-tak € više?
 
Pazarila G10 BHR4307GL krajem avgusta 2023. godine.
Oduševila se (imam kućne ljubimce koji se linjajui). Na tepisima odličan: sam pojača i uvuče mrve, prašinu i dlake. Usisam stan bez muke (koristim srednju brzinu/snagu).

Ali, avaj... Posle godinu i po dana promenio zvuk, znatno slanije vuče (jedva upola kao ranije), na tepihu četka prestaje sa okretanjem tako da nema ništa od usisavanja, mora se više puta preći ista površina da bi se pokupile mrve i dlake, tako da je period usisavanja duži... :cry:
U servisu ovlašćenog uvoznika tvrde da testovi ne pokazuju nikakvu nesaobraznost. o_O
Ukratko, imala sam savršen usisivač godinu i po dana (za skoro 30.000 dinara). To mi nešto skupo... :eek:

Ima li neku ideju kako se vrše testovi u servisu, postoji li mogućnost dodatnog testiranja/veštačenja... Ukratko, kako da ostvarim prava po Zakonu o zaštiti potrošača, kako i gde da ga popravim...
 
Pazarila G10 BHR4307GL krajem avgusta 2023. godine.
Oduševila se (imam kućne ljubimce koji se linjajui). Na tepisima odličan: sam pojača i uvuče mrve, prašinu i dlake. Usisam stan bez muke (koristim srednju brzinu/snagu).

Ali, avaj... Posle godinu i po dana promenio zvuk, znatno slanije vuče (jedva upola kao ranije), na tepihu četka prestaje sa okretanjem tako da nema ništa od usisavanja, mora se više puta preći ista površina da bi se pokupile mrve i dlake, tako da je period usisavanja duži... :cry:
U servisu ovlašćenog uvoznika tvrde da testovi ne pokazuju nikakvu nesaobraznost. o_O
Ukratko, imala sam savršen usisivač godinu i po dana (za skoro 30.000 dinara). To mi nešto skupo... :eek:

Ima li neku ideju kako se vrše testovi u servisu, postoji li mogućnost dodatnog testiranja/veštačenja... Ukratko, kako da ostvarim prava po Zakonu o zaštiti potrošača, kako i gde da ga popravim...

Probaj da konsultuješ neku organizaciju za zaštitu potrošača. Naši servisi, kao i osiguravajuće kuće (i ko sve ne), jako vole da pokušaju da "otkače" kupca/klijenta koji traži nešto od prava koja mu pripadaju. Većina odustane i gunđa u sebi, što oni (kratkovido) vide kao čistu dobit.

Ja bih uzeo drugi takav usisivač od nekoga, i testirao bi ih jedan pored drugog. I poslao još jednu reklamaciju sa sve referencom na prethodni odgovor i linkom na video, cc-ovao društvo za zaštitu potrošača, i, idealno, ako imaš nekoga iz medija. I pitao da li smatraju da im je takva reklama potrebna...
 
hocu da uzmem g10, trenutno ga samo na kp nalazim. zbunilo me sto postoji g10 (4307) i g10+(6179) pa sam posle duzeg guglanja naisla na informaciju da je jedina razlika cetka koje je "smart" kod g10 i sama registruje vrstu podloge i zavisno od toga pojacava/smanjuje jacinu usisavanja. ne znam koliko mi je to bitna funkcija posto samo plus model trenutno nalazim.

kakvo vam se iskustvo sa usisavanjem komadica hrane? negde mi za to najvise i treba da usisam ono sto dete razbaca po podu
 
Bojim se da ga trenutno nema ni na KP. :(
Molim Vas, javite ako se negde pojavi.
 
Probaj da konsultuješ neku organizaciju za zaštitu potrošača. Naši servisi, kao i osiguravajuće kuće (i ko sve ne), jako vole da pokušaju da "otkače" kupca/klijenta koji traži nešto od prava koja mu pripadaju. Većina odustane i gunđa u sebi, što oni (kratkovido) vide kao čistu dobit.

Ja bih uzeo drugi takav usisivač od nekoga, i testirao bi ih jedan pored drugog. I poslao još jednu reklamaciju sa sve referencom na prethodni odgovor i linkom na video, cc-ovao društvo za zaštitu potrošača, i, idealno, ako imaš nekoga iz medija. I pitao da li smatraju da im je takva reklama potrebna...

Uspela sam. Oni i dalje tvrde da nema nesaobraznosti ali su mi ponudili vraćanje novca. Mislim da su mi greškom dostavili dokument u kome piše da operativni sistem nije originalan. :mad:
Da čovek ne poveruje....
 
Uspela sam. Oni i dalje tvrde da nema nesaobraznosti ali su mi ponudili vraćanje novca. Mislim da su mi greškom dostavili dokument u kome piše da operativni sistem nije originalan. :mad:
Da čovek ne poveruje....

Bezobrazluk se toleriše, pa čak i neguje, pa ga imamo na svim nivoima. Nije to greška, već samo slika njihovog odnosa prema kupcima.

Ako imaš načina i živaca, prenesi svoju priču što većem broju ljudi, objavi po medijima/online, piši Efektivi. Iako su ti vratili novac...
 
moje iskustvo sa stapnim usisivacem xiaomi prosao je period garancije plastika je postala jako krta puca sve zivo dugme na metalnoj cevi tedan deo plastike blizu dugmeta kojim se pokrece usisivac plastika je jednostavno postala previse krta izlepio sam ga selotejpom dok ga ne zamenim. baterija oslabila u rezimu turbo traje manje od minuta nekada je trajala 7 minuta . lepo izgleda ali kvalitet nije za preporuku.
 
Nazad
Vrh Dno