Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Da li neko ima iskustva sa kupovinom Garmin (Fenix) satova na KP ili da gledam preko zvaničkih prodavaca (NaviShop itd..)
 
Da li neko ima iskustva sa kupovinom Garmin (Fenix) satova na KP ili da gledam preko zvaničkih prodavaca (NaviShop itd..)
A prodavac kao prodavac, vecina nema nikakvu garanciju. Bolje pitanje je da li si spreman da platis duplo manje za sat bez garancije ili punu cenu za sat sa garancijom od dve godine.
 
Da li neko ima iskustva sa kupovinom Garmin (Fenix) satova na KP ili da gledam preko zvaničkih prodavaca (NaviShop itd..)
ja sam uzeo kod Dache na KP, evo radi vec cetiri godine bez ikakvih problema
 
Ti sa Kp ne daju dan garancije. Uzet bio Vivoactive nov,vakuum, posle 5,6 dana crkao ekran i naravno,nema garancije,bacene pare. Pa posle nemojte kmekati zbog tih kvazi sigurnih prodavaca na Kp.
 
naravno da nema garancije, ako hoces garanciju ima u Navishop
 
Dacha i kaže da nema garancije.
Ja sam izraziti protivnik kupovine na crno, ali žena kada je kupovala FR245 Music, razlika između Dache i regularne prodavnice je bila tačno 2x.
Stvarno nerealno.
 
madjari imaju neku teoresku garanciju da posaljes njima (ako budu radili) pa oni u madjarsku, a daca verovatno ne uzima iz hu pa nema.

S druge strane, apple ima internacionalnu garanciju...
 
Poslednja izmena:
Imam samsung telelefon, da bih prešao u drugi tabor treba dosta novca, sa kombinacijom aw ultra da ne pričam.

Hvala za savet, olakšali ste mi izbor kupovine 😊😊 ..
 
Dacha i kaže da nema garancije.
Ja sam izraziti protivnik kupovine na crno, ali žena kada je kupovala FR245 Music, razlika između Dache i regularne prodavnice je bila tačno 2x.
Stvarno nerealno.
Bukvalno pola para sam dao za suprugin Venu. Nije Dacha, ovde na Benchu.

Nema garancije, ali ti uređaji vrlo malu verovatnoću crkavanja imaju. Coros daje garanciju, odakle god da je sat.
 
I ja sam veliki protivnik kupovine na crno, ali sam ipak malo više protiv toga da neko od mene tenedenciozno pravi magarca i očekuje da pri tome budem slep i gluv (videti pod "razlika u cenama u Srbiji i okolnim državama"). Onima koji maržama zahvataju basnoslovne procente jednostavno ne želim da dajem svoj novac, čak i po cenu da kupujući na crno ostanem bez garancije. Ne isključujem mogućnost da je takav moj stav iracionalan i na sopstvenu štetu, ali mi je lakše da prebolim potencijalni finansijski gubitak od nekoliko stotina evra nego uvredljivu činjenicu da me prodavac u Srbiji smatra neinformisanom budalom, pa u skladu s tim očekuje da mu platim duplo više nego što bih to učinio na KP ili negde u inostranstvu (pri tome, niko mi ni ovde kod nas ne garantuje povoljan ishod reklamacije u garantnom roku, imamo onoliko loših primera i traumatičnih iskustava).

Hoću da kažem- nije sve ni u parama, bar u mom slučaju, već i do potrebe da mi se ne vređa inteligencija astronomskim i teško objašnjivim cenama naših neformalnih kartelskih trgovačkih udruženja.
 


ovo me podseca na vreme skidanja modovanja i instaliranja garmin mapa u prvoj dekadi 2000tih :)
 
Pa obratite pažnju čovek ima satove fabrički upakovane a ima i one koji su bez pakovanja i još jeftiniji.Zapitajte se gde je pakovanje od tih satova i zašto ih tako prodaje za cenu koja je više od duplo manja.
 
FR245 koji smo kupili upola cene od redovne maloprodajne je bio fabrički zapakovan. Zajedno smo prvi put otvorili kutiju.

Pošto se bavim uvozom i prodajom, jasno mi je kakve sve troškove imaju naši trgovci, koje EU nema, jasno mi je da smo malo tržište, pa da ne mogu da dobiju dobre nabavne cene, ali mi nije jasno kako pomenuti prodavac drži tako niske cene, čak i u odnosu na EU.
 
To nikome nije jasno, kada sam hteo da kupim sat imao je fenix7 za 430e sto je bilo za 150e povoljnije od najjeftinije cene u celoj EU po idealu i povoljnije nego korisceni satovi u oglasima u Nemackoj. Daje radnu garanciju od 7 dana, korektno napise i objasni sve ali sam ipak odustao od kupovine. Sad kako ih nabavlja i uspeva da zaradi na njima pojma nemam, ovi bez kutije su mozda izlozbeni modeli ali opet zasto bi neko prodavao toliko izlozbenih modela kad je sat i dalje itekako aktuelan
 
to je bas puno, pogotovo za 2xx model
 
255 je u odnosu na 245 dodao barometar, aktivnosti plivanje u bazenu i skijanje i praktično je izbacio potrebu za 7xx. Ali je i cena skočila. Sada je 265 dobio novi ekran i eto razlike u ceni.

Ja koristim FR945, da sada kupujem sat, nisam siguran da bih razmatrao 965, kad 265 ima sve što mi je potrebno. Ma koga lažem 🤣
 
1677712512281.png
 
To nikome nije jasno, kada sam hteo da kupim sat imao je fenix7 za 430e sto je bilo za 150e povoljnije od najjeftinije cene u celoj EU po idealu i povoljnije nego korisceni satovi u oglasima u Nemackoj. Daje radnu garanciju od 7 dana, korektno napise i objasni sve ali sam ipak odustao od kupovine. Sad kako ih nabavlja i uspeva da zaradi na njima pojma nemam, ovi bez kutije su mozda izlozbeni modeli ali opet zasto bi neko prodavao toliko izlozbenih modela kad je sat i dalje itekako aktuelan
Teško da je izložbeni model pre će biti prepakovani satovi,Garmin u inostranstvu uvažava reklamacije i radi zamene za novi sat.Stari se popravi prepakuje i prodaje .Sad kod njih je jasno naznačeno šta kupujueš i cena je mnogo manja ali kad stigne kod nas vodi se kao nov sat nikad korišćen samo bez kutije :)
 


 
dok benchmark ne testira nista, 255 test im je bio odlican :)

Nekako svi ti istaknuti strani youtuberi koji imaju sat prbog dana kao u skolici ponavljaju istu pricu, kao da dobiju skriptu sta treba da kazu...
 
Hteo bih da se konsultujem oko jedne dileme:

Mislio sam da malo zamenim mi band 5 nečim nešto ozbiljnijim, i inicijalno sam kontao uzeti Galaxy watch 4 ili 5.

Još ih nisam potpuno odbacio iz računice ali vidim da baterija nije nešto. Vodeći se logikom da mi treba all-arounder nekako sam naleteo na Garmin Venu SQ (music ili ne, meni svejedno). Kakva su mišljenja o njemu?

Meni u suštini treba satić za sve, dakle gedžet koji može da pokrije svakodnevne situacije, ma koliko to neprecizno zvučalo. Pošto sada nešto nisam u priči sa trčanjem, FR seriju sam odbacio, ionako najviše vremena provodim u gymu, nekom laganom hajkingu, eventualno bih bajs uključio nekad, kao i plivanje. Znači, standardne rekreativne aktivnosti, a ni tu mi nije glavna stvar da sat to meri perfektno, rekreativac sam pa mi 100% preciznost ne znači previše, više da imam neku okvirnu predstavu koliko sam istrčao/šetao/mirovao/spavao... Kontate već.

Shvatam da bi Venu SQ sve nabrojano mogao da pokrije manje-više dobro? I sad, u odnosu na GW 4 ili 5, kako se kotira, je l' dobijam nešto Garminom kao odabirom u odnosu na njih (osim baterije), šta bi mi preporučili?
 
venu sq nema altmetar, a mislim da mu je i gps fix dosta spor posto se radi o starom modelu.
Venu 2 plus (amoled i glup softver i proveriti da li ti je mob na listi kompatibilnih telefona) ili foreruner 255 (mip, dugmici bez toucha i dobar softver) su tu negde po opcijama sto ti trazis.

Za buzdet manji od venu sq meni bi bio zanimljiv i huawei watch fit 2 (nisam ga koristio, al lepo izgleda)
 
dok benchmark ne testira nista, 255 test im je bio odlican :)
Hvala, ali ne verujem da će u skorije vreme biti test 265 :)
255 na testu je baš moj sat (kupljen) i ne verujem da bih ga menjao za 265 jer sam fan transflektivnih ekrana, pa mi deluje kao korak unazad.
Jedino što fali 255 su možda vrhunski optički i ECG senzori, kao na Apple Watch ili Watch GT 3, sve ostalo je odlično.
 
Hteo bih da se konsultujem oko jedne dileme:

Mislio sam da malo zamenim mi band 5 nečim nešto ozbiljnijim, i inicijalno sam kontao uzeti Galaxy watch 4 ili 5.

Još ih nisam potpuno odbacio iz računice ali vidim da baterija nije nešto. Vodeći se logikom da mi treba all-arounder nekako sam naleteo na Garmin Venu SQ (music ili ne, meni svejedno). Kakva su mišljenja o njemu?

Meni u suštini treba satić za sve, dakle gedžet koji može da pokrije svakodnevne situacije, ma koliko to neprecizno zvučalo. Pošto sada nešto nisam u priči sa trčanjem, FR seriju sam odbacio, ionako najviše vremena provodim u gymu, nekom laganom hajkingu, eventualno bih bajs uključio nekad, kao i plivanje. Znači, standardne rekreativne aktivnosti, a ni tu mi nije glavna stvar da sat to meri perfektno, rekreativac sam pa mi 100% preciznost ne znači previše, više da imam neku okvirnu predstavu koliko sam istrčao/šetao/mirovao/spavao... Kontate već.

Shvatam da bi Venu SQ sve nabrojano mogao da pokrije manje-više dobro? I sad, u odnosu na GW 4 ili 5, kako se kotira, je l' dobijam nešto Garminom kao odabirom u odnosu na njih (osim baterije), šta bi mi preporučili?
Kao neko ko je imao active pre par godina preporucio bih ti galaxy watch ukoliko ti ne treba zbog treninga.
 
gledam neke satove na amazon de i cini mi se da su jefitniji nego kod nas .....imam drugara koji tamo radi pa uskoro dolazi i razmisljam sta bih mogao da kupim....najvise mi se svidjaju garmin satovi..... sat bi mi trebao za trcanje i sva merenja koja idu uz to....e sad posto je ovo prvi put da gledam neki ovakav sat ako moze neki savet za best buy do 300e.....hvala puno!!!
 
FR255 (koliko vidim na amazonu je malo preko 300, tacnije 330eur)
 
Za trčanje je svaki dobar, uzmi koji ti se sviđa najviše, i koji je dostupan. Pogledaj šta ima na KP.
 
Nazad
Vrh Dno