Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Piše ti u ugovoru da je nadležan sud u Srbiji.
Takođe i da su dužni da ti obezbede to što je napisano u ugovoru. To im je standardan odgovor, nije brzinski.
Svi su odavno prešli na broj kanala u tv usluzi, a ne na kanale same po sebi. Voleo bi ja da pređem negde na 1 dinar, ali nemam osnova jer sam potpisao ugovor a nemam ni gde drugo na lokaciji.
Ono njihovo prepucavanje sa konkurncijom i slično je samo nekultura i nevaspitanje. Kod konkurencije je bilo raskida ali na osnovu povećanja cene. Za ovo još nisam čuo da je neko ostvario.
 
@mandarije ovo nije tema o provajderu MTS. postoji barem jedna tema. hvala na razumevanju
 
Stigao Iris 2.0 u Novi Sad konačno
 
Stigao u Novi Sad, da.
Na sva tri 4024.
Brže prebacivanje kanala. Ali back dugme baš nedostaje.

I nestalo na primer ko ima HD kanale da piše i info da su HD.
 
Stigao Iris 2.0 u Novi Sad konačno
I ja sam to primetio kada sam jutros upalio TV. Meni deluje OK. Definitivno se razlikuje od prethodnog interfejsa i trebaće mi kraći period prilagođavanja, ali radi lepo i, bar meni, novi interfejs deluje prilično intuitivno. Možda je to zbog toga što sam pratio temu i pročitao uputstvo unapred, ali snašao sam se za 10-tak sekundi. Kanale koji su mi ranije bili sortirani sam stavio u omiljene i izabrao da se samo oni prikazuju. Ostalo mi nič ne smeta.
 
I ja sam to primetio kada sam jutros upalio TV. Meni deluje OK. Definitivno se razlikuje od prethodnog interfejsa i trebaće mi kraći period prilagođavanja, ali radi lepo i, bar meni, novi interfejs deluje prilično intuitivno. Možda je to zbog toga što sam pratio temu i pročitao uputstvo unapred, ali snašao sam se za 10-tak sekundi. Kanale koji su mi ranije bili sortirani sam stavio u omiljene i izabrao da se samo oni prikazuju. Ostalo mi nič ne smeta.
Kako izabrati da se prikazuju samo omiljeni kanali?
 
Kako izabrati da se prikazuju samo omiljeni kanali?
Nisam kod televizora pa pišem po sećanju: klik na strelicu levo, potom još jednom levo i u gornjem delu ekrana piše: 'svi kanali' i 'omiljeni kanali'. Izabereš da se prikazuju samo omiljeni. Nakon toga se kod listanja kanala na CH+ i CH- prikazuju samo omiljeni kanali.
 
Ali se sad, za razliku od prethodnog Irisa, u programskoj šemi prikazuju svi kanali.
 
I ja sam to primetio kada sam jutros upalio TV. Meni deluje OK. Definitivno se razlikuje od prethodnog interfejsa i trebaće mi kraći period prilagođavanja, ali radi lepo i, bar meni, novi interfejs deluje prilično intuitivno. Možda je to zbog toga što sam pratio temu i pročitao uputstvo unapred, ali snašao sam se za 10-tak sekundi. Kanale koji su mi ranije bili sortirani sam stavio u omiljene i izabrao da se samo oni prikazuju. Ostalo mi nič ne smeta.
Ovo je 99% supernova interfejs koji sam imao prethodno tako da meni je ok. Brz je, moderniji.. malo da upeglaju nedostatke na koje su se ljudi zalili i top.
 
Ali se sad, za razliku od prethodnog Irisa, u programskoj šemi prikazuju svi kanali.
Da. Meni je važno da postoji bar neka mogućnost izbora kanala koji će se prikazivati, zbog roditelja. Oni su navikli da krenu od RTS1 i da potom idu na CH+. Gledaju aktivno 20 kanala i ostalo ponekad. Ali mi ipak nedostaje sortiranje koje je postojalo ranije.
 
Mnogo liči na ono što ima na EON STB. Radi sasvim dobro na EC2018V5, kao i na HPH4024. Biće skroz OK, ako ne bude bilo bubica za čije otklanjanje bi bilo potrebno onoliko restartrovanja kao ranije. Na optici za sada je sve stabilno.
 
Da li su nekom smanjili rezoluciju sa 1080i na 720p nakon produženja ugovora? Optički net je u pitanju.
Jesu meni kada sam poslednji put obnavljao ugovor (nije optika, ali svejedno). Kažu da nisam naglasio da želim HD kanale, pa ta opcija nije bila štiklirana. Na moju primedbu da me to niko nije ni pitao samo su slegli ramenima. Uglavnom, na moj zahtev su ih odmah uključili. Tako je bar bilo pre godinu i po. Ne znam da li se sada HD kanali podrazumevaju (verovatno da).
 
Moze neko da postavi neku sliku tog Irisa 2.0?
Ja sam sad isao podesavanja Iris Boxa i pise verzija boxa 2.54 ali ne iris softver verzija.
Takodje kod interfejsa ne vidim nikakve promene, mozda nije jos stigao na moje boxove. Skyworth HPH07
 
Poslednja izmena:
Na koji način se sad ulazi u onaj skriveni meni na EC2018V5? Ima li uopšte načina od kad se pojavio Iris 2.0? Na HP4024 i dalje radi komanda #1397#

Ali na ovom "starcu" nema izgleda više ni jedna komanda za tu namenu. Ne radi 104030 sa zvezdicama ispred i iza. Bilo bi mi korisniko da nekako daljinskim putem mogu da restartujem uređaj ako zatreba, ali onaj ko je pravio Iris 2.0 na tako nešto izgleda da nije mislio. Ne znam, možda sada stvarno ti restarti zbog zaglupljivanja neće biti toliko česti, pa su dovoljni oni tasteri na samom uređaju. Šta o tome misle moji forumski drugari.
 
Moze neko da postavi neku sliku tog Irisa 2.0?
Ja sam sad isao podesavanja Iris Boxa i pise verzija boxa 2.54 ali ne iris softver verzija.
Takodje kod interfejsa ne vidim nikakve promene, mozda nije jos stigao na moje boxove. Skyworth HPH07
Ima dosta slika na portalu Tele Srbija.
 
Na koji način se sad ulazi u onaj skriveni meni na EC2018V5? Ima li uopšte načina od kad se pojavio Iris 2.0? Na HP4024 i dalje radi komanda #1397#

Ali na ovom "starcu" nema izgleda više ni jedna komanda za tu namenu. Ne radi 104030 sa zvezdicama ispred i iza. Bilo bi mi korisniko da nekako daljinskim putem mogu da restartujem uređaj ako zatreba, ali onaj ko je pravio Iris 2.0 na tako nešto izgleda da nije mislio. Ne znam, možda sada stvarno ti restarti zbog zaglupljivanja neće biti toliko česti, pa su dovoljni oni tasteri na samom uređaju. Šta o tome misle moji forumski drugari.
Ne možeš da ga resetuješ tako što držiš nekih 5 sekundi crveno crveno dugme na daljinskom?
Za dva dana sam već resetovao koliko prethodni Iris za nekoliko meseci. Mada je obično tako kada puste nešto novo.
 
Ne možeš da ga resetuješ tako što držiš nekih 5 sekundi crveno crveno dugme na daljinskom?
Za dva dana sam već resetovao koliko prethodni Iris za nekoliko meseci. Mada je obično tako kada puste nešto novo.

Čuo sam za to. Ali meni crveno dugme na belom daljinskom odmah gasi televizor. Uopšte ne mogu da ga koristim za bilo kakvu kontrolu STB uređaja. Ne znam šta će dalje biti. Noćas sam resetovao i ruter i STB. Već je bila prošla ponoć. Sada da vidim koliko će stabilnost usluge dugo potrajati. Pamtim današnji datum.
 
Mora crveno dugme da se drži neprestano tih par sekundi i mora da restartuje stb, upaliće se ona crvena lampica a onda kreće restart, a možeš i pozadi risivera da dugme izgasiš pa upališ, tako sam ja ranije resetovao.

Što se tiče premeštanja i sortiranja, nema više, koliko puta smo to već pisali. Može da se napravi lista omiljenih kanala i da ta lista bude primarna ali ako se desi npr. da ukucate neki broj kanala koji nije na omiljenoj listi, npr. Arene na 300 (a one nisu na listi) onda automatski vraća na sve kanale kao primarnu listu.
 
Čuo sam za to. Ali meni crveno dugme na belom daljinskom odmah gasi televizor. Uopšte ne mogu da ga koristim za bilo kakvu kontrolu STB uređaja. Ne znam šta će dalje biti. Noćas sam resetovao i ruter i STB. Već je bila prošla ponoć. Sada da vidim koliko će stabilnost usluge dugo potrajati. Pamtim današnji datum.
Možda ti držiš power dugme, umesto onog crnog dugmeta sa crvenom tačkicom (u tvom slučaju belo sa crvenom).
 
Ako je stari daljinski-beli onda se drži crveno dugme u zadnjem redu, a ako je novi crni daljinski onda je crno dugme sa crvenom tačkicom. U pravu si Xavi, verovatno je kolega forumaš pritiskao power dugme.
 
Ima tri načina da se restartuje STB.
-Iza STB-a ugasiš i upališ ga na power dugme.
-Preko daljinca držiš crno dugme sa crvenom tačkicom par sekundi (ili belo sa crvenim).
-I kada se uđe u skriveni meni u STB i ima opcija Restart Device.
 
Ljudi, izvinjavam se. Sad mi je sve jasno. Ispade nesporazum. To dugme je na starom Irisu služilo za izbor jezika na dual audio kanalima kao što je Eurosport. Zato u prvom trenutku nisam ni mogao pomisliti da sada ima drugu namenu. Hvala na pojašnjenju.
 
Stigla verzija 2.0 i u Suboticu... jedino sto sam primetio da na nekim kanalima nisam imao program (RTS2,B92,)... znači šaltam kanale, sve mi deluje brže nego ranije (Q11) ali kad dodjem do RTS2 onda samo crna slika bez tona... pise koji bi program trebao da bude - info linija je tu ali slike/tona nema... isto i na B92... ako prebacim dalje sve funkcionise kako treba, nisam mnogo cackao da li ima jos nesto sto nije radilo, ovo je odmah na startu liste pa se pokazalo brzo... videcemo, danas, kad se sve "slegne" kako je... a i ne gledam mnogo iptv, ali kad zatreba tu je...
 
Stigla verzija 2.0 i u Suboticu... jedino sto sam primetio da na nekim kanalima nisam imao program (RTS2,B92,)... znači šaltam kanale, sve mi deluje brže nego ranije (Q11) ali kad dodjem do RTS2 onda samo crna slika bez tona... pise koji bi program trebao da bude - info linija je tu ali slike/tona nema... isto i na B92... ako prebacim dalje sve funkcionise kako treba, nisam mnogo cackao da li ima jos nesto sto nije radilo, ovo je odmah na startu liste pa se pokazalo brzo... videcemo, danas, kad se sve "slegne" kako je... a i ne gledam mnogo iptv, ali kad zatreba tu je...
Restartuj ga,meni se posle update-a na Iris 2.0 hp4204 izbacio crn ekran i posle restarta je sve bilo ok.
 
Nije baš elegantno rešenje :) ali počeo da koristim Sliku u Slici ili famozni PiP za sport (tu uglavnom rade svi kanali, nisam mnogo gledao ostalo).
Sa OK dugmetom prebacuje samo između ta dva kanala. Nije baš kao Back dugme, ume malo da zasmeta ali bolje i to kada ima nešto zanimljivo.
 
Stigo IRIS 2.0 sto se tice izgleda lepsi je od stare verzije,ali sama organizacija kanala je katastrofa namestim svoje omiljene kanale izbiram da budem na njima, kad promenim kanal na primer stisnem 1 i izaberem RTS on me vrati na sve kanale, svaka promena kanala on vrati na sve kanale. Uopste mi nije jasno cemu sluzi opcija Omiljeni kanali kad nemaju efekta. Jos uz to da nema sortiranja kanala.
 
Stigo IRIS 2.0 sto se tice izgleda lepsi je od stare verzije,ali sama organizacija kanala je katastrofa namestim svoje omiljene kanale izbiram da budem na njima, kad promenim kanal na primer stisnem 1 i izaberem RTS on me vrati na sve kanale, svaka promena kanala on vrati na sve kanale. Uopste mi nije jasno cemu sluzi opcija Omiljeni kanali kad nemaju efekta. Jos uz to da nema sortiranja kanala.
Kanale sortiraš tako što prvo obeležiž omiljene kanale na zvezdici, pa onda levom strelicom dođeš do trake sa izborom kalegorije. Potvrdiš sa ok omiljeni i ta ti je lista aktivna. Brojevi kanala se ne menjaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno