Šta je novo?

Xbox Series X / S

Jade Empire fazon 40din na arg/turskom. Bioware klasik od igre, a radi super na Series S. Preporuka za svakog da kupi.

Eh kad se setim da me je davne 2007-8 kostao 400din da se nareze u lokalnoj igraonici, i to ondasnjih dinara kad su plate 25k bile, ej, a sad original 40 dindzi i jos mi donese igru na konzolu za 5min dok odem u wc i vratim se.

Cudo.
 
Da podelim iskustvo: kad sam kupio 5 igrica preko turskog Store prvo sam ih dodao u korpu i posle kupio kao jednu zbirnu transakciju. U momentu kupovine pojavilo mi se Something went wrong, korpa je ostala kakva jeste, a na telefon je stigla poruka da je ceo iznos naplaćen. Posle restarta konzole uredno sam očitan kao vlasnik igara i u Paymentu su izlistane kao kupljene.
 
Da podelim iskustvo: kad sam kupio 5 igrica preko turskog Store prvo sam ih dodao u korpu i posle kupio kao jednu zbirnu transakciju. U momentu kupovine pojavilo mi se Something went wrong, korpa je ostala kakva jeste, a na telefon je stigla poruka da je ceo iznos naplaćen. Posle restarta konzole uredno sam očitan kao vlasnik igara i u Paymentu su izlistane kao kupljene.
I meni se isto desilo ranije danas prilikom kupovine Visom kod Turaka.
 
Otpakovao. Prelepo. Vredi svaki evro. Mnogo lepa konzola kao i kontroleri. Uradio sam i malo poredjenje Elite 2 i Edge kontrolera za PS5. Super leze u ruci i jedan i drugi mada je meni i dalje najbolji kontroler Elite 2. Mislim da Elite 2 ima vise podesavanja ali Edge sa zamenskim thumbstick tasterima ima svojih prednosti.
 

Prilozi

  • PXL_20230304_213636150.jpg
    PXL_20230304_213636150.jpg
    383.8 KB · Pregleda: 106
  • PXL_20230304_213938017.MP.jpg
    PXL_20230304_213938017.MP.jpg
    189.3 KB · Pregleda: 76
  • PXL_20230304_214233010.jpg
    PXL_20230304_214233010.jpg
    107.8 KB · Pregleda: 80
  • PXL_20230304_214310696.MP.jpg
    PXL_20230304_214310696.MP.jpg
    142.4 KB · Pregleda: 78
  • PXL_20230304_212413223.MP.jpg
    PXL_20230304_212413223.MP.jpg
    218.4 KB · Pregleda: 73
  • PXL_20230304_212457500.jpg
    PXL_20230304_212457500.jpg
    241.3 KB · Pregleda: 77
  • PXL_20230304_212631221.MP.jpg
    PXL_20230304_212631221.MP.jpg
    309.5 KB · Pregleda: 77
  • PXL_20230304_212804154.MP.jpg
    PXL_20230304_212804154.MP.jpg
    289.8 KB · Pregleda: 134
Gdje je u ovom trenutku najpovoljnija pretplata na GPU?
Trebalo bi da je i dalje Turska, oko 2€ mesečno. Pominjale su neke kolege da može nešto preko Argentine da se menjaju nalozi i bukvalno bude free koliko sam shvatio, ali to u ovom momentu ne bih pokušavao. I sad je za dž na neki način ;)
 
Gdje je u ovom trenutku najpovoljnija pretplata na GPU?
Ja sam prošle nedelje, uz pomoć kolega na forumu, uzeo GPU preko Turske na Series X, skinuto je 2,2 €.

Dugo nisam ništa igrao (poslednja konzola koju sam koristio je PS3). Oduševljen sam kako radi Series X, a još više sam oduševljen šta sve ima da se igra za tih 2 € :D Što se tiče cena igara u MS prodavnici, ima sjajnih popusta na starije naslove koliko videh, a ovi najnoviji i najtraženiji jesu jeftiniji, ali razlika nije tako velika u odnosu na cene kod nas.
 
Ja sam prošle nedelje, uz pomoć kolega na forumu, uzeo GPU preko Turske na Series X, skinuto je 2,2 €.

Dugo nisam ništa igrao (poslednja konzola koju sam koristio je PS3). Oduševljen sam kako radi Series X, a još više sam oduševljen šta sve ima da se igra za tih 2 € :D Što se tiče cena igara u MS prodavnici, ima sjajnih popusta na starije naslove koliko videh, a ovi najnoviji i najtraženiji jesu jeftiniji, ali razlika nije tako velika u odnosu na cene kod nas.
https://xbdeals.net Ovde pronađi istoriju cena za svoj store i određenu igru. Popusti su bili oko nove godine. Npr. Elden Ring je na turskom store tad koštao 2500 dinara, tako da bih ipak rekao da je velika razlika.
 
Pozdrav ljudi! Imam jedan problem, a mislim i da i znam o cemu se radi, ali sam hteo da se konsultujem sa vama jer nisam Bog zna kako iskusan. Naime, koristio sam uslugu Gamepass ultimate za US nalog. Uslugu sam aktivirao kodovima koje sam kupovao preko G2A. Jako su bili povoljni, samo je bila varijanta da moras da ih aktiviras po jedan kod svaki mesec. E sad, tri meseca je to prolazilo kao od sale do juce. Unesem ja kod (na isti nacin kako sam to do sada radio - redimovanje preko VPN-a), pratim kako ide price. Prepoznaje se kod (lepo ispise da je to gift card jedan mesec za us account), odlazi na odeljak ukljucenja mesecne periodicne pretplate (tamo gde su ispisani ime i rezime korisika i kartica), pocne da vrti i odustane u jednom moentu i ispise sledece "Try a different way to pay. This one isn-t working. Contact your bank for more info." Gledam vremensku zonu, UTC je, sve je odradio VPN kako treba. Prvo sam nasumicno probao vise kodova, ali svugde je odgovor bio isti (mada mi je odmah bilo jasno da nije to problem do kodova). Video sam odmah da je problem "kao" do kartice. Tripovao sam da je opet problem sa Visa Electron karticom, posto je neko pisao da je to bio problem na ARG store-u, a taj tip kartice koristim. Logujem sa na account, iskljucim karticu. Ponovo pokusam da redimujem kod i sve prolazi glatko. Dodjem do momenta gde treba da unesem metod placanja i adresu i, naravno, unosim sve regularno i cvrc, dodje do problema da kartica vise nije u redu kao (stalno mi zapinje kod broja kartice). Znaci, konacno imam jasan zakljucak da sada zapinje oko metoda placanja, tj. platne kartice. I sada mi pada na pamet da je problem u tome sto sistem, mozda, prepoznaje da je kartica srpska, otvorili su Gamepass za PC za nase podrucje i mozda dolazi do toga da ne mogu vise kao metod placanja da drzim srpsku karticu na US nalogu. Napominjem, da pretplatu koristim kao PC player, nemam xbox konzolu, te mi metodi rada sa gamepass ultimate pretplatom preko konzola uopste nije poznata. Ovako sam radio mesecima i sve je prolazilo okay. Izvinjavam sa na iscrpljivanju i ovako obimnom tekstu, ali mislim a se mora detaljno obrazloziti. Ako neko ima resenje ili predlog, ja sam zainteresovan da to cujem. Puno pozdrava!

P. S. Pisao sam ovo i u odeljku PC gamepass, ali ova tema je posecenija.
 
Preko telefona sa ukljucenim VPN. VPN je odradio posao, jer mi je svaki put rekao sa je vremenska zona UTC (US).
 
A ček jel ti uvek uzimaš te trial kodove i aktiviraš ih na istom nalogu?
 
Ako ne radis share sa nekim, napravi nov nalog USA, redeem kod preko njega da li ce da radi. Svakako ces imati onda i na svom glavnom nalogu pretplatu.
 
Nisu trial kodovi. Da jesu ne bih ih mogao na na istom nalogu aktivirati vise puta, vise meseci. Cak sam odredjenim clanovima prosledio link i oni uspesno vec nekoliko puta unose i produzavaju pretplatu. Kod je prepoznat u najboljem redu. Pravi mi se problem oko platne kartice
A ček jel ti uvek uzimaš te trial kodove i aktiviraš ih na istom nalogu?
Nisu TRIAL kodovi. Regularni su kodovi od mesec dana. Ne bih mogao vise puta da ih aktiviram na istom nalogu. Cak sam preporucio odredjenim clanovima koji ih redovno redimuju. Evo, bas mi se javio jedan momak koji koristi iste. On je juce uspreo a redimuje kod i koristi Visa Electron samo u drugoj banci. Bukvalno je problem kartica., npisao sam sve vec.
Ako ne radis share sa nekim, napravi nov nalog USA, redeem kod preko njega da li ce da radi. Svakako ces imati onda i na svom glavnom nalogu pretplatu.
Ne radim share ni sa kim. Samo preko kompa koristim gamepass ultimate. Mogu probati preko jos jednog koda da redimujem. Cisto da vidim da li ce raditi. Ja prosto mislim da mi pravi problem jer je srpska karticai prepoznaje je kao takvu. Ali, sa druge strane jedan claj je uspo da redimuje juce kod preko VIsa Electron kartice, ali druge banke.
 
Ne znam šta da ti kažem, problem je interno kod tebe, čim ostalima prolazi normalno.

Ja bih probao sa drugim nalogom i istom karticom, čisto da otkloniš kompletno mogućnost da je Microsoft nešto blokirao na tvom Main nalogu.

Nisu Trial kodovi, ali nisu ni klasični, čim mora da se sačeka da istekne pretplata i da se unese novi. Tako da zaista postoji mogućnost da je Microsoft to blokirao kod tebe, jer se u sistemu upalila neka lampica da nešto nije u redu sa tvojom pretplatom.
 
Ne znam šta da ti kažem, problem je interno kod tebe, čim ostalima prolazi normalno.

Ja bih probao sa drugim nalogom i istom karticom, čisto da otkloniš kompletno mogućnost da je Microsoft nešto blokirao na tvom Main nalogu.

Nisu Trial kodovi, ali nisu ni klasični, čim mora da se sačeka da istekne pretplata i da se unese novi. Tako da zaista postoji mogućnost da je Microsoft to blokirao kod tebe, jer se u sistemu upalila neka lampica da nešto nije u redu sa tvojom pretplatom.
Pokusacu tako nesto, cisto da vidim. Sada me vise zanima da znam, nego sto mi konkretna pretplata znaci. Hvala puno na izdvojenom vremenu. Drago mi je sto si se ti rajavio, jer znam da imas ogromno iskustvo i autor si silnih tekstova bez kojih se niko od nas pocetnika ne bi nikako snasao. Puno pozrava! :)
Izvini skroz sam smetnuo sa uma da nemas konzolu.
Hvala ti na pomoci druze. Ne znam ni sam u cemu se radi, ali odlicna je ideja da pokusam preko drugog naloga sa istom karticom to da uradim. Svako dobro druze! :)
 
Hm, samo mesec dana posle Zelda: Tears of the Kingdom - videcemo koliko je to pametan potez.

Znam da ove dve igre nemaju nista zajednicko i da su na razlicitim platformama ali ce Zelda sigurno izazvati nevidjeni hype i bice glavna vest mesecima, slicno kao Elden Ring. To ce sigurno imati uticaja na prodaju Starfielda. Jedino ako MS uopste ne racuna na prodaju i da ce ljudi svakako igrati na GamePassu...

 
Hm, samo mesec dana posle Zelda: Tears of the Kingdom - videcemo koliko je to pametan potez.

Znam da ove dve igre nemaju nista zajednicko i da su na razlicitim platformama ali ce Zelda sigurno izazvati nevidjeni hype i bice glavna vest mesecima, slicno kao Elden Ring. To ce sigurno imati uticaja na prodaju Starfielda. Jedino ako MS uopste ne racuna na prodaju i da ce ljudi svakako igrati na GamePassu...

Nije mesec dana, već 4 meseca kasnije. Starfield izlazi u septembru.
 
Starfield se pravi u novom engine-u (Creation Engine 2), dok su Skyrim i F4 pravljeni u Creation Engine-u.
 
Nazad
Vrh Dno